• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Manado

140x40x40-es frissen meglévő aksimba szeretnék talajt. Először JBL Sansibar Black + JBL aquabasis plus kombinációt akartam, de írták, hogy inkább Manadoval (és Aquabasis plus-al)lenne jobb a párosítás, de sokan írták azt is, hogy a vízáramlás felveszi a kisebb darabokat. Attól félek, hogy a növények vagy maguktól felmennek a felszínre vagy a vízáramlás kimossa őket. Valamint nagy növénynél gondolom nem vészes, hogy kitúrják a páncélosok, de egy kisebb növénynél mennyire esélyes ez? Az igazság az, hogy nem nagyon nyúlkálnék egész nap az aksiba, hogy visszadugdossam a növényeket. :)
 
140x40x40-es frissen meglévő aksimba szeretnék talajt. Először JBL Sansibar Black + JBL aquabasis plus kombinációt akartam, de írták, hogy inkább Manadoval (és Aquabasis plus-al)lenne jobb a párosítás, de sokan írták azt is, hogy a vízáramlás felveszi a kisebb darabokat. Attól félek, hogy a növények vagy maguktól felmennek a felszínre vagy a vízáramlás kimossa őket. Valamint nagy növénynél gondolom nem vészes, hogy kitúrják a páncélosok, de egy kisebb növénynél mennyire esélyes ez? Az igazság az, hogy nem nagyon nyúlkálnék egész nap az aksiba, hogy visszadugdossam a növényeket. :)
A manado azért annyira nem könnyű...
Milyen szűrőd van? Milyen és mennyi páncélos? Mennyi ideje lenne a növényeknek meggyökerezni a páncélosok előtt? Milyen növényeket tervezel?
 
Ferplast Blumodular 2 (900l/h) belso szuro es egy ferplast bluextreme 1100 (1100l/h) kulso szuro. Csak 2db pancelos van es 2 anci, + par db amano garnela. Ettol a 3 fajtol tartok. 2 nagy anubias, javai moha, parvula mini, GA Sagittaria subulata es meg lesz egy kozepes meretu, azt meg nem dontottem el...
 
Ferplast Blumodular 2 (900l/h) belso szuro es egy ferplast bluextreme 1100 (1100l/h) kulso szuro. Csak 2db pancelos van es 2 anci, + par db amano garnela. Ettol a 3 fajtol tartok. 2 nagy anubias, javai moha, parvula mini, GA Sagittaria subulata es meg lesz egy kozepes meretu, azt meg nem dontottem el...
Ezek a szűrők nem erősek annyira, hogy bármi gondot okozzanak. 2 milyen páncélos? Ha kis termetűek (pl panda), és hagysz a parvulának 2-3 hetet gyökeresedni, akkor valószínűleg nem lesz gond vele. Az ancik nem kompatibilisek a növényezéssel. Nálam a polyspermát tőben el tudták TÖRNI, gondolj bele mit tesznek a parvulával! Sajnos igazi rombológépek, helyettük a törpe szívóharcsa a jó választás, esetleg palacsinta algázó. A garnélák nem okoznak gondot 1-2 hét gyökeresedés után.
 
amano azért hajlamos a saját elképzelései szerint pakolgatni.
Még az RC-k is símán felveszik, pakolgatják a szemcséket. Nálam legalábbis így tettek.
 
Nálam az amanok többet pakolnak, mint a pandák. De maximum a még le nem gyökerezett parvula szokta bánni...
 
Attól félek, hogy a növények vagy maguktól felmennek a felszínre vagy a vízáramlás kimossa őket. Valamint nagy növénynél gondolom nem vészes, hogy kitúrják a páncélosok, de egy kisebb növénynél mennyire esélyes ez? Az igazság az, hogy nem nagyon nyúlkálnék egész nap az aksiba, hogy visszadugdossam a növényeket.
Eszembe jutott még valami, de ez nagyban függ az elképzelt scape-től: nálam anno nagyon jól működött a homoksügéreknél, hogy a növények gyökérzetét ültetés után "körülbástyáztam" kavicsokkal. A sügik szinte nonstop szűrték a homokot, de a növények vígan elvoltak. Persze ez nem mindenhol és nem minden növénnyel alkalmazható -sajnos.
 
Sziasztok!Mit ajánlanátok a JBL Aqua Basis Plus Növény táptalajt vagy a JBL Manadot?Vagy együtt is lehet őket használni?Kell még rájuk valamilyen talajt tenni?
 
Utoljára módosított moderátor által:
aquabasis alulra 1cm vastagságban, mint növényi táptalaj, és arra a manado min 4cm, mint általános talaj. Célszerű együtt....;)
 
Hali!

Sajnos nem úgy jöttek össze a dolgok ahogyan terveztem, ezért ADA Amazonia helyett ezzel a talajjal kell beérni. A 140x40x40-es akváriumomat végül egy 1500l/h teljesítményű külső, és egy 900l/h teljesítményű belső szűrő fogja szűrni. Mit gondoltok, fel kavarja a manadot a flow?
 
Én DYI lilly-t használok, de nem okozott problémát. A talaj porszívózásnál viszont figyelni kell, amíg a növények nem növik be.
 
Hali!

Sajnos nem úgy jöttek össze a dolgok ahogyan terveztem, ezért ADA Amazonia helyett ezzel a talajjal kell beérni. A 140x40x40-es akváriumomat végül egy 1500l/h teljesítményű külső, és egy 900l/h teljesítményű belső szűrő fogja szűrni. Mit gondoltok, fel kavarja a manadot a flow?

Még annyit tennék hozzá, hogy összesen a táptalajjal együtt 5cm lenne az aljzat magassága vagyis 32-33cm lenne a víz.
 
Hali!

Sajnos nem úgy jöttek össze a dolgok ahogyan terveztem, ezért ADA Amazonia helyett ezzel a talajjal kell beérni. A 140x40x40-es akváriumomat végül egy 1500l/h teljesítményű külső, és egy 900l/h teljesítményű belső szűrő fogja szűrni. Mit gondoltok, fel kavarja a manadot a flow?
A szűrő(k) befolyójával ellentétes oldalon lehet majd probléma, 240-es 120x40x50-es akváriumomban volt manado, és ezen a részen, ahogy megfordult a víz, nekem folyamatosan hordta az aljzatot. Megoldás lehet, hogy indításkor ide eleve teszel valami kő dekort, vagy sűrűn beülteted valami növénnyel.
 
Hali!

Sajnos nem úgy jöttek össze a dolgok ahogyan terveztem, ezért ADA Amazonia helyett ezzel a talajjal kell beérni. A 140x40x40-es akváriumomat végül egy 1500l/h teljesítményű külső, és egy 900l/h teljesítményű belső szűrő fogja szűrni. Mit gondoltok, fel kavarja a manadot a flow?
120*40*50-es akváriumomat egy 1200 lph-s külső (esőztető) és egy 1000 lph-s belső (sima cső a kivezetése, nem esőztető, nem lily, nem jet) szűri. 10 liter táptalaj, és 35 liter manado van bent, tehát lenne mit hordania, de nem teszi, semmi problémám vele.
 
Most indítottam egy akváriumot, és sajnálkozva tapasztaltam, hogy nem néztem eléggé utána, és tényleg nagyon keményíti a vizet.

Az jó ötlet-e, hogy leengedem a vizet, majd ráengedek pár flakonnyi ásványvizet?

Nem olvastam még végig a témát, remélem nem hangzott el még a kérdés: a manado szemcséi felületén van egy kis mészkőréteg, vagy vannak egyhangúan mészkőböl álló szemcséi is?
 
Back
Oldal tetejére