• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Horgászat

Sziasztok!

Nem tétlenkedtem az elmúlt időkben sem. Volt itt minden. Úszóstól elvitt szerelék egy afrikai harcsa által. 10-15 kilós lomha ponttyal küzdés ami a part alatt meggondolta magát és torpedóként megindulva hagyott a parton remegő lábakkal. Kinyitott fékkel bevágós összecsomózódós majd a dobot vízbe ejtős balf*szkodás (a végén meglett a hal :D) Bot lerántós kis tepsi pontyok és néhány felfedezett víz. Csak pár képet hozok, nem akarok hosszú posztot írni :)


Voltam az Isten széke horgásztanyán (kellemes hely, kéne adni neki még egy kis esélyt de túl sok volt benne a babaponty bár van méretes hal is)

36067525811_c0801466b4_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

36201355625_44b1a859e7_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

36160308436_3a5d29ece5_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

35397186163_4c9512cc7d_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr



Felfedeztem egy varázslatos vizet a közelben ami nem más mint a Fehérúti tó. Gyönyörűen karbantartott víz. Jövőre nagy valószínűséggel ide fogok járni :)

36201443295_b234b58276_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

35809614520_b4eb0c9253_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr



Természetesen Ipingen is jártam párszor. Sikerült életem első amurját és afrikai harcsáját is megfognom (ráadásul ugyan azon a napon)

35397141873_d828999711_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

35397078173_67696a3436_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Talán jövőre. Van értelme? Első ránézésre a Fehérúti tó halasabbnak tűnt

Én szeretek rajtuk pecázni, meg nem utolsó sorban Tómalmon is lakom :), van stégrészem mindkét tavon ha rá akarsz próbálni szólj. ;) Amúgy pont hétvégén lesz a kedvenc versenyem Kistómalmon, a 24 órás horgászverseny 2 fős csapatokkal. (y)
 
Sziasztok.
Ma kint jártam az egyik egyesületi vízen és nagyon kellemes élményben volt részem. Nemrégiben megismerkedtem a method feeder módszerrel hála apósom kollégájának. Előtte mindig a hagyományos fenekező szerelékkel próbálkoztam kissebb nagyobb sikerrel. De ez valami eszméletlen h mennyivel hatékonyabb.
Reggel 6kor ültem ki a barátommal a Kis-Tómalom nevű tóra. Kényelmes kipakolás csalizás aztán mondom gyors reggelizek valamit. Hát összesen 3 harapás fért bele és jött is az első kapás. Néhány perc és már a szákban is volt egy igaz méreten aluli kis tükrös. Ezt követte egy hasonló méretű nyurga, aztán egy leakadt, egy akadóba vitt és se előre se hátra így kénytelen voltam beszabni a szereléket. Ezután volt egy hosszabb szünet úgy fél óra és jött egy szép 2.5 - 3 kg körüli példány, egy megint leakadt pedig ő érzésre nem az elsőkhöz hasonló méretű volt. De itt még nem ér véget a dolog, mert akadt még egy 2 kg körüli meg egy ugyancsak méreten aluli. Uh a mai mérleg 5 a parton, 2 megmenekült, egy pedig beszakadt. Ez itt nekem ezen a vízen nagyon jó eredménynek számít mert volt év h nem is fogtam ennyit összesen, de ez persze annak is köszönhető, h nem vagyok egy profi és igazából a lényeg a természet közelsége és a kikapcsolódás uh nem vagyok csalódott ha nem fogok semmit. Csatolok két képet a két"nagyobb" halról. received_10214278776951738.jpeg received_10214278777271746.jpeg
 
Most volt telepítés de ahhoz képest nem volt olyan nagy durranás. 2 nagyobbacska ponty jött. Az elsőt visszaengedtem arról teszek fotót. A második viszont megsérült a száján mert szerencsétlenül akadt uh őt elhoztam. Szép 3 kg körüli darab. A képen levő nagyobb volt de őt nem volt szívem nem elereszteni. 20170923_073555.jpg
 
Görbüljön! Én holnap megyek Ipingre ☺️

Ritkán jutok le oda de szeretem azt a tavat is. Tavaly ott fogtam az eddigi legnagyobb pontyomat, jó 12 kg körül volt. Egy ismerősömmel voltam aki nem horgászik, ő szákolt és mivel nem tudta hogyan kell így ráemelt...meg is nyeklett a szákom :D
 
Utoljára módosított:
Üdv a sporiknak!
Tavaly végig toltam a szezont a Duna fővárosi szakaszán, de idén nem úgy alakultak a dolgok, hogy érdemes legyen kiváltani az évest. Pest környékén ismer valaki egy kellemes napijegyes tavat egy jó szezonnyitó-záró feederezésre?
 
Most volt telepítés de ahhoz képest nem volt olyan nagy durranás. 2 nagyobbacska ponty jött. Az elsőt visszaengedtem arról teszek fotót. A második viszont megsérült a száján mert szerencsétlenül akadt uh őt elhoztam. Szép 3 kg körüli darab. A képen levő nagyobb volt de őt nem volt szívem nem elereszteni. View attachment 40840

Gratula! Szép fogás! :)

Én személy szerint nagyon szeretem Ipinget. Igaz kicsit messze van de ritkán térek haza kapás nélkül. Talán most már azt mondhatom, hogy sikerült kiismernem annyira, hogy szinte mindig jót pecázok rajta :)
 
Gratula! Szép fogás! :)

Én személy szerint nagyon szeretem Ipinget. Igaz kicsit messze van de ritkán térek haza kapás nélkül. Talán most már azt mondhatom, hogy sikerült kiismernem annyira, hogy szinte mindig jót pecázok rajta :)

Köszönöm, jó ellenfél volt, élveztem.

Nekem is csak jó élményeim vannak onnan. Mindig fogtunk valamit ahányszor csak mentünk. A fő út másik oldalán lévő tavat próbáltad már? Az is jó hely csak kevésbé természetes kinézetű mint az Iping. Viszont cserébe tele van méter feletti tokhalakkal. ;)
 
Amíg @Nigro el nem árulja, hogy mit sikerült ma fognia addig elmesélem az én napomat :)

Szokásos Iping. Megint a régi felállás, egy fenekező a partszélébe és (mert vettem egy új úszót :)) egy úszós keszegezni. Sikerült olyan 20-25 darab keszeget fogni. Ami bearanyozta a napomat (bearanyozta, éérted:ROFLMAO:) az életem első koi pontya. Nem volt nagy, olyan 3 max 4 kiló lehetett de gyönyörű volt :) aztán jött egy 6-os és egy kerek 10-es is :)
Majd mikor már kezdtem csomagolni valami majdnem lerántotta a botot. Pár perc után kint is volt a kis 5 kilós tőponty :) Közben írt a párom, hogy ne menjek még haza mert takarít így kaptam egy plusz óra kimenőt :p és mi történik? Megismétlődik ami egy órája történt. Kezdek csomagolni, a kapásjelző felkoppan, bevágok majd egy 6-os pontyot engedek vissza a tóba :)

Soha rosszabb napot!

37434043921_e26c4b0516_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

A 10-esről csak olyan arcátlan fotóm van (tripodra raktam a telefont amivel videót csináltam és onnan fotóztam ki a képeket. Nem akartam kínozni a halat, így marad ilyen a fotó. Úgyse én vagyok a lényeg :) )

36763762143_f4e46865df_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

37386737576_ec3f782f6a_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére