• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the nature [Befejezve]

Re: 72 literes akváriumom

Szép üde zöld minden. Nagyon jó ránézni. Remek akva, gratuálok Daniel San :thumbup:
 
Re: 72 literes akváriumom

oRphEus said:
Szép az aki, Dani, grat! :)
Milyen reaktor, AM 1000? A 2073-as hajtja? Mennyire fogta vissza a szűrőt?

Szia! Nem DIY reaktor. MAjd otthon teszek föl képet, mert most suliban vagyok info-n :angel:
Szerintem nagyon minimálisan fogja vissza a szűrőt, szépern beoldja az egészet estére, ugyanazzal a mennyiséggel mint difinél sikerült túladagolnom, így visszavettem. Viszont mivel már egyenletlen a bubiszám a palack fogyása miatt, nem tudom megszámolni... :|

Az algákat még nem győztem le, van még elég sok, de remélem a reaktorral sikerül legyőznöm őket.
Köszi mindenkinek :wave: :thumbup:
 
Re: 72 literes akváriumom

Grat Dani!
A reaktor engem is érdekelne. Ha jól tudom AM 1000-ed volt, miért nem azt használod?
 
Re: 72 literes akváriumom

Hali!

Szép az akid, csak egyet árulj el.

A fán lévő mohád nem nő, vagy trimmeled?

Mert mindig úgy néz ki hónapok óta, mintha tépve lenne és nem nyírva.Vagy csak ennyire lassan nő? Ha ilyen lassan nő azt hogy csinálod?
Mert én nem győzöm nyírni.
 
Re: 72 literes akváriumom

atti76 said:
Grat Dani!
A reaktor engem is érdekelne. Ha jól tudom AM 1000-ed volt, miért nem azt használod?

Szia! Nem volt AM reaktorom, pont az ára miatt. A másikról majd teszek föl képet, de ezt a fajta DIY reaktort többen használjuk.

jojo said:
Hali!

Szép az akid, csak egyet árulj el.

A fán lévő mohád nem nő, vagy trimmeled?

Mert mindig úgy néz ki hónapok óta, mintha tépve lenne és nem nyírva.Vagy csak ennyire lassan nő? Ha ilyen lassan nő azt hogy csinálod?
Mert én nem győzöm nyírni.

Most az első ágon elkezdett barnulni így megnyírtam jobban, meg hogy algás gyakrabban nyírom, de nőhetne gyorsabban is. Azért szépen terjeszkedik, már szépen benőtte a fát, a levágott részek pedig megtapadtak a többi részen. Majd átalakításnál lesz szép levakarni róla a mohát... A fát megtartom azért.

Köszi
 
Re: 72 literes akváriumom

Akiról képpel most nem szolgálhatok. :) Itt a reaktorról a kép.
7398979_d058f894949c0992e07272974ea227eb_m.jpg]

Tegnap megjött a Seachem Purigen és a Bio Rio. Ki is cseréltem az aktívszenet. Most a sorrend alulról: Bio mech,1,5l Bio Rio, SubstratPro, Seachem Purigen, Perlon. A víz szép tiszta lett a purigentől. + Megleptem még magamat egy szép kis hőmérővel :)
 
Re: 72 literes akváriumom

Inadsz!

Miből csináltad a reaktor testet? Sehol nem találok átlátszó pvc csövet! :?
 
Re: 72 literes akváriumom

Nem igazán :) A könyök barkácsáruházból van, a cső Bauhaus, két kupak kemény műanyagból esztergályossal csináltatva. A Co2 csöve meg egy 5mm-es csővel van bevezetve a csőbe. Ennyi. :ugeek: Kb. 5000.-ből meg volt.
 
Re: 72 literes akváriumom

inadsz
Én is köszönöm. :mrgreen: :angel:
 
Re: 72 literes akváriumom

Egy kis helyzetjelentés. Még mindig küzdök az algával. Főleg az ecset algával, de van bőven cladophora is. A pontalgát sikerült leküzdenem.
A co2 maxon van, estére már a halak is inkább a felszín közelében vannak. A fény sok, de most megint följebb raktam. Eddig Green Aqua Micro és macro-t használtam, carbo-t mióta elfogyott nem, most elfogyott a GA táp is így elkezdtem ADA Step 2 és Brighty K-t használni. Kíváncsi leszek, hogy történik-e valami változás. Remélem lesz. Képet most nem mutatok mert nincs miről :)
A legérdekesebb viszont a hydro amin 0 alga van. Régen nem nyírtam és most meg direkt nem is nyírom. A víz gyönyörű tiszta mióta a Purigent beraktam a szűrőbe. A reaktor működik.
 
Re: 72 literes akváriumom

inadsz said:
Egy kis helyzetjelentés. Még mindig küzdök az algával. Főleg az ecset algával, de van bőven cladophora is. A pontalgát sikerült leküzdenem.
A co2 maxon van, estére már a halak is inkább a felszín közelében vannak. A fény sok, de most megint följebb raktam. Eddig Green Aqua Micro és macro-t használtam, carbo-t mióta elfogyott nem, most elfogyott a GA táp is így elkezdtem ADA Step 2 és Brighty K-t használni. Kíváncsi leszek, hogy történik-e valami változás. Remélem lesz. Képet most nem mutatok mert nincs miről :)
A legérdekesebb viszont a hydro amin 0 alga van. Régen nem nyírtam és most meg direkt nem is nyírom. A víz gyönyörű tiszta mióta a Purigent beraktam a szűrőbe. A reaktor működik.

Óvatosan a Purigennel!
Úgy vettem észre, hogy hosszú távon nem szabad használni, mert bezavar a makro tápanyagokba. Időnként 1-2 napra ok lehet, mert gyorsan hat.
Most én is kivettem, mert emelnem kellett a makron. Így próbálom óvatosan visszaállítani. Próbáld meg te is, hátha ;)
 
Re: 72 literes akváriumom

atti76 said:
Óvatosan a Purigennel!
Úgy vettem észre, hogy hosszú távon nem szabad használni, mert bezavar a makro tápanyagokba. Időnként 1-2 napra ok lehet, mert gyorsan hat.
Most én is kivettem, mert emelnem kellett a makron. Így próbálom óvatosan visszaállítani. Próbáld meg te is, hátha ;)

Algám régebb óta van mint Seachem Purigen így ennek ehhez sok köze nem lehet. :) De köszi, ha lesz valami gebasz (több alga nem fér el) akkor tudom hogy valszeg a Seachem Purigen a ludas. :thumbup:

Patzu: jó lenne, köszi :)
 
Re: 72 literes akváriumom

Ha sok a fényed,miért nem szedsz ki egy fénycsövet?4x24w sok ekkora akira.Majdnem a 3 is sok.
 
Re: 72 literes akváriumom

inadsz said:
Algám régebb óta van mint Seachem Purigen...

Nekem is :D .
Nálam olyan algák próbálkoztak, amelyek a tápanyaghiánnyal (higiéniával) állnak összefüggésbe. Viszont nálam az esetleges mulm vízszintesen repül ki... :lol:
 
Re: 72 literes akváriumom

tibicuk said:
Ha sok a fényed,miért nem szedsz ki egy fénycsövet?4x24w sok ekkora akira.Majdnem a 3 is sok.

Mert nem lehet :evil: Ha az egyik cső nincs benne nem működik, talán ha az egyik cső rossz lenne akkor.... Most gondolkozok hogy átvariálom valahogy 3*24+1*24w-ra vagy 2*(2*24w)-ra :roll: Vagy föladom :geek:
 
Back
Oldal tetejére