• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Sziasztok.
Új fórumozóként sokat olvastam ezt a topicot is de nem láttam, hogy bárki is írta volna az általam talált kő/szikla beszerző helyet. Sóskút határában, érd és sóskút között van egy hatalmas kő lerakat. (csepp kőker) Hatalmas a választék, bazalt, lávakő, fakő... csak hogy a leggyakoribb akvás köveket említsem.
Ma hoztam el kb 20kg bazalt sziklát +10kg bazalt zúzalékot 1e ft. ;)
Lassan kezdem az újrarendezést, már bizsereg a kezem. :)
 
Sziasztok.
Új fórumozóként sokat olvastam ezt a topicot is de nem láttam, hogy bárki is írta volna az általam talált kő/szikla beszerző helyet. Sóskút határában, érd és sóskút között van egy hatalmas kő lerakat. (csepp kőker) Hatalmas a választék, bazalt, lávakő, fakő... csak hogy a leggyakoribb akvás köveket említsem.
Ma hoztam el kb 20kg bazalt sziklát +10kg bazalt zúzalékot 1e ft. ;)
Lassan kezdem az újrarendezést, már bizsereg a kezem. :)
Köszi az infót! Nagyméretű ( legalább 30 cm ) fekete lávakövet láttál náluk?
 
Lehet buta kérdés, de faszénből lehet tereptárgyakat készíteni?
Tudom, hogy teljesen más, de itt azt írja, hogy a víz stabilizálására azt tesz bele:
http://lotuszmag.blogspot.hu/2012/06/ultetes-2-napja-tavas-modszer.html

Üdv!
Anno itt a fórumon bayero mondta tesz egy kísérletet feketeszénnel, de hogy mi lett a végeredmény azt már nem tudom... :unsure:

Én biztos nem tenném bele a faszenet. Lehetnek benne olyan anyagok amik nem tesznek jót az akva élővilágának. Hosszú távon pedig lehet hogy szétázik és fekete felhőbe burkolja az egész akváriumot.:blackalien:
A szűrőkbe használatos aktív szén laboratóriumilag tisztított, az biztonságos. De azt is csak kúra szerűen alkalmazzák és nem hosszú távon (1 év).

Remélem segítettem...
 
Üdv!
Anno itt a fórumon bayero mondta tesz egy kísérletet feketeszénnel, de hogy mi lett a végeredmény azt már nem tudom... :unsure:

Én biztos nem tenném bele a faszenet. Lehetnek benne olyan anyagok amik nem tesznek jót az akva élővilágának. Hosszú távon pedig lehet hogy szétázik és fekete felhőbe burkolja az egész akváriumot.:blackalien:
A szűrőkbe használatos aktív szén laboratóriumilag tisztított, az biztonságos. De azt is csak kúra szerűen alkalmazzák és nem hosszú távon (1 év).

Remélem segítettem...
Ha nincs róla tapasztalat, akkor persze nem erőltetem, csak kíváncsi voltam.
Két éve próbálkoztam Lótusszal és a leírás szerint tettem bele faszenet. Látható formában nem oldódott, nem színezte a vizet. Aztán, hogy láthatatlan módon hogyan hat a vízre, az kérdéses.
 
Szauna pattintott láva kő jó a növényes akváriumba?
 

Attachments

  • szauna-lavako-10-15cm.jpg
    szauna-lavako-10-15cm.jpg
    478.2 KB · Megtekintések: 2
Sziasztok!

Az Iwagumi akváriumoknál elég sokszor látom, hogy 60 és 90 fok között van a sziklák dőlésszöge. Hogyan oldják meg azt, hogy ne dőljön el?
Mondjuk Seiryu köveknél nem hiszem, hogy a talaj megtart egy nagyobb követ. Minden ötletet szívesen veszek.

Köszönöm :rolleyes:
 
Sziasztok!

Az Iwagumi akváriumoknál elég sokszor látom, hogy 60 és 90 fok között van a sziklák dőlésszöge. Hogyan oldják meg azt, hogy ne dőljön el?
Mondjuk Seiryu köveknél nem hiszem, hogy a talaj megtart egy nagyobb követ. Minden ötletet szívesen veszek.

Köszönöm :rolleyes:
Ha nem akarod valami akemi termekkel talpra ragasztani (uveglapra pl) akkor also sullypontu koveket kell nezni, vagy a talaj alatti reszhez kisebb koveket ragasztani, hogy ne billegjen vagy ne doljon el. Magasabb talaj viszont meg tudja tartani.
 
Az ilyen iwagumiknál általában van egy támasztókő a főkő előtt/alatt. Ennek nem csak támasztó szerepe van, általában a kompozíció is igényli vizuálisan is.
felső felére lufit kötözni? :)
az a ragasztás annyira snassz megoldás. Henrik legyél kreatívabb ;)
Ha nem akarod valami akemi termekkel talpra ragasztani (uveglapra pl) akkor also sullypontu koveket kell nezni, vagy a talaj alatti reszhez kisebb koveket ragasztani, hogy ne billegjen vagy ne doljon el. Magasabb talaj viszont meg tudja tartani.
Köszönöm szépen a válaszokat.

Egy kérdésem lenne még! Ha ecetes vízbe rakom a Seiryu köveket "fertőtlenítés" céljából, akkor lehet ebből valami gond? Gondolok itt arra, hogy pl. matt lesz tőle a kő vagy ilyesmi.

köszönöm
 
Sziasztok,

a szivacsos szerkezetű lávaköveket ragasztjátok egymáshoz (v alsó üveghez) fbs-sel, vagy "inka módra" addig forgatjátok amíg megáll egymáson?
@Luigi13 -ék példáját követve bazalt-zúzalékos aljzatra - bucés + fekete lávaköves akváriumot építek, de nemigen akar úgy maradni ahogy elképzeltem ...
 
Sziasztok,

a szivacsos szerkezetű lávaköveket ragasztjátok egymáshoz (v alsó üveghez) fbs-sel, vagy "inka módra" addig forgatjátok amíg megáll egymáson?
@Luigi13 -ék példáját követve bazalt-zúzalékos aljzatra - bucés + fekete lávaköves akváriumot építek, de nemigen akar úgy maradni ahogy elképzeltem ...
@oRphEus is ragasztotta ha jol emlékszem.
 
Back
Oldal tetejére