• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Sziasztok!

Tanácsot kérek. 12kg-os kavicsot tennék be az akváriumba. Úgy érzem, kéne valamit alá tennem, hogy ne az üvegen feküdjön. Van erre bejáratott tipp? A kő kb 35cm hosszú és 15 cm széles a legnagyobb kiterjedéseiben.
 
Az már nem kavics, szikla :D

Tegyél alá polifoamot, vagy vékony lépésálló nikecellt. Ha gondolod le is ragaszthatod, de ha passzentos méretűt raksz alá akkor nem kell, a kő lenyomja.
 
Köszi a tanácsot, én is valami ilyesmire gondoltam, csak épp tapasztalatom nem volt vele. Végül találtam a padláson az ilyen-olyan maradékok között valami polifoam-szerűt, ami fehér és 3 rétegű, összességében kb 2cm vastagságú. Az ment alulra, de mivel elég rugalmas és féltem, hogy esetleg megdől rajta a "kavics" valami véletlen folytán, így erre még rátettem egy műanyag ételtartó hosszúkás műanyag, lapos fedelét, aminek van egy kis pereme és így pont jól megállt rajta a szikla. Az egész alól eltúrtam a talajt, hogy a habszivacs az alsó üvegen felfeküdjön. A behelyezés volt a legidegőrlőbb, mert alig fértem hozzá és ha elejtem a követ, az végzetes lehetett volna, mert nem hiszem, hogy úgy ereszkedett volna alá a vízbe, mint ahogy őszi falevél hullik alá a fáról. :)
De szerencsére sikerült. Köszi még egyszer.
 
Sziasztok!
Járt már valaki a budakalászi auchan mellet lévő köturkálóban?.
Mert a weboldalukon mutatot kövek alapján érdemes lenne benéznem oda.
 
Utoljára módosított:
Szia Gábor.
Miből alapítottatok meg, hogy a balatoni vörös kő nem jó akváriumba? Mert ha sav teszt, akkor természetesen azt mondjuk ha teheted ne tedd bele. Viszont ha seiryu követ teszel bele ami az egyik legjobb és szinte legszebb kő amit használunk, az szinte a legjobban keményíti vissza a vizet, és ezt olyan szinten műveli, hogy vissza se kell sózni.
A másik és ez a fontosabb. Ennek a fórumnak van tulajdonosa illetve kezelője. Lehetőségünk van nagyon hasznos dolgokat megtudni, okosodni, fejlődni. Mind ezt ingyen és rendkívül gyors iramban. Véletlenül se vedd kioktatásnak, vagy kötözködésnek, de az efféle nyílt kérdések ha nem is szolnak érte, Rájuk tekintve nem fer. Sok más alternatíva létezik az akvakertészetben de nem szokták-tuk ennyire nyíltan kiírni.
Még egyszer elnézést ha rosszulesik, nem bántásból hívtam fel a figyelmed, csak látom nem régen regisztráltál és kár lenne mindjárt az elején ilyenekbe beleszaladni, mert sok barátot, kollégát szerezhetsz itt, a tanulásról nem is beszélve. Fusd át az új regisztrálók fontos tudnivalóit még egyszer.
Mir (Y)
Köszi hogy írtál . S igazad van bocsi nem gondoltam át amit kérdezni akartam .
A balatoni vörös kőröl a( : kövek tisztitása tpick ba írtam) s ott írta a egyik kedves hozászóló , hogy sajnos a vas tartalma végett nem használható.
 
Utoljára módosított:
Köszi hogy írtál . S igazad van bocsi nem gondoltam át amit kérdezni akartam .
A balatoni vörös kőröl a( : kövek tisztitása tpick ba írtam) s ott írta a egyik kedves hozászóló , hogy sajnos a vas tartalma végett nem használható a vas tartalma véget
Emlékszem igen. Amega volt. Én is olvastam.
Törlöm az előző hsz-emet.
 
Sziasztok!
Járt már valaki a budakalászi auchan mellet lévő köturkálóban?.
Mert a weboldalukon mutatot kövek alapján érdemes lenne benéznem oda.
Szia én már jártam... vettem néhány fekete lávakövet. Persze tuti kapható olcsóbban is, de szerintem így is jóval olcsóbban megúsztam mint egy akvarisztikai boltban ;)
Valamint mikor mondtam hogy nem akarnék 10 kiló feletti darabokat hozni, simán összetörtek nekem egy nagyobbat azt válogathattam hogy mit hozok el.
Elég sokféle kő volt, mondjuk így ősszel nem tudom milyen a választék. Ha útba esik érdemes benézni :)
Kedvencem náluk a sivatagi rózsa nevű kő.
 
Szia én már jártam... vettem néhány fekete lávakövet. Persze tuti kapható olcsóbban is, de szerintem így is jóval olcsóbban megúsztam mint egy akvarisztikai boltban ;)
Valamint mikor mondtam hogy nem akarnék 10 kiló feletti darabokat hozni, simán összetörtek nekem egy nagyobbat azt válogathattam hogy mit hozok el.
Elég sokféle kő volt, mondjuk így ősszel nem tudom milyen a választék. Ha útba esik érdemes benézni :)
Kedvencem náluk a sivatagi rózsa nevű kő.
Köszi!
Az a sivatagi rózsa kő nagyon szép! (Be írtam a keresőbbe )
Aszt hiszem azért jővő szombaton beugrom . Nincs messze.
 
Büntetnek? Mivel büntetnének? Rájuk kell térdelned a sarokban? :)
Sok múlik a kövek színén/mintázatán is (a linkeken is eléggé eltérőek az egy-egy fajtához csatolt képeken) és a felhasználásukon is (növényesítés stb.).
Ha harmonikus lesz az összkép, akkor szerintem nem számít. Ha meg nem, akkor ne számíts előkelő helyezésre. Ezt neked kell látnod. Ha nem látod, akkor nyilván nem is top helyezésért versenyzel. Lényeg, hogy neked tetsszen.
 
Büntetnek? Mivel büntetnének? Rájuk kell térdelned a sarokban? :)
Sok múlik a kövek színén/mintázatán is (a linkeken is eléggé eltérőek az egy-egy fajtához csatolt képeken) és a felhasználásukon is (növényesítés stb.).
Ha harmonikus lesz az összkép, akkor szerintem nem számít. Ha meg nem, akkor ne számíts előkelő helyezésre. Ezt neked kell látnod. Ha nem látod, akkor nyilván nem is top helyezésért versenyzel. Lényeg, hogy neked tetsszen.
:confused: Valóban, kezdő aquascaperként (huh van ilyen szó?) sajna még nem tudom megmondani meg fogom-e tudni valósítani. Valóságban a stonewood-om jóval barnásabb fekete foltokkal, míg a samurai elég pirosas. De csak, hogy ne legyen egyszerű, vannak pont olyan piros példányok is benne mint a samurai-ban. Tehát még a harmónia is megoldható.

Csak amin dillemázta, hogy sokan szidták ezt a srácot, hogy más színű a fő kő:
http://hac-aquascaping-contest.com/hac-2016-galeria/1331/
Pedig szerintem ettől néz ki jól.

Valamint @danyi03 legutóbbi verseny akváriuma is a kövek elég cifrák.
http://hac-aquascaping-contest.com/hac-2016-galeria/1486/
De akárhonnan nézzük hátul sötét kék kövek elől világos szürke, néha még barna folt is van benne, de lehet, hogy az már csak fényjáték. S nekem ez is bejön.

Inkább a struktúrától félek mint a színtől. Samurainak, tényleges fa erezete van néhol. Stonewood meg tipikus fosszilia, egyenes csíkok, mintha rétegelt lemez lenne.
 
Szepek. A szamuraj konel ha hajlamos az akvad algasodasra lesz baj.
Nem állok neki addig amíg a jelenlegi akváriumom nem működik alga nélkül fél évet. Azt hittem értem a zöld algát, mert nem volt 4 hónapig, erre most mindent ellepett.

Sejtem, hogy ammónia van az akváriumban, mert az No2 szintem mérhető, alacsony, de mérhető. De nem értem miért van, hisz elég nagy a szűrő teljesítményem, PO4 is rendben van...mindegy.

Beszerzek majd egy Twinstart is, de az ha jól sejtem csak az utolsó 5%-o győzi le. Ami szintén rendkívül fontos, de előbb meg kell még értenem mi történik a vízben.

Igen, egyébként külön tartok attól, hogy egy piros követ választottam amin minden meglátszik. Hü-lye döntés tőlem, de Seiryu most van és legközelebb más kell.
 
Back
Oldal tetejére