• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The way of the dragon in 300 liters

csolrob

Főkertész
Sziasztok!

9 év tagság után bátorkodom megnyitni első naplómat itt a fórumon. Akvárium elindítva: 2023. március vége.
Adatok: 300 liter: 120X50X50 cm, sima üveg ( sajnos :confused: ), benne a jó kemény ( GH:24 ) tatabányai víz, időnként esővízzel keverve...
Technika: tetra ex 1200 és OASE Biomaster 600 szűrők, nagynyomású CO2, diffúzorral beoldva, világítás: Odyssea 4x54 watt.
A címből kitalálható hogy dragon követ használtam a hardscape-hez. 40-50 kiló lehet bent kb, úgy érzem még ez is kevés de többet egyszerűen nem voltam hajlandó áldozni már rá.
Talaj: hátul az akva jobb szélén egy kevés tropica talaj, a többi dekorhomok és la plata keverék, alatta tropica tápkapszula.
Növények: láng moha, karácsony moha, weeping moha, monte carlo, ludwigia repens, hydrocotyle verticillata, anubias nana petite, több fajta buce ( főleg kedagang ), valamilyen crypto, lagenandra meeboldii, marsilea hirsuta, pogostemon helferi, rotala indica.
Állatok: 2 koi vitorlás, 38 vörösfejű pontylazac, 11 gyémánt lazac, 1 algázó géb, kb 125 amanó, 14 sün/sisak/tök csiga.
Ennyit elsőre, köszi ha kíváncsi voltál és benéztél!20230425_174259.jpg
 
Sziasztok!

9 év tagság után bátorkodom megnyitni első naplómat itt a fórumon. Akvárium elindítva: 2023. március vége.
Adatok: 300 liter: 120X50X50 cm, sima üveg ( sajnos :confused: ), benne a jó kemény ( GH:24 ) tatabányai víz, időnként esővízzel keverve...
Technika: tetra ex 1200 és OASE Biomaster 600 szűrők, nagynyomású CO2, diffúzorral beoldva, világítás: Odyssea 4x54 watt.
A címből kitalálható hogy dragon követ használtam a hardscape-hez. 40-50 kiló lehet bent kb, úgy érzem még ez is kevés de többet egyszerűen nem voltam hajlandó áldozni már rá.
Talaj: hátul az akva jobb szélén egy kevés tropica talaj, a többi dekorhomok és la plata keverék, alatta tropica tápkapszula.
Növények: láng moha, karácsony moha, weeping moha, monte carlo, ludwigia repens, hydrocotyle verticillata, anubias nana petite, több fajta buce ( főleg kedagang ), valamilyen crypto, lagenandra meeboldii, marsilea hirsuta, pogostemon helferi, rotala indica.
Állatok: 2 koi vitorlás, 38 vörösfejű pontylazac, 11 gyémánt lazac, 1 algázó géb, kb 125 amanó, 14 sün/sisak/tök csiga.
Ennyit elsőre, köszi ha kíváncsi voltál és benéztél!View attachment 176126
Érdekes koncepció. 🙂
Nekem kicsit egy birodalmi lépegető jut eszembe róla, de kitört fatörzsnek is jó lenne, ha a szálkás törés korhadó maradványai is látszódnának. Hogy a pitlibe tudtál összekotorni 125 amano-t? Kiraboltál 10 kisállat boltot?😃
 
Érdekes koncepció. 🙂
Nekem kicsit egy birodalmi lépegető jut eszembe róla, de kitört fatörzsnek is jó lenne, ha a szálkás törés korhadó maradványai is látszódnának. Hogy a pitlibe tudtál összekotorni 125 amano-t? Kiraboltál 10 kisállat boltot?😃
A nagy része saját tenyésztés, ennek több mint a duplája volt de sokat eladtam illetve sajna ki is mászott egy jópár. De mi az a birodalmi lépegető:)?
 
A mai poszt szóljon azokról a dolgokról amik tetszenek a mostani akvában.
Az összkép távolabbról fotózva ilyen:


20230529_212129.jpgA my all time favourite növényem a monte carlo megmarad kétnaponta 15ml micro/macro táp adagolása mellett:20230528_164055.jpg A pogostemon helferi, a verticillata és marsiela hirsuta is megmarad annak ellenére hogy a homokban vannak:20230529_193315.jpg A buce kedagang is rendben:20230529_193325.jpg
 
Jöjjön aminek jönnie kell, az ok ami miatt ezt a naplót megnyitottam:
kérnélek benneteket hogy segítsetek megoldani ezt az állandó problémát ami miatt nem tudok igazán örülni a látványnak.
Szóval az akvárium ugye 300 literes 120 cm hosszú és két nagy szűrő végzi alatta a munkát. Ennek ellenére a vízem egyáltalán nem tiszta, olyan mintha poros lenne. Ugyanezzel a problémával kapcsolatban már korábban is kértem segítséget a "ködös víz" topicban.
Így néz ki a dolog:20230529_193223.jpg 20230528_163551.jpgSzemmel jól látható apró valamik lebegnek a vízben. Én nem hiszem hogy ez normális. A két szűrő szűrőtérfogata együtt majdnem 15 liter, az oase ráaddásul rendelkezik előszűrővel is ugye. Perlonvatta van mindkettőben, Seachem Purigen is üzemel. Próbáltam azt is hogy az egyik szűrő szívórésze elé egy plusz szivacsot tettem még egy előszűrő gyanánt, nem segített.
Amit már kizártam: nem kaja okozza, nem a levegből érkezik ez a porszerű anyag mert a téli időszakban fedett az akváriumom.
A Major közben van olyan 240 literes akvárium ami alatt egy oase üzemel, mégis szinte nem látni benne a vizet. Biztos sokan ismeritek a youtube-ról MD fishtanks-t, neki is több olyan akváriuma van ami 120 centi hosszú és egy kis belső szűrővel üzemel ilyen gond nélkül. Nekem két ekkora szűrővel miért ilyen a vízem? Mit csinálok rosszul?
 
Nekem két ekkora szűrővel miért ilyen a vízem? Mit csinálok rosszul?
Minden bizonnyal az a 125 darab amanó dobálja szanaszét a porosodást okozó koszt.🤔

A Seachem Purigen erre a problémára tökeletes megoldást kellene, hogy legyen.
Megtennéd, hogy nagyvonalakban lerajzolod, hogy hol helyezkednek el a szürök ki- és befolyó ágai?
Illetve leirnád, hogy milyen + mennyi töltet van a szürökben s ezek milyen sorrendben?
Az inditás óta már belenéztél valamelyik szüröbe? Ha igen, mennyire koszolódott el a perlon?
 
Jöjjön aminek jönnie kell, az ok ami miatt ezt a naplót megnyitottam:
kérnélek benneteket hogy segítsetek megoldani ezt az állandó problémát ami miatt nem tudok igazán örülni a látványnak.
Szóval az akvárium ugye 300 literes 120 cm hosszú és két nagy szűrő végzi alatta a munkát. Ennek ellenére a vízem egyáltalán nem tiszta, olyan mintha poros lenne. Ugyanezzel a problémával kapcsolatban már korábban is kértem segítséget a "ködös víz" topicban.
Így néz ki a dolog:View attachment 176296 View attachment 176297Szemmel jól látható apró valamik lebegnek a vízben. Én nem hiszem hogy ez normális. A két szűrő szűrőtérfogata együtt majdnem 15 liter, az oase ráaddásul rendelkezik előszűrővel is ugye. Perlonvatta van mindkettőben, Seachem Purigen is üzemel. Próbáltam azt is hogy az egyik szűrő szívórésze elé egy plusz szivacsot tettem még egy előszűrő gyanánt, nem segített.
Amit már kizártam: nem kaja okozza, nem a levegből érkezik ez a porszerű anyag mert a téli időszakban fedett az akváriumom.
A Major közben van olyan 240 literes akvárium ami alatt egy oase üzemel, mégis szinte nem látni benne a vizet. Biztos sokan ismeritek a youtube-ról MD fishtanks-t, neki is több olyan akváriuma van ami 120 centi hosszú és egy kis belső szűrővel üzemel ilyen gond nélkül. Nekem két ekkora szűrővel miért ilyen a vízem? Mit csinálok rosszul?
Ha jó az akváriumon belüli körforgás akkor simán elképzelhető, hogy a dekorhomok kavarog, mivel kevés beültetett résszel rendelkezik az üveg... ha gyepesítve lenne, biztos, hogy nem lenne ilyen.
 
Jöjjön aminek jönnie kell, az ok ami miatt ezt a naplót megnyitottam:
kérnélek benneteket hogy segítsetek megoldani ezt az állandó problémát ami miatt nem tudok igazán örülni a látványnak.
Szóval az akvárium ugye 300 literes 120 cm hosszú és két nagy szűrő végzi alatta a munkát. Ennek ellenére a vízem egyáltalán nem tiszta, olyan mintha poros lenne. Ugyanezzel a problémával kapcsolatban már korábban is kértem segítséget a "ködös víz" topicban.
Így néz ki a dolog:View attachment 176296 View attachment 176297Szemmel jól látható apró valamik lebegnek a vízben. Én nem hiszem hogy ez normális. A két szűrő szűrőtérfogata együtt majdnem 15 liter, az oase ráaddásul rendelkezik előszűrővel is ugye. Perlonvatta van mindkettőben, Seachem Purigen is üzemel. Próbáltam azt is hogy az egyik szűrő szívórésze elé egy plusz szivacsot tettem még egy előszűrő gyanánt, nem segített.
Amit már kizártam: nem kaja okozza, nem a levegből érkezik ez a porszerű anyag mert a téli időszakban fedett az akváriumom.
A Major közben van olyan 240 literes akvárium ami alatt egy oase üzemel, mégis szinte nem látni benne a vizet. Biztos sokan ismeritek a youtube-ról MD fishtanks-t, neki is több olyan akváriuma van ami 120 centi hosszú és egy kis belső szűrővel üzemel ilyen gond nélkül. Nekem két ekkora szűrővel miért ilyen a vízem? Mit csinálok rosszul?
Milyen gyakran nyitod fel a szűrőket? 🙂
 
Minden bizonnyal az a 125 darab amanó dobálja szanaszét a porosodást okozó koszt.🤔

A Seachem Purigen erre a problémára tökeletes megoldást kellene, hogy legyen.
Megtennéd, hogy nagyvonalakban lerajzolod, hogy hol helyezkednek el a szürök ki- és befolyó ágai?
Illetve leirnád, hogy milyen + mennyi töltet van a szürökben s ezek milyen sorrendben?
Az inditás óta már belenéztél valamelyik szüröbe? Ha igen, mennyire koszolódott el a perlon?
Így néz ki a ki/befolyók helyzete, szerintem ez jól van elhelyezve ( piros kifolyó, sárga befolyó ): 6 liter van azt hiszem a mátrixból,van biorio, durva szivacs , kerámia is, a tetején pedig perlon,ezzel sem lehet probléma. Március végén indult az akvárium, de az indulás után két héttel már észrevettem ezeket a " porszemeket".20230529_212129 nyomó-szívó.jpg
 
Ha jó az akváriumon belüli körforgás akkor simán elképzelhető, hogy a dekorhomok kavarog, mivel kevés beültetett résszel rendelkezik az üveg... ha gyepesítve lenne, biztos, hogy nem lenne ilyen.
Azért nem ez lesz a probléma forrása szerintem mert az előző akvám így nézett ki ( kevés dekorhomok ) és ugyazez a jelenség volt megfigyelhető:20230111_230303.jpg
 
Alig 2 hónap telt el az indulás óta, még nem pucoltam a szűrőket, csak az oase előszűrőjét 2 hetente.
Lehetne azt az előszűrőt ritkábban? Tudom, hogy ezzel a véleményemmel sokaknál kiüthetem a biztosítékot, de szerintem az áramlás is sok lehet. Nekem sokszor már erősen iszapos az előszűrő szivacs, mire megpiszkálom. (januárban mostam) Minél mocskosabb a szivacs, annál jobban fogja a trutyit is. A nagy vödörhöz meg nem nyúlok. Van benne perlon, de szerintem az egy éves perlon a "minek az?" kategória. Purigent sohasem használtam még. Ettől függetlenül nem poros az üveg, mert masszív bacitrutyi tenyészik, ami mindig éhes. Ha az előszűrő szivacs nem barna csúszós trutyi, akkor azon elég kevés baci van. A szűrő egyéb töltetei közt meg sokszor kevés az, ami megtapad. 🙂
 
Azért nem ez lesz a probléma forrása szerintem mert az előző akvám így nézett ki ( kevés dekorhomok ) és ugyazez a jelenség volt megfigyelhető:View attachment 176310
Nincs jelentősége, hogy dekor homok... sima talajnál is van ez a jelenség. itt sincs csutkára ültetve az akva, tehát van hol felkapnia az apró hulladékot.
Ahogy @Zsoltiabéka írta, erős az áramlat, mert elnézve Jet pipe módban használod a kifolyót ami erős sugárban tolja a vizet... az a falba ütközve generál lefele olyan áramlatot ami simán kavarja a talajt.

20230529_212129.jpg

szélesítsd a kifolyót egy lily pipe-al...

 
Utoljára módosított:
Nincs jelentősége, hogy dekor homok... sima talajnál is van ez a jelenség. itt sincs csutkára ültetve az akva, tehát van hol felkapnia az apró hulladékot.
Ahogy @Zsoltiabéka írta, erős az áramlat, mert elnézve Jet pipe módban használod a kifolyót ami erős sugárban tolja a vizet... az a falba ütközve generál lefele olyan áramlatot ami simán kavarja a talajt.

View attachment 176314

szélesítsd a kifolyót egy lily pipe-al...

Rendben, megpróbálom.
 
Back
Oldal tetejére