• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Manado

Pár napig külföldön voltam, és hazaérve rémes látvány fogadott. Az egész akvárium fehér! Olyan, mintha mindenre vízkő rakódott volna... Gyorsan megdörzsöltem, és lejön ugyan, de elég nehezen. Létezik, hogy a manado ilyet csinálna?! Találkozott már valaki ilyennel?
Holnap levakarom mindenhonnan, és csinálok egy 80%-os vízcserét, remélem soha az életben nem jön ez újra elő... :mad:
 
Azóta nem volt ilyen jelenség, úgyhogy nem igazán tudom, hogy mi lehetett, de most már gondolom szerencsére nem lesz többet benne részem.
 
Sziasztok! JBL manado mehet diszkoszos akváriumba? Úgy terveztem hogy cserepekbe beültetem a növényeket táptalajba. Szerintetek ez működhet? Sajnos a diszkoszok nem nagyon szeretik a vastag talajt,és a vékony is csak homok lesz.
 
Sziasztok! Elég 2,5 liter (3kg) AquaBasis Plus egy 112 literes akváriumhoz Manado alá vagy vegyek inkább 5 litert?
 
Sziasztok! Elég 2,5 liter (3kg) AquaBasis Plus egy 112 literes akváriumhoz Manado alá vagy vegyek inkább 5 litert?

Szia!
Én 2.5 l-t szórtam bele egy 59 l-es medencébe (60*30 cm alapterület), neked több kell. Alapterület * min. 1 cm és ki tudod számolni.
 
Szasztok!

Még mindig nem jutottam dűlőre, segítsetek kérlek! Adott a 100x50 alapterületű növényesített teknősös kísérleti akváriumom, amiben eddig főleg Elodea/Egeria, most meg inkább Vallisneria, Ceratophyllum van többségben. A 0,5-1mm szemcserméretű homokot kellene kiváltanom a növények számára hasznosabb talajjal. Ez most a sűrűsége miatt csak 3cm magas lehet (elkerülendő az anaerob beindulást). Ez a vastagság viszont nem elég a gyökeresedéshez, pláne ilyen magas növényeknél. Szóval a talaj vastagságának növelése és a szellőzöttségének fenntartása a két fő szempont. Itt jön a képbe az, hogy csak az Amazoniát ismerem.

Szóval a kérdések:

1. Eddig könnyű volt mulmozni, mert fennmaradt a homok felszínén a cucc. Manadoval szerintetek mennyire lesz szívás? A 2 mm körüli szemcserméret miatt gondolom több üledék jut a mélyebb rétegekbe...
2A. A könnyű talajszemcsék vs. teknős lapátolása úszáskor: szerintetek majd barna koszfelhők fognak felkavarodni minden kis mozgástól? A homokkal jelenleg semmi ilyen gondom nincs emiatt: a teki lábának legyintésénél jóval nagyobb vízáramlat kellene a felkavarásához.
2B. Egy 2075 és néha egy áramoltató mozgatja a víztömeget. A sodrás nem nagy, főleg a talajszinten, de azért van.

Valami normális talaj csak kellene, de milyen? Ekkora mennyiségben, és ilyen egyszerű célra nekem nem éri meg Amazoniát vagy hasonló csúcskategóriás aljzatot vennem.
Van valamelyikőtöknél ilyen nagy akváriumban Manado? Vagy egy pár markonyi, hogy leteszteljem élesben?
Gondolkodom azon is, hogy csak az akvárium felében lesz agyagos talaj, elől meg homok, de a kettő különtartását nem látom hosszú távon megoldottnak. Valami spéci plexi szeparátor esetleg?

Köszi!
 
Utoljára módosított:
Szerintem simán jó lehet a Manado, ha nem akarsz domborzatot, mert ez a talaj kisimul. Ha lesznek növények is, akkor egész jól megfogja a talajt. A mulmozással kapcsolatban nincs sok tapasztalatom, azt tényleg ki kell próbálni.
 
Domborzatról nem is álmodom itt, bár nyilván nem lenne ellenemre egy minimális emelés... :D
(Épp hallgatom a diszkóidat!)
 
Domborzatról nem is álmodom itt, bár nyilván nem lenne ellenemre egy minimális emelés... :D
(Épp hallgatom a diszkóidat!)
Na ne szívass :D
Egyébként minimális lejtést azért megtart a Manado, pl hátulról előlre néhány fokot, pláne, ha növénnyel is megtámogatod.
 
Back
Oldal tetejére