• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Land of rocks

Előbányásztam a naplót valahonnan a susnyásból. Most jutottam el addig hogy szétszedjem az akváriumot. Eszméletlen állapotok uralkodtak már benne. Íme az utolsó képek. :)

View attachment 57022016.02.24_0100 by outro, on Flickr

View attachment 57032016.02.24_0103 by outro, on Flickr

Eszméletlen mennyi moha kijött belőle. Egyébként a végére teljesen elnyomta a HC-t a moha.

View attachment 57042016.02.24_0111 by outro, on Flickr

Meglepően kevés talaj volt egyébként benne... Már nem is emlékeztem

View attachment 57052016.02.24_0112 by outro, on Flickr

Ilyen üres is rég volt...

View attachment 57062016.02.24_0102 by outro, on Flickr

View attachment 57072016.02.24_0099 by outro, on Flickr

Azt hiszem ennyivel tartoztam az akváriumnak hogy tisztességesen lezárom a naplót. Már csak azért is mert nem csak az akvárium de mi is mérföldkőhöz érkeztünk párommal. Úgy döntöttünk hogy 5 év Németország után hazaköltözünk kis-hazánkba. Már alig várom hogy végre személyesen is belefolyhassak az otthoni növényes akvarisztikai életbe. Hamarosan találkozunk.... ;)
Én örülök [emoji4] és kiváncsian várom a következő akváriumot !
 
Ti ezt jol ätgondoltätok??
Na most! A nyáron Osnabrück-ben voltunk. A hotel bárjában azon tanakodtunk, hogy mit együnk, h a a sör ne fküdje meg a gyomrunkat. DEE! Németül nem tudunk. Mondjuk a gemüse az zöldség, jó lesz, könnyű lesz, város nézés után. Hogyan is kérdezzükk mek a pincér, Hölgytől, mire a Hölgy megszólal magyarul. Kiderült, magyar diák, aki uitt múlatja a nyarat. A hotelben kap szállást, napi két étkezés is össze jön, s 1700 Eurot. Ő mondja, én hallgatom, de azonnal cseréltem volna vele, ha nem lenne, HÁLA VAN, gyermek, feleség.
 
Ti ezt jol ätgondoltätok??

Nos ez természetesen egy nagyon nehéz döntés volt. De úgy gondolom hogy jól átrágtuk, és most ezt tartjuk a legjobb lépésnek. Aki élt/él külföldön az tudja hogy miről beszélek. Remek 5 év volt és semmiért el nem cserélném. Rengeteget tanultam és szuper emberekkel ismerkedtem össze. Ráadásul olyan élettapasztalatra tettem szert amit semmivel nem lehet pótolni, karrierről, világnézetről, emberismeretről nem is beszélve. Ha az ember kicsit kijut külföldre és a kezdeti nehézségekkel megbirkózik tényleg elmondható hogy kinyílik a világ. Otthon alig mertem megszólalni ha egy külföldi turista útbaigazítást kért. Most már ilyennel biztos nem lenne gondom. :)
Ettől függetlenül tudjuk az árnyoldalát is. Nehéz elviselni hogy messze van a család, a régi barátok, és egyáltalán az az otthoni érzés amit hiába is magyaráznék, csak az érthet aki élt már külföldön. Mondom ezt úgy hogy a németek olyan szinten befogadóak, itt északon legalább is, hogy 5 év alatt egyetlen negatív élményem nem volt amiatt, hogy külföldi vagyok, vagy hogy -az elején főleg- nem beszéltem 100%-osan a nyelvet.

Én örülök [emoji4] és kiváncsian várom a következő akváriumot !

Köszi!! Akvárium mindenképp lesz, meg persze napló is. És az is jól esik hogy valaki valaki örül, még a családban is sokan hülyének néznek a döntésünk miatt. :) Miért vagyon mi magyarok ennyire pesszimisták? :)
 
Nah! Végre valakit visszaad nekünk Európa :) Még is így nagyon rossz az arány sajnos, de szuper, hogy visszatalálsz errefelé. Az országunk királya sajnos egy "+!% de ki tudja lehet még változik a szitu (y):D Ha erre nem gondolok egész jó itthon :)
Az hogy most így döntöttél még nem jelenti azt, hogy ez marad örökre. Csináljátok ahogy nektek jó. 1 élete van mindenkinek. Hozd haza amit megtanultál hátha sokan megértik mitől más néhány dolog kint. (y)
 
Nos ez természetesen egy nagyon nehéz döntés volt. De úgy gondolom hogy jól átrágtuk, és most ezt tartjuk a legjobb lépésnek. Aki élt/él külföldön az tudja hogy miről beszélek. Remek 5 év volt és semmiért el nem cserélném. Rengeteget tanultam és szuper emberekkel ismerkedtem össze. Ráadásul olyan élettapasztalatra tettem szert amit semmivel nem lehet pótolni, karrierről, világnézetről, emberismeretről nem is beszélve. Ha az ember kicsit kijut külföldre és a kezdeti nehézségekkel megbirkózik tényleg elmondható hogy kinyílik a világ. Otthon alig mertem megszólalni ha egy külföldi turista útbaigazítást kért. Most már ilyennel biztos nem lenne gondom. :)
Ettől függetlenül tudjuk az árnyoldalát is. Nehéz elviselni hogy messze van a család, a régi barátok, és egyáltalán az az otthoni érzés amit hiába is magyaráznék, csak az érthet aki élt már külföldön. Mondom ezt úgy hogy a németek olyan szinten befogadóak, itt északon legalább is, hogy 5 év alatt egyetlen negatív élményem nem volt amiatt, hogy külföldi vagyok, vagy hogy -az elején főleg- nem beszéltem 100%-osan a nyelvet.



Köszi!! Akvárium mindenképp lesz, meg persze napló is. És az is jól esik hogy valaki valaki örül, még a családban is sokan hülyének néznek a döntésünk miatt. :) Miért vagyon mi magyarok ennyire pesszimisták? :)
Na erre most reagálok,tegnap kicsit fáradt voltam.Nézd, a haza költözés szerintem jo dolog,aki ott boldog tegye.En lassan 9 éve élek itt Németbe,tehát van rálátásom.A múlt heten voltam OTTHON(így nagy betűvel),sok vältozäs volt,DE nekem nincs 50 évem,vagy 100,hogy itt minden olyan legyen mint a Nemeteknek!Lehetne itt pozitív és negatív dolgokat írni,de én mar nem tudnék.Legyen sok örömötök,új régi barátok,család,ez mind fontos.Ja es egy pozitívum:újra a közelbe lesz a Green Aqua!:D:D:D
 
Azt gondolom ti tudjatok a legjobban, hogy mi nektek a jo! Sok sikert OTTHON! Mi lassan ket eve , hogy itt elünk, a munkammal is elegedett vagyok, szep es kellemes helyen lakunk, de Magyarorszag nekem is mindig hianyozni fog. Egyenlöre nem tervezem sem most, sem kesöbb hazamenni, de ki tudja. A reszletekbe ne menjünk bele, ahogy Kuchi kollega is irta....mindenkinek vannak itt is pozitiv, negativ tapasztalatai.
Legyetek boldogok, ez a fontos!
...es sok sikert az akvarizalashoz otthon is!! Lassan en is inditom a nagy aki naplojat....ma kapom meg, reszleteket majd a naploban!
 
Nah! Végre valakit visszaad nekünk Európa :) Még is így nagyon rossz az arány sajnos, de szuper, hogy visszatalálsz errefelé. Hozd haza amit megtanultál hátha sokan megértik mitől más néhány dolog kint. (y)

Hümm hát igen sajnos nem ez a trend manapság... de mi mindig szembe mentünk a trendekkel.. :) Amit megtanultam azt pedig mindenképp kamatoztatni fogom otthon. ;)

Na erre most reagálok,tegnap kicsit fáradt voltam.Nézd, a haza költözés szerintem jo dolog,aki ott boldog tegye.En lassan 9 éve élek itt Németbe,tehát van rálátásom.A múlt heten voltam OTTHON(így nagy betűvel),sok vältozäs volt,DE nekem nincs 50 évem,vagy 100,hogy itt minden olyan legyen mint a Nemeteknek!Lehetne itt pozitív és negatív dolgokat írni,de én mar nem tudnék.Legyen sok örömötök,új régi barátok,család,ez mind fontos.Ja es egy pozitívum:újra a közelbe lesz a Green Aqua!:D:D:D

Nos a lemaradásunkat nem lehet behozni, ez teljesen nyilvánvaló, de nem is kell mindenben. Teljesen megértem a te véleményedet is, másfél éve még mi sem gondoltunk a hazaköltözésre. Aztán most valahogy így alakult. Meglátjuk jól döntöttünk e. És ahogy Viktor is írta ez a döntés sem örökre szól... Ki tudja mit hoz még a jövő.

...es sok sikert az akvarizalashoz otthon is!! Lassan en is inditom a nagy aki naplojat....ma kapom meg, reszleteket majd a naploban!

Várjuk az új naplót. Az indítás mindig a legizgalmasabb. :)

És persze köszi mindenkinek a jókívánságokat. ;)
 
Szia Outro!

Nagy érdeklődéssel olvastam végig mind a 6 db akváriumod történetét. Látom könnyen jössz zavarba amikor a kedves kollégák az egekig magasztalnak dicsérő szavaikkal. Ezért én csak annyit mondok hogy, számomra minden munkád, alkotásod egy ETALON!
Egy pár szót engedj meg magamról: teljesen kezdő vagyok az akvarisztika világában, de ez látványvilág és természetközeliség az első perctől fogva rabul ejtett. Egyenlőre a technikai háttér beszerzésénél tartok. Igyekszem sokat tájékozódni a témában (főleg itt a fórumon) és minden egyes "beruházásomat" komoly kutatómunka előzi meg. Azért is olvastam kiemelt figyelemmel a naplódat, mert gyakorlatilag az eddig megvásárolt cuccaim megegyeznek a te technikai paramétereiddel. Pl: 60x30x36 Opti üveg, ADA Aquasky 601, a szűrőm egy Tetra EX800, ami ugyan nem EHEIM de teljesítményre hasonlóak szerintem.
Az akvárium indítását márciusra tervezem. Kezdésnek egy Ryuboku stílusú layoutot szeretnék megvalósítani. Hasonlót mint a Mangrove Forest és az Underwater Roots. Ha megengeded és partner leszel benne biztosan sok kérdéssel fogok fordulni hozzád.
Alapjában véve ez egy kapcsolatfelvétel akart lenni részemről, de ha már írtam kérdezzek is valamit: üveg be és kifolyókból milyen kategóriát használsz? Értem ezalatt hogy, a távol keleti cuccok valóban annyira használhatatlanok? A fórumon az erről szóló topikot olvasva kiderült számomra hogy, nagyon nem mindegy (főleg) a befolyó minősége. Látom te Lily-t használsz. Megkérdezhetem honnan van? Nem volt vele olyan problémád hogy, a túl nagy flow kimosta volna talajt bizonyos helyeken? Poppyval dolgoztál már? Ha igen, mi a véleményed róla?

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv.: RithaJ9
 
Szia Outro!

Nagy érdeklődéssel olvastam végig mind a 6 db akváriumod történetét. Látom könnyen jössz zavarba amikor a kedves kollégák az egekig magasztalnak dicsérő szavaikkal. Ezért én csak annyit mondok hogy, számomra minden munkád, alkotásod egy ETALON!
Egy pár szót engedj meg magamról: teljesen kezdő vagyok az akvarisztika világában, de ez látványvilág és természetközeliség az első perctől fogva rabul ejtett. Egyenlőre a technikai háttér beszerzésénél tartok. Igyekszem sokat tájékozódni a témában (főleg itt a fórumon) és minden egyes "beruházásomat" komoly kutatómunka előzi meg. Azért is olvastam kiemelt figyelemmel a naplódat, mert gyakorlatilag az eddig megvásárolt cuccaim megegyeznek a te technikai paramétereiddel. Pl: 60x30x36 Opti üveg, ADA Aquasky 601, a szűrőm egy Tetra EX800, ami ugyan nem EHEIM de teljesítményre hasonlóak szerintem.
Az akvárium indítását márciusra tervezem. Kezdésnek egy Ryuboku stílusú layoutot szeretnék megvalósítani. Hasonlót mint a Mangrove Forest és az Underwater Roots. Ha megengeded és partner leszel benne biztosan sok kérdéssel fogok fordulni hozzád.
Alapjában véve ez egy kapcsolatfelvétel akart lenni részemről, de ha már írtam kérdezzek is valamit: üveg be és kifolyókból milyen kategóriát használsz? Értem ezalatt hogy, a távol keleti cuccok valóban annyira használhatatlanok? A fórumon az erről szóló topikot olvasva kiderült számomra hogy, nagyon nem mindegy (főleg) a befolyó minősége. Látom te Lily-t használsz. Megkérdezhetem honnan van? Nem volt vele olyan problémád hogy, a túl nagy flow kimosta volna talajt bizonyos helyeken? Poppyval dolgoztál már? Ha igen, mi a véleményed róla?

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv.: RithaJ9

Szia!
Köszi! Örülök hogy tetszettek a naplóim. Régebben kicsit aktívabb voltam a fórumon, mostanában nem nagyon van időm sajnos rá. Természetesen szívesen segítek/segítünk mindenkinek akinek kérdése van. Nyugodtan írhatsz privátban is ha valami egyéb kérdésed felmerül még az indításnál vagy utána. Hogy a kérdéseidet is megválaszoljam, üveg befolyóból én egy hagyományos olcsó kínai ebayről rendelt darabot használok közel 6 éve. Még sikerült nem eltörnöm. Mivel mást nem igazán használtam így összehasonlítási alapom nincs, de ha a magánvéleményemre vagy kíváncsi nem hiszem hogy nagyon sokat változtatna az eredményen ha egy sokkal drágább darabot választanál. De ezt mondják talán meg azok akiknek van összehasonlítási alapja. A befolyó csövet lecseréltem és még vagy 3 éve vettem (szintén ebayről rendelve) egy üveg felszínleszívót, amit azóta is nagy megelégedettséggel használok. Tökéletesen működik. Tisztán tartja a felszínt és ha nem lennék lusta gyakrabban takarítani akkor nagyon esztétikusan is festene.... :)
 
Szia!
Köszi! Örülök hogy tetszettek a naplóim. Régebben kicsit aktívabb voltam a fórumon, mostanában nem nagyon van időm sajnos rá. Természetesen szívesen segítek/segítünk mindenkinek akinek kérdése van. Nyugodtan írhatsz privátban is ha valami egyéb kérdésed felmerül még az indításnál vagy utána. Hogy a kérdéseidet is megválaszoljam, üveg befolyóból én egy hagyományos olcsó kínai ebayről rendelt darabot használok közel 6 éve. Még sikerült nem eltörnöm. Mivel mást nem igazán használtam így összehasonlítási alapom nincs, de ha a magánvéleményemre vagy kíváncsi nem hiszem hogy nagyon sokat változtatna az eredményen ha egy sokkal drágább darabot választanál. De ezt mondják talán meg azok akiknek van összehasonlítási alapja. A befolyó csövet lecseréltem és még vagy 3 éve vettem (szintén ebayről rendelve) egy üveg felszínleszívót, amit azóta is nagy megelégedettséggel használok. Tökéletesen működik. Tisztán tartja a felszínt és ha nem lennék lusta gyakrabban takarítani akkor nagyon esztétikusan is festene.... :)

Hello Outro!

Titkon ezt a választ reméltem:) Ha neked bevált és ilyen akváriumokat tudtál üzemeltetni ezzel a kategóriával, akkor én is megpróbálom! A talaj kimosódását nem említetted... gondolom mert nem volt ilyen problémád!? Ez a skimmerrel egybeépített befolyó nekem is felkeltette az érdeklődésem, de végül egy ilyen mellett döntöttem: -quality-violet-inflow-filter-accessory-double-suction-cup-aquarium-water-plant-tank.jpg_220x220.jpg
A "skimmeres" befolyó nem szörcsög? Nem kell sűrűn bajlódni vele a vízszint miatt?
 
Hello Outro!

Titkon ezt a választ reméltem:) Ha neked bevált és ilyen akváriumokat tudtál üzemeltetni ezzel a kategóriával, akkor én is megpróbálom! A talaj kimosódását nem említetted... gondolom mert nem volt ilyen problémád!? Ez a skimmerrel egybeépített befolyó nekem is felkeltette az érdeklődésem, de végül egy ilyen mellett döntöttem: View attachment 47182
A "skimmeres" befolyó nem szörcsög? Nem kell sűrűn bajlódni vele a vízszint miatt?

Talaj kimosással nem volt gondom. A skimmertől én is féltem hogy hangos lesz de egyáltalán nem az. Alul be lehet állítani hogy milyen intenzitással szívjon így nem ad ki hangot. Van hogy hetekig hozzá sem nyúlok. De amit választottál az is egy szép darab. :)
 
Back
Oldal tetejére