• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the nature [Befejezve]

Re: 72 literes akváriumom

:D a "jobban-t" úgy értettem hogy formát is vágtam és lejjebb is nyírtam hogy ne legyen útban az esőztetőnek :)
Hagyjuk inkább :lolno:
 
Re: 72 literes akváriumom

A halak alakja sajnos nem erősíti a homok és a kövek optikai tengelyét, az eleocharis parvula levélkéi véleményem szerint túl szabályosak. Remek ötlet volt az akvárium üveglapjait a vízen kívül elhelyezni. A romantikusan tekergő ágak erőtere engem egy görögdinnyére emlékeztet, melyben sajnos sok a mag. :geek:

:lol: :lol: :lol:

Viccet félretéve nagyon szép. A hydro elképesztő. :eek: :clap:
 
Re: 72 literes akváriumom

De hülye vagy :lol: :lol: feküdj inkább le :D Hogy jut eszedbe ennyi baromság :D
Köszi
 
Re: 72 literes akváriumom

Flickr-en is írtam, de itt is megkapod. Nagyon sokat szépült az aki. Jó ránézni. De hol az alga? Nem a szemüvegeden? :lol:
 
Re: 72 literes akváriumom

Igen láttam hogy írtál 80 másodperccel azután hogy föltöltöttem a képet :D Az algát kiszedtem PS-val :) Amúgy a mohán, a hydro-n, a parvulán, meg a fán :) Védekezés: reaktorra váltás, kevesebb világítás, phiton git, aktívszén.
 
Re: 72 literes akváriumom

Hát most megy az aktívszén, úgy 1-1.5 hét múlva lesz a reaktor majd utána a phiton git. :) Meglátjuk a vak is ezt mondta :shifty:
 
Re: 72 literes akváriumom

inadsz said:

Hát szerintem az a nagy kígyó nem fog beférni az akiba. :p
Nagyon szép az aki,tégyleg jó a szemnek.
Milyen géppel csináltad,olyan jók a színei?
 
Re: 72 literes akváriumom

Wow nagyon zupperek lettek az új képek. Ez az alga valamilyen speciális fényképezőgép elöl elbújós fajta lehet mert sehol sem látom. :p :lol: :D :geek:
De ha te mondod Dani akkor elhiszem hogy van. ;) Sok sikert az irtáshoz! :thumbup:

peti44 said:
Remek ötlet volt az akvárium üveglapjait a vízen kívül elhelyezni.

Hát ezen behaltam! :lol: :lol: :D :mrgreen:
 
Re: 72 literes akváriumom

Gratulálok Dani! Hihetetlenül sokat fejlődött és szépült az akváriumod. Nagyon tetszik!
 
Re: 72 literes akváriumom

Elképesztő, nagyon szép!
Te vagy a Hydro mestere!! ;)
 
Re: 72 literes akváriumom

Valóban szépen alakul az aki! A hydro pedig egyenesen elképesztő, nem is tudom, hogy láttam-e már ilyen szép mezőt - akár nemzetközi viszonylatban... Gratula.

Az algásodás ellen javasolom, hogy a szűrőanyagodat gondold át... Látom, hogy aktívszenet már kezdtél használni, jó döntés... Második körben kidobálnám a kermámiahengert, és így rendezném be a szűrőt:

Alsó kosár lentről felfele:
- a régi gyanus ( ;) ) biológiai szűrőanyag egy része (később majd lecseréled ezt is valami normális bio-ra...)
- szivacs
- 1 zacskó ADA NA Carbon - 750 ml (látom, mást használsz... reméljük ugyanaz a minőség)

Felső kosár:
- ADA Bio Rio
- Perlonvatta

Több hónap kísérletezés után alapvetően fölöslegesnek tartom ezt a kerámiahengeres koncepciót. Mire jó? Technikai szűrésre? Arra ott van a szivacs (szvsz egy 10x-es megforgatású high-tech akiban még ez sem kellene) meg a perlonvatta. Soha nem találtam még tisztításkor sem kisebb-nagyobb méretű szennyeződéseket benne... Ráadásul a felülete a kialakítása miatt nem elég nagy, tehát a biológiai szűrés funkcióját sem látja el megfelelőképpen. Tele kell nyomni a szűrőt bio anyaggal és aktívszénnel. Ennyi.

A CO2-n nem változtatnék, nyilvánvalóan kevés, de egyszerre sok dologhoz kár nyúlni.
 
Re: 72 literes akváriumom

Köszi B!
A hydro meg néha az agyamra megy amikor benő a parvula közé és lehetetlen kiszedni a parvula mindent behálózó gyökerei miatt... Vagy mondjuk mikor benő a vivipara mögé és eljut a rotaláig és találok egy kb 40centi hosszú szálat :) panaszkodok pedig nem kéne :D
A szűrőanyagot még lehet variálni fogom, de előbb meg akarom nézni a reaktorral, a másik oldalon levő esőztetővel ha kicsi lesz a flow akkor szűrő csere és remélem az eheim szűrőmédiájával nem lesz gondom. Persze ott is kicserélem egy egyiket aktívszénre.

keymaker said:
a régi gyanus ( ;) ) biológiai szűrőanyag
:D Abból se sok van ha a JBL gagyi kerámiájára értetted :)
Most így néz ki alulról fölfelé: 1. jó minőségű kerámiagyűrű 2. aktívszén 3.siporax 4.kicsi szivacs+perlon meg még van egy előszűrő rész is -ott szivacs van- hogy felfogja a nagyobb koszokat :)

outro said:
Ez az alga valamilyen speciális fényképezőgép elöl elbújós fajta lehet mert sehol sem látom. :p :lol: :D :geek:
:lol: :lol:
N-dee said:
Gratulálok Dani! Hihetetlenül sokat fejlődött és szépült az akváriumod. Nagyon tetszik!
Cecska said:
Elképesztő, nagyon szép!
Te vagy a Hydro mestere!! ;)
Köszi nektek is, van még mit tanulnom, de még van időm :lol: :twisted:
 
Re: 72 literes akváriumom

Délután kicsit unatkoztam (tudom jó nekem) így összedobtam egy videót az aki alakulásáról. Vannak benne kisebb-nagyobb hibák de szerintem jó lett. :) (a 3nd miatt bocsesz félrenéztem :D )
Link: http://vimeo.com/8674698
 
Re: 72 literes akváriumom

Szia Dani,
nagyon jó kis visszatekintő videó lett!
Az akváriumod is szépen fejlődik, csak így tovább!
:thumbup:
 
Re: 72 literes akváriumom

Nah ez jópofa lett. Tök jól lehet látni, hogy a kis csenevész növények beöregednek. És az egész kép valahogy felnő. Most láttam először a verseny fotód után a mostani állapotot. Bár nagyon jó hangulata volt a versenyfotónak a színek miatt, a mostani aki mintha egy teljesen másik akvárium lenne.

Ha nem ennyire speckó lenne a fa nem lehetne megismerni. ;)
 
Back
Oldal tetejére