• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mangrove Forest (5 hetes)

Kérnék egy kis tanácsot. Legnagyobb örömömre ma egy cetli fogadott a lépcsőházba hogy holnap 9:00-15:00 között egyáltalán nem lesz áram az épületben. Van valakinek ötlete hogy lehet megmenteni a szűrőt a teljes pusztulattól? Gondolom hat óra alatt simán kipurcan az összes baci belőle. Vagy tévedek? :(
 
Szerintem nem lesz gond. Az akváriumod jól bejáratott, beállt.
Adagolj ma este vagy holnap kora reggel egy kis bacikulturát és ha visszajött az áram, akkor megint egy adagot. Volt akinél ennél többet is kibírt leállt szűrővel.
esetleg talán érdemes holnapra a co2-t is hanyagolni erre az időre, meg a világítást is (már ha ebben az időszakban menne valamelyik).
 
Kérnék egy kis tanácsot. Legnagyobb örömömre ma egy cetli fogadott a lépcsőházba hogy holnap 9:00-15:00 között egyáltalán nem lesz áram az épületben. Van valakinek ötlete hogy lehet megmenteni a szűrőt a teljes pusztulattól? Gondolom hat óra alatt simán kipurcan az összes baci belőle. Vagy tévedek? :(

Egy vödör akivízzel vidd el valahová, ahol van áram. :)

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Köszi az érdeklődést. Igen igen, főleg mivel nagyon úgy néz ki hogy nem is volt áramszünet. :D Illetve lehetett, de kb fél óra csak. Az időkapcsolón legalább is ennyi eltolódás volt. Szóval minden ok. :)
 
Üdv mindenkinek.
Nos eljött ez a nap is. Az akvárium megszűnt létezni a fenti állapotában. Közel 20 hónapig működött és azt kell mondjam, meglehetősen hozzánőtt a szívemhez. Talán ez a setupom tetszett saját magamnak a legjobban. Persze az ember mindig az aktuális akváriumát tartja a legjobbnak... :) Minden esetre el kell mondani hogy az akvárium a meglehetősen jól üzemelt. A kezdeti algatámadások léküzdése után majdhogy nem gondtalan volt az élete. Némi pont algám és ecset algám mindig fellelhető volt, de abszolút kezelhetőnek mondható. Az akváriumra már nagyon ráfért az átalakítás. A növények gyakorlatilag kinyomták az aki falát az utóbbi időben. Hiába vágtam-nyírtam őket, gyakorlatilag néhány napon belül ismét kezelhetetlen volt az egész. Természetesen a garnélák és a halak tökéletesen érezték magukat a dzsungelben, csak én láttam hogy itt bizony hamarosan átalakítás kell hogy legyen ha törik ha szakad.
Az utolsó kép az akváriumról tegnap este készült:


DSC_0549 by outro, on Flickr


DSC_0550 by outro, on Flickr

Még tegnap kiszedtem a red moor ágakat. Félelmetes hogy hogy benőtte a microsorium.


DSC_0552 by outro, on Flickr


DSC_0555 by outro, on Flickr

Ez már az ágak nélkül állapot, garnélacsapdával. Természetesen a csapda túl sokat nem ért.... Ma kb 3 órán át üldöztem a kis gazokat mire mindet sikerült kihalászni... :)


DSC_0556 by outro, on Flickr

Ez volt az a pont mikor nem láttam az alagút végén a fény még..... :D


DSC_0558 by outro, on Flickr

De szerencsére minden jól alakult. Holnap szerintem csinálok is egy új naplót amiben bemutatom az új drágaságot, amivel remélhetőleg ismét elszöszmötelhetek az elkövetkezendő másfél évben... :)
Addig is egy korai hardscape.


DSC_0559 by outro, on Flickr
 
Szia!
Én már most sok fantáziát látok ebben a hardscape-ben.
Sok sikert és várom a folytatást!
Üdv.:
Krisztián
 
Én nekem is nagyon tetszik ez az új, "nyers" hardscape. Az előző se volt semmi, de ez is brutális lesz, ebben biztos vagyok. (y)
 
Tényleg nagyon szép, de nekem első gondolatom az volt, hogyha beülteted, akkor az a pár faág el fog veszni, talán még pár ággal felturbózhatnád :)
 
Úgy illik hogy csinálok egy válogatást az akvárium legjobb pillanataiból. Igazából még valahol a gépem vinyóján bujkál néhány egész jól sikerült videó is, de még nem volt időm összevágnom. :) Lehet hogy még valamikor megcsinálom és befejezésképp beszúrom ide. :)


2011.07.24 001 by outro, on Flickr



2011.09.03. 0220 by outro, on Flickr



2011.11.29. 0509 by outro, on Flickr


HAC 2011 002 by outro, on Flickr


DSC_1197 by outro, on Flickr


2012.04.22 0152 by outro, on Flickr


2012.10.21. 0585 by outro, on Flickr
 
A jo eg se tudja hänyadszor olvasom a naplodat.(y).Engem sok-sok ora olvasässal es sok eredekes infoval ajändekoztäl meg(akaratlanul) ,sztem ez az legfrankobban megirt naplo!Inspirälo!köszi!!:D:D;).
 
Ma az Ikeában megtetszett egy variálható led világítótest. Gondoltam talán jó lesz háttérvilágításnak. Délután össze is szereltem
Ez végül is hosszabb távon is bevált neked? Melyik típus? Most úgy látom, hogy alapvetően minden IKEA led 2700K-es, ami nem ideális háttérnek sem.
 
Hali. Nekem bevált. Azóta is azt használom. Eddig nem volt vele semmi gondom. Szépen világít, meglátásom szerint nem veszített a fényerejéből 2 év alatt semmit. Érdekes hogy 2700 kelvines, megnéztem az ikea honlapján és tényleg annyinak írja. Egyébként megkerestem a dobozát neked és azon nem tüntették fel a kelvinszámot. Az oldalon meleg fehér fényűnek írja ami az én értelmezésemben sárgás fényt jelent, de szerintem ez hülyeség. Abszolút hideg teljesen fehér fénnyel világít. Sokszor enyhén már kékes árnyalattal. Szerintem teljesen passzol a 6500 kelvines fénycsöveim mellé.
KB ilyen fénye van. Talán élőben kicsit kevésbé kékes. Ezen a képen WB beállítás elviszi a színeket. De kb ilyenre számíts:


2011.09.03. 0235
by outro, on Flickr

A neve DIODER led világító szallag. Legalább is a magyar oldalon.
Szerintem ha teheted akkor nézd meg személyesen az IKEAba. Akkor pont ki volt állítva egy standon bekapcsolt állapotban. Az alapján vettem meg én is. Ott jól lehetett látni milyen a fénye. Persze hatalmas fényorgiát ne várj azért. Kiégetni nem lehet fényképezésnél a hátteret vele, de kellőképp be tud világítani 60-as akvárium hátulját.
 
Back
Oldal tetejére