• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

És falevelet? Azt tervezek hétvégén betenni nekik. Persze leforrázom előtte, ahogy kell.

Csak azért írtam, mert azt gondoltam, hogy lehet, hogy jelentősen túlbecsülöd mennyit esznek a garnélák. Nyilván, más ha jó pár marékkal van belőlük vagy csak pár tucat.
Alapjában nyugodtan tehetsz bele bármit, csak a vízminőségre érdemes vigyázni... Ne legyen sok bomló táp, illetve ne oldódjon ki káros anyag... Gondolom a garnéláknak van annyi eszük, hogy ne egyék halálra magukat :).

Én még nem vettem a fáradtságot, hogy spéci tápokat vegyek nekik, lehet, hogy valamiről lemaradtam :).
 
Megejtettem a vízcserét, illetve a szűrű kitisztítását. A szűrő eléggé piszkos volt, most már minden rendben van vele. Olyan 13 liter vizet cseréltem, nos eléggé piszkos volt. Most fürgék a garnélák. A vízhez adtam a szokásos 0.5ml profitót, illetve most 0.5ml Stabilityt a vízcsere és a szűrő tisztítás miatt. Azért ilyen kevés adagot, hogy ne okozzon problémát a garnéláknak.

Vízcsere előtt:
vízcsere elött.JPG

Vízcsere után:
vízcsere után.JPG

És ilyen volt az akvárium vize, a sárga vödör miatt nem látszik rendesen, de koszos volt:
piszkos víz.JPG
 
Nem bírtam ki, pedig megpróbáltam, tényleg. Ahogy néztek azokkal a kis gomb szemeikkel, szinte megszólaltak, hogy adj enni, adjál már, ezért bedobtam egy nagyon kicsi Shrimp King Protein eledelt. Már ketten eszik, amiből arra következtetek, hogy nem csak beképzeltem a dolgokat, tényleg enni kértek :D
 
A növényválasztásod nem volt túl szerencsés. A Ceratopteris nem ekkora akváriumba való. Nálam majd 500 literben volt ( 65 magas ) de kidobtam, mert mikor beindult még azt is kinőtte. Ja és amikor kihúztam kb fél méteres körzetben jött vele a talaj, mert a gyökérzete hihetetlenül fejlett. A ami nálad azt jelenti, hogy az egész akvárium fenekestül ki fog fordulni a sarkából. Szerintem szabadulj meg tőle amíg nem késő és a lehető legkisebb rombolással teheted.
 
Eltelt egy egész hónap az akváriumindítás óta :)

Sajnos a legelső nap nem fotóztam le szemből az akváriumot, így csak ezzel a képpel tudom összehasonlítani. Egész sok minden történ ez idő alatt, de a legfontosabb, hogy bekerültek az orange sakurák @Luigi13 -ék jóvoltából. Szerencsére mindenki jól van és még el is kezdték enni a garnélaeledeleket is. A mohák is növekedésnek indultak, aminek nagyon örülök, remélem dzsungelesedni fog még az akvárium. A kis catappa fakérget ki is szedem holnap, már bent van egy hete, és cserélem levélre. Kíváncsi leszek mennyire szeretik majd.

1 hónap után
1 hónap után.jpg
 
Nekem vannak a legjobb fej garnéláim, annyira jó fejek, de komolyan. Saját személyiségük van, az egyik önként és dalolva húzta keresztbe a számításomat nemrég :) Most ő a kedvencem, ja meg a többi :D
Éppen ki akartam szedni azt a kis kéregdarabot, de leszavazta, hogy már pedig marad. Megfordult a kéregdarab, már-már harcot kellett vívnom, hogy kiszedjem. Kiszúrta, hogy ki akarom venni, erre a susnyásból kirohant és rámászott. De tényleg, hihetetlenek ezek az élőlények. Öröm volt nézni ahogy kirohant a növények közül és rámászott, majd elkezdett reggelizni, őőő lehet már inkább ebéd. Most is rajta van:happy:
_D303514.JPG
 
Bekerült a catappa levél. Kíváncsi voltam mennyire színez, ezért úgy csináltam, hogy mikróba 3 percre betettem, majd lefedtem 1-2 percre. Utána kiöntöttem a vizet, majd megint tiszta víz és be a mikróba még 3 percre, aztán 2-3 percig még lefedtem, hogy párolódjon egy kicsit. Nos, nagyon engedte a színét. Legközelebb úgy csinálom, ahogy mondták. Illetve a kövi alkalomnál másféle levelet teszek be. A catappára kíváncsi voltam, mert erős az erezete és hogy szeretik-e a narancs garnéláim. Eddig öröm és boldogság, fél perc után rá is mászott egy. Most nyugi van. Gyárilag :D volt benne egy lyuk, így feltűztem a red moore fára. Nem süllyedt le, nem forráztam le eléggé. Nem mutat valami természetes hatást ezért megnézem holnap, hogy lesüllyed-e.
Mutatom a kis kaméleonomat, hogy barátkozik a levéllel :).
_D303520.JPG
 
Összeállítottam gyorsan egy kis összegzést az első hónapról, hogy mit és hogyan csináltam. Jól látható az első 1-2 héten, hogy össze-vissza csináltam mindent. Úgymond tesztelgettem, mire hogyan reagál az akvárium. Ha úgy tetszik, mentem a saját fejem után :D
Így utólag belegondolva teljesen felesleges volt, hisz még be se állt az akvárium, nah mindegy, túlélte szerencsére.
Ki nem találná senki, hogy miért a narancssárga szín dominál a táblázatban, haha :ROFLMAO:
A harmadik héten csütörtökön kerültek be a garnélák, ezért jelöltem meg narancssárga színnel. Profitót minden nap adagolok hozzá, eleinte féltettem a garnélákat, de nem zavarja őket szerencsére. Heti 2 vízcserével tervezek, de lehet, hogy 1 lesz belőle a közeljövőben. Eddig a 2 tűnik jó ötletnek. Az ozelot nem tudom mennyire lesz hosszú életű, mivel a garnélák elkezdték enni a leveleket. Látszik az erezete is már. Lehetne a dennerlének egy ozelot garnélatápja is, én tuti megvenném :)
Összesítés.jpg
 
Végre sikerült beszereznem egy neptun tesztet.
Jelenleg az akvárium vize így néz ki: GH 23, KH 16
Megnéztem a csapvizünket is: GH 29, KH 14
A seiryu kő tényleg csak kicsit növeli a KH-t.
PH és TDS mérőm pár hét múlva megérkezik, kíváncsi leszek az eredményekre.
 
Cseréltem 50% vizet, aztán megmértem az értékeket. 1ml stability + 0.5ml profitó már benne volt.
GH 25, KH 14
Holnap megmérem megint, ha már van tesztem :)
 
Én is kíváncsi leszek a csodakészülékekre :D
Olyan 8-as ph-ra tippelek, lehet majd fogadásokat kötni :)

Van a kínai pH mérőhöz kalibráló folyadék és úgy tervezem hogy tiszta befőttes üvegbe keverem ki, amiben igazából nem szennyeződik és így későbbre is megmarad a kalibráló lötyi. :)

Én is a 8.0-ra tippelnék. :p
 
Van a kínai pH mérőhöz kalibráló folyadék és úgy tervezem hogy tiszta befőttes üvegbe keverem ki, amiben igazából nem szennyeződik és így későbbre is megmarad a kalibráló lötyi. :)

Én is a 8.0-ra tippelnék. :p
Erre pont nem gondoltam :)
Én azt néztem, hogy 1000Ft körül lehet 20 darab kalibráló folyadékot venni, bár feleslegesen nem akartam belefektetni még. A tesztekben én se bízom annyira, de talán jobb, mint a semmi. Ezért is vettem a legolcsóbb neptun tesztet. Mondjuk a mért értékek nem tetszenek, inkább ne mértem volna. Akkor most boldog tudatlanságban lennék :D
 
Back
Oldal tetejére