• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Land of rocks

Íme néhány kép az aktuális állapotról. Szépen alakul az aki. A parvula indulgat lassan. A mohák és most már a HC is rendben van. Jöhetnének a halak bele....

2014.09.28_0029 by outro, on Flickr

Eszméletlenül elszaporodott az úszó növényem is ( mi is a neve??) Eddig jó volt hogy árnyékolt kicsit meg szívta a tápanyagot de most már azt hiszem meg fogom ritkítani keményen....

2014.09.28_0009 by outro, on Flickr

DSC_0024 by outro, on Flickr

Végre most hogy a kezdeti algák is lassan visszavonulót fújnak kicseréltem az üveg befolyókat... Talán most már nem lesz 3 nap alatt tiszta piszok. És persze az ehem skimmer is eltűnt...:p:)

2014.09.28_0016 by outro, on Flickr

2014.09.28_0018 by outro, on Flickr

2014.09.28_0038 by outro, on Flickr

Azért hátul még nőhetnek a növények....

2014.09.28_0046 by outro, on Flickr

2014.09.28_0042 by outro, on Flickr


(y)

Nagyon jó! Imádom a sziklás akváriumokat! Fogom még nézegetni párszor, jó kis inspiráció a hamarosan induló kisebbik akváriumomhoz. [emoji106]
 
Most csak két gyors képpel jelentkezem. A kövek kicsit algásak...majd neki kell alaposabban esnem fogkefével. A növényzet szépen fejlődik a HC gyakorlatilag egységes gyepet képez már. Hátul a parvula szaporodik lassan, valami nem tetszik neki de még nem jöttem rá hogy mi. Döbbenet hogy halakat még mindig nem tudtam szerezni. Jövő héten lesz egy akvarisztikai börze, remélem ott sikerül vennem.

2014.10.19_0009 by outro, on Flickr

2014.10.19_0012 by outro, on Flickr
 
Nagyon tetszik...nagyon! (y) Hátul és a jobb oldali kő tövében az tenellus? Vigyázz vele, nem viccelek. Hamar eltűnik a kilátás hátra az ösvény végén....az ösvény mellől kiszedném....:unsure:
 
Nagyon tetszik...nagyon! (y) Hátul és a jobb oldali kő tövében az tenellus? Vigyázz vele, nem viccelek. Hamar eltűnik a kilátás hátra az ösvény végén....az ösvény mellől kiszedném....:unsure:

Igen az tenellus. Érdekes módon az is igen lassan fejlődik, valószínűleg a kövek fognak le sok fényt, de azért majd rajta tartom a szemem, ha nagyon beindul akkor kíméletlenül ki lesz gyomlálva. :)
 
Üdv mindenkinek!
Ma kedvet kaptam egy kis fotózáshoz. Mivel időm is volt ezért megadtam a módját és úgymond gyakoroltam egy későbbi esetleges versenyfotózáshoz. Gondoltam csinálok néhány "behind the screen" képet, hátha valakinek hasznos lehet.
Azzal kezdeném hogy én mindig körbekartonozom az akváriumot amennyire csak tudom. Most is fabrikáltam illetve kiegészítettem a már meglévő fekete karton keretet. Az akvárium hátuljára -hiába hogy sima fehér meszelt falunk van- raktam egy fehér kartont. Sajnos itthon már csak kissé megviselt volt, némi foltokkal tarkítva, de gyakorló képeknek megteszi. Később fogok venni valami jobb minőségű fehér fotókartont.

2014.10.26_0045 by outro, on Flickr

Oldalra a fal és az akvárium közé is tettem fekete kartont hogy a felső világítás fénye ne zavarja be a ledes háttérvilágításomat.
Fotózáskor mindig előkotorom a porosodó leselejtezett Dymax almatúrámat. Ebben 3 ezeréves fénycső szuperál, lényegesen kevesebb fénnyel mint a mostani Aqasky főfényem, de kiegészítő világításnak tökéletes! A hátteret remekül ki lehet égetni vele. Általában hátra helyezem hogy félig az akvárium mögé világítson.

2014.10.26_0047 by outro, on Flickr

Legutóbb rájöttem hogy így viszont sokszor az elülső kövek lesznek nagyon sötétek. Erre most találtam egy megoldást. Eszembe jutott hogy néhány hete vettem egy ledes akus világító testet. Ugyanis a pincénkbe nincs 220, így kellet vennem valami pilácsot oda. Ezzel mivel bizierős hideg fénye van remekül meg lehet oldalról világítani az esetleges sötét részeket. Ezt fogom most tesztelni.

2014.10.26_0039 by outro, on Flickr

2014.10.26_0046 by outro, on Flickr

Természetesen megvártam amíg teljesen besötétedik és a szobába is korom sötétet teremtettem. A szűrő csövezése most bennmaradt, tegnap takarítottam úgyhogy egész tiszta, illetve egyszerűen lusta voltam vele kínlódni. Természetesen egy versenyfotó esetén ezek is kikerülnek. A fotómasina még mindig a jól bevált nikon D3100 sima kit obival (sajnos). De azért reméljük ezzel is lehet szépeket alkotni. Egy olcsóbb stativ illetve a legolcsóbb önkioldó segítette még a munkámat.
A képeket jpg ben és raw-ban is rögzítem a könnyebb kezelhetőség miatt. Természetesen az utómunkához majd a raw-ot fogom csavargatni.
Kb ennyit a technikáról, hamarosan jönnek a képek. ;)

Az akváriumról annyit hogy kicsit alakítottam a köveken. Szerintem így jobb lett. Halak még mindig nincsenek sajnos.
 
Na és akkor a képek. Az első néhány képnél csak hülyéskedtem a fényekkel. Igazi giccsparádé lett belőle. Itt a plusz háttérfény még nem megy. Csak az akvárium normál ledes háttérfénye ami állítható színű.

Vörös giccsorgia: :D :D :) Szerintem borzalmas.

2014.10.27_0008 by outro, on Flickr

Illetve a kék párja. Szintén hasonlóan elmarasztaló a véleményem róla, bár talán egy fokkal jobb :D

2014.10.27_0010 by outro, on Flickr

Lehetett volna még zöld és sárga meg hupilila színekkel sokkolni titeket de gondoltam inkább menjünk tovább.
Ez az akvárium normál fehér fényes háttérvilágítása. Élőben is kb így néz ki. Annyi hogy a kartonozás nélkül hátul mindig egy erőteljes árnyékcsík látszik. Ezt mindenképp érdemes kiküszöbölni ha fotózunk. Élőben nem tűnik fel de fotón nagyon virít. Mindjárt megmutatom mire gondolok.

2014.10.27_0011 by outro, on Flickr

Ez egy korábbi fotó. Itt jól látszik a fent említett csík.

2014.09.28_0029 by outro, on Flickr

Hamarosan jönnek a normálisan beállított képek csak még csavargatok rajtuk kicsit. ;) :)
 
Annyi hogy a kartonozás nélkül hátul mindig egy erőteljes árnyékcsík látszik. Ezt mindenképp érdemes kiküszöbölni ha fotózunk. Élőben nem tűnik fel de fotón nagyon virít. Mindjárt megmutatom mire gondolok.
Látszik a különbség!Jok az ilyen fotó sorozatok,lehet belőle tanulni!A kérdésem az az,hogy hova raktad a takaró csíkot?
 
Nagyon jók lettek a képek! Jó, a "vörös giccsorgia" lehet tényleg nem illik hozzá. És külön tetszik az elől-középen lévő kövek elrendezés a régi képekhez képest.:)
 
Látszik a különbség!Jok az ilyen fotó sorozatok,lehet belőle tanulni!A kérdésem az az,hogy hova raktad a takaró csíkot?

Melyik takaró csíkra gondolsz? Ami eltüntette a hátsó árnyékcsíkot? Igazából vicces, de azt maga a régi almatúra szüntette meg. Mivel az Aquasky viszonylag magasan van (ugye van neki egy kb 10 cm-es lába) így alapból takarás nélkül bevilágít a háttér mögé, ez okozza azt a csíkot. Mivel a fotózáshoz odatoltam falig a régi dymax világítótestet így megszűnt a tükröződő csík. :)

2014.10.26_0047 by outro, on Flickr
 
Ezt a kettőt azért akartam megmutatni hogy mennyit jelentett az oldalról bevilágított reflektor. Itt egyébként már mennek a hátsó lámpák, illetve a piros LED is ugy maradt. Érdekes de így még el is viselhető az a minimális piros fény hátul.

Refi nélkül:

2014.10.27_0034 by outro, on Flickr

És jobb oldalról bevilágítva a főkövet:

2014.10.27_0035 by outro, on Flickr
 
Na és akkor a szerintem legjobban sikerült két kép. Körbevágva kicsit megdolgozva. Bár sokat nem alakítottam rajta. A WB lett megint egy picit kékesebb. Nem tudom miért én valahogy mindig ebbe az irányba tekerem a végső képeket. Valahogy ez a zsánerem. De legközelebb megpróbálok valami melegebb hatású képet is csinálni ígérem.

2014.10.27_0024 by outro, on Flickr

2014.10.27_0014 by outro, on Flickr

Fotók adatait a flickr-en meg lehet nézni részletesen. Ha halak lesznek benne akkor kisebb záridővel kell majd fotózni mert csak csík lesz belőlük, de így gyorsan mozgó elemek nélkül lehetett így is. Amit ki fogok küszöbölni legközelebb hogy egy sötétszürke csík még így is ott maradt a legtetején az akinak. Ezt meg kell szüntetni. Illetve az utómunkával lehet még jóval több időt eltölteni. Most csak összebarmoltam. De az már részletkérdés. A lényeg a jó minőségű fotó. Aztán már lehet akármikor akármennyit csavargatni a képeken. Természetesen most csak a fotós részről beszéltem, az akváriummal még rengeteg munka van egy végső fotóig... Na de még fiatal a kicsike.. :D
 
ez egyre jobban tetszik. és ne aggódj a hideg fotó miatt, szerintem is ez áll jobban a képeknek. én is ilyenre szoktam, ha tudom.
 
Szerintem se aggódj a hideg szín miatt. Eszméletlen jól sikerültek a képek, és az akvárium is gyönyörű!
Az oldal világításról még lehet infót kérni? Mindkét oldalról megvilágítottad vagy csak az egyikről?
 
Wow,de jól néz ki,na majd egyszer,ha Én is rászánom magam a köves akváriumra akkor valami ilyet akarok.
Nagyon bejön és erre szokták azt írni hogy : KELL (y)
 
Back
Oldal tetejére