• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Horgászat

Egy ismerősöm kétszer volt már a Po-n, szervezett pecatúrán. Mind a kétszer betlizett :) , de nem adja fel megy idén is. (y)
 

Jót tudok röhögni ezeken a felvételeken de ha élőben látok hasonlót már inkább szégyenkezem. Szerintem a parton nincs helye a piának. 1-2 hideg sör nyáron már belefér (mivel vezetek így Én még ennyit sem szoktam) de az ilyen szintű beb*szásnak nem sok értelmét látom. Se a természetet sem a felszerelést nem tiszteli az ilyen "horgász". Szerencsére csak egyszer kerültem bajba egy ilyen részeg GERONIMO miatt aki nehezményezte, hogy az ő 2! helye közül az egyiken ültem. Majdnem verekedés lett a vége de okos enged alapon inkább átmentem a holtág másik végébe (Természetesen foglalt vagy saját hely nem volt a vízen. Egy házakkal körbeépített szép holtágról van szó.) Öröm az ürömben, hogy egy olyan helyre költöztem át ahol előtte soha sem próbálkoztam de abban az évben több szép pontyot adott (..és pár megtépést meg egy fürdőzést a bot után :D ).
Lehet kissé szentimentális a nézetem de számomra a horgászat többet jelent minthogy másnap fájó fejjel keljen összeszednem, hogy mi is történt.
 
Jót tudok röhögni ezeken a felvételeken de ha élőben látok hasonlót már inkább szégyenkezem. Szerintem a parton nincs helye a piának. 1-2 hideg sör nyáron már belefér (mivel vezetek így Én még ennyit sem szoktam) de az ilyen szintű beb*szásnak nem sok értelmét látom. Se a természetet sem a felszerelést nem tiszteli az ilyen "horgász". Szerencsére csak egyszer kerültem bajba egy ilyen részeg GERONIMO miatt aki nehezményezte, hogy az ő 2! helye közül az egyiken ültem. Majdnem verekedés lett a vége de okos enged alapon inkább átmentem a holtág másik végébe (Természetesen foglalt vagy saját hely nem volt a vízen. Egy házakkal körbeépített szép holtágról van szó.) Öröm az ürömben, hogy egy olyan helyre költöztem át ahol előtte soha sem próbálkoztam de abban az évben több szép pontyot adott (..és pár megtépést meg egy fürdőzést a bot után :D ).
Lehet kissé szentimentális a nézetem de számomra a horgászat többet jelent minthogy másnap fájó fejjel keljen összeszednem, hogy mi is történt.
Gyorsan leszögezném ,hogy elmondhatom magamról ,egy antialkoholista vagyok..........de voltam már baráti társasággal hosszú hétvégére bojlizni,és bizony jó volt minden este egy kis szíverősítő szilvapálesz a pörköltek ,és halászlé mellé.Igaz én 3 felestől beálltam...a többiek jobban bírták.Kell néha ilyen is ,hogy kieresszük a gőzt.Mondjuk mi jókat szoktunk ilyenkor ökörködni ,és szétröhögjük magunkat egymáson.Persze mellette bénázgatunk is kapáskor:LOL:.De ilyen azért csak szökőévente egyszer van:facepalm::)
 
Gyorsan leszögezném ,hogy elmondhatom magamról ,egy antialkoholista vagyok..........de voltam már baráti társasággal hosszú hétvégére bojlizni,és bizony jó volt minden este egy kis szíverősítő szilvapálesz a pörköltek ,és halászlé mellé.Igaz én 3 felestől beálltam...a többiek jobban bírták.Kell néha ilyen is ,hogy kieresszük a gőzt.Mondjuk mi jókat szoktunk ilyenkor ökörködni ,és szétröhögjük magunkat egymáson.Persze mellette bénázgatunk is kapáskor:LOL:.De ilyen azért csak szökőévente egyszer van:facepalm::)

Félreértés ne essék, Én is be tudok karmolni ha a barátaimmal vagyok :) Lehet csak azért vélekedek így mert egyikőjük sincs oda a pecázásért :whistle::)
 
Idén végre ki tudtam menni lékpecázni. IMÁDOM! :) Kétszer voltam olyan szerencsés, hogy nem én vezettem. Azért -15°C-ban elkelt a pálinka és a forraltbor termoszban. Fogyott is rendesen, egyik alkalommal 3-an megittunk kb. 3/4l páleszt és kb. 3l forralt-bort 8 óra alatt.
Kedvenc téli fotóm:
WP_20170108_13_05_39_Pro.jpg gazdi után.jpg

20-22 cm jég:
IMG_2808.JPG
 
És a halak?
Kerek lyukból szögletes jeget hogy kell vágni?:eek::ROFLMAO:
Halak is voltak, csak olyan hideg volt, hogy én elő nem vettem a telefont fényképezni. 3x voltunk kint, először 2 csukesz jött, utána egy másik tavon kb. 10, aztán az első tavon újra jött 4. Egy kivételével mind vissza is ment a lyukba :)
A szögletest szaktársak vágták stihllel, de nagyon tetszett, ahogy átsüt rajta a Nap, illetve, ahogy a tetején látszik az 5cm összeesett hó.
Remélem a mostani télen már nem, de majd jövő januárban ismét tudok léket fúrni. Már nagyon pergetnék és unom a hideget is :)
 
De várom már a jó időt:whistle::cigar:
Addig is egy kis kedvcsináló:)
Ezt a fészkelőhelyen történő harcsázást nem tartom etikusnak (kivéve, ha gyéríteni kell). BokorK-nak is van ilyen videója, azt sem szerettem. Valahogy olyan, mintha az ágyamban akarna valaki egy rántott húst letolni a torkomon, miközben épp az asszonyt "gyúrom" :D
 
É
Ezt a fészkelőhelyen történő harcsázást nem tartom etikusnak (kivéve, ha gyéríteni kell). BokorK-nak is van ilyen videója, azt sem szerettem. Valahogy olyan, mintha az ágyamban akarna valaki egy rántott húst letolni a torkomon, miközben épp az asszonyt "gyúrom" :D
És ha a videón látható harcsa az "asszony"??????:LOL:Elcsábították a fejét egy halacskával:whistle::)
 
VÉGRE HALSZAGÚ LETT A KEZEM!:)

A házi horgászversenyt leszámítva augusztus elején horgásztam utoljára, így hát -szerintem- érthetően "kissé" viszketett már a tenyerem.
A kedvenc spiccbotom (anno első gimis nyári munkás fizumból 1986-ban vásárolt 3,5 m-es Silstar bot) pont a háziversenyen adta meg magát:(, erről Niki tudna mesélni;)
Egy kedves barátom a télen a spiccét kicserélte olyanra, ami mindig is a szívem csücske volt, így jöhetett a tavaszi keszegezés, amit minden évben ugyanott a tóba nyúló "hosszú földnyelv" végén szoktam elkövetni.
Amolyan élmény beteljesítő, általában aránylag pörgős, kishalas (jellemzően tenyeres-araszos keszegek és snecik képezik a "zsákmány" gerincét) peca szokott ez lenni, ahol nem a kilók, hanem az élmény dominál.

Tegnap délután olyan kb 8-9 fok és elég élénk északi szél fogadott, no meg egy spori, aki szintén a csücskön horgászott, de szerencsére nem abban az irányban, ahova én igyekeztem.
Látszott rajta, hogy inkább a szabadban eltöltendő pár óra motiválta, nem igazán mozdult rá a "nagy fogásra". Miután megnyugtatott, hogy ketten is kényelmesen elférünk, lecuccoltam, kevertem kb szűk félkiló etetőt (kb a felét haza is hoztam), dobtam 2-3 tojásnyi gombócot és móka indult.
Egy finom match-et bedobtam nagyvadra, ezért a 14-es zsinórra direktben kötöttem a 14-es horgot és kapott 4 db csontit, míg a spiccbottal 10-es zsinórral, 0,2-es úszóval, 18-as horoggal (Gamakatsu 1310N) és sajnos csontival, mert pinki nem volt egyik helyi horgászboltban sem. Nevettem is egy jóízűt, mert amikor a csontit feltűztem kb olyan volt, mintha piercingje lenne a csontinak.
A vége kb 3-3,5 órai peca után az lett, hogy fogtam kb 20 db keszeget (dévért, karikát) visszadobtam még kb fele ennyit, jött még sneci, egy szép, kb félkilós kárász, egy kb 25 centis tőponty és a slusszpoén: a spiccbottal egy kb kilós süllő egy szem csontira a 18-as horoggal, meg a 0,2-es úszóval. Kapása kb olyan volt, mint egy 8-10 dekás keszegnek.
Természetesen a kisponty és a süllő azonnali amnesztiában részesült. Összességében -a szelet leszámítva- teljesen elégedett voltam: 6 halfaj, kb óránként 10-12 kapás/hal ebben a vacak időben szezonnyitásnak szerintem teljesen vállalható.:)
 
Back
Oldal tetejére