• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Happy Pool 200l

Sziasztok!
Eltelt 10 meleg nap. Ventik stabilan 25C fokon tartják a víz hőmérsékletét.;) Kiegészítettem 4 ventilátorosra a hűtésrendszeremet.
"Gyep" növekszik, dúsúl, indáik szépen nyújtózkodnak, kapaszkodnak.:) Balról majd kikerül a Parva, helyette is ültetek még Tenellus-t.
Na szóval pár szó és pár kép!

DSCN1589.JPG

DSCN1590.JPG

DSCN1591.JPG

DSCN1593.JPG

Köszi, ha benéztél!
 
Köszi!
Sagittaria volt nálam is, nőtt mint a gomba, de tényleg vastag és hosszú leveleket hozott. Talán ez megmarad.
Érdekes a Nanomban zöldek a levelek (kevés fényben)
Itt meg szép arany színű (több fénnyel)
Szia!Nálad azért nőtt olyan magasra a Sagittaria,mert akkor még 0,39W/literrel világítottál és szerintem keveselte a fényt!Nálam 0,66W\literre jön ki és inkább kisebb marad viszont sűrűsödik befele rendesen!Stau-t Co2 beoldásos akvából kaptam és a régi leveleit úgy nézem mindet eldobálja,de vannak új hajtások,gyökérzet is fejlődik!Szerintem vannak olyan növények amiknek több hónap kell ahhoz,hogy megszokják az új helyüket!Tennelus bejövős!Grat.hozzá,nagyon szép!Nálam a Tripartita Japan valamiért nem okés!Ez az egy növény ami szenved,de hátha beindul majd!
 
Szia!Nálad azért nőtt olyan magasra a Sagittaria,mert akkor még 0,39W/literrel világítottál és szerintem keveselte a fényt!Nálam 0,66W\literre jön ki és inkább kisebb marad viszont sűrűsödik befele rendesen!Stau-t Co2 beoldásos akvából kaptam és a régi leveleit úgy nézem mindet eldobálja,de vannak új hajtások,gyökérzet is fejlődik!Szerintem vannak olyan növények amiknek több hónap kell ahhoz,hogy megszokják az új helyüket!Tennelus bejövős!Grat.hozzá,nagyon szép!Nálam a Tripartita Japan valamiért nem okés!Ez az egy növény ami szenved,de hátha beindul majd!
Szia!
Köszi, ha benéztél a naplómba!:)
Lehetséges, hogy a kevés fény vot az oka Sagittaria nagyra növésének. De nem bánom, hogy kikerült.
A Tenellus most nekem kisebb csoda, mostmár egyfüggő "gyepet" alkot a legutóbbi bejelentkezésem óta.
Előre is ültettem az Anubiasok elé. Szépen terjeszkedik ott is. (majd rakok fel képeket)
Sok sikert Neked a Stauhoz, hátha bejön!;)
Tripartita-t nem győzöm metszeni, kevés táppal, kevés fénnyel is jól elburjánzott.
Nálad is beindul majd, kis türelem!(y)
 
Szia!
Köszi, ha benéztél a naplómba!:)
Lehetséges, hogy a kevés fény vot az oka Sagittaria nagyra növésének. De nem bánom, hogy kikerült.
A Tenellus most nekem kisebb csoda, mostmár egyfüggő "gyepet" alkot a legutóbbi bejelentkezésem óta.
Előre is ültettem az Anubiasok elé. Szépen terjeszkedik ott is. (majd rakok fel képeket)
Sok sikert Neked a Stauhoz, hátha bejön!;)
Tripartita-t nem győzöm metszeni, kevés táppal, kevés fénnyel is jól elburjánzott.
Nálad is beindul majd, kis türelem!(y)
Tripartita-t hogy rögzítetted illetve mihez?
 
Szia!
Köszi, ha benéztél a naplómba!:)
Lehetséges, hogy a kevés fény vot az oka Sagittaria nagyra növésének. De nem bánom, hogy kikerült.
A Tenellus most nekem kisebb csoda, mostmár egyfüggő "gyepet" alkot a legutóbbi bejelentkezésem óta.
Előre is ültettem az Anubiasok elé. Szépen terjeszkedik ott is. (majd rakok fel képeket)
Sok sikert Neked a Stauhoz, hátha bejön!;)
Tripartita-t nem győzöm metszeni, kevés táppal, kevés fénnyel is jól elburjánzott.
Nálad is beindul majd, kis türelem!(y)
Gratula a tenellushoz....nalam is jo lenne, ha a vitorlasok nem ettek volna le folyton, igy most csak kis csonkokban mutatkozik itt-ott sajnos, pedig olyan jol nez ki.
 
Sziasztok!
Héten szűrőtakarítás, perlon csere, Seachem Purigen regenerálás is volt.(4 hónap után);)
Elől megszüntettem a cryptókat a helyükre is tenellus került.
Tenellus szaporodik ezerrel, indákat növeszt mindenfelé. :) Lassan meg kéne nyírni, de sajnálom egy kicsit.
Lassan két éves az akvárium. Sok örömet szerzet eddig is, de gondolkodom valami új, más jellegű képben. (Mátrai, görgeteg, köves motoszkál a fejemben.)
A fű már adott így low-ban.:D

Na pár fotó: üdv- Zoli
DSCN1751.JPG

DSCN1753.JPG
A "gyep"

DSCN1750.JPG
Egy kép oldalról

DSCN1749.JPG
Oldalról a "gyep"

Köszi,ha benéztél!
 
Nagyon frankó az akva még így 2 év után is!Tripartitával mi lett,sokkal több volt belőle?Nekem is valami ilyesmi a célom az enyémmel!Kicsit több mint 2 hete indítottam újra!Tegnap volt egy kis gondom az olajos hártyával a vízfelszínen,de papírtörlővel leszedtem!Kíváncsi vagyok,hogy visszajön-e!
 
Nagyon frankó az akva még így 2 év után is!Tripartitával mi lett,sokkal több volt belőle?Nekem is valami ilyesmi a célom az enyémmel!Kicsit több mint 2 hete indítottam újra!Tegnap volt egy kis gondom az olajos hártyával a vízfelszínen,de papírtörlővel leszedtem!Kíváncsi vagyok,hogy visszajön-e!
Igen jól látod, kevesebb lett a Tripartita.
Elvette a fényt microk, anubiasok elől. Ha beindul kezelhetetlenné válik. Van még egy kevés, lentebbere száműztem.
 
Back
Oldal tetejére