• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Paradise 72l [Befejezve]

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Akvárium: 60*30*40cm 72 liter

Világítás: Dymax HI-5 4*24 watt T5 HO csővel
Fénycsövek: Sylvania Luxline Plus Daylight De Luxe (6500K),

Szűrő: Eheim Professional 3 2073
Szűrőanyag: Susbtrat Pro, ADA Bio Rio, Seachem Purigen,Eheim BioMech, Eheim Efhi Synth,

Éjszakai levegőztetés: Schego Optimal + Tetra prolasztókő

Fűtés: Jäger 50w

Hűtés: Ventillátor

Aljzat: ADA Amazonia I - II kb. 13-15l

Táptalaj: JBL AquaBasis Plus 2,5 liter

Tápozás: 4ml Green Aqua Micro és Macro + 3ml EasyCarbo elején: ADA step 2, ADA brigthy K
Egyéb: ADA Green Bacter, ADA Phiton Git, ADA Green Gain, ADA ECA, ADA Multi Bottom, ADA Bacter Ball, 0,15ml KH2PO4

Vízcsere: heti 50% RO vízzel

Co2: 5 kg-os palack, Papillon reduktor, Aqua Medic mágnesszelep, DIY reaktor, GA műa. bubszámláló

Dekoráció: Seiryu kő 7-8 kg

Növények: Echinodorus tenellus, Eleocharis Vivipara, Eleocharis Acicularis, Hemianthus callitrichoides 'Cuba' ,

Élőlények: Amano garnéla, Nannostomus beckfordi, Hyphessobrycon amandae

Eszközök: Do!Aqua Hajlított Olló S, Do!Aqua csipesz S, NoName csipesz 30cm vastagfejű,, Tetra algakaparó

Képek hamarosan :)
Az aki egyelőre növények nélkül üzemel - vagyis a maradék viviparával -, mert azok még nem jöttek meg. Pénteken elutazok és addig át akartam rendezni az akit, ha megjönnek a növények csak be kell ültetni őket így nem lesz megint ammonia bumm. A halakat addig átraktam egy kis akváriumba egy szűrővel, a szűrő meg egy vödörben járt. Teljes képet csak a növények megérkezésekor rakok föl ;)

Szeretném megköszönni Balázsnak a szűrőt a halak nevében is, Viktornak a segítséget, Hunornak, Lunának, Patzunak, és Outronak a segítséget a Hardscapeben, és mindenkinek aki még segített :) :angel:
 
Re: Green Paradise 72l

Akkor a képek

A leeresztés , a másik akiba engedtem át a vizet, amiben a B.-től kapott Eheim 2211-es működik, a kis akiba bedobtam egy-két követ, meg a kiszedett növényeket hogy otthonosabb legyen az élőlényeknek :)
4910832699_787d12f27d_z.jpg

4910837105_79349b4398_z.jpg

4911415338_e0c206be25_z.jpg

Félig üresen(teli? :lol: ) növények nélkül
4910814399_eb67e4f607_z.jpg

A siporax amit akkor tettem bele a talajba amikor rendeztem be a fás akit
4910816535_92729612ca_z.jpg

A talaj betöltése, most Amazonia I-et használtam, kb. 5-6 litert tölthettem bele.
4911424818_564c69fb17_z.jpg

A talaj betöltve:
4910824187_20e40684aa_z.jpg

majd elrendezve, erre a feladatra tökéletes egy 3szög vonalzó :) Látható a víznek köszönhetően, hogy középre lejt egy kicsit.
4911429432_9cbef0c260_z.jpg

A harmadolás :)
4910828769_17a17e4d95_z.jpg

A papíros feltöltést csak ajánlani tudom.
4911433690_1be63d1309_z.jpg

Elől 3-5 centi a talaj, hátul 15 :cool:
4910844977_6efaac15af_z.jpg

Feltöltve :twisted:
4910849787_a5b8556ce3_z.jpg


A talajt érdemes a víz leszívása utána "átgereblyézni", lehetőleg úgy hogy a táptalajt ne háborgassuk, mert így sok gyökér, és a maradék gyapot is feljön. A halak és a garnélák nagyon ügyes dzsungel kommandósok így érdemes a lehető legtöbb növényt kiszedni a halászás előtt :) Sikerült úgy kiszednem a növényeket gyökerestül, hogy nem kavartam föl nagyon a talajt így a halakat is láttam, hogy hol vannak.
A vizet ami megmaradt mert már nem lehetett leszívni a talaj kiszippantása nélkül én egy nagyobb fecskendővel szívtam le. Konnektorból sosem elég :) Az akit kb. 5-től 21:30-ig rendeztem, nem kellett sietnem, mert a halak és a szűrő rendben voltak. Már csak az ültetés maradt hátra
A szoba általában csata térre hasonlít: :lol:
4911481604_76e1f356ce_z.jpg
 
Re: Green Paradise 72l

Még mindig hajrá, de nekem az egészben a háttérben látható tomi kristály doboz tetszett a legjobban :)
Amógy Dani, milyen leszívó, feltöltő alkalmatosság (cső) az
, amit használsz?
 
Re: Green Paradise 72l

CKPeter said:
Még mindig hajrá, de nekem az egészben a háttérben látható tomi kristály doboz tetszett a legjobban :)
Amógy Dani, milyen leszívó, feltöltő alkalmatosság (cső) az
, amit használsz?

A sárgára vagy az átlátszóra gondolsz? A sárga sima csavarodás mentes slag, egyik oldalán gardenás csati, + csaphoz való csatlakozó.
Az átlátszó meg sima tömlő, ha vödörből töltöm föl az akit erre rakom rá a pumpát, a kis akit pumpa nélkül töltöttem a nagyból.
 
Re: Green Paradise 72l

Hajrá! Sok sikert az új berendezéshez. Kíváncsian várom, mi sül ki belőle? :thumbup: :wave:
 
Re: Green Paradise 72l

Tuti jó lesz, már én is kíváncsi vagyok az elrendezésre (mintha már láttam volna)!! ;) :lol:
Nagyon jó az a harmadolásos dolog!! :lol:

Most láttam csak a hsz-ed :oops: A "harmadolásos dolog" sokat segített, hogy gyorsabban tudjam a köveket pakolni, hasznos volt.
De mivel az hardscapet hungarocellen csináltam ami egyenes az akiban meg elég nagy a lejtés másabb hatást keltett, és nehezebb volt a köveket pakolni.
 
Re: Green Paradise 72l

Azt hiszem már láttam a hardscapet... :) Kíváncsi vagyok mit sikerül kihoznod belőle! Hajrá!
 
Re: Green Paradise 72l

Sok sikert Dani. Kíváncsi vagyok, hogy végül melyik hardscapet választottad. Biztos vagyok benne hogy jól döntöttél hiszen az a lényeg hogy neked tetszen :) A segítséget pedig nagyon szívesen, részemről a megtiszteltetés hogy kikérted a véleményem. :) Várjuk a folytatást. :thumbup:
 
Re: Green Paradise 72l

Kíváncsian várom végül hogyan alakul majd az összkép. :wave:
 
Re: Green Paradise 72l

Köszi mindenkinek. Kedden jönnek a növények szóval akkor lesz teljes az összkép.
8 cserép HC, 1 Vivipara és 1 Tenellus.

Miután beraktam a köveket még szórtam egy kis talajt rá. A talajba porrá tört ADA Bacter Ball-t helyeztem 4-et, és 1-et csak bedobtam. Még így is maradt 5-6db tavaly augusztus óta, sokáig kitart. A halak jól vannak, meg persze a garnélák is. 4 órát fogok kezdetben világítani, a következő héten 5 órát majd így növelem 7 óráig szép lassan. Naponta adagolok Green Bactert és Phiton Gitet. Most ennyi egyenlőre. Hamarosan jelentkezem.
Addig is egy-két kép, hogy milyen variációk lehettek volna. Kellett az a 15 kiló kő. :)
4915357313_1c2dd44df6_z.jpg

4915358869_d63d98e375_z.jpg

4915964600_5c7956f407_z.jpg

4915966338_a39f506c41_z.jpg

4915969016_dbf0b52199_z.jpg


Vannak jobbak is meg nem annyira jók, azt választottam ami nekem a legjobban tetszett. ;)
 
Re: Green Paradise 72l

Az akiban találtam egy kis garnélát, rejtély hogy került oda a kis túlélő, talán a viviparába kapaszkodott bele amit visszaültettem. Fekszek és azt látom, hogy valami mozog az akiban, nem tudtam elképzelni mi a franc lehetett az :)
A szűrő kb. 50-60%-on megy mert túl nagy az áramlás a növények nélkül és a bal oldalon átrendezi a talajt.
Meg volt az első vízcsere, tisztább a víz, de még nem tökéletes. A halak és a garnélák jól vannak.
:wave: :angel:
 
Re: Green Paradise 72l

Tippelhetek melyik elrendezést vállasztottad? :lol:
Mutathatnál valamilyen képet a növényekkel! ;)
Biztos meglepő volt a kis garnéla, a túlélő! :lol:
 
Re: Green Paradise 72l

Gratula Dani!

Nekem a hátizsákos húsvéti nyulas kép (3.) tetszik!
:D
Kíváncsi vagyok a berendezésre, hajrá :wave: :thumbup:
 
Re: Green Paradise 72l

Azanny, az ott tényleg egy húsvéti nyúl.
Most nevetünk itt, de gondoljatok bele, ha szegény Dani épp azt az elrendezést tartotta meg. Ma egész nap azon fogja törni a fejét, hogy hogyan alakítsa át az akiját :)

Bocsi Dani, de ez is olyan labda volt, amit illik lecsapni. :lol: :lol: :lol:
 
Re: Green Paradise 72l

Tojás viszont nem használható, mert a héja keményíti a vizet. :lol:
 
Back
Oldal tetejére