• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos IAPLC 2022

viktorlantos

Alapító
Admin
281585214_154034780464339_7114473630763814283_n.jpg

A hónap végén lejár a nevezési határidő. Idén ki az a bátor, aki részt vesz a versenyen?

@keszalvo -ról tudom, hogy készül és biztosan @kuchi is ott lesz a mezőnyben, de ki az aki még tervezi az indulást?
A héten a boltban Tomi is lefotózta az új akváriumát és a végső fotót látva egészen elkapott a régi szellem :) Megnézzük tudunk e még a hónapban fotózni valamit a boltból és beküldjük, hogy színesítsük a mezőnyt.

A nevezés ingyenes, a verseny weboldala pedig itt található, ha még nem ismered a "járást" :)

 
Utoljára módosított:
Én jelentkezem, a kép még nincs meg, de az állványokat már előszedtem a lámpákhoz :)
Múlt évben 54 literessel is volt nevezés. Most 180L-el ismét - még nagyon fiatalka, pár hónapja indult.

Nem számítok nagy helyezésre vagy ilyesmi. A nevezéssel annyi a cél, hogy kisebb legyen a szám mint múlt évben, lehetőleg szerint 1000 alatt, itt már örülnék :) és mindenki legyen benne olyan állapotban, hogy lehessen nevezni.
Ez valahol év közben is ösztönzi az embert az odafigyeléssel.

Elégedett még nem vagyok, a 180as világot még nagyon tanulni kell és még és lassan hozom helyre a hibáimat, (de már alakul :) ) - ami szerintem több lesz időben, mint nevezési határidő. + még nem nőtte/fonta be mindenki a hardscape-et úgy, ahogy ki lenne találva.
Én ajánlom mindenkinek, kis izgalom, extra csinosodás és küldtek egy kis oklevél szerű papírost a múlt évben, pedig 1500. hely fölött volt az 54L-es.

És ejj, hogy pont ilyenkor jön a meleg idő. Nekünk ez nem szerencsés. :)
 
@viktorlantos

Nálam is tervben van a nevezés. Már a fotóslámpák is megvannak derítővel és a kamerához is vettem egy két kiegészítőt ami megkönnyíti a halkergetés folyamatát. A legnagyobb kihívást az okozza, hogy a kamerám egy elég régi Canon 400D és a fényérzékenysége eléggé alacsony és szerintem a fehéregyensúly funkciói és alapból eléggé rosszak. Azt remélem, hogy az extra fotós lámpákkal és RAW módban való fotózással ezeket kitudom küszöbölni és a fehéregyensúlyt ezáltal betudom majd húzni oda ahol annak lennie kell.

Valószínüleg utolsó pillanatban fogok fotózni a következő hétvégén, mert minden percet ki kell használnom arra, hogy ami csak lehet növény fronton, még beérjen. Az én akvám elég későn indult így még a teljes három hónap sincs meg, és kisebb nagyobb problémák miatt vannak olyan növények amikre ráfér még egy kis idő. De összességében azt gondolom, hogy rendben leszek.
Ez a fotósdi mindig nagyon stresszes, de az a tervem, hogy az egész szobát már előkészítem úgy, hogy reggel korán mikor nekiállok fotózni már tényleg csak be kelljen durrantani a dolgokat és eltudjam kezdeni a fotózást egy rövid igazgatás után. Hétköznap lepróbálom a beállításokat is, hogy nagyjából már tudja mi a teendő és ne ott kelljen ezzel foglalkozni. Úgy gondolom, ha az előkészületen javítok a korábbi évekhez képest akkor maga a fotózás már egy szórakoztató esemény kell, hogy legyen.
 
View attachment 166858

A hónap végén lejár a nevezési határidő. Idén ki az a bátor, aki részt vesz a versenyen?

@keszalvo -ról tudom, hogy készül és biztosan @kuchi is ott lesz a mezőnyben, de ki az aki még tervezi az indulást?
A héten a boltban Tomi is lefotózta az új akváriumát és a végső fotót látva egészen elkapott a régi szellem :) Megnézzük tudunk e még a hónapban fotózni valamit a boltból és beküldjük, hogy színesítsük a mezőnyt.

A nevezés ingyenes, a verseny weboldala pedig itt található, ha még nem ismered a "járást" :)

Igen természetesen készülök.
Itt kb 70%-os volt a Hard scape.
Azota eltelt 3 honap,sok meloval csak elkeszült.

20220521_233846.jpg
 
Utolsó pillanatos, de a nevezés beküldve. Sok sikert mindenkinek aki nevezett!
Mire neveztek még idén? EAPLC, AGA, EAEC és CBAP Dátumokat még idénre nem közöltek ha jól láttam a keresgélés közben. @Nigro és valamiért még a HAC se lett bejelentve 😅 😜

Frame 1.png
 
Na, idén összesen 2.083 nevezés futott be 81 országból.

Kifejezetten ciki, hogy Dél-Afrika +58, "sógorék" (Ausztria) meg +42 nevezéssel előztek meg.
Öröm az ürömben, hogy 2 nevezéssel megelőztük Iránt.
Hová fogunk még süllyedni? Hol a következő generáció supportja?!?

Honnan mennyi?
Japan 580
People’s Republic of China 197
India 96
Malaysia 96
Indonesia 76
Germany 70
South Africa 68
Vietnam 62
Austria 55
Philippines 52
United States of America 42
Spain 40
Sri Lanka 39
Republic of Korea 40
Singapore 36
Chinese Taipei 30
Italy 28
Thailand 25
Brazil 25
France 24
Romania 23
Australia 20
Great Britain 19
Poland 19
Canada 18
Mexico 18
Hong Kong, China 19
Czech Republic 17
Netherlands 16
Bangladesh 15
Russian Federation 14
Portugal 13
Greece 10
Hungary 10
Qatar 9
Switzerland 9
Denmark 9
Mauritius 9
Islamic Republic of Iran 8
United Arab Emirates 7
Costa Rica 7
Macau, China 7
Ukraine 6
Colombia 6
Slovakia 6
Bulgaria 6
Belgium 6
Ecuador 5
Serbia 5
Turkey 5
Maldives 5
Egypt 5
Chile 4
Finland 4
Peru 4
Brunei Darussalam 3
Morocco 3
Argentina 2
Iraq 2
Guatemala 2
Croatia 2
Sweden 2
Pakistan 2
Belarus 2
Macedonia 2
Mozambique 2
Armenia 1
Andorra 1
Israel 1
Kazakhstan 1
Kuwait 1
New Zealand 1
Nepal 1
Norway 1
Puerto Rico 1
Bosnia-Hercegovina 1
Malta 1
Mongolia 1
Latvia 1
Reunion 1
Central African Republic 1
 
Csak egy megjegyzés/költői kérdés, ami már jó ideje szemet szúrt nekem: a világ legnagyobb növényes akvarisztikai versenye vajon nem érdemelne meg egy minőségi weboldalt?

A legdurvább a betöltési sebesség, ami kb a betárcsázós internet korát idézi. Sokszor kedvem támad visszanézni a korábbi évek munkáit, de 10-ből 9 alkalommal inkább bezárom, annyira felidegesít várakozni a "Past Works" oldal betöltésére.
A másik, hogy nem vagyok egy nagy weboldal készítő, design-grafikai és értékesítő-marketing zseni, de az oldal szegényessége még nekem is szemet szúr.
Japan, Aqua Design Amano...please.

Megjegyzés: ezen sorokat pc-n írom, de közben mobilon rámentem a "Past Works" fülre...még mindig loading-ol ezerrel:ROFLMAO:
 
Hová fogunk még süllyedni? Hol a következő generáció supportja?!?

Nem a support a kevés. A vállalkozó szellemű kreatív és tehettséges akvarista. Várható volt a nevezési szám, ebben nem látok meglepetést.
A tend nem látszik, hogy megfordulna az utóbbi években. Mondjuk ahogy nézem a legtöbb EU országgal problémák vannak a korábbi évekhez képest.
Egyedül az osztrákok tudtak szintet lépni. Ott nem nagyon létezett növényezés korábban, így valószínűleg ez az újdonság varázsa.

A versenyszellemű hobbizásról sokan áttértek a sima növényezésre. Talán a versenyek mögül hiányzik a nagyobb promó. Vagy egyszerű generáció váltás és más prioritások.

Ennél több elérhető oktató stb anyag még soha nem állt rendelkezésre korábban. Aki ma kezdi a hobbit felmegy a YT-re és pár óra alatt kiképzi magát egy tisztességes építéshez. 5-10 évvel ezelőtt ehhez képest vadászni kellett mindent.
 
Utoljára módosított:
Csak egy megjegyzés/költői kérdés, ami már jó ideje szemet szúrt nekem: a világ legnagyobb növényes akvarisztikai versenye vajon nem érdemelne meg egy minőségi weboldalt?

A legdurvább a betöltési sebesség, ami kb a betárcsázós internet korát idézi. Sokszor kedvem támad visszanézni a korábbi évek munkáit, de 10-ből 9 alkalommal inkább bezárom, annyira felidegesít várakozni a "Past Works" oldal betöltésére.
A másik, hogy nem vagyok egy nagy weboldal készítő, design-grafikai és értékesítő-marketing zseni, de az oldal szegényessége még nekem is szemet szúr.
Japan, Aqua Design Amano...please.

Megjegyzés: ezen sorokat pc-n írom, de közben mobilon rámentem a "Past Works" fülre...még mindig loading-ol ezerrel:ROFLMAO:
a sebességre egyszerű válasz, hogy japánban hostolódik a site, és sajna ennyi idő mire betölt onnan, ide.... cdn-ről meg cloudról még nem hallottak :D
 
a sebességre egyszerű válasz, hogy japánban hostolódik a site, és sajna ennyi idő mire betölt onnan, ide.... cdn-ről meg cloudról még nem hallottak :D

Meglepően rossz volt az internet "élmény" amikor kint jártunk. Kissé elmaradottnak tűnt EU fejjel :)
Nem értem miért nem CDN van a site mögött. Már a sarki fűszeres is használja. Mondhatni erre a célra még pénzbe sem kerül.
 
Mi lenne, ha mind a 10 magyar akvárium top 100-as lenne? Valószínűleg az öröm miatt egyáltalán nem zavarna, hogy csak ennyien indultak.
Következő évben meg ez a 10 top 100-as akvárium behúzna 30+ nevezést. Ha sikerülne megtartani a lendületet, a következő években tovább fejlődne a hazai mezőny.

Lehet csak ennyi kellene. 10 top 100-as akvárium. Ezzel a legjobbak között lennénk az EU-ban is és a nemzetek versenyében is előkelő helyet foglalnánk el.
A nemzetek versenyén pl sokkal többet számítanak a rangos helyezések. Nevezni mindenki tud, aki akar hiszen ingyenes minden verseny :)

Sajnálom egyébként, de tényleg az utóbbi 1-2 évben más felé fordult a hazai növényezés.

Most hirtelen az jut eszembe, hogy lehet a legjobbak között voltunk egy két sportágban, de ez nem garancia arra, hogy az új generációt is ugyanezek a sikerek motiválják.
Lehet valaki olimpiai bajnok, de ettől még nem fognak a sportklubban tömegek jelentkezni, hogy megismételjék a sikerét hiába szeretnénk ezt látni. Most épp egy ilyen időszak van. Lehet a versenyeknek kell változni, lehet nekünk.

A negatív hangulat helyett, inkább fokúszálok az idei nevezésekre. És hogy ki mit alkotott. Lehet lesz ott néhány akvárium ami újra tömegeket mozgat majd meg. Kíváncsian várom az idei meglepetéseket..

Nekem a múlt év picit csalódás volt, hogy szétverték az alap koncepciót. És a kreativitás helyett egy megfoghatatlan természetességet erőltettek, ami miatt a rangsor is elég vegyes érzelmeket keltett a minőségi építés kedvelői között. Így nálam is.
 
Nem a support a kevés. A vállalkozó szellemű kreatív és tehettséges akvarista. Várható volt a nevezési szám, ebben nem látok meglepetést.
A tend nem látszik, hogy megfordulna az utóbbi években. Mondjuk ahogy nézem a legtöbb EU országgal problémák vannak a korábbi évekhez képest.
Egyedül az osztrákok tudtak szintet lépni. Ott nem nagyon létezett növényezés korábban, így valószínűleg ez az újdonság varázsa.

A versenyszellemű hobbizásról sokan áttértek a sima növényezésre. Talán a versenyek mögül hiányzik a nagyobb promó. Vagy egyszerű generáció váltás és más prioritások.

Ennél több elérhető oktató stb anyag még soha nem állt rendelkezésre korábban. Aki ma kezdi a hobbit felmegy a YT-re és pár óra alatt kiképzi magát egy tisztességes építéshez. 5-10 évvel ezelőtt ehhez képest vadászni kellett mindent.
OK, akkor másképp fogalmazok.
Vállalkozó szellemem van, csinálnám, DE nekem a YT 💩t sem ér. Hogy értsd, Vik, úgy tudnám "kiképezni" (de undorító ige a hobbit illetően) magam, ahogy anno megtanultunk írni: toll a kézben, füzet az asztalon, és próbáltuk a tanító néni által táblára írt betűt lemásolni. Ő meg körbejárt, és segített, javított (ha kellett, vezette a kezünket), bíztatott. Érted már?

Ott voltam az utolsó HAC díjátadón és szívtam magamba az elhangzottakat. Kedvet kaptam a dologhoz, aztán pofámra lett csapva az ajtó.
Évek óta rinyálok, hiába. Nem, nem akarok IAPLC bajnok lenni, nem akarok olyan híres lenni hogy WS meghívásokat kapjak, stb. Csupán szeretném megmérettetni magamat saját kedvemért.

U. i.: Az IAPLC-n kívül azt sem tudom, milyen versenyek vannak.
 
Meglepően rossz volt az internet "élmény" amikor kint jártunk. Kissé elmaradottnak tűnt EU fejjel :)
Nem értem miért nem CDN van a site mögött. Már a sarki fűszeres is használja. Mondhatni erre a célra még pénzbe sem kerül.
Nyugi, 2006-ban sem volt jobb. Akkor nekem még tárcsázós internetem volt, és az jobban muzsikált. :D

Azt is adjuk azért még hozzá, hogy egy jó scape elkészítése piszok sok idő és pénz, a jutalom pedig kb. a dicsőség.
Időm van, pénzem nincs. Ellenben az évtizedek során annyi hardszkép elemet (fa + kő) hordtam össze, úgyhogy nem aggódom. Ha meg apró plusz kell, azt a Majorban megveszem.
 
Pláne, ha azok, akik nem GA-sok, de neveztek is ott lehetnének.
Pont ezért jó a live a youtube-on. Miközbe beszélgetnek a Viktorék mi is végig kommentálhatjuk az eseményt 🙃
A videó ebben a formában a GA beszámolója / kedvcsinálója / értékelője / véleménye az aktuális évi versenyről.
Ebből a mondatodból jól veszem ki, hogy lesz live? :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére