• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mangrove Forest (5 hetes)

outro

VIP kertész
Legjobb napló
Üdv Mindenkinek!

Eljött az idő végre hogy ismét naplót nyissak. Az elmúlt közel fél évben sajnos mellőznöm kellet az akvarisztikát az életemből, ám szerencsére ennek mától vége és visszatérhetek az aktív naplóvezetők lelkes táborába itt a fórumon. :) Nos lakóhely változtatás miatt szünetelt a növényezés néhány hónapot nálam. Mivel a lakás amibe most élek még kisebb mint az előzők (azt hiszem csak én vagyok olyan hülye hogy egyre kisebb lakásokba költözöm...) így nagyon nagyot ismét nem álmodhattam. Az indítandó akváriumom egy 60*30*36 cm azaz kb 65 literes kis csöppség lesz. Ha minden igaz egy ilyet terveznek Viktorék hamarosan berendezni az akvarista közösséggel karöltve a galériában. Kíváncsian várom a végeredményt! Na de hogy a témánál maradjak úgy döntöttem ha már a sors nem engedi hogy egy 300 literes akváriumom legyen (egyszer akkor is lesz, ha törik ha szakad :) ), és maradok a már megszokott 60 literes kategóriában akkor legalább megadom a módját. Sajnos az utóbbi időben engem is teljesen bekebelezett az ADA láz, így nem bírtam ellenállni egy ADA bútornak, hozzá pedig egy opti akinak. Nem volt semmi összeszervezni hogy az aki kijusson ide Hamburgba de végül sikerült. Itt szeretném megköszönni a segítséget a green aquás fiuknak a szervezkedésért, illetve Magyar Gábor kamionsofőrünknek aki volt olyan kedves és az értékes bútordarabot hímes tojásként kezelve nem a kamion rakterébe, hanem a fülkébe, a saját ágyára rakta. Nem tudom hogy hogy aludt két napig amíg kiért Hamburgba vele, de az biztos hogy ARANY EGY EMBER! :D :D :D Mivel az akvárium beüzemelése még várat egy keveset magára így pontos adatokat nem is írnék, csak néhány fényképpel jelentkezem kedvcsinálónak. Egyébként a bútor és az akvárium egyszerűen kifogástalan. Nagyon tetszik. Nem gondoltam hogy ennyire látványos különbség van opti és sima üveg között, de tényleg óriási.

A bútor:

2011.06.28 001 by outro, on Flickr

Az ajtónyitó bizgentyű szuper találmány: :D

2011.06.28 003 by outro, on Flickr


2011.06.28 004 by outro, on Flickr

Vízszintben az aki:


2011.06.28 007 by outro, on Flickr

A CO2 szettet is összepakoltam már. Csak a beüzemelésre vár. Végül itt kinn csak 2 kilós palackot sikerült szerezni, ami mint később kiderült nem is baj mivel a nagyobb 5 kilós be se fért volna a szekrénybe..


2011.06.28 006 by outro, on Flickr

Hát a szekrénybe nem sok hely maradt, de ez legyen a legnagyobb probléma.


2011.06.28 0010 by outro, on Flickr

És a műszerek.... :)


2011.06.28 011 by outro, on Flickr

Üresen:


2011.06.28 008 by outro, on Flickr

Kicsit próbálgattam a dekorokat. Fejben már meg van hogy mit akarok de a végleges megvalósítás még várat magára kicsit...


2011.06.28 009 by outro, on Flickr

Nos egyelőre ennyi. Még egy-két dolgot be kell szereznem, aztán jöhetnek a növények. Ha minden jól alakul 1-2 héten belül elindulhat az aki.
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

Wow szuper, hogy egyben kiért a cuccos. Kalandos volt. ;)

A régi akváriumod is nagyon szép volt, már alig várom, hogy ez is bezöldüljön. :thumbup:
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

Szuper, hogy gond nélkül kiért ;)
Ezt a mágneses szerszámtartót alapfelszereltséggé kéne tenni... :p
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

Szép lesz ez! A körítés már megvan :)
Az a kompozíció amit így összedobtál, már így is igéretesnek néz ki, hát ha még a növényválasztás is jó lesz ;)
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

Sok sikert és a minőségi kezdéshez egy minőségi folytatást kívánok! :)
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

Gúten Tág! Németországban élj úgy, mint a németek. ADA bútor, opti üveg, Amazonia, Do!aqua csipesz.... :D Baró lesz a kicsike, az biztos.
Engedd meg, hogy ezzel még kiegészítsem:
5833526632_cb7cb5e87d_b.jpg
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

Fantasztikus kezdés, technika adott (profi nagyon)!! :thumbup:
Sok sikert és mert nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra! ;)
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

Hajrá Outro, várós az akváriumod nagyon. :) Bár már így is szép. :D

(Ha megengedsz egy megjegyzést, én inkább lefelé fordítanám az éleseket, bár lehet én vagyok csak nagyon kétbalkezes/lábas :) )
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

:thumbup:
Várom már a "pókok" végső elrendezését :)
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

viktorlantos said:
Wow szuper, hogy egyben kiért a cuccos. Kalandos volt. ;)

Hát igen nem volt egyszerű összehozni. De hát végül is ez a szakmám, legalább a saját fuvaromat oldjam meg rendesen. :D Köszi még egyszer a segítséget.

Nigro said:
Szuper, hogy gond nélkül kiért ;)
Ezt a mágneses szerszámtartót alapfelszereltséggé kéne tenni... :p

Jah ez a mágneses ikeás cucc nagy ötlet. Amióta először megláttam itt a fórumon valakinél azóta szerettem volna. De tényleg praktikus.

KaZe said:
Viktor, jól látom, hogy járatod a szűrőt?

Igen már megy úgy két hete kb. Telenyomtam ADA Bacter Ball-al aztán had forogjon. Addig is fejlődik a bacikultúra.

Luna said:
(Ha megengedsz egy megjegyzést, én inkább lefelé fordítanám az éleseket, bár lehet én vagyok csak nagyon kétbalkezes/lábas :) )

Jelentem az ollókat megfordítottam. Fő a biztonság! ;) :thumbup:

Még várok egy külső fűtőt. Azzal lesz teljes a szett. Itt Hamburgban még ilyenkor is inkább fűteni kell a vizet. Múlt héten 15 fok volt. Majd megfagytunk. Plusz a szél ami itt északon annyira erős..... Azt hiszen akváriumhűtésre nem kell majd költenem.... :lol:
Ha minden meg lesz akkor jövő héten megrendelem a növényeket és belevágok a lecsóba. :mrgreen:
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

outro said:
Nigro said:
Szuper, hogy gond nélkül kiért ;)
Ezt a mágneses szerszámtartót alapfelszereltséggé kéne tenni... :p
Jah ez a mágneses ikeás cucc nagy ötlet. Amióta először megláttam itt a fórumon valakinél azóta szerettem volna. De tényleg praktikus.
Levitől származik az ötlet. Anno én is vettem egy ilyent, aztán azóta sem jutottam el odáig, hogy felszereljem :D Pedig tényleg jó.

Az előkészületek pedig nagyon ígéretesnek tűnnek, kíváncsian várom a továbbiakat.
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

oRphEus said:
outro said:
Nigro said:
Szuper, hogy gond nélkül kiért ;)
Ezt a mágneses szerszámtartót alapfelszereltséggé kéne tenni... :p
Jah ez a mágneses ikeás cucc nagy ötlet. Amióta először megláttam itt a fórumon valakinél azóta szerettem volna. De tényleg praktikus.
Levitől származik az ötlet. Anno én is vettem egy ilyent, aztán azóta sem jutottam el odáig, hogy felszereljem :D Pedig tényleg jó.

Az előkészületek pedig nagyon ígéretesnek tűnnek, kíváncsian várom a továbbiakat.

Tényleg Levitől jött az ötlet. Az érdekes hogy azóta már német fórumokon is láttam. Hogy hova el nem jut egy jó ötlet... :eh:
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

Ígéretes lesz már alig várom, hogy berendezve lássam. :thumbup:
Kíváncsi vagyok milyen lesz, én is egy ilyen méretű Opti akit tervezek indítani a közeljövőben bár más stílusban,de várom , hogy hogyan sikerül a layout. :D
 
Re: Mangrove Forest (Tervezés)

Tegnap megvettem még a hiányzó dolgokat az akváriumhoz. Többek között egy külső fűtőt ami kipróbálásra is került már. Szerencsére kifogástalanul mükszik. Illetve a vízcseréhez szükséges kiegészítőket, amikkel nagymértékben meg lehet könnyíteni a lusta növényes akvarista életét. :D Gondolom nem csak én vagyok itt aki a vízcseréket kedveli legkevésbé ebben a hobbiban. :lol: Mivel úgy gondolom minden megvan az akvárium indításához terveim szerint jövő hétvégén be fogom tudni rendezni. A növényeket hét elején rendelem meg. Találtam egy német vizinövénykertészetet ami egész ígéretesnek tűnik és árban sem vészes. Remélem a minőség is megüti a Tropica színvonalát, vagy legalább megközelíti. Kerestem Tropica disztribútort is. Rengeteg van Németországban LINK, de valahogy olyat nem találtam ahol minden növény meglenne amit akarok, és vállal szállítást is. Érdemes megnézni azért a Tropica térképet. Szerencsére már Magyarországon is van két pontocska. ;) :thumbup:
Tegnap nem fértem a bőrömbe és csináltam egy próbaüzemet, már csak hogy a vízcserélő rendszert kipróbáljam. Jelentem az akvárium átment a vizsgán. :D :lol:


2011.07.02 001 by outro, on Flickr


2011.07.02 002 by outro, on Flickr

8 méter slag elégnek bizonyult :D


2011.07.02 003 by outro, on Flickr

Ez itt nem a reklám helye de azért megjegyzem hogy ez a JBL cucc tényleg állati nagy találmány. Nagyon praktikus kis szerkentyű. Az egész vízcsere 25 perc alatt megvolt. És valóbban egy csepp víz sem ment rossz helyre. :thumbup:


2011.07.02 004 by outro, on Flickr

Szóval a technika már megvan. Reményeim szerint jövő héten már a berendezett akváriummal jelentkezem. :mrgreen:
 
Re: Mangrove Forest (Próbaüzem)

Szépen alakulsz! :thumbup:
A JBL vízcserélő nagy csoda, csak arra kell vigyázni, hogy ne tömődjön el. A "100.000 km-es tartós teszten" egyetlen hátrányának ezt találtam. Az apró csigaházak és növénydarabkák kitakarítása macerás.
Ettől függetlenül a heti vízcserék nélküle sokkal bonyolultabbak és időigényesebbek lennének ;)
 
Re: Mangrove Forest (Próbaüzem)

Kíváncsian várom én is!
Azt hiszem a következő setup, optiban lesz nekem is... :D
 
Re: Mangrove Forest (Indítás)

Üdv!

Nos mint ahogy terveztem, tegnap sikeresen elindítottam az akváriumot. Míg a Green Aqua workshop zajlott addig én is ügyködtem. Természetesen azért az élő webkamerás adásra oda-oda pillantgattam. Nagyon szép lett a végeredmény. Nekem nagyon bejött a Balázs által berendezett Iwagumi. Gratula innen is.
Én egy kicsit más jellegű akvárium pakoltam végül össze. Iwagumim már volt, ezért ezt az új setupot mindenképp Ryuboku stílusba szerettem volna berendezni. Mindig is nagyon tetszett ez a fajta akvárium, de egy kicsit tartottam is tőle. A végső ihletet néhány mangrove erdős kép adta, amit a neten találta. Nagyon tetszett ezeknek a fáknak a vízbe hajló kesze-kusza gyökérzete. Végül ezen képek továbbgondolása adta az akvárium végleges formáját.


mangrove3 by outro, on Flickr


mangroves by outro, on Flickr


Mangrove2 by outro, on Flickr


Egy gyors technikai áttekintés:

Akvárium adatok
  • Akvárium mérete: 60*30*36 , 65 liter (Opti White)
  • Világítás : Dymax Rex armatúra: 3*14W T5-ös 6500 kelvines fénycső
  • Szűrés : Ehem 2224 külső szűrő +üveg ki és befojókkal.
  • Aljzat : Tropica táptalaj, ADA Amazonia, ADA Bacter Ball bacik.
  • Co2 : nagynyomású szett összelegózva: 2 kg-os palack, papillon reduktor+aqua medic mágnesszelep+üveg diffi, 4 db visszafolyásgátló.
  • Tápozás : Green Aqua Micro+macro, +Easy Carbo
  • Vízcsere : hetente 50%
  • Dekoráció: Red Moor fa + tengerparton gyűjtött kövek

Növények
  • Anubias barteri var. nana 'Petite' (1 cserép)
  • Microsorum pteropus "Narrow" (1 cserép)
  • Staurogyne repens (3 cserép)
  • Fissidens fontanus (2 adag)
  • Taxiphyllum species 'Spiky' (3 adag)
  • Hygrophila pinnatifida (2 cserép)
  • Glossostigma elatinoides (2 cserép)
  • Cyperus helferi (1 cserép)
  • Bolbitis heudelotii (1 cserép)

Tervezett élőlények
  • Caridina multidentata - Amano garnéla
  • Hyphessobrycon amandae - Parázslazac
  • Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Technika:


DSC_0506 by outro, on Flickr

A növények egyébként szerdán már megérkeztek. A minőséggel, csomagolással meg voltam elégedve. Az egyetlen bosszantó dolog hogy a két tervezett mohafajta nem volt raktáron így azt egy hét csúszással kapom csak meg. Nem igazán örültem neki mivel a berendezést nem akartam elhalasztani, ráadásul a növények se bírták a strapát túlzottan. Napról napra látszott a leépülés. Végül ugy döntöttem berendezem az akit, a mohákat meg valahogy rákűzdöm majd később a red moorokra... :?

Növények:


DSC_0492 by outro, on Flickr


DSC_0497 by outro, on Flickr

Berendezés:

Az akvárium aljára találtam egy tök jó csúszásgátló fekete műanyag anyagot. Eredetileg polcok, szerszámos ládák kibélelésére ajánlják, de erre a célra is tökéletes. Így elkerülhető hogy a dekorokkal kövekkel kárt tegyünk az üvegben. Szerintem nagyon hasznos.


DSC_0508 by outro, on Flickr

Néhány kitámasztó kő. Az volt a célom hogy a talajt megemeljem velük, de a végeredményen látszik hogy még így sem lett teljesen elég a 9 liter Amasonia. :?


DSC_0525 by outro, on Flickr

A fák kürülbelüli elhelyezése:


DSC_0520 by outro, on Flickr

Táptalaj:


DSC_0528 by outro, on Flickr


DSC_0531 by outro, on Flickr

Bacikultúra. Én a sót, borsot (értsd: Penac P, Penac W, ) kihagytam, csak a pirospaprika maradt :lol: :D ;) (ADA bacter ball)


DSC_0537 by outro, on Flickr


DSC_0543 by outro, on Flickr

Zsupsz rá az Amasonia:


DSC_0553 by outro, on Flickr


DSC_0561 by outro, on Flickr


DSC_0574 by outro, on Flickr


Glosso ültetés. Ez sem lesz a kedven hobbim. :) Egyébként 4 cseréppel rendeltem. Kettő bőven elég lett volna....


DSC_0586 by outro, on Flickr

És végül a végeredmény, zavaros bubis vízzel, de a lényeg talán már látszik. Ma este csinálok még egy normálisabb képet ha összejön, és felteszem azt is nektek.


DSC_0607 by outro, on Flickr
 
Re: Mangrove Forest (Próbaüzem)

Szép részletes poszt és az aki is jol néz ki! Gratu! Kíváncsian várom a fejleményeketP:
 
Back
Oldal tetejére