• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Land of rocks

Hello!Nagyon klasszul néznek ki ezek a kövek ebben a scapeben.Az elrendezés is tök rendben van(y),de ha meg engeded hozzá fűznék egy észrevételt,ötletet a jobboldalhoz.
A jobboldali nagyobb követ ami a főkő mellett van csak megemelném pár centivel,hogy ne legyen ekkora a külömbség.De lehet,hogy pont ez nem tetszik neked:)
 
Ha minden jól megy és délelőtt meg tudom venni a még hiányzó dolgokat, akkor lehet hogy holnap indul az akvárium. Növények még mindig kicsit kérdőjelesek. Attól is fogg függeni hogy mit találok holnap a boltban... :)

Addig egy kép felülről hogy egyáltalán hova férnek még növények. Elől már biztos hogy nem csak dekorhomok lesz. HCt is akarok telepíteni. A többi holnap kiderül....remélem. :)

2014.08.15_0080 by outro, on Flickr
 
Nos sikerült a mai projekt. Kész az akvárium. Délelőt még bevásásroltam. Végül ELOS talaj került bele mert nem volt ADA.... Illetve a táptalaj is Elos amibe belekevertem egy kis EHEM mech szűrőanyagot. Még a szűrő egyik fakkjában ez volt de lecseréltem azt is ehem substratra. Meglátjuk jól tettem e... Növénylistát nem vitem túlzásba. 1-2 grow növényekkel akartam csak indítani de végül HC meg Tenellus nem volt....Nem akarom jellemezni a német boltokat...SZóval ezek maradtak hagyomásnyos tropica cserepesek. Parvulat meg Weeping mohát tudtam poharas változatban venni. Eddig nem dolgoztam ilyen növénnyel. Nagyon meg voltam elégedve. Tökéletes kondíció és az adag is jóval nagyobb volt mint amire számítottam.

Minimál növény-összeállítás:
  • Hemianthus Callitrichoides 'Cuba'
  • Echonodorus Tenellus
  • Vesicularia Ferriei 'Weeping'
  • Eleocharis sp. 'Mini'
És akkor néhány kép. Egyébként gyorsabban végeztem mint gondoltam. Vagy az Iwagumit könnyebb berendezni vagy én lettem rutinosabb. Gyakorlatilag 5 óra alatt megvolt az aki.

Kezdet:

DSC_0066 by outro, on Flickr

Táptalaj plusz egy kis bacikultúra:

DSC_0068 by outro, on Flickr

Főkövek kb a helyükön:

DSC_0069 by outro, on Flickr

Pakolgatás össze vissza.... :)

DSC_0073 by outro, on Flickr

DSC_0076 by outro, on Flickr

Dekorhomok....

DSC_0078 by outro, on Flickr

Fűpamacsok. :)

DSC_0082 by outro, on Flickr

Szokásos iszonyat káosz... :D

DSC_0090 by outro, on Flickr

DSC_0093 by outro, on Flickr

Félig tele. Vagy félig üres?

DSC_0098 by outro, on Flickr

És a start, a többi kiderül az elkövetkező hónapokban...

DSC_0104 by outro, on Flickr

És természetesen a jól megérdemelt Sörci a végére! :D :D :woot:

DSC_0068 by outro, on Flickr

(y)(y)
 
Egyébként gyorsabban végeztem mint gondoltam. Vagy az Iwagumit könnyebb berendezni vagy én lettem rutinosabb.

Iwagumit tényleg gyorsabb rendezni. De szerintem téged sem kell félteni, jó pár akváriummal a hátad mögött. :)


Szokásos iszonyat káosz... :D
Nálam is mindig így néz ki a szoba. :)

Az aki klafa lett, 1-5 hónap és szép gyep lesz.
 
Csak most érzékeltem hogy ez az akvárium is elindult.Nagyon el lett találva,tényleg kb 2 hónap és benövik a növények úgy hogy a talajt már nem is látni majd.
És hogy gyorsabb e Iwagumit rakni hát a most hétvégi GA-s összeröffenésem tapasztaltam hogy nyomás alatt is szépeket lehet alkotni,hát még ha van ideje rá az embernek na meg megfelelő kövei és persze pár akvárium a háta mögött.Na ez nálad mind meg volt Gratula az induláshoz és algamentes hónapokat kívánok.(y)
Aztán majd jöhetnek a fotók :snaphappy:;)
 
Egy gyors update. Egy hetes az aki. Már most látom hogy alga nélkül nem úszom meg az indítást. De hát nincs mit tenni bazi erős ez a pilács még mindig. Pedig csak 6 órát világítok. De nagyon kevés növénnyel indítottam, szóval nem csodálkozom. Lehet hogy vennem kéne még néhány cserepet.
Most így néz ki a kicsike. Eddig egyébként napi vízcserék mentek. A héten meg még kétnaponta cserélek. Aztán meglátjuk mennyire lesz algabloom.

2014.08.28_0069 by outro, on Flickr

2014.08.28_0076 by outro, on Flickr

2014.08.28_0062 by outro, on Flickr

2014.08.28_0077 by outro, on Flickr

(y)
 
Pöpec lett a cucc! :D
Mintha régebben láttam volna pár naplóban,hogy Limnobium laevigatumot használtak páran ilyenkor,hogy kevesebb alga legyen.Esetleg átmenetileg meg lehet próbálni,hátha segít valamennyit! :)
 
Pöpec lett a cucc! :D
Mintha régebben láttam volna pár naplóban,hogy Limnobium laevigatumot használtak páran ilyenkor,hogy kevesebb alga legyen.Esetleg átmenetileg meg lehet próbálni,hátha segít valamennyit! :)

Került bele most némi úszó növény. Remélem elszaporodik hamar. Barna algám van de az mindig előjött még eddig az indításnál. Garnélák is belekerültek. Eddig minden rendben velük. Kicsit félénkek az erős fény miatt. Napközben elbújnak a kövek között... a HC indul lassan. Abból tényleg többet kellet volna telepítenem.

most nézem, az ott a háttérben, az a nagy, az nem a slave-1 [roncsa, itt-ott hiányzik belőle]? :D

Hehe! Tényleg bele lehet képzelni ha nagyon akarom... :)

Slave-1-star-wars-4141852-1024-768.jpg
 
Bomba jó kövek, és nagyon jól összepakoltad, nagyon tetszik!!! ;) Már látom a kész HC-t, ahogy körbeöleli a góliátokat...:) Hamburgban is van brémai ser? A hosszú vb alatt kifogyott az Astra Urtyp? :D
 
Bomba jó kövek, és nagyon jól összepakoltad, nagyon tetszik!!! ;) Már látom a kész HC-t, ahogy körbeöleli a góliátokat...:) Hamburgban is van brémai ser? A hosszú vb alatt kifogyott az Astra Urtyp? :D

Az Astra kifogyhatatlan.... :D de most hogy felvitte az Isten a dolgomat (pfffff..:rolleyes:) átszoktam a Becks-re...:D ;)
 
Túl sok minden nem történt. Barna alga az jól beindult..... :) :D a növények lassacskán indulgatnak. Megpróbálok csattintani egy képet holnap. (y);)
 
Ígértem néhány friss képet. Mint mondtam látványos változások még nincsenek. Lassan indulgatnak a növények. A barna algát jól bekaptam. Mondjuk várható volt... Remélem lassan elmúlik. Lassan kellene a karbantartó személyzet az akiba. A garnélák bekerültek de a RC-k nem igazán ügyeskednek. Általában el vannak bújva ha felkapcsol a pilács.
Meg kell hogy állapítsam hogy ha Iwagumit csinál az ember akkor a az akvárium fejlődése jóval lassabb, nincsenek nagy változások és hirtelen beinduló stem növények. De ettől függetlenül élvezem. :)

2014.09.14_0005 by outro, on Flickr

2014.09.14_0009 by outro, on Flickr

2014.09.14_0007 by outro, on Flickr

Imádom a szoba hangulatát. Megkoronázza az akvárium.... Nem lehet elmenni mellette hogy az ember ne bámulja meg. Ezt tapasztalatból mondom. Eddig még minden vendég megbámulta... :) ;)

2014.09.14_0012 by outro, on Flickr

(y);)
 
Viktor, ezt a lámpát néztem ki én is. Tök jól néz ki. :)

Az akit lehet lejjebbről kéne fotózni legközelebb, hogy kijöjjön a monumentalitása.
 
Hupsz elnézést hogy nem reagáltam. Kicsit el voltam havazva mostanában. A napló sem frissül olyan gyakorisággal mint ahogy szeretném. Bár az is igaz hogy minden kommentemhez szeretnék képet is fűzni és mivel az akvárium nem fejlődik olyan gyors ütemben így kicsit lemaradtam a naplózással is.

Viktor, ezt a lámpát néztem ki én is. Tök jól néz ki. :)

Az akit lehet lejjebbről kéne fotózni legközelebb, hogy kijöjjön a monumentalitása.

Hehe, jaja a lámpa szerelem volt első látásra. Olyan mint valami sci-fi díszlet. :)
Megpróbálom este kicsit lentebbről fotózni az akváriumot. Meglátjuk milyen lesz a végeredmény. :)

Alakul ez kérem!Az élőlények lassan mehetnek bele!A mohákat ragasztottad?

Igen a mohák 90%át ragasztottam. A többit meg csak betömködtem a nagyobb résekbe. Egyelőre ott maradtak. Már volt amit meg is kellet nyírni...
 
Íme néhány kép az aktuális állapotról. Szépen alakul az aki. A parvula indulgat lassan. A mohák és most már a HC is rendben van. Jöhetnének a halak bele....

2014.09.28_0029 by outro, on Flickr

Eszméletlenül elszaporodott az úszó növényem is ( mi is a neve??) Eddig jó volt hogy árnyékolt kicsit meg szívta a tápanyagot de most már azt hiszem meg fogom ritkítani keményen....

2014.09.28_0009 by outro, on Flickr

DSC_0024 by outro, on Flickr

Végre most hogy a kezdeti algák is lassan visszavonulót fújnak kicseréltem az üveg befolyókat... Talán most már nem lesz 3 nap alatt tiszta piszok. És persze az ehem skimmer is eltűnt...:p:)

2014.09.28_0016 by outro, on Flickr

2014.09.28_0018 by outro, on Flickr

2014.09.28_0038 by outro, on Flickr

Azért hátul még nőhetnek a növények....

2014.09.28_0046 by outro, on Flickr

2014.09.28_0042 by outro, on Flickr


(y)
 
Back
Oldal tetejére