• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Horgászat

Két hete voltam menyhalazni (két év kihagyás után) és rám mosolygott az Öreg Hölgy:)
Ez lett az eredmény:
eddigi egyéni rekordom: teljes hossza 56 cm...
20171119_082039.jpg
... és a súlya is impozáns:
20171119_082157.jpg
Az este eredménye egy tálcán:
20171119_082230.jpg
Aki már kóstolta, tudja miért legalább olyan becses, mint a szálkamentes fehér húsa...:)
20171119_084151.jpg
(aki nem "szakmabeli" annak annyit, hogy a menyhal (Lota lota) az egyetlen édesvízi tőkehal féle, aminek a szaporodási ideje és a fogási szezonja október-február közé esik, jellemzően a teljes sötét beállta után indulnak meg és minél vacakabb az időjárás, annál esélyesebb horogvégre csalni őket)
 
Két hete voltam menyhalazni (két év kihagyás után) és rám mosolygott az Öreg Hölgy:)
Ez lett az eredmény:
eddigi egyéni rekordom: teljes hossza 56 cm...
View attachment 44684
... és a súlya is impozáns:
View attachment 44685
Az este eredménye egy tálcán:
View attachment 44686
Aki már kóstolta, tudja miért legalább olyan becses, mint a szálkamentes fehér húsa...:)
View attachment 44687
(aki nem "szakmabeli" annak annyit, hogy a menyhal (Lota lota) az egyetlen édesvízi tőkehal féle, aminek a szaporodási ideje és a fogási szezonja október-február közé esik, jellemzően a teljes sötét beállta után indulnak meg és minél vacakabb az időjárás, annál esélyesebb horogvégre csalni őket)

Gyönyörű példányok, akkorát még nem is láttam (nem hogy fogtam volna) mint a nagyobbik!
Amikor ráér a mohácsi cimborám, néha kiülünk a partra, de sajnos nem akkor amikor ideális lenne, hanem amikor időnk van ...
Gratulálok, szép fogás!
(és jó étvágyat hozzá!)
 
Gyönyörű példányok, akkorát még nem is láttam (nem hogy fogtam volna) mint a nagyobbik!
Amikor ráér a mohácsi cimborám, néha kiülünk a partra, de sajnos nem akkor amikor ideális lenne, hanem amikor időnk van ...
Gratulálok, szép fogás!
(és jó étvágyat hozzá!)
Köszönöm az elismerést:)
Időpont választással sajnos egy cipőben járunk...:( Innentől kezdve marad a mázli faktor...
Utoljára talán 2010 december elején volt az, hogy szólt a helyi beépített emberem (gyakorlatilag a Dunán nőtt fel, kb 200 m-re lakik a víztől, kb 10 évig tartotta a süllő országos rekordját...) kedves jóbarátom, hogy Szabolcs most gyere.
(azóta is szólt, "csak" nem nagyon tudtam menni, utoljára 2015. karácsony előtt voltam...:()
Annak erős három óra alatt 24 db elhozható méretű (nálam ez valahol 35 cm körül indul) menyus esett áldozatául. Mennyiségi rekordom ez volt, überelni vajmi kevés esélyt látok.
 
Köszönöm az elismerést:)
Időpont választással sajnos egy cipőben járunk...:( Innentől kezdve marad a mázli faktor...
Utoljára talán 2010 december elején volt az, hogy szólt a helyi beépített emberem (gyakorlatilag a Dunán nőtt fel, kb 200 m-re lakik a víztől, kb 10 évig tartotta a süllő országos rekordját...) kedves jóbarátom, hogy Szabolcs most gyere.
(azóta is szólt, "csak" nem nagyon tudtam menni, utoljára 2015. karácsony előtt voltam...:()
Annak erős három óra alatt 24 db elhozható méretű (nálam ez valahol 35 cm körül indul) menyus esett áldozatául. Mennyiségi rekordom ez volt, überelni vajmi kevés esélyt látok.

Nálam egy hasonlóan kimagasló eset volt 2007-ben amikor a Balatonon találtunk egy gödröt ahonnan ki tudtunk szedni fejenként 3 fogast.
5 és 8 kg közöttieket .... azóta sem fogtam 2 kilósnál nagyobbat ...
 
Egy kis Tengeri fogás valahol Norvégiai fjordokban!
Fekete tökehal, Atlanti tökehal, kb 50-100 méter mélyröl, 200-as fözsinór 10-15db villantó, gumihal, kb 40cm enként páternoszterfüllel 20cm-es elökéna, a szerelék végén kb egy 500g-os villantó gumihal ami lehúzta a mélybe a szerelést, majd a fözsinort eröteljes kb 1-1,5m-es húzásokkal, viszaeresztésekkel, tartással, késztettük a halakat kapásra, volt hogy minden elökén volt hal! de volt hogy semmi, s lám a képek, a halak kb 800g-2000g igDSC_0556.jpgDSC_0557.jpg DSC_0570.jpg DSC_0567.JPG Potyautasok
DSC_0594.jpg
 
A hideg ráz, hogy véletlenül egy ilyet fogjak...

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/dobbenetes-rekordmeretu-lapatorru-tokhalat-fogtak-maconkanal/

Ha már erre járok, ezt majd nézzétek végig, pecásoknak kötelező
(jan 15.-ig lesz csak elérhető :( )

https://www.mediaklikk.hu/cikk/2017/12/21/budapest-halai/
Sajnos én is utoljára gyerek koromban fogtam arany kárászt . De a film nagyon tetszet !!
Mondhatni ugyan igy vagyunk a pisztrángos vizekkel is . Nagyon szeretek pisztrángra legyezni de nem sok helyen lehet rá horgászni a országban .
Idén szeretnénk elmenni Vas megyébe pisztrángozni mert ott még lehet fogni . Eddig Lillafüredre jártunk de " a jo magyar hozzáállás " aszt is elrontották . :mad:
 
Ha már erre járok, ezt majd nézzétek végig, pecásoknak kötelező
(jan 15.-ig lesz csak elérhető :( )

https://www.mediaklikk.hu/cikk/2017/12/21/budapest-halai/

Fantasztikus film volt, köszi, hogy bedobtad. Érdekes, hogy az emberek nagyrésze nem is tudja, hogy micsoda értékekkel vagyunk körbe véve. Jó volt videón is látni azokat a védett halfajokat, amiket gyerekként tanultam a horgászvizsgára készülve de csak képekről láttam.
 
Fantasztikus film volt, köszi, hogy bedobtad. Érdekes, hogy az emberek nagyrésze nem is tudja, hogy micsoda értékekkel vagyunk körbe véve. Jó volt videón is látni azokat a védett halfajokat, amiket gyerekként tanultam a horgászvizsgára készülve de csak képekről láttam.
Kösz, @viktorlantos találta én csak a megfelelő helyre dobtam be :)
Sajnos szinte az összes ritka halat én is csak képről, filmről ismerem. Sokat talán sosem fogok látni. :( Az tetszett a filmben, hogy nem feltétlen a "szokásos" csúnya rossz ember mindent elpusztít szöveggel jött, de persze fényesen azért nem látják a jövőt...
 
Az tetszett a filmben, hogy nem feltétlen a "szokásos" csúnya rossz ember mindent elpusztít szöveggel jött, de persze fényesen azért nem látják a jövőt...
Hát, azért elég markáns utalások vannak a filmben az élőhelyek pusztításával kapcsolatban.
2015-ös a film, azóta különböző tv csatornákon legalább háromszor volt szerencsém látni, mindannyiszor odaszegezett a tv elé.
Jó lenne sok hasonlóval felhívni az emberek figyelmét az értékeinkre.
A Bence filmjeit is népszerűsíthetnék lelkesebben (a láthatatlan madárfotós)...
 
Back
Oldal tetejére