• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Holland?

kocsa

Kertész szaki
Sziasztok!

Gondoltam írok egy új naplót az akváriumomról, miután a régi lassan ereszteni kezdett. Szerencsémre csak 1-2 liter víz szivárgott ki, de inkább vettem egy új akváriumot mint hogy elárasza az egész lakást. Sajnos a legjobb és legszebb formályában kellett szétszedni, és átmenteni az élővilágot.
Sajnos sok hiba csúszott a telepitésbe, de ez egy nem tervezett új inditás volt.
Első és legnagyobb próblémám hogy nemvolt semmilyen elképzelésem az új elrendezésel kapcsolatban. Megnéztem rengeteg akvárium fotót, mire kezdett kialakulni valami elképzelés bennem. :crazy: Közben tomboltak a minuszok (decemberben) és nem lehetett növényt rendelni. Azzal kellett dolgozni amit sikerült átmenteni a régi akváriumból. Stemekből alig sikerült pár szálat megmentenem mert szinte fissen voltak nyírva. Igy elég kevés nővényel lett inditva az akvárium, és még most is a nővények szaporitásával vagyok elfoglalva. A régi akváriumból (Juwel) nem vettem ki a beépitett belső szűrőt,ami rontotta a látképet de közben 400l/h-val mégis javitotta az áramlásom. Ennek ellentételezésére vettem egy Hydor Koralia Nano EVO 1600 vízforgató pumpát, amivel próbálom beállitani a megfelelő flow-t, és hogy a CO2-t a HC-re hajtsa. Részben sikerült mert mióta müködik, az addig vegetáló HC-m mintha nővekedésnek indult volna. Sajnos ezzel egyidőben kezdett ellepni az ecsetalga is. Igy most a Koralia a CO2 időzitőjére van kötve és csak a CO2 mefelelő elosztásában segit. Ez igy jó megoldás vagy egész este körbe-körbe kellene "centrifugálni" a halakat? :crazy:
Az egész akvárium hátuljában Rotala sp. ''green'', HM, Nesaea pedicellata, Rotala rotundifolia bokrok lennének. Olyan Holland jellegű lenne, kővekkel. :oops:
A fő kőnek szánt kő mögé és egy Rotala sp. ''green'' bokor elé, szeretnék valamelyik növény közül ültetni, de nem tudom melyik mútatna jól ezek közül:
-Pogostemon stellata(Eusteralis)
-Rotala wallichii
-Pogostemon erectus
-Myriophyllum matogrossense
Még egyiket sem tartottam, igy nem tudom hogy melyik lenne az ideális növény. Vagy ha van jobb ötletetek azt is szívesen veszem.
Előtérbe és középre lesz még ültetve: HC, Cryptocoryne wendtii ''green'', Echinodorus tenellus, Eleocharis parvula, Lilaeopsis brasiliensis, Pogostemon helferi, Staurogyne repens.

Az akvárium adatai:
-méret: 80cm x 35cm x 40cm
I.Szűrés
1. JBL e900-as külső szűrő
-teljesitmény: 900l/h
-szűrőanyagok: kerámiagyűrű, Eheim SubstratPro, szivacs, perlonvatta
-tisztitáskor 1db ADA Bacter Ball elhelyezve
II. Világitás:
- ATI Sun Power 4 x 39W fénycső Osram 865-ös ( ebböl csak 2 müködik )
III. CO2 rendszer
-10kg-os CO2 palcak, -Papillon reduktor - nyomáscsökkentő szelep, -Aqua Medic mágnesszelep, -ADA visszafolyásgátló szelep, -Dazs Buborékszámláló - üveg, -Green Aqua Japán Diffúzor - Közepes.
IV. Hőmérséklet szabályozás:
-Fűtés: 100W-os termosztátos fűtő
-Hűtés: jelenleg még nincs
Aljzat:
-JBL Aqua Basis Plus növény táptalaj 5kg
-JBL Manado általános növénytalaj 15kg
Dekoráció:
-ADA Dragon -Ohko kő, ( kb 8kg )
Tápozás:
-GA Mikro és Makro: naponta 7ml
-Easy carbo: naponta 4ml
-Vízcsere: heti 50%

Szivesen veszem bármilyen jellegű hozzászolásotokat, legyen kritika vagy tanács.
Köszönöm hogy elolvasstátok a hosszúra sikeredett írásom!
 
Sziasztok!

Sajnos továbbra is küzdök az algákkal, és én állok vesztésre. :(
Jelenleg van ecsetalgám az Anubiasokon és pár pici folt a kőveken. A Staurogyne repens öregebb levelei zöld pötyösök lesznek (lehet hogy zöldpont alga) és utána megjelenik a staghorn alga rajta. De a legzavarobb a zöldpor alga (Green Dust Algae, GDA). Az akvárium mind a négy belső fala és az összes kő zöld lesz, hiába tisztitom hetente fogkefével. Tisztitásnál könnyen lejön, tényleg olyan mint a por. Erröl az alga fajtáról nem nagyon hallottam, lehet hogy csak nekem van?
Ezekről az algákról azt olvastam hogy kevés CO2-nél fordulnak elő. Nálam most nagynyomású rendszer üzemel, Dazs buborékszámlálóban szinte összeérnek a buborékok és estére a DC már szinte sárgába hajló. Tápozásom pedig Green Aqua Macro és mikro 7ml/nap + 4ml Easy carbo.
Mit csinálhatok rosszul? Esetleg a gyenge szűrésem és flow miatt algásodom? JBL e900-900l/h megtámogatva egy Hydor Koralia Nano EVO 1600 vízforgató pumpával.
Kérlek segitsetek, mert én kifogytam az ötletekből. Mellékelek két képet hátha segit.(sajnos nem túl jó minőségüek)
aki004.jpg


aki003.jpg
 
Sziasztok!

Múlt héten megérkeztek a hiányzó növényeim, és igy elnyerte az akváriumom az általam elképzelt állapotot. Bekerült az akváriumba Echinodorus tenellus, Eleocharis parvula, Ludwigia ovalis, Rotala macranda.
A pravula és a tenellus elkezdett algásodni. Mennyi idő múlva érdemes megnyirni őket? Tenellust is lehet nyirni, vagy nem ajánlott?
Most már csak sűrűsödni és formázni kell a növényeket hogy igazi növényes akváriumom legyen.
Este csináltam pár gyors képet:
aki012.jpg


aki009.jpg


Sajnos a technika bennmaradt, és nagyon zavaró. :oops: Domborzatot is még támasztani kell. :(
 
Szia!

Szépen alakul az akváriumod, gratulálok :thumbup: . A nyírással még várj 1 hetet ami algás levél azt szed ki.A tenellust nem szoktam nyírni de lehet, hogy más igen, én inkább ritkítom.
 
Szia Zsu és Jani!
Örülök hogy nektek is tetszik.
Remélhetőleg hamar bedúsulnak a növények és a következő képen már mutatósabb lesz az akvárium.
 
Szerintem már így is elég mutatós :angel:
a Stemeket mekkorára akarod hagyni? ( főleg a bal oldalon érdekelne )
 
Szia Artegor!
Köszönöm az elismerést. A stemeket növesztgetem és szaporitom még, mert hátul nincs végig az akvárium növényel. A bal oldalon a Ludwigia ovalis még nyirás elött áll, és a bal sarokban egy HM bokrot próbálok növeszteni.
 
Már bocs ha okoskodok:de milyen CO2 csövet használsz?
Ha nem tévedek, ami a difinél van az mezei levegőcső!
 
kovka76 said:
Már bocs ha okoskodok:de milyen CO2 csövet használsz?
Ha nem tévedek, ami a difinél van az mezei levegőcső!

Az ADA is sima levegőcsövet javasol az U pipa után a diffúzorhoz, mivel ez lágyabb cső ezért könnyebb leszedni és felrakni a törékeny üveg difikre. Mivel ez a rész már vízben van nem akkora baj ha "átereszt".
 
kovka76 said:
De ez nem ADA..

Attól még törik ;) Nem kell ADA-nak lennie ahhoz hogy eltörjön egy diffúzor, (tapasztalat) amiatt mert kemény volt a CO2 cső és nehezen jött le a difiről.
 
ZaCK said:
Grat!
Tetszik a kompozíció és a növények is szépek!Csak így tovább
Szia Zack!
Köszönöm a biztatást.

kovka76 said:
Már bocs ha okoskodok:de milyen CO2 csövet használsz?
Ha nem tévedek, ami a difinél van az mezei levegőcső!
Szia Kovka!
Nem okoskodsz, jó a megfigyelésed. A buborékszámlálótól tényleg sima levegőztető cső van, amugy CO2 csővet használok. Amikor a CO2 rendszert összeszereltem kevés lett a CO2 cső, igy levegőcsővel felyeztem be. Kb 20cm van a vízen kivül, a többi a víz alatt.
inadsz said:
Attól még törik Nem kell ADA-nak lennie ahhoz hogy eltörjön egy diffúzor, (tapasztalat) amiatt mert kemény volt a CO2 cső és nehezen jött le a difiről.
Daninak teljesen igaza van a levegőcső könyebben lejön a diffúzorról. A CO2 csővet ugy kell lerobbantani a buborékszámlálóról ha néha feltöltöm vízzel.
Szándékozom kicserélni a vízen kivüli csőrészt rendes CO2 csőre, csak a lustaság.......
 
Sziasztok!
Már elég régen írtam az akváriumomról, de az elmúlt időben küzdöttem az algákkal. Sikerült is visszaszoritanom a többségüket csak a zöld por és pont algákkal küzdök reménytelenül :( . Minden takaritásnál az üvegről körbe le kell kaparni a zöld poralgát. A hétvégenkénti kő fogkefézés szőrnyű, tökéletesen nem is lehet megszabaditani a dragon kőveket a zöld algától. Ráadásul pár nap és ugyanúgy zöldalgásodni kezd minden. Nálam vasárnap van az akvárium takaritásnak az ideje (50% vízcsere) de csütörtöktől már egyre csúnyább (zöldebb) az összkép.
Próbálkoztam az áramlás jobbá tételével, igy most a vízforgatót bal előre helyeztem. A HC igy most közvetlenül kapja a CO2-t, bubuzik mint egy őrült. :crazy:
Növények sűrűsödnek, a tenellus és a pravula is szépen elszaporodott. Pogostemont ritkitani kellett mert sűrűn nőt és felnyurgult kissé, most frissitek és új tőveket növesztek.
Sajnos a szintkülömbségek szép lassan egybecsúsznak (manado) igy az eleje már kétszer olyan magas mint berendezéskor :( .
Gyorsan készitettem tegnap pár képet, bocs a minőségért és a bubikért, meg a technikáért.
aki014.jpg


aki017.jpg


aki018.jpg
 
Most is csak 2x39w megy,vagy megy mind a négy 39W?Lehet,hogy ebből adódik az alga problémád.4x39w durva ekkora akinál.
 
tibicuk said:
Most is csak 2x39w megy,vagy megy mind a négy 39W?Lehet,hogy ebből adódik az alga problémád.4x39w durva ekkora akinál.

Szia! Továbbra is a 2x39w világit, mert tényleg durva lenne a 4x39w 112l-re. Valószinüleg akkor sokkal több és többféle alga lenne.
 
Back
Oldal tetejére