• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Land of rocks

outro

VIP kertész
Legjobb napló
És igen ismét új naplóval jelentkezem. Őszintén szólva később akartam indítani mert az akvárium majd valamikor augusztus végén fog teljes mértékben elindulni, de ma játszottam egy kicsit a kövekkel és többé kevésbé összeállt a hardscape. Gondoltam megmutatom nektek. Ez még nem végleges, így a képekről máris látok benne hibákat, de a körülbelüli látvány már érzékelhető.
Az előző akváriumot ( Underwater Roots ) költözés miatt ideje korán szét kellet kapnom. Eldöntöttem hogy a következő iwagumi lesz. Költözés lezajlott, sőt otthon is sikerült több mint 3 hetet eltöltenem... Hát nem volt rossz. Még a GA-ba is eljutottam végre. Jó volt beszélgetni fiuk!!!!
Na de hogy a témánál maradjak Fredo haveromnak megemlítettem hogy a következő akváriumot Iwagumi stílusba akarom berendezni csak még kövek nincsenek hozzá. Erre volt olyan kedves és azt mondta hogy kölcsön adja a Seiryu köveit (amit németben egyébként Mini Landschaft-nak neveznek, nem tudom miért...) mivel neki most fél évig biztos nem kellenek. Így jutottam egy bazi nagy adag dekorkőhöz, köztük egy olyan kapitális példánnyal ami egyszerűen adta magát hogy főkő legyen... Köszönöm innen is neki!!

Akvárium adatok nem változnak. Maradok a jól bevált technikánál...

Akvárium adatok
  • Akvárium mérete: 60*30*36 , 65 liter (Opti White)
  • Világítás : ADA Aquasky 601
  • Szűrés : Ehem 2224 külső szűrő +üveg ki és befojókkal.
  • Aljzat : ADA Amazonia, ADA Bacter Ball bacik, (Valamilyen táptalaj még nem döntöttem)
  • Co2 : nagynyomású szett összelegózva: 2 kg-os palack, papillon reduktor+aqua medic mágnesszelep+üveg diffi, 4 db visszafolyásgátló.
  • Tápozás : Green Aqua Micro+macro, +Easy Carbo; +Foszfát
  • Vízcsere : hetente 50%
  • Dekoráció: Seyriu kövek, ADA dekor homok.
És akkor a lényeg:

2014.08.02_0069 by outro, on Flickr

2014.08.02_0071 by outro, on Flickr

Már imádom hogy az új lakásban sima fehér a fal, semmi tapéta.... öröm így fényképezni! :)
Egyébként hogy a layoutról is mondjak valamit. Így első ránézésre a főkő kicsit túl hangsúlyos (mondhatni böszme) Illetve a bal oldallal is dolgoznom kell még. De azért nem lesz rossz. ;)
 
Szuperül fest már most is. (y)

Talán optikailag annyi, hogy a főkövet elvinném balra, hogy aranymetszésben legyen.
Így ki kellene kerülnie a bal oldali üveg felé mutató kőnek, vagy valami kis méretű kellene a helyére.

Bármilyen legyen is, naplózd majd :)
És gratu az új lakáshoz is (y)
 
És igen ismét új naplóval jelentkezem. Őszintén szólva később akartam indítani mert az akvárium majd valamikor augusztus végén fog teljes mértékben elindulni, de ma játszottam egy kicsit a kövekkel és többé kevésbé összeállt a hardscape. Gondoltam megmutatom nektek. Ez még nem végleges, így a képekről máris látok benne hibákat, de a körülbelüli látvány már érzékelhető.
Az előző akváriumot ( Underwater Roots ) költözés miatt ideje korán szét kellet kapnom. Eldöntöttem hogy a következő iwagumi lesz. Költözés lezajlott, sőt otthon is sikerült több mint 3 hetet eltöltenem... Hát nem volt rossz. Még a GA-ba is eljutottam végre. Jó volt beszélgetni fiuk!!!!
Na de hogy a témánál maradjak Fredo haveromnak megemlítettem hogy a következő akváriumot Iwagumi stílusba akarom berendezni csak még kövek nincsenek hozzá. Erre volt olyan kedves és azt mondta hogy kölcsön adja a Seiryu köveit (amit németben egyébként Mini Landschaft-nak neveznek, nem tudom miért...) mivel neki most fél évig biztos nem kellenek. Így jutottam egy bazi nagy adag dekorkőhöz, köztük egy olyan kapitális példánnyal ami egyszerűen adta magát hogy főkő legyen... Köszönöm innen is neki!!

Akvárium adatok nem változnak. Maradok a jól bevált technikánál...

Akvárium adatok
  • Akvárium mérete: 60*30*36 , 65 liter (Opti White)
  • Világítás : ADA Aquasky 601
  • Szűrés : Ehem 2224 külső szűrő +üveg ki és befojókkal.
  • Aljzat : ADA Amazonia, ADA Bacter Ball bacik, (Valamilyen táptalaj még nem döntöttem)
  • Co2 : nagynyomású szett összelegózva: 2 kg-os palack, papillon reduktor+aqua medic mágnesszelep+üveg diffi, 4 db visszafolyásgátló.
  • Tápozás : Green Aqua Micro+macro, +Easy Carbo; +Foszfát
  • Vízcsere : hetente 50%
  • Dekoráció: Seyriu kövek, ADA dekor homok.
És akkor a lényeg:

2014.08.02_0069 by outro, on Flickr

2014.08.02_0071 by outro, on Flickr

Már imádom hogy az új lakásban sima fehér a fal, semmi tapéta.... öröm így fényképezni! :)
Egyébként hogy a layoutról is mondjak valamit. Így első ránézésre a főkő kicsit túl hangsúlyos (mondhatni böszme) Illetve a bal oldallal is dolgoznom kell még. De azért nem lesz rossz. ;)

Nem ragozom túl: f@sza lett! :D(y)(y)
( várom a folytatást)
 
Üdv! Brutál jó köves cuccot raktál össze, gratula (y) (Viktor kiegészítésével egyetértek), egy dolgot nem látok most még... hol lesznek a növények? S mifélék? :pompous:
 
Finom kis HARD SCAPE!Gratula.Sajna nem sok helyed maradt a növenyeknek!Mit tervezel bele?
 
Köszi Srácok! Megfogadom Viktor tanácsát, játszok még kicsit a főkővel. A növényeket még én sem gondoltam végig. Ami biztos hogy nagyon minimál lesz. HC, parvula, mohák a kövekre....valami ilyesmi. Lehet hogy elöl nem teljesen dekorhomok lesz. Akkor oda mehet valami előtéri... Egyébként innen nem látszik de a kövek között vannak elég nagy rések. Szóval oda még lehet ültetgetni. Ha van valakinek ötlete hogy hogy növényesítene ne kíméljen. Várom a javaslatokat. :)
 
Ha van valakinek ötlete hogy hogy növényesítene ne kíméljen
En elöre a job es a ball oldalra is Hc ültetnek,ami kicsit felfutna a kövekre.közepen hagynek egy kicsi patak imitäciot,es raknek bele meg a kövek köze egy kis fisideenst,es ide oda a hätterbe a finom levelü alkalmanken bevörösödö Echinodorus tenellust.De ha a homok alatt nincs täptalaj lehet,hogy proba kepp Marsilea Crenata.
https://akvakertesz.hu/threads/marsilea-crenata.4196/
 
A kövek mögött még van hely talajt tölteni? Egyébként nagyon baba az elrendezés, a főköved nagyon tetszik. (y) De most hogy hosszasan néztem, én csak középen homokoztam volna, abban a háromszögben, ami adja is magát a képen, a többit talajtakaró növénnyel szórnám le bal és jobb oldalt. ;) De csak szerintem...:)
 
Van még hely hátul. Lehet hogy elöl is lesz növény. Ez még csak egy terv. Szerintem fog még változni. Főleg hogy kétszer ugyan úgy nem fogom tudni visszarakosgatni az akváriumba a köveket. :D :D
 
Variáltam a kövekkel kicsit. Talán így már nincs annyira középen. A növényeket még mindig nem tudom. :D Lehet hogy nem is kéne bele... :LOL::D:p:facepalm:

2014.08.05_0076 by outro, on Flickr

Továbbra is tetszik :) Egy pici észrevételem van csak ( már ha egy kezdőnek lehet :) ): a nagy kő bal oldalán, az akvárium fal felé dőlő kő nekem egy picit fura. Ránézve a képre, valahogy az "kilóg" az akvából.
 
Szia!

Borzasztó jó lett az elrendezés, engem megnyert! :) Én a jobb oldalon érzek egy pici ürességet, de ha ott a kövek mögé ültetsz valamilyen stem növényt, lehet hogy extra kő nélkül is eltűnik ez az érzés.
 
Ez még csak egy terv.
Ezt nem tudtam. :) Akkor legózol tovább? Javaslom, ezt az elrendezést fotózd jól körbe meg felülről is, úgy ha szükséges lesz, vissza tudod építeni. Én is így csinálom, és általában sikerül...:) ;)
 
Szerintem a jobb oldali kövek formái nem passzolnak teljesen a bal oldalhoz, meg talán picit alacsony is a jobb oldal.
Nincsen véletlenül pár élesebb struktúrával rendelkező köved?
Egyébként nagyon patent lesz az iwagumid(y)
 
Szerintem a jobb oldali kövek formái nem passzolnak teljesen a bal oldalhoz, meg talán picit alacsony is a jobb oldal.
Nincsen véletlenül pár élesebb struktúrával rendelkező köved?
Egyébként nagyon patent lesz az iwagumid(y)

Sajnos olyan éles struktúrájú nincs mint a főkő egyik sem. Valóbban kicsit más, főleg képen látszik. Érdekes hogy élőben nem tűnik különbözőnek....
 
Valóban elüt a mintázata a főkőétől, a lámpa is nagyon szórja középen, ezért világosabb is. Ráragasztott mohákkal tompítható a különbség, sőt el is tüntethető. Engem a jobb oldal alacsony volta sem zavar (mondjuk megnéznék a két jobb oldali kő mögött egy kb. az aki magasságának a feléig felérő éles ellenpont követ, hogy mit mutatna, vagy nem mutatna), viszont a bal oldali üvegnek döntött kő mindig odavonza a szemem, az valahogy fura. De a scape nagyon tetszik, végre egy dögös iwagumi, amit követni fogok. ;)
 
A bal oldali kis kővel még lehet játszani. Elé és mögé is fog kerülni növény ami valószínűleg a nagyját ki fogja takarni. Azt az ívet amit a főkő meg az előtte lévők adnak viszont szerintem mindenképp meg kell törni valamivel. Még szórakozok vele.
A jobboldalt megpróbálom még megemelni. De habbal nem akarom. Néhány centit fogok talajjal vagy kövekkel. Nagyon nem akarom, meg szeretném tartani a kontrasztot a jobb meg a bal oldal között, hogy a főkövön maradjon a hangsúly. Bár amekkora nagydarab, ez nem lesz nehéz.... :D
 
Back
Oldal tetejére