• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Happy Pool 200l

Szia!
Köszi az érdeklődést, éppen tegnap szedtem fel.:(
Olyan lett, mintha "kiszáradt" volna és a zöldpont alga is befigyelt rajta a garnélák meg lelegelték. Úgyhogy Hm lesz helyette. (Már alakul)
Héten teszek fel képeket a "folyamatról."
 
Szia!Hogy áll a tenellus gyeped?

:(
Olyan lett, mintha "kiszáradt" volna és a zöldpont alga is befigyelt rajta a garnélák meg lelegelték. Úgyhogy Hm lesz helyette. (Már alakul)
Héten teszek fel képeket a "folyamatról."

Kár, pedig jól nézett ki! Annyira, ha véletlenül belefutok, én is megpróbálkozok vele. Utolérte a "low tech átok", vagy mi lehetett az oka?
 
Sajnálom pedig jól nézett ki nagyon. Tőled nyúltam az ötletet a low tech fűhöz( ahogy sok mást is, nagyon inspiráló low tech akvárium). Nálam nagyobb, zöldebb leveleket hoz, igaz csak fél watt per literrel világítok, bár az én üvegem csak 40 magas.
Kíváncsian várom most mivel rukkolsz elő(y)
 
Szia!
Valószínű, hogy az a növény.:) Havertől kaptam, nem azonosítottam be milyen típúsú Crypto.
A napló 4-ik oldalán van róla több kép, lehet segít a azonosítani. ;)
 
Szia!
Valószínű, hogy az a növény. Havertől kaptam, nem azonosítottam be milyen típúsú Crypto.
A napló 4-ik oldalán van róla több kép, lehet segít a azonosítani.
Szia! :D
Igazán kisegíthetnéd a kollégát néhány friss képpel, mert hát azóta már biztosan sokat fejlődött, szépült az a növényke...az akváriumaidról nem is beszélve! :p;)
(Nem akarok ám semmire se célozgatni.:LOL:)
Héten teszek fel képeket a "folyamatról."
:whistle:
 
Sziasztok!
Most lett egy kis időm, jelenteni!:)
Indultam a HAC-on poénból, életlen, homályos képet sikerült csak készítenem. Viszont nem lettem utolsó.;)
Az akvárium novemberben múlt 2 éves!:D
Szépen ketyeg, örömet okoz, kikapcsol. Megismertem pár növénykét az idők folyamán. Mindig volt változás, ha nem is nagy léptékkel. Már látom azért, hogy valami újat kellene építeni.
(tavasszal, esetleg nyáron)
December elején már írtam ,hogy vége a Tenellus gyepnek. Itt pár kép a "borzalomról"
DSCN1845.JPG

Még egy elkeserítő kép
DSCN1841.JPG

Egyszerűen elfogyott, elolvadt egyik napról a másikra. garnélák meg, mint a sáskák lezabálták.
Szóval mennie kellett ennek a fűnek is. Háttérben már látható az új "gyep":ROFLMAO: a HM
DSCN1830.JPG
Itt már nevelem HM-et.(dobozban is van a ágak tetején közel a fényhez szaporítás céljából) Nem akartam elhinni egy doboz GA-as
"kosaras" növényből lett az egész befuttatva.(y)

DSCN1948.JPG
Már kétszer nyírtam, gyomláltam. Hétvégén ismét fenem az ollómat.:LOL:
Lesz még pár kép! Lenne még írnivaló is!:D
Esetleg valakit érdekel? (Egy hozzászólásban azt hiszem csak 5 fotó tölthető fel)
Köszi, ha benéztél!:)
 
Sziasztok!
Most lett egy kis időm, jelenteni!:)
Indultam a HAC-on poénból, életlen, homályos képet sikerült csak készítenem. Viszont nem lettem utolsó.;)
Az akvárium novemberben múlt 2 éves!:D
Szépen ketyeg, örömet okoz, kikapcsol. Megismertem pár növénykét az idők folyamán. Mindig volt változás, ha nem is nagy léptékkel. Már látom azért, hogy valami újat kellene építeni.
(tavasszal, esetleg nyáron)
December elején már írtam ,hogy vége a Tenellus gyepnek. Itt pár kép a "borzalomról"
View attachment 24886

Még egy elkeserítő kép
View attachment 24883

Egyszerűen elfogyott, elolvadt egyik napról a másikra. garnélák meg, mint a sáskák lezabálták.
Szóval mennie kellett ennek a fűnek is. Háttérben már látható az új "gyep"[emoji23] a HM
View attachment 24884
Itt már nevelem HM-et.(dobozban is van a ágak tetején közel a fényhez szaporítás céljából) Nem akartam elhinni egy doboz GA-as
"kosaras" növényből lett az egész befuttatva.(y)

View attachment 24887
Már kétszer nyírtam, gyomláltam. Hétvégén ismét fenem az ollómat.[emoji38]
Lesz még pár kép! Lenne még írnivaló is!:D
Esetleg valakit érdekel? (Egy hozzászólásban azt hiszem csak 5 fotó tölthető fel)
Köszi, ha benéztél!:)
Nagyon jo lett. Nem tudom tervezted e vagy csak a szukseg hozta de jobban jartal. En most a nagy novenyesbe tervezek ilyen gyepet mert a monte carlo makacskodik.


Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nagyon jo lett. Nem tudom tervezted e vagy csak a szukseg hozta de jobban jartal. En most a nagy novenyesbe tervezek ilyen gyepet mert a monte carlo makacskodik.


Szabó Henrik 70/883-4940
Köszi szépen!
Tényleg baromi gyorsan és dúsan növöget.:) Úgy gondolom 2-3cm-en tudnám tartani a "pázsitot".
 
Szia!
Köszi az érdeklődést, éppen tegnap szedtem fel.:(
Olyan lett, mintha "kiszáradt" volna és a zöldpont alga is befigyelt rajta a garnélák meg lelegelték. Úgyhogy Hm lesz helyette. (Már alakul)
Héten teszek fel képeket a "folyamatról."

Nem túl jól sikerült vízcsere vagy carbo kivitte?
 
Köszi szépen!
Tényleg baromi gyorsan és dúsan növöget.:) Úgy gondolom 2-3cm-en tudnám tartani a "pázsitot".
Váá de jó lett ezzel a HM-mel! Isteni látvány.
Arra vigyázz, hogy a HM-et nem fogod tudni annyira alacsonyan tartani. Ha nagyon mélyre visszavágod, akkor megtorpan, és nem moccan sehová.
 
Nem túl jól sikerült vízcsere vagy carbo kivitte?
Egyik "tényezőn" sem változtattam. Direktbe nem Carboztam semmit. Cserevíz minősége sem lett jobb, se rosszabb. Zöld pontalgára gyanakszom az viszont jelentkezett a növényeken.
 
Még mindig gyönyörű, számomra etalon. Remélem a TAC-on indítod a low-tec kategóriában. :)
Ahh, hódít itt is a HM. :)
Nagyon barón néz ki a medence!
Köszönöm Srácok!
Még pár sor!;)
November környékén hirtelen bezöldült a vizem és por alga is megjelent, főleg az üvegen.
BF alkalmából beruháztam Eheim UV szűrőre. Meglepően jók a tapasztalataim. Zöld víz teljesen kitisztult, a por alga is eltűnt.
Napi szinten éjféltől reggel 5-ig üzemeltetem. A kis "tesóra" Eheim 2013-ra kötöttem, az áramlás úgy látom megfelelő az UV számára.
(Nem kell neki nagy flow)

DSCN1945.JPG

DSCN1944.JPG

Köszi, ha benéztél!:)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére