• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Utazás a VI. kerületbe

LANguSzTa

Főkertész
Május 10.-én megígértem @Zsoltiabéka nak, hogy a hétvégén indul a napló. Hát hogy melyiken? Most Szerdán :) :)
Elirigyeltem és a továbbiakban én is egy topik alatt szeretnék Nektek mindent megmutatni! ;)


Kezdjük is el!

Korábban itt már beszámoltam a legnagyobb üvegemről azonban leírom ide is a főbb tudnivalókat.

Üveg: 120x45x45cm GA Opti White
Világítás: DIY, Világítási idő: ~7 óra 75-80% on
Szűrés: Eheim 2080 Mátrixal és néhány marék más, porozús szűrőanyaggal
CO2: 10kg-os palack In-Line beoldással

Jenleg több dologgal is küzdök. Megtámadott egyik napról a másikra érdes békanyál vagy a cérna alga. Még nem tudtam eldönteni....
Emiatt keszekusza a csövezés a bal oldalon, mert sajnos korábban is piszkáltam a be/ki folyókat.
MC nem szeretne megmaradni az üveg bal oldalán a fa dekoráción! Fene se tudja miért.... Már többször felhívtam a figyelmét arra, hogy viselkedjen úgy mint a másik oldalon lévő testvére de mintha a falnak beszélnék!
Legközelebb ha leengedek annyi vizet, hogy hozzáférjek "szárazon" akkor odaragasztom majd. Több mint egy hónapja tanácsolta @xman úgyh itt az ideje.... :)

395324156_863286325427724_6242995738440528797_n.png
 
"Ideiglenesen ide teszem bontás után és majd lesz vele valami"

Üveg: 30x30x30
Világítás: Chihiros A301 ( 9 óra )
Talaj: Minden maradék, Osmocote talaj kapszulával

@Tommi hoz hasonlóan én is inkább keresem a következő helyét a metszett vagy kivett növénynek a kuka helyett. Nem tudtam a korábbi akváriumból mindent elhelyezni, mert vagy nem fért el vagy nem illettek ebbe a közegbe. Igy azokat csak eltettem ide és azóta teljesen jól érzik magukat. Minden este akvárium vizzel permetezem.
Folymatosan takarva van follpackkal és azon keresztül világitom. Szeretném lecserélni plexire azonban annyira el van bent mindenki, hogy nem visz rá a lélek, hogy módositsak bármit is.
Elég régen takaritottam benne.... A képeket látva nyomom is az entert és megyek metszeni!
367975337_1839291749819189_1271649785595514312_n.jpg370272474_190053207473450_2403861515842930136_n.jpg
 

Attachments

  • 367930447_867651014758470_2284450856871591658_n.jpg
    367930447_867651014758470_2284450856871591658_n.jpg
    324.3 KB · Megtekintések: 26
Kis noszogatással sikerült lecserélni a DIY világitásomat. Kaptam segitséget és ezután egy Chihiros All Max tulajdonosa lettem :)
Apósom borzalmasan szomorú volt, hogy az ő lámpája már nem jó. Nincs semmi baja, sőt.... :)
20231126_181321.jpg
Nem tudom mit rontok el mikor telefonnal fotózok. Óriás felbontásban készül a kép, ennek ellenére mégsem az a vakitoan éles a minősége. (Samsung S22)
Ha valaki tud segiteni azt megköszönöm :)
 
Kis noszogatással sikerült lecserélni a DIY világitásomat. Kaptam segitséget és ezután egy Chihiros All Max tulajdonosa lettem :)
Apósom borzalmasan szomorú volt, hogy az ő lámpája már nem jó. Nincs semmi baja, sőt.... :)
View attachment 178830
Nem tudom mit rontok el mikor telefonnal fotózok. Óriás felbontásban készül a kép, ennek ellenére mégsem az a vakitoan éles a minősége. (Samsung S22)
Ha valaki tud segiteni azt megköszönöm :)
Hova tetted az algákat, nem látom...!🤓
A Samsungot nem ösmerem, de szerintem a telefonoknak erősen korlátozott ez a képessége. Nem minden a megapixelen múlik. Egyszerűen nem egy ilyen jellegű feladatra lett optimalizálva a szoftvere. Szelfit biztos tűéleset tud...
 
Nem tudom mit rontok el mikor telefonnal fotózok. Óriás felbontásban készül a kép, ennek ellenére mégsem az a vakitoan éles a minősége. (Samsung S22)
Az a kép ami ide felkerül egy 1600x768 méretű kép. Tehát ez nem óriási felbontás. Egy átlag monitort nem tölt ki. Ez kb pont akkora, ahogy a fórumon megjelenik egy FHD monitoron. Ebbe belenagyítva már nem fogsz részleteket látni. Nem ismerem, de tud az a telefon jobbat is!
Egyébként nekem nagyítás nélkül nincs bajom ezzel a képpel, Szerintem rendben van.
 
Az a kép ami ide felkerül egy 1600x768 méretű kép. Tehát ez nem óriási felbontás. Egy átlag monitort nem tölt ki. Ez kb pont akkora, ahogy a fórumon megjelenik egy FHD monitoron. Ebbe belenagyítva már nem fogsz részleteket látni. Nem ismerem, de tud az a telefon jobbat is!

Ráadásul a fórum optimalizálja a képeket, ami minőség romlással jár
 
Nekem bejön a fotó. Jók a színek és persze szuper az akvárium is. Ránézek és van valami megnyugtató benne.
A telók brutálisan csalnak. A teló képernyőjén minden fantasztikusan néz ki, csak hát amikor bedobod egy PS-be látszik hogy kakszli :)
 
Nekem bejön a fotó. Jók a színek és persze szuper az akvárium is. Ránézek és van valami megnyugtató benne.
Ugyanígy érzek én is. Ezzel az elfektetett fával hozza azt a hangulatot, amit a te régi Distance akváriumod. Bár Dávidnak azért még van hová igyekeznie, hogy megállja a helyét az összehasonlítás :)

Apósom borzalmasan szomorú volt, hogy az ő lámpája már nem jó. Nincs semmi baja, sőt.... :)
Szerinted a szomorúság nem baj? :)
 
Ugyanígy érzek én is. Ezzel az elfektetett fával hozza azt a hangulatot, amit a te régi Distance akváriumod. Bár Dávidnak azért még van hová igyekeznie, hogy megállja a helyét az összehasonlítás :)
Megnéztem azt a naplót, valóban érezni és látni valamit abban amit mondtál azonban a mondat másik fele jobban igaz. Sokat sokat kell még fejlődni :)

Szerinted a szomorúság nem baj? :)
A szomorúság csak egy állapot ami a elmúlik. Viszont régóta fáj a foga a saját világítására így szeretné megszerezni magának. (emiatt nem valódi a szomorúság :) ) Mivel sehová nem tudja tenni ezért nem viszi el...... Feltehetően meghirdetem, hátha valaki tudja majd hasznosítani.
 
A növényes kockám 3 nap alatt megadta magát és rengeteg minden elszáradt, elpuszult és bepenészedett.... :( Az okát még mindig keresem :(
Így egy kapkodós bontás után a következőt sikerült összerakni
Egyelőre lehtne a neve Vuk mert olyan mintha belehánytak volna :D Amint összeszedik magukat és újra kizöldülnek remélem látványos lesz a változás :)


Ez volt az első verzió ami azóta sokkal jobban tetszik de a pumpa elhelyezése miatt inkább átalakítottam és már nem szeretem.....
20240120_125123.jpg

2. próbálkozás :/ maradt a bal hátsó sarokban, a fák helyzete csöpögés/vízesés miatt picit változtak
20240120_130733.jpg20240120_163612.jpg
 
Szombaton "kész" állapotban így nézett ki 😓😓 Azóta erősödött és kapott még plusz mohát ide-oda, a kábeleket eldugtam és az asztalt/üveget is letöröltem :).
Amennyiben ma sikerül szebb képet csinálni róla ami picit előnyösebb, jelentkezem :D

View attachment 180083
Egyik átalakítás alkalmával sikerült széttörnöm az összeragasztott fa elemeket.... Össze legóztam amennyire tudtam és adtam hozzá még mohát, Fittoniát, Bacopát. Nem szeretne úgy alakulni ahogyan vártam.... Ez persze nem az ő hibája. Én nem adok ennek a kapcsolatnak annyi időt amennyit megérdemelne plusz a hs sem lett teljesen végig gondolva..... Bármilyen észrevételt amivel menthető szívesen fogadok. :D Aztán lehet, hogy egy újraindítás, átbeszélve jobb lenne.....
20240222_172258.jpg
 
Egyik átalakítás alkalmával sikerült széttörnöm az összeragasztott fa elemeket.... Össze legóztam amennyire tudtam és adtam hozzá még mohát, Fittoniát, Bacopát. Nem szeretne úgy alakulni ahogyan vártam.... Ez persze nem az ő hibája. Én nem adok ennek a kapcsolatnak annyi időt amennyit megérdemelne plusz a hs sem lett teljesen végig gondolva..... Bármilyen észrevételt amivel menthető szívesen fogadok. :D Aztán lehet, hogy egy újraindítás, átbeszélve jobb lenne.....
View attachment 180764
Gyorskötegelő a legjobb SOS helyzetekben.
Ha meg van egy kis időd, akkor összeilleszted a fát, beragasztózod és gyorskötegelővel megerősítve hagyod megszáradni. Száradás után meg egyszerűen leveszed.
 
Egyik átalakítás alkalmával sikerült széttörnöm az összeragasztott fa elemeket.... Össze legóztam amennyire tudtam és adtam hozzá még mohát, Fittoniát, Bacopát. Nem szeretne úgy alakulni ahogyan vártam.... Ez persze nem az ő hibája. Én nem adok ennek a kapcsolatnak annyi időt amennyit megérdemelne plusz a hs sem lett teljesen végig gondolva..... Bármilyen észrevételt amivel menthető szívesen fogadok. :D Aztán lehet, hogy egy újraindítás, átbeszélve jobb lenne.....
View attachment 180764
Ha nagyon sok szabadidőd van, újraindíthatod, bár szerintem emiatt nem érdemes. A rögzítésre használhatsz bármit, ami nem tartalmaz fémet: gyorskötöző, damil, műanyag kötözőszalag, esetleg cérna. Mohával el tudod takarni.
 
Back
Oldal tetejére