• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

Tehetnél egy kis saggitariat az üres előtérbe gyepnek. (y)

Én is nagyon gondolkozok rajta. Hétvégén lehet betudok ugrani a GA-hoz és hozok tőlük. De ennyi fénnyel ami nálam van megél a saggitaria?
 
Sziasztok,

Friss vagyok a fórumon, pár hónapja már szemezek a növényes akváriumokkal, jobban mondva, teljesen magával ragadott a dolog.

"Komoly" befektetés előtt tesztüzembe állítottam a kis 54L-es akváriumomat, hogy mit tudok lowtech összehozni és a már megszerzett tudást (ez is low, még) hasznosítani, amivel már átbillenthetem a testsúlyt a növények irányába.

Van egy 100L-es szépen üzemelő, betegségektől mentes akváriumom, ahol a guránik, alap elevenszülők, algaevők, garnélák és csigák élnek egymás mellett, ezt csak azért írom, mert ez az aquascaping szerintem egy fertőző dolog............ Úgy fekszem, le aludni, hogy azon agyalok miként tudom majd a 100L-est megcsinálni és azokba milyen minimál halakat tervezek.. :D

Szóval, lowtech ver1:

Dropbox - IMG_20140302_230701.jpg

A kérdés csak az, hogy ezt miért csak most találtam ki magamnak?!? Szólhattatok volna................
 
1,5 hetes low-om bár ennél idősebb (1,5hónap)csak át kellett rendeznem.....( a flow vajon miiii?)
nem tom mennyire tetszik a tapasztaltabb kollégáknak de én imádom mint frodó a gyűrűt:)
és úgy is óvom :D
92l 8óra világítás 72w
táp: profito és carbo naponta
vízcsere 30l /hét (kb 80l víz van) algám nincs.
az akvárium elejében 1 napos hm van azért ilyen ,de körbe szeretném telepíteni vele a levágott részekből.
a fotót telefonnal csináltam de a lényeg talán látható..

kép: Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Az én 0. napos akváriumom, feltöltés után, és kicsit ziláltan mert a türelmem 5 óra után elfogyott.
Azóta kicsit rendezettebb, és ikea mentesebb, de újabb fotó lámpa átmeneti hiányában nincsen ;)

Az eredeti terv egy trópusi sziget volt. A lehetőségek és a bénaságom viszont most csak ennyire futotta.....

Lehet nyugodtan kritizálni :p Elsőként mindjárt a fehér homokot, ami ugyan nem túl természetes, de szuperül néz ki a fehér szekrényekkel. (y)

[/img]
0. Day
by rczklaudia, on Flickr [/img]
 
Az én 0. napos akváriumom, feltöltés után, és kicsit ziláltan mert a türelmem 5 óra után elfogyott.
Azóta kicsit rendezettebb, és ikea mentesebb, de újabb fotó lámpa átmeneti hiányában nincsen ;)

Az eredeti terv egy trópusi sziget volt. A lehetőségek és a bénaságom viszont most csak ennyire futotta.....

Lehet nyugodtan kritizálni :p Elsőként mindjárt a fehér homokot, ami ugyan nem túl természetes, de szuperül néz ki a fehér szekrényekkel. (y)

[/img]
0. Day
by rczklaudia, on Flickr [/img]
Mi az a fekete izé? Csak súly a fán hogy lent maradjon? Illetve jobb hátul mi az a finom szálas növény?
 
Mi az a fekete izé? Csak súly a fán hogy lent maradjon? Illetve jobb hátul mi az a finom szálas növény?

A fekete izé az ikeás fűszertartó vizzel megtöltve, hogy a fa lent maradjon. Hiába áztattam előtte, még felúszik.

A növényt meg Mayaca-nak hívják, hogy melyik típusa az nem volt rajta a céduláján. Csak ilyen kis 1 eurós akciós növény, de nekem nagyon tetszik:)
 
A fekete izé az ikeás fűszertartó vizzel megtöltve, hogy a fa lent maradjon. Hiába áztattam előtte, még felúszik.

A növényt meg Mayaca-nak hívják, hogy melyik típusa az nem volt rajta a céduláján. Csak ilyen kis 1 eurós akciós növény, de nekem nagyon tetszik:)
Észre sem vettem a kupak alatt az üveget! :D
Nem találok sok infót erről a növényről, majd pár hét után légyszíves számolj be róla, hogy milyen körülmények között hogyan teljesít. (y)
 
Sziasztok!

Ez egy egész friss ültetés. A jobb oldali üres részre milyen növényeket raknátok még? Valamilyen "pázsitképzőre" gondoltam, pl. Eleocharis acicularis, de nem tudom, mennyire maradna meg CO2 nélkül.

IMAG0437.jpg


A technika 2x24W T8, meg egy 300l/h Astro külső szűrő. Az aljzat JBL manando keverve homokkal. Maga az akvárium két éve működik, a bal oldali rész is akkor lett ültetve, a jobb oldalát egy hete bontottam ki.
 
Sziasztok!

Ez egy egész friss ültetés. A jobb oldali üres részre milyen növényeket raknátok még? Valamilyen "pázsitképzőre" gondoltam, pl. Eleocharis acicularis, de nem tudom, mennyire maradna meg CO2 nélkül.

IMAG0437.jpg


A technika 2x24W T8, meg egy 300l/h Astro külső szűrő. Az aljzat JBL manando keverve homokkal. Maga az akvárium két éve működik, a bal oldali rész is akkor lett ültetve, a jobb oldalát egy hete bontottam ki.
Hány literes, milyen magas az akvárium? Az esőztető nagyon durván fölfelé áll, az szándékos?
 
60x30 az alapterülete, és 35 magas. Igen az esőztető direkt így áll, hogy kicsit fodrozza a vízfelszínt.
Tehát akkor 63 literre van 48W világításod (0,76 W/L). Ez elég jó fényerő, a 35 cm magasság is rendben van, úgyhogy választék az van bőven.
Szóba jöhetnek:
Elatine Hydropiper - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua (ilyenem volt, gyönyörűen nőtt 0,8 W/L fénnyel CO2 nélkül, majd minden előjel nélkül kipusztult)
Sagittaria Subulata - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua (ilyenem is volt 0,45 W/L mellett CO2 nélkül)
Tropica Marsilea hirsuta TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua (nem volt még Nekem, de jónak kell lennie)
Tropica Micranthemum Sp. Monte Carlo TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua (elméletileg elpusztíthatatlan, de Nálam 0,45 W/L mellett nem maradt meg)
Tropica növény - Marsilea crenata TC zselés most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua (nem volt még Nekem, de jónak kell lennie)

Ezek picit magasabbak, nem annyira "gyep" jellegűek:
Tropica Staurogyne repens TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua (0,45 W/L mellett nagyon lassan nő, de megmaradt)
Tropica Pogostemon helferi most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua (0,45 W/L-nél gyönyörűen nő)
Echinodorus Tenellus - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua (0,45 W/L mellett stagnál Nálam)
 
Köszi, a Pogostemont kihagyom, már volt, annyira nem tetszik. Az echinodorus pedig nálam nem maradt meg, valamint ugyanígy jártam a Lilaeopsis brasiliensis-szel is.
 
Back
Oldal tetejére