• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Happy Pool 200l

Köszönöm Srácok!
Még pár sor!;)
November környékén hirtelen bezöldült a vizem és por alga is megjelent, főleg az üvegen.
BF alkalmából beruháztam Eheim UV szűrőre. Meglepően jók a tapasztalataim. Zöld víz teljesen kitisztult, a por alga is eltűnt.
Napi szinten éjféltől reggel 5-ig üzemeltetem. A kis "tesóra" Eheim 2013-ra kötöttem, az áramlás úgy látom megfelelő az UV számára.
(Nem kell neki nagy flow)

View attachment 24955

View attachment 24957

Köszi, ha benéztél!:)

Hát igen, ez is mutatja, hogy hiába van már amúgy is jó nagy biológiai szűrő alatta, alga simán jöhet.... ...és szűrő nélkül sem küzdök túl sokat algával...

Egyébként pl zöld vizet tenyésztésnél szerethetik az ivadékok... UV mennyi idő alatt vitte ki? Áramlást Te állítottad be, vagy gyárilag adott?
 
Utoljára módosított:
3-4 nap alatt kristály tiszta lett a vizem. Algára, bacira 200l/h ír a gyári könyv. 400l/h opálosságra.
A szűrőm tele van substrat proval meg siporax-al, tetején szivacs meg perlon. Úgyhogy le van fojtva. Kellőképpen kicsi az áramlás.:);)
 
Itt van két kép fekete háttérrel. Nem tudom melyik a jobb így vagy anélkül.:)
View attachment 24904

View attachment 24905
Szia! Gratulálok a HAC helyezéshez! Részemről igyekeztem "felzárkózni" a low-tech mezőnyhöz. :D Először alig ismertem meg az akvád, eléggé megváltozott a fénykép óta... Jó látni hogy low-tech-ben is születtek szép alkotások.
Egyébként gyönyörű a HM gyeped! Egyszer ki kell próbáljam, csak a jelenlegi scape-emhez nem passzol.Jelenleg én is tenellus "gyeppel" próbálkozok több-kevesebb sikerrel, egyelőre még megvan.
Írtad, hogy 2 éves az akva. A talajt javítanod kellett utólag (táprudak, golyók, stb.)?
 
Szia! Gratulálok a HAC helyezéshez! Részemről igyekeztem "felzárkózni" a low-tech mezőnyhöz. :D Először alig ismertem meg az akvád, eléggé megváltozott a fénykép óta... Jó látni hogy low-tech-ben is születtek szép alkotások.
Egyébként gyönyörű a HC gyeped! Egyszer ki kell próbáljam, csak a jelenlegi scape-emhez nem passzol.Jelenleg én is tenellus "gyeppel" próbálkozok több-kevesebb sikerrel, egyelőre még megvan.
Írtad, hogy 2 éves az akva. A talajt javítanod kellett utólag (táprudak, golyók, stb.)?
Hc gyep?

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Szia! Gratulálok a HAC helyezéshez! Részemről igyekeztem "felzárkózni" a low-tech mezőnyhöz. :D Először alig ismertem meg az akvád, eléggé megváltozott a fénykép óta... Jó látni hogy low-tech-ben is születtek szép alkotások.
Egyébként gyönyörű a HM gyeped! Egyszer ki kell próbáljam, csak a jelenlegi scape-emhez nem passzol.Jelenleg én is tenellus "gyeppel" próbálkozok több-kevesebb sikerrel, egyelőre még megvan.
Írtad, hogy 2 éves az akva. A talajt javítanod kellett utólag (táprudak, golyók, stb.)?
Szia!
Többiek lehet meg fognak kövezni, nem használtam még táptalajt se táprudakat eddig. :)
Napi 5-5ml mic-mac 4ml carbo megy. 10 naponta 30%-os a vízcsere mértéke.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Többiek lehet meg fognak kövezni, nem használtam még táptalajt se táprudakat eddig. :)
Napi 5-5ml mic-mac 4ml carbo megy. 10 naponta 30%-os a vízcsere mértéke.
Visszakerestem és tényleg nincs táptalaj!:) Akkor viszont ez a Tropica talaj tud valamit!;)
 
Jogos a felvetésed @Greg Filth , erre már gondoltam. Csak az furcsa, hogy a Tenellus is másfél éves táptalaj nélküli akváriumba volt ültetve. Mégis szépen fejlődött.
A HM-hez terveztem táprudakat, JBL golyókat lenyomkodni.
Persze nem kötözködni szeretnék.;)
 
Jogos a felvetésed @Greg Filth , erre már gondoltam. Csak az furcsa, hogy a Tenellus is másfél éves táptalaj nélküli akváriumba volt ültetve. Mégis szépen fejlődött.
A HM-hez terveztem táprudakat, JBL golyókat lenyomkodni.
Persze nem kötözködni szeretnék.;)
Nekem is kicsit elsatnyúlt 1 év alatt, most tettem be alá JBL tápgolyót. Meglátjuk...
 
Sziasztok!
Semmi különös, csak megszüntettem a plexi lámpaemelőket. (Megkaptam az engedélyt dróthuzalos megoldásra):D Fél órás munkával meg is volt.
Mit mondjak, kényelmesebb így a matatás a vízben. ;):)
Ja "távolról" beszereztem egy üveg szkimmert, még kínlódom vele. Sajnos nincs elég szívóerő a kis szűrőmben hozzá.
Alsó nyílások elzárásával, takarásával lehet megfelelő szívást kreálni.(Egyenlőre) Esetleg vélemény? @Trappista
Üdv: Zoli
DSCN1991.JPG

DSCN2005.JPG

DSCN2006.JPG
 
A vörös árnyalat nagyon jó benne. A bal elülső "levegős" sarok nekem kicsit sok és túl szabályos, négyzetes. Persze ha száz évig élnék sem tudnék ilyet összehozni, szóval minden elismerésem!:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:
 
Sziasztok!
Semmi különös, csak megszüntettem a plexi lámpaemelőket. (Megkaptam az engedélyt dróthuzalos megoldásra):D Fél órás munkával meg is volt.
Mit mondjak, kényelmesebb így a matatás a vízben. ;):)
Ja "távolról" beszereztem egy üveg szkimmert, még kínlódom vele. Sajnos nincs elég szívóerő a kis szűrőmben hozzá.
Alsó nyílások elzárásával, takarásával lehet megfelelő szívást kreálni.(Egyenlőre) Esetleg vélemény? @Trappista
Üdv: Zoli
View attachment 26602

View attachment 26603

View attachment 26604
Ez most 4x39 watt?
 
Back
Oldal tetejére