• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mangrove Forest (5 hetes)

Na végre itt vannak az ünnepek. Egy kis szabadidő hogy az ember a hobbijával is foglalkozhasson... Elég rég nem írtam az akváriumról. Köszöni szépen egész jól van. A növények szépen lassan fejlődnek (köszönhetően a nem túl erős fényemnek :? ), de legalább az algák is többé kevésbé eltűntek. Némi ecsetalgám van a faágak végén. Sajnos ott vízcserekor sem tudom leecsetelni Easy Carboval. Különben már eltűnt volna az is.
Fölteszem nektek a HAC-s képeket. Sajnos nem a legjobb passzban kaptam el az akit amikor november elején megcsináltam a képeket. A glosso nézett ki a legvacakabbul. Az rá is nyomja a bélyegét a képek hangulatára. Na sebaj legközelebb majd okosabban nyírom vissza. :)


HAC 2011 002 by outro, on Flickr


HAC 2011 001 by outro, on Flickr

Azóta egész sokat fejlődtek a növények. Itt van néhány friss ropogós fotó a jelenlegi állapotokról egyenesen a karácsonyfa alól. :D


2011.12.25. 0808 by outro, on Flickr


2011.12.25. 0835 by outro, on Flickr


2011.12.25. 0848 by outro, on Flickr

És néhány hangulatkép:


2011.12.25. 0824 by outro, on Flickr


2011.12.25. 0841 by outro, on Flickr


2011.12.25. 0821 by outro, on Flickr


2011.12.25. 0849 by outro, on Flickr


2011.12.25. 0828 by outro, on Flickr

Kellemes Karácsonyt mindenkinek. :) :wave:
 
wow rengeteget fejlődött a HAC állapot óta. Most már nagyon pofás a látvány :clap: :thumbup:

Kellemes Ünnepeket nektek is :thumbup:
 
Y-not!? said:
Szia Outro! Mi ha helyzet ezzel a gyöngyszemmel? Régen hallottunk felőle :)

Helló. Köszi az érdeklődést. Az aki megvan üzemel rendben. Illetve most nem nyilatkoznék róla mivel pont másfél hétig itthon vagyok Magyarhonban. Csak remélem hogy egybe lesz még mire visszaérek vasárnap. :) Megpróbálok feldobni néhány fotót az aktuális helyzetről a hétvégén. ;)
 
Esetleg a terraplaza-n is voltál? :D Akkor várjuk majd a beszámolót, érezd jól magad (magatokat) itthon :wave:
 
Egy-két friss kép az aktuális állapotról. Az akvárium rendben üzemel. A másfél hetes távollétet is jól viselte. Egy kis ecsetalga megjelent a szokásos helyeken, de nem vészes. Amint viszont nem értek az az, hogy megjelentek ismét a planáriák. Valaki tudja hogy ezeknek a dögöknek a megjelenése mivel függ össze?
Az akvárium összképe most kissé dzsungeles. Ráférne már egy alapos nyírás amit hamarosan meg is ejtek.


DSC_1197 by outro, on Flickr


DSC_1200 by outro, on Flickr


DSC_1201 by outro, on Flickr

Csináltam néhány képet vízcsere közben is.


DSC_0900 by outro, on Flickr


DSC_0899 by outro, on Flickr


DSC_0893 by outro, on Flickr
 
outro said:
Egy-két friss kép az aktuális állapotról. Az akvárium rendben üzemel. A másfél hetes távollétet is jól viselte. Egy kis ecsetalga megjelent a szokásos helyeken, de nem vészes. Amint viszont nem értek az az, hogy megjelentek ismét a planáriák. Valaki tudja hogy ezeknek a dögöknek a megjelenése mivel függ össze?
Az akvárium összképe most kissé dzsungeles. Ráférne már egy alapos nyírás amit hamarosan meg is ejtek.


DSC_1197 by outro, on Flickr

Jó ez az elvadult állapot! :thumbup: A planáriák ellen próbáld ki víz cserekor,mikor leengedted a vizet akkor adagolj carbót(óvatosan adagold túl)10-15 perc után töltsd fel vízzel.....nálunk hatott
 
Nagyon szép! Már csak tarzan hiányzik a dzsungelből. :)
(Hány wattal világítod? Nem találtam meg sehol :? )
 
Nagyon jó így. Szerintem ez a leg versenyrevalóbb állapot. Engem a magas stau sem zavar.
 
Köszönöm. Örülök hogy nagy átlagban tetszik az akvárium. Világításom nem túl erős. (3*14 w) Talán ezért is fejlődnek kissé lassan a növények. De én annyira nem is bánom. Van időm... :)
 
Hoppá-hoppá elrepült 2 hónap mióta nem frissítettem a naplót.... Nektek is olyan gyorsan telik az idő otthon vagy csak nekem kapcsoltak fénysebességre itt külföldön? :D :shock: Túl sok újdonság nincs az akvárium háza táján. Az elmúlt két hónapban kicsit jobban odafigyeltem az átlagosnál, értsd rendes tápozás, illetve a vízcsere sem maradt ki egyik hétvégén sem. Ennek köszönhetően az aki köszöni szépen jól van. Algáék háza táján is teljes a visszavonulás. Minimális ecsetalgám van néha egy két öregebb levélen, de nem vészes. Azt hiszem most azt mondhatom hogy majdnem tökéletes az egyensúly az akiba. :) Bekerült néhány új halacska és növény is, illetve a garnélák is szépen elszaporodtak. Most teljes a nyüzsi odabenn, de láthatólag mindenki élvezi. :) Az egyetlen dolog amitől nem sikerült megszabadulni az a víz felszíni olajos réteg ami minden erőfeszítésem ellenére néhány naponta előjön. Úgy néz ki ez megmarad ennek az akváriumnak a rákfenéjének. Kezdek beletörődni, igazából nem sok vizet zavar és napi 2 perc melóval lekezelhető.
MA este lőttem néhány képet csak úgy kézből. Jelenleg így fest a kicsike. A glossot pont tegnap vágtam vissza, de még így is vállalható. Megfogadtam hogy inkább hetente megnyírom de nem hagyom hogy úgy felnyurguljon mint régebben.


2012.04.22 0148 by outro, on Flickr


2012.04.22 0152 by outro, on Flickr


2012.04.22 0154 by outro, on Flickr


2012.04.22 0160 by outro, on Flickr

Alternanthera Reineckii, hogy egy kicsit feldobja az egyhangú zöldet. ;)


2012.04.22 0162 by outro, on Flickr


2012.04.22 0168 by outro, on Flickr

A halacsokról most nem sikerült épkézláb képet készíteni...nagyon ficánkoltak... :)


2012.04.22 0167 by outro, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére