• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

IAPLC 2015

Nah most már gép mellől. Azt gondolom, hogy nincs jogunk megkérdőjelezni a döntést. Valamiért ez így történt.
Ha utólag írtok is nekik nem fogják megváltoztatni az eredményt. Ráadásul nem is ismerjük az akváriumokat. Lehet ők sem. Ki tudja egy akvárium miért került erre a pozira a 2000-nél is több akváriumból?

Magánvéleményem ettől függetlenül az, hogy az elmúlt évek tapasztalatai alapján nem stimmel az eredmény.
Egyértelmű, hogy nem a top 100-ért ment a versenyben, de a növények kondija, az akvárium látványa miatt a mezőny első harmadába kellett volna kerülnie.
Szóval valami mellé ment.

Nem baj! Ott az AGA és a német verseny! Dobd be oda is.
 
@viktorlantos
Óvatosan megkérdezném, nem gondolod, hogy szerepe lehet az értékelésben annak, hogy rajta van az ADA illetve Green Aqua logo a képen? Titeket nyilván ismernek és a nevezés meg egy magánembertől érkezett, nem lehet, hogy rosszat feltételeztek?
 
Lehetne büntetni azért, mert:
  • Sokat szerepelt a neten a verseny előtt. (igaz a többi akvárium is)
  • Mert nem passzol bele a Japán szikla legózásba (van még több száz ilyen a mezőny első felében.
  • Rossz névválasztás ha volt ilyen
De egyik sem indokolja, hogy ennyire hátra kerüljön.
Ennél tényleg mérföldekkel jobb volt az egész. De ezen felesleges bosszankodni.
 
nevezésekre küldött fotókon nincs logo, nem is lehet
OK. Sejtettem, hogy dukenukem is csak a "miheztartás végett" :) linkelte AZT a fotót, ez így korrekt. Csak furcsa volt, ezért is volt "óvatos" a kérdés.

Rossz névválasztás ha volt ilyen
Ez megint csak megdöbbentő..

Lényeg, hogy szemünkben ez a helyezés semmit nem vesz el az akvárium (+ építők és fenntartók) értékéből.
 
Nekem is csak egy kósza kérdés.Nem Amano mester halála miatt támadt bonyodalom miatt?
A zsüri nem tudom kik?Japánok zömmel,vagy teljesen vegyes?Mert ugye a hazaiak tudtak róla,hogy nagyobb baj van.
Ezek után nagyon kíváncsi leszek az első 20-ra,100-ra.
Lehetne büntetni azért, mert:
  • Sokat szerepelt a neten a verseny előtt. (igaz a többi akvárium is)
  • Mert nem passzol bele a Japán szikla legózásba (van még több száz ilyen a mezőny első felében.
  • Rossz névválasztás ha volt ilyen
De egyik sem indokolja, hogy ennyire hátra kerüljön.
Ennél tényleg mérföldekkel jobb volt az egész. De ezen felesleges bosszankodni.
 
A top 100-at előszelektálják és tisztességesen lepontozzák. Ezt minden zsűri pontozza. Ők nem csak japánok, a világ minden részéről meghívnak pontozókat:
Jury | The International Aquatic Plants Layout Contest, IAPLC

Ezek után nagyon kíváncsi leszek az első 20-ra,100-ra.

Szerintem atom lesz. Nem csak azért mert IAPLC, hanem mert itt összpontosul a témával kapcsolatos világméretű kreativitás.
Biztosan rengeteg ötletes, meghökkentő és szép akvárium lesz. És persze mindenkinek más lesz a kedvence. Ez is természetes.

Hogy a mezőny hátsó felével mi történik értsd 100+ nem tudom. Én már a múlt évi német versenyen is kellemetlenül fárasztónak éreztem azt a néhány száz akvárium sorrendbe állítását.
2000+ akváriumnál ezt elképzelni sem tudom hogy mehet.

De ugye ők ugyanazok a japók akik képesek a seiryu köveket is 10-15 féle csoportba tenni, hogy a végén maximális legyen a hatás. Lehet itt is valamiféle csoportosítás volt.
Persze ez sem magyaráz meg egy két nagyon kilógó eredményt.

Ezért igazából értelmetlennek tartom a rangsorolást. Ezt kb 200-300-ig lehet megcsinálni nagy melóval. Bár IAPLC színvonalon lehet ez is inkább 100-150 utána szétesel.
 
A top 100-at előszelektálják és tisztességesen lepontozzák. Ezt minden zsűri pontozza. Ők nem csak japánok, a világ minden részéről meghívnak pontozókat:
Jury | The International Aquatic Plants Layout Contest, IAPLC



Szerintem atom lesz. Nem csak azért mert IAPLC, hanem mert itt összpontosul a témával kapcsolatos világméretű kreativitás.
Biztosan rengeteg ötletes, meghökkentő és szép akvárium lesz. És persze mindenkinek más lesz a kedvence. Ez is természetes.

Hogy a mezőny hátsó felével mi történik értsd 100+ nem tudom. Én már a múlt évi német versenyen is kellemetlenül fárasztónak éreztem azt a néhány száz akvárium sorrendbe állítását.
2000+ akváriumnál ezt elképzelni sem tudom hogy mehet.

De ugye ők ugyanazok a japók akik képesek a seiryu köveket is 10-15 féle csoportba tenni, hogy a végén maximális legyen a hatás. Lehet itt is valamiféle csoportosítás volt.
Persze ez sem magyaráz meg egy két nagyon kilógó eredményt.

Ezért igazából értelmetlennek tartom a rangsorolást. Ezt kb 200-300-ig lehet megcsinálni nagy melóval. Bár IAPLC színvonalon lehet ez is inkább 100-150 utána szétesel.
És akkor meg is érkeztünk az AGA világába. :D

Az Ista verseny lesz még érdekes szerintem. Kérdés, hogy ott mennyire borul majr meg a mostani sorrend,bár jóval kevesebben neveztek rá.
 
És akkor meg is érkeztünk az AGA világába. :D

Az picit már a másik véglet. Mondjuk addig nem volt gond az első 3 hely amíg kb 50-100 induló volt. De most már kevésnek érzem.
Ezek a póthelyezések meg valahogy nem az igaziak :)

AGA esetén azért beleférne egy top 5-10. Bár a kategória szponzorok valószínűleg öngyik lennének :)
 
Hát aki szeretné itt megnézheti teljes életnagyságban.
Nem tudom, még a halak is szépen vannak terelve és arányosak is(y) és egy irányba néznek, és nem uralják, hanem kiegészítik a képet/látványt:)
Egy hiba van: középen az amano garnéla a halak hossztengelyére merőleges, ráadásul fejjel lefele áll a kövön...:mad:
...na most nagyon-nagyon gonosz voltam...
Az eredmény számomra is döbbenetes.
Negatív irányban.
Nem dobogós, de azért az 1500+-os helyezést én is valami keveredésnek érzem.:(
 
Nem tudom, még a halak is szépen vannak terelve és arányosak is(y) és egy irányba néznek, és nem uralják, hanem kiegészítik a képet/látványt:)
Egy hiba van: középen az amano garnéla a halak hossztengelyére merőleges, ráadásul fejjel lefele áll a kövön...:mad:
...na most nagyon-nagyon gonosz voltam...
Az eredmény számomra is döbbenetes.
Negatív irányban.
Nem dobogós, de azért az 1500+-os helyezést én is valami keveredésnek érzem.:(
Igen érdekes, mert én tavaly ezzel lettem 1485. .... Messze van egymástól a két akvárium, mint Makó Jeruzsálemtől, és akkor még ott a fotózás is...
14113400129_8c29262ca4_o.jpg
 
Mar nagyon varom.Pont nyaralunk (Spanyoloknal),igy nem gond,meg a fiam minden reggel 7 kor kelt minket.Kivancsian varom iden ki lesz a legjobb.
 
Back
Oldal tetejére