• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Horgászat

VÉGRE HALSZAGÚ LETT A KEZEM!:)

A házi horgászversenyt leszámítva augusztus elején horgásztam utoljára, így hát -szerintem- érthetően "kissé" viszketett már a tenyerem.
A kedvenc spiccbotom (anno első gimis nyári munkás fizumból 1986-ban vásárolt 3,5 m-es Silstar bot) pont a háziversenyen adta meg magát:(, erről Niki tudna mesélni;)
Egy kedves barátom a télen a spiccét kicserélte olyanra, ami mindig is a szívem csücske volt, így jöhetett a tavaszi keszegezés, amit minden évben ugyanott a tóba nyúló "hosszú földnyelv" végén szoktam elkövetni.
Amolyan élmény beteljesítő, általában aránylag pörgős, kishalas (jellemzően tenyeres-araszos keszegek és snecik képezik a "zsákmány" gerincét) peca szokott ez lenni, ahol nem a kilók, hanem az élmény dominál.

Tegnap délután olyan kb 8-9 fok és elég élénk északi szél fogadott, no meg egy spori, aki szintén a csücskön horgászott, de szerencsére nem abban az irányban, ahova én igyekeztem.
Látszott rajta, hogy inkább a szabadban eltöltendő pár óra motiválta, nem igazán mozdult rá a "nagy fogásra". Miután megnyugtatott, hogy ketten is kényelmesen elférünk, lecuccoltam, kevertem kb szűk félkiló etetőt (kb a felét haza is hoztam), dobtam 2-3 tojásnyi gombócot és móka indult.
Egy finom match-et bedobtam nagyvadra, ezért a 14-es zsinórra direktben kötöttem a 14-es horgot és kapott 4 db csontit, míg a spiccbottal 10-es zsinórral, 0,2-es úszóval, 18-as horoggal (Gamakatsu 1310N) és sajnos csontival, mert pinki nem volt egyik helyi horgászboltban sem. Nevettem is egy jóízűt, mert amikor a csontit feltűztem kb olyan volt, mintha piercingje lenne a csontinak.
A vége kb 3-3,5 órai peca után az lett, hogy fogtam kb 20 db keszeget (dévért, karikát) visszadobtam még kb fele ennyit, jött még sneci, egy szép, kb félkilós kárász, egy kb 25 centis tőponty és a slusszpoén: a spiccbottal egy kb kilós süllő egy szem csontira a 18-as horoggal, meg a 0,2-es úszóval. Kapása kb olyan volt, mint egy 8-10 dekás keszegnek.
Természetesen a kisponty és a süllő azonnali amnesztiában részesült. Összességében -a szelet leszámítva- teljesen elégedett voltam: 6 halfaj, kb óránként 10-12 kapás/hal ebben a vacak időben szezonnyitásnak szerintem teljesen vállalható.:)

Gratula! Nekem is nagyon viszket már a tenyerem. Szerdán megyek végre én is :)
 
Sziasztok!

Március 15-én végre kijutottam a partra. Ahogy azt tavaly is úgy idén is a Berek horgászparkban kezdtem. A tóról már írtam korábban. A színvonal nem változott. Kulturált környezet és kedves tógazda fogadott ismét :)
A szokásos 4es bolognai és egy fenekező párossal indultam. Egy kis EA specialt csak a hazai :) ) kevertem be minden földi jóval. 8ra volt bent minden. Kb egy óra csend volt majd a fenekezőn lévő halibut pelletet kívánta meg egy kb fél kiló körüli keszeg ami sajnos szákolás előtt lemaradt :( de eközben az úszóssal megfogtam az idei elsőt, egy szép bodorka személyében :)
Kb délig szinte eseménytelenül teltek az órák. Pár keszeg és néhány rontott kapás volt csak. Majd elkezdtek jönni egymás után a keszegek. Az utolsó olyan 40 dekás lehetett. Gyors visszadobtam és kb 1 percre rá szépen elindult az úszom. Bevágtam és éreztem, hogy ez jobb hal lesz. Mivel szép kárászok élnek a tóban gondoltam sikerült egyet megcsípnem közülük. Majd miután tett egy kört előttem és elhúzott jobbra vagy 30 métert már tudtam hogy itt valami komolyabb hallal van dolgom :) Kb 5 perc után a szomszéd spori segített megszákolni ami nagyon jól jött mert menetközben összeszedte a fenekezőm főzsinórját is. Így sikerült a nap egyetlen de egyben az idei első pontyomat partra segítenem mely 6,8kg volt. A jól megszokott finom 4méteres bolo+shimano harcifékes páros megint helyt álltak :) A főzsinor 0.22es az előke pedig 0.16os volt.

Ezután csak pár keszeget fogtam és fél4kor már a kocsiban ültem hazafelé egy tökéletes kezdés után :)

A tábor :)
33436890356_6901f795f4_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

Az első
32663656823_c3f97230e5_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

33436882556_2cd49d4281_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

és a nap hala :)
32663650853_02a6ee802e_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Tegnap megint szerencsét próbáltam. Most az Iping tavon jártam. Direkt nem az első számú helyemre ültem le mivel csak keszegezni szerettem volna. Most a 7 méteres bolognaimat és a telematchet vittem magammal. Fél óra után összecsuktam a bolognait mert rá kellett jönnöm, hogy megöregedtem ehhez :sick: illetve sokkal nagyobb tavaknál szeretem inkább használni ahol van hely. Így a napot a telematchel horgásztam végig. Végül olyan 50db keszeggel és egy ponttyal zártam a napot. Az igazsághoz hozzátartozik hogy a pontynak a mellúszójába akadt a horgom :sorry: Egyébként nem nagyon ment a hal. Egy pecásnál láttam, hogy 2-3szor görbült a botja egyébként nem sok fogás volt a tavon. Viszont volt pár fordulás amitől tényleg megijedtem :wideyed: Mintha egy krokodil fordult volna a vízben :eek:

Az átlag
33614233296_1c3249e1fe_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

A legszebb
32812303614_260a6aac65_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

és a ponty
33654933185_f9002b1975_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr


és ahogy éreztem magamat egy két fordulás után:
 
Remélem másnak is van ideje pecázni nem csak nekem de ahogy elnézem leginkább csak én posztolok :cautious: szívesen olvasnék mástól beszámolókat :whistle::)

Mindenesetre ma reggel megint Ipingen jártam. Most a félsziget/nyelv végében ültem le. Elsőre a fenekezőt raktam össze. Kb 3 percet volt a vízben mire a kapásjelző a bothoz ragadt és egy kb 4-5 kilós tükröst sikerült megszákolnom (a képet nem rakom fel mert a többi szebb volt:smuggrin:) Az úszóst nem is volt időm összerakni :D Később persze bevetettem és olyan 30 db keszeget sikerült is fognom vele de olyan erős lett a szél, hogy inkább letettem :cautious:

Még két pontyot sikerült fognom aznap a túlpart alól melyek küzöl az egyik 8 a másik pedig 8.2 kg-os volt. Sajnos egy "valami" elvitte az egész cuccomat. Valószínű, hogy sérült volta zsinór és nem bírta az erőltetést. Sajnálom mert komoly súlyt éreztem :sorry::sick::( Egyénként mindhárom ponty halibut pelletre jött egy kis paszta tuningal (titkos tipp de pssszt!(y):censored:)

Még mindig imádok keszegezni
33621455002_054bdefa25_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

Kerek 8kg
32935025724_f19f27994b_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

Sajnos senki nem volt a közelemben így csak ilyen matracos képre futotta ezzel a 8.2 kg-ossal :cautious:
33778066125_c36d636b79_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Hétfőn én is végre eljutottam pár órácskára a bajai Tíz -tó-ra.A szokásos helyre ültem két barátommal.Egy említésre méltó kapásunk volt ,amit szerencsésen meg is fogott a horgásztárs.Egy 50 cm körüli busa volt a horgon.Már épp indulni akartunk amikor jött a kapás lebegő csalira.Az idő sem volt a barátunk akkor ,mert ugyan napos időnk volt ,de lefújta a fejünket a szél.
54b408092c9cdd013605fa290f0ca79f.jpg
4d5b6c3cea4040573037b920669abe45.jpg
 
VÉGRE HALSZAGÚ LETT A KEZEM!:)

A házi horgászversenyt leszámítva augusztus elején horgásztam utoljára, így hát -szerintem- érthetően "kissé" viszketett már a tenyerem.
A kedvenc spiccbotom (anno első gimis nyári munkás fizumból 1986-ban vásárolt 3,5 m-es Silstar bot) pont a háziversenyen adta meg magát:(, erről Niki tudna mesélni;)
Egy kedves barátom a télen a spiccét kicserélte olyanra, ami mindig is a szívem csücske volt, így jöhetett a tavaszi keszegezés, amit minden évben ugyanott a tóba nyúló "hosszú földnyelv" végén szoktam elkövetni.
Amolyan élmény beteljesítő, általában aránylag pörgős, kishalas (jellemzően tenyeres-araszos keszegek és snecik képezik a "zsákmány" gerincét) peca szokott ez lenni, ahol nem a kilók, hanem az élmény dominál.

Tegnap délután olyan kb 8-9 fok és elég élénk északi szél fogadott, no meg egy spori, aki szintén a csücskön horgászott, de szerencsére nem abban az irányban, ahova én igyekeztem.
Látszott rajta, hogy inkább a szabadban eltöltendő pár óra motiválta, nem igazán mozdult rá a "nagy fogásra". Miután megnyugtatott, hogy ketten is kényelmesen elférünk, lecuccoltam, kevertem kb szűk félkiló etetőt (kb a felét haza is hoztam), dobtam 2-3 tojásnyi gombócot és móka indult.
Egy finom match-et bedobtam nagyvadra, ezért a 14-es zsinórra direktben kötöttem a 14-es horgot és kapott 4 db csontit, míg a spiccbottal 10-es zsinórral, 0,2-es úszóval, 18-as horoggal (Gamakatsu 1310N) és sajnos csontival, mert pinki nem volt egyik helyi horgászboltban sem. Nevettem is egy jóízűt, mert amikor a csontit feltűztem kb olyan volt, mintha piercingje lenne a csontinak.
A vége kb 3-3,5 órai peca után az lett, hogy fogtam kb 20 db keszeget (dévért, karikát) visszadobtam még kb fele ennyit, jött még sneci, egy szép, kb félkilós kárász, egy kb 25 centis tőponty és a slusszpoén: a spiccbottal egy kb kilós süllő egy szem csontira a 18-as horoggal, meg a 0,2-es úszóval. Kapása kb olyan volt, mint egy 8-10 dekás keszegnek.
Természetesen a kisponty és a süllő azonnali amnesztiában részesült. Összességében -a szelet leszámítva- teljesen elégedett voltam: 6 halfaj, kb óránként 10-12 kapás/hal ebben a vacak időben szezonnyitásnak szerintem teljesen vállalható.:)
Imádom a leírásaidat. Könyvet kellene kiadnod.
 
Imádom a leírásaidat. Könyvet kellene kiadnod.
Tegnap végre megint kijutottam horgászni.
Ment a dilemma, hogy csónakból, vagy partról próbálkozzak-e.
Nagyon hajlottam volna a csónakos verzióra, mert olyan hírek járnak, hogy a hal kint van a nádfalon, hallottam több (helyi mércével) jónak mondható fogásról, ráadásul már több, mint fél éve nem voltam bent csónakkal a vizen. Ráadásul imádom végigbogarászni a nádfalat, ez az egyik kedvenc horgász módszerem.
A part mellett végül az döntött, hogy vártam a párom hívását, hogy mikor kell indulnom érte. Ami a pakolás-indulás dolgát illeti, ha csónakkal vagyok, az mindenképpen sokkal több idő...

Nem siettem, mert péntek-szombat meló volt, kutyagoltam egész nap, így reggel ráérősebben kezdtem. Mire megreggeliztem, felszerelést rendberaktam, itthon mindent elrendeztem eltelt az idő, nem sokkal 11 előtt értem ki a szokásos tavaszi helyemre a földnyelv végére.
Azt eldöntöttem, hogy a veterán spiccbot nagy eséllyel pihenni fog, a match és a feeder lesz a menü arra a pár órára.

Nehezen indult a dolog, de kb egy óra után azért hol az egyik, hol a másik boton volt egy-egy kapás, így kb három óra alatt, (a telefonig ennyi idő sikeredett) fogtam végül tizenegynehány sütnivaló keszeget, visszaengedtem hat kispontyot (ezek a tél végén telepített halak 25-30 cm-esek, a házirend szerint viszont 35 cm az elvihető méret már évek óta - amúgy helyesen) és záróakkordnak jött egy gyönyörű, 35 cm-es compó.
Természetesen ő is amnesztiát kapott két okból is: annyira szeretem, hogy nincs szívem megölni (szerintem a legszebb hazai halunk, mindössze a nászruhás fürge csele vetekedhet vele), másrészt a házirend is védi az aranykárásszal egyetemben.
Azért egy fotót készítettem róla telefonnal:
2017-04-02 compó.jpg
 
Tegnap végre megint kijutottam horgászni.
Ment a dilemma, hogy csónakból, vagy partról próbálkozzak-e.
Nagyon hajlottam volna a csónakos verzióra, mert olyan hírek járnak, hogy a hal kint van a nádfalon, hallottam több (helyi mércével) jónak mondható fogásról, ráadásul már több, mint fél éve nem voltam bent csónakkal a vizen. Ráadásul imádom végigbogarászni a nádfalat, ez az egyik kedvenc horgász módszerem.
A part mellett végül az döntött, hogy vártam a párom hívását, hogy mikor kell indulnom érte. Ami a pakolás-indulás dolgát illeti, ha csónakkal vagyok, az mindenképpen sokkal több idő...

Nem siettem, mert péntek-szombat meló volt, kutyagoltam egész nap, így reggel ráérősebben kezdtem. Mire megreggeliztem, felszerelést rendberaktam, itthon mindent elrendeztem eltelt az idő, nem sokkal 11 előtt értem ki a szokásos tavaszi helyemre a földnyelv végére.
Azt eldöntöttem, hogy a veterán spiccbot nagy eséllyel pihenni fog, a match és a feeder lesz a menü arra a pár órára.

Nehezen indult a dolog, de kb egy óra után azért hol az egyik, hol a másik boton volt egy-egy kapás, így kb három óra alatt, (a telefonig ennyi idő sikeredett) fogtam végül tizenegynehány sütnivaló keszeget, visszaengedtem hat kispontyot (ezek a tél végén telepített halak 25-30 cm-esek, a házirend szerint viszont 35 cm az elvihető méret már évek óta - amúgy helyesen) és záróakkordnak jött egy gyönyörű, 35 cm-es compó.
Természetesen ő is amnesztiát kapott két okból is: annyira szeretem, hogy nincs szívem megölni (szerintem a legszebb hazai halunk, mindössze a nászruhás fürge csele vetekedhet vele), másrészt a házirend is védi az aranykárásszal egyetemben.
Azért egy fotót készítettem róla telefonnal:
View attachment 28890

Gyönyörű fogás :rolleyes: Nekem is a kedvenc halam. Hihetetlen színekben tud pompázni a napfényben :geek:
 
Ezt is megértük: éljen május elseje:woot: (a munkásmozgalmi nótát nem idézném tovább...;))
Elseje nálam a már-már kultikus süllőzés napja, idén is így volt. Kora este indult a móka, két retúr, pár luft, egy leakadás (az aprónép kímélése érdekében a halszeletet maximum 20-25 másodpercig engedem nyelni, utána akasztok, hogy a horog lehetőleg ne a torkukban legyen, ez teljesen jól sikerült: szájszélbe akadtak a retúrok), egy zsinór elharapás után meglett a bő kilós tüskéshátúm, így sikeresnek minősült a Nagy Nap.:)
A víz élt, komoly rablások a naplementében, utána egészen biztató cuppanások, pergetőbot természetesen otthon:banghead:
Másnap gondoltam, revansot veszek: naplemente előtt egy órával ugyanott voltam. Aznap este a víz gyakorlatilag süket volt, dobhattam vasat, woblert, húzhattam víztetőn, lent, félvízen, egy ütés nem sok annyi nem volt.
A halszeletet is csak egy páncélos kívánta meg, de a rövid nyeletésnek hála, nála is csőrszéli akadás volt, így mindketten örültünk az elválásnak.
Este 10-ig kitartottam és meglett a jutalmam: a partszéli nádon ívó snecire kiálló süllőkből szó szerint a lábam alól kivarázsoltam két kilósforma (farokuszony nélkül 40-42 cm-es) tüskést, egy pedig a szerelék kiemelése közben kaffantott a filére, neki nem akadt a horog, víztetőn elköszönt.
Soha rosszabb május elejét:)(y)
 
Sziasztok!

Régen írtam de ez nem a tétlenségemnek hanem az eredményességemnek tudható be :hungry: Amint időm engedi kimegyek pecázni de az elmúlt pár héten nem görbítette semmi sem karikába a botot. De a horgászat ilyen, egyszer fent, egyszer lent :)

Most szombaton ismét a Berek horgászparkban jártam és megint a sarokban ültem. Szokásos fenekező+úszós párossal plussz idén elösször a párommal :) Kicsit felturbóztam a készletemet egy 12mm-es gyömülcsös/hallisztes pellettel illetve a Haldorádó kék fúzió fantázia nevű flu esszenciájával. Kapást egyik sem eredményezett :shifty: de ez a fluo eszencia elég markáns egy dolog. A szaga számunkra leginkább valami szappan szerű dologra emlékeztet, viszont 2-3 óra állás után is ugyan olyan "illatos" maradt. Talán egyszer működik majd.. :coffee:
A fenekezőn csak maszatolások voltak de a mellettem ülőknél se nagyon szóltak a kapásjelzők. Mint később megtudtam a tó középső felén apró csalikkal lehetett fogni a halat. Az úszóssal viszont kb 30 szép keszeget sikerült zsákmányolnom. Ezekről teszek fel néhány képet :)

Amin viszont jót mosolyogtunk, hogy a nap folyamán először egy kenyeres kocsi, majd a pizzafutár a végén pedig Lala fagyis érkezett meg egy átalakított Honda dioval :ROFLMAO: tiszta luxus :D

Ezeken felül az amurok is borzolták az ember kedélyét. Balra tőlem olyan 40 méterre a nádasban fordult egy 15kg körüli példány. A fél teste kint volt miközben a friss hajtásokat kereste :wideyed: Később még láttam a víz tetején cirkálni de természetesen a csalimra rá se hederített :unsure:

34502127335_a8f27f35a1_z.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

33660001284_7e5958a6d8_z.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

33692143243_8e3ea0e694_z.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Sziasztok!

Tegnap kihasználtuk a jó időt és a párommal kinéztünk Ipingre. Szokásos félsziget végi helyen ültem le de a nyárfaszösz:rage: miatt kénytelen voltam megfordulni és nem átjáróban hanem a mögöttem lévő öbölben horgászni mivel itt alig volt szösz. A döntés jónak bizonyult mivel sikerült sok szép keszeget fognom. Az átlagban olyan 60-70 dekások lehettek. Etetőanyagnak most egy kiló megmaradt EArecord-ot bolondítottam meg egy doboz sósvizes tonhalkonzervvel és mellette folyamatosan főtt búzát és szuperédes csemegekukoricát dobáltam.

Miközben a fenekezőt szereltem újra az úszómat egészen a part közelébe hozta az áramlás. Legalább 5 percet egy helyben maradt majd mikor megemeltem valami hevesen visszarángatott. Éreztem, hogy ez nem keszeg lesz és az ideoda cikázás közben egy nyúlánkabb testet láttam. Egyből beugrott, hogy ez süllő lesz :) Az akadás valahol a szája körül volt de pontosan nem láttam mert a szákban fordult párat és a horog kiakadt. Örültem neki mert így a párom is láthatott végre élőben egyet ezekből a gyönyörű ragadozókból.
Sajnos a fenekező ismét érintetlen maradt de talán majd legközelebb :)

35085015835_98108fac52_o.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

34954590091_e1b5f18182_o.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

35085015195_9357fd1d57_o.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Sziasztok!

Két héttel ezelőtt voltam kint horgászni.Most nem írok részletesen mert minden a szokásos volt (botok, csalik, hely). De egy kb 4 kilós afrikai harcsa egész nap előttem úszkált. Többször a lábam alatt jött fel. Egy ponty jött a túlpartról szakadó esőben. Volt egy másik is (látni nem láttam de olyan 6-osra saccolnám) de a vékony 12es horog nem bírta a kiképzést és kiszakadt a halból :( Legközelebb valami vastagabb húsút választok.
Volt még egy süllő is csemegekukoricára, szájszélbe akadva :)

Az afrikai

34688837723_f6133d8b33_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

35331440812_ef45ff6e25_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

34688769563_c5452788ab_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

34688782393_c128bfbabf_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

34688778263_5f5c899edb_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Üdv.sporttársak!
Ma sikerült kijutnom egy vízpartra végre.Az idén csak harmadik alkalommal.A bajai Warali tó lett a kiszemelt hely.Ragyogó napsütésben volt részünk.A tavon rendre fogták a kisebb nagyobb pontyokat a többiek ,nekem és a barátomnak nemigen akart sipolni a jelző.Aztán egyszer csak elkezdte visszaengedni a kapásjelzőt.Bevágás után azt gondoltam na ennek annyi ,ez elment.Majd jött a meglepetés ,mert erős húzást éreztem a bot másik végéről.10 perces fárasztás után került matracra egy 7.5 kg-os nyurga.Az idei év első hala nálam.[emoji4]
a10746a5da283d236e4e605c88314155.jpg4a8877454dc89fb7a20a8e60a9968663.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére