• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Tudom ajanlani a tapados gyorstesztet. Bedobod a vizbe, felragasztod es annyi. Elobb utobb ha megszoktad ugy is elereszted ezt a dolgot.
https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-ph-alert-ph-teszt.html

Pont ma néztem ugyanebből az ammónia tesztet. Gondoltam erre a ph-sra én is, de valahogy mindig lebeszélem magamat. Annyi a bajom vele csak, hogy plusz látszik az akváriumon, mondjuk oldalra el tudnám rejteni. A kis szűrőt is elrejtettem, hamarosan gondot is fog okozni, ahogyan nagyobb lesz a növény, ami eltakarja. Akkor megcserélem a fűtővel. Nem tudom miért, de mostanában lebeszélem magamat a dolgokról. Pl. ma is ott volt előttem a makró táp, mégse vettem, pedig már egy hete ezen vacillálok.
 
Nem tudom, hogy most valami történt-e az akváriummal tegnap óta, vagy csak megint beképzelem. Már kezdem leírni szegény ozelotot is :( 5 levelet vesztettem el eddig, 2 új növöget.
Már 2-3 garnéla is pihen rajta és eszik bőszen. Egyik levél úgy néz ki, hogy magát a szárát kettérágták, ezért elkezdett pusztulni gyorsan a levél is. Ott már szinte erezetig leették a levelet. A többi levélen kis lyuk van, vagy a fél levél bebarnult. Nyomokban mindegyiken látszik az erezet. Arra gondoltam először, hogy valami hiánytünet miatt elvékonyodik a levél és ezért eszik, puha már nekik, de belegondoltam, hogy a garnélák előtt nem nagyon volt baja. A catappát nem eszik, pedig bevetettem egy trükköt. A levélre dobtam egy kis vedlést elősegítő tápot. Gondoltam, amikor megeszik nem állnak le, és eszik tovább a catappát is. Hát nem :D Egyébként nagyon okosak és ügyesek a garnéláim, mivel szisztematikusan megkeresik a gyenge pontokat és ott csapnak le :D Levélszár, másik növény gyökere stb. Gondolkodom, hogy veszek még egy csapatot hozzájuk, annyira megkedveltem őket. Megmértem a vízparamétereket is, megint másra számítottam, de már meg se lepődök rajta.
Gh 19
Kh 18
És, mivel van víztesztem, ezért gondoltam elvégzek egy gyors tesztet is, hát, ha valakinek van ilyen Laica (bi-blux mineralbalance Ca+Mg) vízszűrős kancsója.
Szerencsére pont cserés volt a szűrő benne (amúgy nem szoktam örülni, ha cserélni kell), ezért bontottam egy újat és megmértem a szűrt vizet.
Tegnapi csapvíz eredményem ez volt:
GH 29
KH 14
Simán a csapból vett vizet néztem meg, nem volt pihentetve, ez befolyásolta az értékeket, de a kancsóba is így töltöm, szóval így korrekt a mérés.
GH 19
KH 13

Reméltem, hogy a GH kevesebb lesz, de látszik, hogy működik a kancsó. Majd méregetem ezt is, annyira belejöttem már :)
 
Mióta bekerült a catappa levél, olyan dolgokat csinálnak a garnélák, amit eddig nem nagyon vettem észre. Remélem csak túl stresszelem. Létezhet olyan, hogy megváltoztatják kissé a színűket úgy, hogy láthatóan nincsenek stresszben? Benyúlok az aksiba, de jó hogy nem másznak az ujjamra, ennyire nem félnek. 3 napja nagyon rákaptak a shrimp king comlete-re, ami elvileg az élénk színezetet és a növekedést segíti. Nos, most a catappa levelen esznek 4-en, de csak 2 látszik rendesen. Világításnál is másabb volt kissé a színűk. Nagyon beleolvadnak a környezetükbe. A másik furcsaság, hogy szeretnek fejjel lefele mászkálni a növényeken, a red moore fán. Illetve az egyik nagyobbik nőstény naponta többször ebben a pózban van legalább fél percig (a képet a neten találtam). A lábaival tisztítja farokuszonyát, vagy valami ilyesmit csinál. Ezt pár napja vettem észre nála.
Névtelen.jpg
 
A lábaival tisztítja farokuszonyát, vagy valami ilyesmit csinál. Ezt pár napja vettem észre nála.

Szia!

Szokták így tisztogatni magukat, a hasuk alatti lamellákat is, sőt a hátsó lábukkal a hátukat is vakarásszák.
A színváltoztatáson sem kell meglepődni, stresszesen kifakulnak, de szerintem nagyban hangulat függő is a dolog. RC-kel jártam úgy, hogy áttelepítéskor teljesen vadas kinézetük volt, de még a szemük is színt váltott. Néztem nagyot, amikor a vödörből fehér szemű garnéla pislogott felém, azt hittem vmi mutáns, de az úja helyen akklimatizálódva, már mindnek fekete volt a szemecskéje és piros a ruhája.
 
Szia!

Szokták így tisztogatni magukat, a hasuk alatti lamellákat is, sőt a hátsó lábukkal a hátukat is vakarásszák.
A színváltoztatáson sem kell meglepődni, stresszesen kifakulnak, de szerintem nagyban hangulat függő is a dolog. RC-kel jártam úgy, hogy áttelepítéskor teljesen vadas kinézetük volt, de még a szemük is színt váltott. Néztem nagyot, amikor a vödörből fehér szemű garnéla pislogott felém, azt hittem vmi mutáns, de az úja helyen akklimatizálódva, már mindnek fekete volt a szemecskéje és piros a ruhája.
Igaz is, a legkisebbnek a szeme is kifakult. Mondjuk tegnap cseréltem vizet, és a pumpás mulmoló eltömődött egy kis aljzattal, így jól felkavartam a szélén a talajt, mire újra megindult a víz. Lehet itt stresszelték be magukat. Azért fura nekem az egész, mert egyáltalán nem félnek. Akkor csak tisztálkodnak, az jó :)
Köszi!
 
Nálam voltak babaulti stripes garnélák red cherry mellett. Próbáltam visszakeresni a képet itt-ott de nem találtam sehol. Érdekes volt, hogy néha bepirultak a csíkjaik. Valószínűleg az őket körülvevő sok RC-hez próbáltak hasonulni, hogy ne legyenek feltűnőek. :D
 
Nálam voltak babaulti stripes garnélák red cherry mellett. Próbáltam visszakeresni a képet itt-ott de nem találtam sehol. Érdekes volt, hogy néha bepirultak a csíkjaik. Valószínűleg az őket körülvevő sok RC-hez próbáltak hasonulni, hogy ne legyenek feltűnőek. :D
Hihetetlenek, de komolyan. Nemrég találtam egy német leírást, miszerint a babaultik képesek a színváltoztatásra. Azt gondoltam, hogy persze-persze, de ezek szerint igaz.
 
Az első kakis kép :D
Így jött ki a fényképezőből, semmi képfeldolgozó szoftver. Vaku nincs, csak az akvárium LED megvilágítása maxra tolva. Állvány nincs, VC :) bekapcsolva!
Nikon D3 + Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD + RAYNOX DCR-250 makrokonverter
Iso1000
f7.1 (Ez az objektív f6.3-on, illetve 7.1-en hozza a legélesebb képet)
1/20s Álvány nélkül!!! A tamron optikáknak nagyon jó a rázkódáscsökkentésük, így akár 4 fényértéket is lehet vele nyerni. Halkan megjegyezném, hogy a gép + objektív több mint 2 kiló, így masszívabban lehet kitartani. Fél óra után nincs az a rázkódáscsökkentés, ami korrigálja a remegő kezemet :ROFLMAO:
110mm
manuális fókusz
mátrix fénymérés

_D303710.JPG
 
Segítség!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry:
Megfertőződött az akvárium!
Van 3-4 kicsi hydrám, amit látok, nagyon kicsik. Kiszedem gyorsan őket a mulmolóval.
Illetve az egyik kisebb garnéla fején van 1db Scutariella féreg :(:(:(:(:(:(:(
Garnélák jól érzik magukat, esznek ezerrel.
Kérdés:
50% vízcsere + vízkezelő holnapig elég lehet, amíg beszerzem a JBL GYRODOL nevű szert?
Most eltűnt a kis garnéla, nem tudom karanténba tenni, eddig úgy néz ki.
 
Bőven kibírják addig amíg beszerzed a gyrodolt. A vízcserével nem fogod kiírtani őket, max csak csökkented a jótékony baktériumokat a vízben, mert ugye a gyrodol után is fogsz majd nagy vízcserézni. Szóval én nem cserélnék vizet most, csak a gyrodol kezelés után. Nem vészes még a helyzet, ennél sokkal durvábban el tudnak szaporodni a scutariellák ha hagynád. :)
 
Bőven kibírják addig amíg beszerzed a gyrodolt. A vízcserével nem fogod kiírtani őket, max csak csökkented a jótékony baktériumokat a vízben, mert ugye a gyrodol után is fogsz majd nagy vízcserézni. Szóval én nem cserélnék vizet most, csak a gyrodol kezelés után. Nem vészes még a helyzet, ennél sokkal durvábban el tudnak szaporodni a scutariellák ha hagynád. :)
Abbahagytam akkor a vízcserét. Kb. 1/3-ad víz jött le eddig. Hydrák eltűntek remélem. Köszi!
 
Nos, mivel a rossz vízminőség miatt jelentkeznek elvileg, így arra gondoltam, hogy veszek külső szűrőt és ozmó készüléket.
Eddig 40 litereshez nem akartam külső szűrőt, de bízom benne, hogy nem lesz többet bajuk szegénykéknek.
 
Ha kiírtod őket minimális az esélye annak, hogy újra megjelenjenek. Nálam is voltak, és a kezelés után szépen eltűntek. Csak ezért nem kell beruháznod ennyi mindenre. Persze csak előnyödre válik a külső szűrő és az RO készülék, ha mégis úgy döntesz, de a scutariellákhoz sok közük nincs szerintem.
 
Ha kiírtod őket minimális az esélye annak, hogy újra megjelenjenek. Nálam is voltak, és a kezelés után szépen eltűntek. Csak ezért nem kell beruháznod ennyi mindenre. Persze csak előnyödre válik a külső szűrő és az RO készülék, ha mégis úgy döntesz, de a scutariellákhoz sok közük nincs szerintem.
Ha nem muszáj, akkor nem költenék feleslegesen. Így is szenvedek, mivel szemezgetek egy objektívvel, persze a garnélák miatt kellene :D Egyik napról a másikra jöttek, nagyon meglepődtem.
Gh 25
Kh 17
Nagyon nem is változtak az értékek. Holnap veszek olyan csodaszert, szerintem egyből ph tesztet is. A catappa levelet kivettem, mondjuk nem hiszem, hogy sok vizet zavart volna. RO készülék mondjuk jó volna a növények miatt is, de őszintén szólva nem is tudom, hogy kéne-e nekem. Több akváriumot szeretnék, ez már biztos, így nagyon meg kéne fontolnom minden + beruházást. RO készülékre majd így is be kell ruháznom majd, de nem akartam még.
 
Ha nem muszáj, akkor nem költenék feleslegesen. Így is szenvedek, mivel szemezgetek egy objektívvel, persze a garnélák miatt kellene :D Egyik napról a másikra jöttek, nagyon meglepődtem.
Gh 25
Kh 17
Nagyon nem is változtak az értékek. Holnap veszek olyan csodaszert, szerintem egyből ph tesztet is. A catappa levelet kivettem, mondjuk nem hiszem, hogy sok vizet zavart volna. RO készülék mondjuk jó volna a növények miatt is, de őszintén szólva nem is tudom, hogy kéne-e nekem. Több akváriumot szeretnék, ez már biztos, így nagyon meg kéne fontolnom minden + beruházást. RO készülékre majd így is be kell ruháznom majd, de nem akartam még.

Azt kell eldönteni, hogy mi az elsődleges a garnéla vagy a növény. Ha a garnéla akkor a szűrő vásárlás jelen esetben annyira nem lényeges hiszen alga nincs, garnélák megvannak. Tehát a vized nagy valószínűséggel jó, de persze tesztekkel rámérhetsz. Szóval akkor az RO készülékre szavaznék GH boosterrel. Így tiszta, és ásványi anyagokkal teli vizet tudsz csinálni, ami a garnéláknak és a növényeknek is jó. Ha növényezni szeretnél a továbbiakban inkább akkor az RO készülék mellé kellhet egy erősebb szűrés is, CO2 rendszer stb. stb.

Nem beszélve arról, ha lágyvizes garnélákat szeretnél az újabb aksikban akkor még egy pont az RO mellé. Viszont ha még nem akarsz rá költeni az is várhat, hiszen a neocaridinák nem igénylik az alacsony GH/KH-t. A pH-ra mondjuk kíváncsi leszek ha leméred. :)
 
Back
Oldal tetejére