• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Végül nem lett lávakő, találtam egy brutál szép gyökeret, az ment be, a "fatörzs" részre ragasztok majd riccardiát.
 
Az is megfordult a fejemben, hogy kiöntöm betonból, viszont nem tudom miből faraghatok neki formát. Esetleg az megoldás lehet, hogy ha gödröket ások, amibe fóliát teszek és azt töltöm fel betonnal. A kötést követően pedig a fóliát leszedem, vagy leégetem róla. Az is lehet, hogy fólia sem kell.
Ilyesmivel már próbálkozott valaki?
 
Szerintem ez nem a legjobb otlet. Ha mar ennyire mindegy mibol van a koved akkor irany badacsony kotenger. Ott 1000 kobmeter kobol valogathatsz. Erus zsak vagy taska otthon meg veses vagy pattintas. Ott minden format megtalalsz. Bazalt.
8c4148e72d2d638fff986e40c96ea17f.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!

Szerintem ez nem a legjobb otlet. Ha mar ennyire mindegy mibol van a koved akkor irany badacsony kotenger. Ott 1000 kobmeter kobol valogathatsz. Erus zsak vagy taska otthon meg veses vagy pattintas. Ott minden format megtalalsz. Bazalt.
View attachment 39342

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
A Balaton felvidéki nemzeti park része, elvileg egy kavicsot sem lehet elmozdítani onnan!
Uzsabánya viszont ami onnan egy háromnegyed órányira sincs, munkaidőben látogatható és van hosszúkás kő is bőven: https://akvakertesz.hu/threads/koeltoezes-utan.5058/

AmegA
 
Utoljára módosított:
Köszi a tippeket. Utánanézek. A bazalt jó lehet bár jobban szeretnék valamilyen világosabb követ.
Vagy veszek még megkövesedett fát (abból most van vagy 40 kiló) és abból építkezem.
 
Köszi a tippeket. Utánanézek. A bazalt jó lehet bár jobban szeretnék valamilyen világosabb követ.
Vagy veszek még megkövesedett fát (abból most van vagy 40 kiló) és abból építkezem.
Iwagumisok! Van valami praktikátok, hogy mivel és hogyan érdemes követ törni?
Néhány Mantent fel kellene darabolnom, de nem tudom, hogyan fogjak hozzá. Időm szűke miatt szeretnék biztosra menni...
 
Van új fejlemény a scape újrahasznosíthatóságára? Pl @keymaker 650l versenyakváriumához felhasznált 150 kg Indiai megkövesedett fát. Ezt összeragasztotta Impa 'Verona' - poliészter alapú kő-ragasztóval. Ez ezek szerint nem feloldható többet.
150 kiló dekort dob a kukába 1 év múlva? Nem lehet megoldani a kötést egy FBS-el esetleg valami acél csappal?
 
Van új fejlemény a scape újrahasznosíthatóságára? Pl @keymaker 650l versenyakváriumához felhasznált 150 kg Indiai megkövesedett fát. Ezt összeragasztotta Impa 'Verona' - poliészter alapú kő-ragasztóval. Ez ezek szerint nem feloldható többet.
150 kiló dekort dob a kukába 1 év múlva? Nem lehet megoldani a kötést egy FBS-el esetleg valami acél csappal?

Ezt a bejegyzést mintha már láttam volna a napokban. Ha így volt, figyeljünk rá, hogy ne dobáljuk be több helyre. Köszi.
 
Ezt a bejegyzést mintha már láttam volna a napokban. Ha így volt, figyeljünk rá, hogy ne dobáljuk be több helyre. Köszi.
Bocsi.:rolleyes:
Azt vettem észre, hogy a saját naplómba felteszek egy kérdést senki nem válaszol. Pl hogy kell mohákat vágni. 4 nap múlva felteszem ugyanezt a dedikált mohás topicban azonnal ketten válaszolnak akik nem olvasnak naplós topicokat.

S ez igaz kb. az összes topicra. DIY-be teszek fel valamit mert úgy érzem oda illik senki nem válaszol átteszem egy másikba, ahol sokan ráugranak és megkapom a választ. Érelemszerűen mindig kivárom a 2-3-4 napot nem tele spammelve azonnal mindent.

Értem, hogy miért kéred, de én így választ kapok. :) De igyekezni fogok.
 
Bocsi.:rolleyes:
Azt vettem észre, hogy a saját naplómba felteszek egy kérdést senki nem válaszol. Pl hogy kell mohákat vágni. 4 nap múlva felteszem ugyanezt a dedikált mohás topicban azonnal ketten válaszolnak akik nem olvasnak naplós topicokat.

S ez igaz kb. az összes topicra. DIY-be teszek fel valamit mert úgy érzem oda illik senki nem válaszol átteszem egy másikba, ahol sokan ráugranak és megkapom a választ. Érelemszerűen mindig kivárom a 2-3-4 napot nem tele spammelve azonnal mindent.

Értem, hogy miért kéred, de én így választ kapok. :) De igyekezni fogok.

Szerintem ez szimplán azért van, mert sokan, akiknek nincs is naplója, inkább az egyéb, közös érdekeltségű témákat böngészik rendszeresen.
Vagy az ismertebb, làtogatottabb naplókat...
De egyébként egy mohanyírás témát éppen emiatt érdemesebb a "mohás" topicban feltenni, mert akik azzal a szándékkal is böngésznek, hogy segítsenek vagy valamit megválaszoljanak, inkább ott nézelődnek.
Általában, persze kivétel mindíg akad.
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni ez szerintetek milyen kő? Sósav nincs itthon, de 20%-os ecettel tesztelve nem láttam pezsgést. Növényes akváriumba szeretném felhasználni, de nem merem betenni, míg valaki meg nem mondja mi lehet ez. (talán picit a fakőre hasonlít, de lehet hülyeséget írtam)
aIcPWml.jpg
X5P34
 
Back
Oldal tetejére