• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Land of rocks

Köszönöm srácok!

Szerintem se aggódj a hideg szín miatt. Eszméletlen jól sikerültek a képek, és az akvárium is gyönyörű!
Az oldal világításról még lehet infót kérni? Mindkét oldalról megvilágítottad vagy csak az egyikről?

Csak jobb oldalról világítottam meg a fent mutatott refivel. A másik oldalt nem kellett szerencsére. Mindig a nagy főkő alsó része ami nagyon sötét.... Azt kellett valahogy világosabbá tenni.

Wow,de jól néz ki,na majd egyszer,ha Én is rászánom magam a köves akváriumra akkor valami ilyet akarok.
Nagyon bejön és erre szokták azt írni hogy : KELL (y)

A lényeg az iwaguminál hogy legyen miből válogatni. Én a kapott kövek kb 60%át használtam fel. Illetve jó ha van néhány darab még tartalékba ha közbe alakítani akar az ember. :)
 
Nagyon tetszik nekem is.
Egyetlen meglátásom van a layouttal kapcsolatban. Nekem nagyon szembetűnő a két "majdnem" derékszög középen. A főszikla középső (jobb) vonalán. Remélem érthető, hogy mire gondolok.
Lehet, hogy túlságosan műszaki vagyok, és csak ezért zavar. Mindenesetre a tapasztaltabb scaperek nem vették észre, úgyhogy valószínűleg semmi gond ezzel. ;)
Szép aki, jó fotók, GRAT!

U.i.: Nekem is ilyen gépem van, szintén KIT obival, úgyhogy ezek a képek biztatnak, hogy nincs minden veszve... :)
 
Nagyon tetszik nekem is.
Egyetlen meglátásom van a layouttal kapcsolatban. Nekem nagyon szembetűnő a két "majdnem" derékszög középen. A főszikla középső (jobb) vonalán. Remélem érthető, hogy mire gondolok.
Lehet, hogy túlságosan műszaki vagyok, és csak ezért zavar. Mindenesetre a tapasztaltabb scaperek nem vették észre, úgyhogy valószínűleg semmi gond ezzel. ;)
Szép aki, jó fotók, GRAT!

U.i.: Nekem is ilyen gépem van, szintén KIT obival, úgyhogy ezek a képek biztatnak, hogy nincs minden veszve... :)

Igen értem mire gondolsz. Hát ez a főkő sajátja, valóbban majdnem derékszög és tényleg egy kicsit furcsán hat, de ezen sajnos legfeljebb vésővel tudnék már változtatni. :D :D Úgyhogy ez ebben a layoutban már így marad.
 
Szerintem is jó ez a hideg téma, sokkal jobban áll egy iwaguminak. Én megpróbálnám picit alulról fotózni, tényleg csak egy 5 centivel. Hátha monumentálisabb lesz az egész. Bár a főkő miatt már most is az. :)
 
Szerintem is jó ez a hideg téma, sokkal jobban áll egy iwaguminak. Én megpróbálnám picit alulról fotózni, tényleg csak egy 5 centivel. Hátha monumentálisabb lesz az egész. Bár a főkő miatt már most is az. :)
Legközelebb megpróbálom úgy, csak mindig lusta vagyok az állvánnyal szórakozni. Ez a minimális magassága egy lábbal, és ha ettől alacsonyabbat akarok akkor be kell szintezni precízen. :) Illetve akkor kicsit torz lesz a kép nem? Mármint az akvárium élei. Vagy azt ki lehet küszöbölni valahogy?
 
Legközelebb megpróbálom úgy, csak mindig lusta vagyok az állvánnyal szórakozni. Ez a minimális magassága egy lábbal, és ha ettől alacsonyabbat akarok akkor be kell szintezni precízen. :) Illetve akkor kicsit torz lesz a kép nem? Mármint az akvárium élei. Vagy azt ki lehet küszöbölni valahogy?

Igen, kicsit kifelé fognak dőlni az akvárium élei. A legtöbb képszerkesztő tudja kezelni és javítja az éleket.
 
Hétvégén voltam egy akvarista rendezvényen. Amiért mentem természetesen nem volt. Így halam még mindig nincs. 9 db Otto került egyelőre be. Sajnos kettő elpusztult. Nagyon érzékenyek ezek a halak. Pedig a CO2-t is kikapcsoltam nekik. Két napja úgy megy az aki. :( Remélem több elhullás nem lesz. Vettem még két doboz növényt mert olcsó volt, illetve már rég ki akartam próbálni őket.

2014.11.06_0104 by outro, on Flickr

Illetve 3 kis részletfotó hogy pörögjön a napló. :)

2014.11.06_0116 by outro, on Flickr

2014.11.06_0114 by outro, on Flickr

2014.11.06_0112 by outro, on Flickr

(y)
 
Ezt a kettőt azért akartam megmutatni hogy mennyit jelentett az oldalról bevilágított reflektor. Itt egyébként már mennek a hátsó lámpák, illetve a piros LED is ugy maradt. Érdekes de így még el is viselhető az a minimális piros fény hátul.

Refi nélkül:

2014.10.27_0034 by outro, on Flickr

És jobb oldalról bevilágítva a főkövet:

2014.10.27_0035 by outro, on Flickr


Jó az a kis unikornis lehelet a szurdokban! ;) Ha nem látszódna a ledsor az aki alján, az lenne az igazán tuti!
 
Hali mindenki. Kicsit ég a képem hogy ezt a naplót csak úgy félbehagytam... Gondoltam most befejezem illetve folytatom ha már lassan egy éve nem postoltam ide semmit....
Szóval az akvárium ebben a formájában már februárban szétszedésre került. Az utolsó fotózás után vissza kellett adnom a köveket mivel csak kölcsönben voltak nálam. Az utolsó fotóval természetesen nem voltam megelégedve.. Nem gazán sikerült elkapni jó pillanatban az akváriumot. Lehetett volna jobb, de ez valahogy soha nem sikerül nekem.

Itt a kép ami született. Talán még ez sikerült a legjobban. Ez még decemberben készült.

21578730281_a4ffa8a590_k.jpg2014.12.04 0001 by outro, on Flickr

Februárig szinte hozzá sem nyúltam az akváriumhoz. Közvetlenül a szétszedése előtt lőttem ezt a kettőt. A moha brutálisan el volt már szaporodva de azért nekem tetszett.... :)

21543598996_140f7a653a_k.jpg2015.02.10. 0016 by outro, on Flickr

21382886859_395350994f_k.jpg2015.02.10. 0017 by outro, on Flickr

Mivel nem volt semmi ötletem illetve a halak és garnélák is itt voltak ezért teljesen nem akartam megszüntetni az akváriumot. Nem tettem mást csak behajigáltam néhány régi követ meg kicsit elrendezgettem a növényeket és hagytam had nőjön minden ahogy akar. Mostanra egy HC-s mohás minimál akvárium lett belőle. Nyírni szinte semmit nem nyírtam az elmúlt hónapokban. Hátul a HC mező a mohával összenőve legalább 8 cmes gyepet képez. Csodálkozom hogy nem szakadt még fel... Hamarosan át kéne rendeznem de még kivárok vele kicsit.

Jelenlegi állapot:

20947048174_42329c48c5_k.jpg2015.09.20. 0115 by outro, on Flickr

2015.09.20. 0110 by outro, on Flickr

21382892929_2f7c91ef85_k.jpg2015.09.20. 0107 by outro, on Flickr

:)
 
Gyönyörű szép egészséges növények! Én lehet meghagytam volna az alap verziót. Legfeljebb kicsit formáztam volna a mohát a köveken!
 
Gyönyörű szép egészséges növények! Én lehet meghagytam volna az alap verziót. Legfeljebb kicsit formáztam volna a mohát a köveken!

Sajnos az alap verzióból a köveket vissza kellet adnom a tulajának, csak kölcsönben voltak. Egyébként ha ezt szétszedem valamikor akkor megint egyszerű ADA nature lesz a következő, csak sok színes stem növénnyel.. :)
 
Üdv mindenki,

itt van három gyors kép a jelenlegi állapotról. Még mindig nem szedtem szét az akváriumot. Hátul a HC szőnyeg egyébként már felszakad. Hamarosan meg fogja adni magát, de azt már megvárom. :)

22404249057_8713f7a4c8_b.jpg2015.11.06_0411 by outro, on Flickr

22809116662_1d9ca4ed5e_b.jpg2015.11.06_0435 by outro, on Flickr

22404261807_3cf34c6acf_b.jpg2015.11.06_0442 by outro, on Flickr
 
Szép kis gombóc lett belőle! Felszínleszivódat mindig megcsodálom! Nekem is kéne egy ilyen.
 
Köszi srácok! Ez az akvárium már tényleg végnapjait éli de ettől függetlenül még mindig jó ránézni esténként. Főleg hogy most már kinn is nagyon vacak idő van.

Végre van pisztáciás fagyi!!!!! (y):LOL:

Hehe, jaja három gombóc rendel... A vicc az egészben hogy teljesen maguktól alakultak ki ezek a dombok. Na jó, a legutóbbi nyírásnál kicsit rásegítettem a formára, de egyébként csak a la nature....

Szép kis gombóc lett belőle! Felszínleszivódat mindig megcsodálom! Nekem is kéne egy ilyen.

A felszínleszívó még mindig megfelelően működik. Őszintén szólva nem jósoltam neki ennyi időt, de örülök hogy pozitívan csalódtam. Azért a tisztítással el-el maradozok főleg lustaságból, de ha ki van pucolva rendesen akkor tényleg nagyon szépen mutat. A műanyag részeken azért már látszik a kor, nem olyan szép átlátszóak mint új korukban. (Gondolom a dörzsiszivacs miatt) De összességében nem bántam meg hogy megvettem. És persze a lényeg hogy azóta az olajos felszínt még csak hírből sem ismerem!!! :) (y)
 
Előbányásztam a naplót valahonnan a susnyásból. Most jutottam el addig hogy szétszedjem az akváriumot. Eszméletlen állapotok uralkodtak már benne. Íme az utolsó képek. :)

25213586826_409b4a6d92_b.jpg2016.02.24_0100 by outro, on Flickr

25213589016_0767ce1d1c_b.jpg2016.02.24_0103 by outro, on Flickr

Eszméletlen mennyi moha kijött belőle. Egyébként a végére teljesen elnyomta a HC-t a moha.

25239880185_78ba9dc11e_b.jpg2016.02.24_0111 by outro, on Flickr

Meglepően kevés talaj volt egyébként benne... Már nem is emlékeztem

25146700141_5a9bacdeab_b.jpg2016.02.24_0112 by outro, on Flickr

Ilyen üres is rég volt...

24944273890_a0e856bbff_b.jpg2016.02.24_0102 by outro, on Flickr

24613083953_8c58c905d5_b.jpg2016.02.24_0099 by outro, on Flickr

Azt hiszem ennyivel tartoztam az akváriumnak hogy tisztességesen lezárom a naplót. Már csak azért is mert nem csak az akvárium de mi is mérföldkőhöz érkeztünk párommal. Úgy döntöttünk hogy 5 év Németország után hazaköltözünk kis-hazánkba. Már alig várom hogy végre személyesen is belefolyhassak az otthoni növényes akvarisztikai életbe. Hamarosan találkozunk.... ;)
 
Back
Oldal tetejére