• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Éppen hogy hazaértem, még ki vagyok hűlve, erre az a látvány fogad, hogy egy kupacban vannak, bár alig mozognak, csak esznek. De ez még semmi, két vedlés van, máris levedlettek, imádom őket!!!
Amikor új helyre költöznek átszoktak öltözni :) ez teljesen normális ne ijedj meg ;)
 
Még egy képet mutatok, aztán visszafogom magamat, mivel még nem nyerték vissza az eredeti színűket. Azért érdekes volt a szállítás, olyan 1 óra 20 percet kellett kibírniuk gyalog, buszon, metrón. Jó kis körutazáson vettek részt ebben az évben :D
A kép az akváriumba kerülés másnapján készült. A háttérben több narancs garnéla látható :D Csapatban vadásznak :ROFLMAO:
_D303162.JPG
 
Utoljára módosított:
Nemrég csináltam egy kevés vízcserét, növényeket ültettem, akvakertészkedtem. Nyúlkáltam a vízben, de a garnélák rám se hederítettek. A fát is ki kellett vennem, de ugyanúgy rajta maradtak. Odaraktam az ujjamat, hogy menjenek le róla, de semmi. Nem valami aktívak most, ez ugye nem jelezhet bajt? Először arra gondoltam, hogy mivel vedlenek, ezért nem mozognak annyit, kinőtték a ruhájukat. Aztán arra gondoltam, hogy gyorsan megszokták az új helyüket. De most elbizonytalanodtam. Olyan, mint, ha aludnának. Lehetséges, hogy túl kemény a víz, és ezért nem aktívak?
 
Nemrég csináltam egy kevés vízcserét, növényeket ültettem, akvakertészkedtem. Nyúlkáltam a vízben, de a garnélák rám se hederítettek. A fát is ki kellett vennem, de ugyanúgy rajta maradtak. Odaraktam az ujjamat, hogy menjenek le róla, de semmi. Nem valami aktívak most, ez ugye nem jelezhet bajt? Először arra gondoltam, hogy mivel vedlenek, ezért nem mozognak annyit, kinőtték a ruhájukat. Aztán arra gondoltam, hogy gyorsan megszokták az új helyüket. De most elbizonytalanodtam. Olyan, mint, ha aludnának. Lehetséges, hogy túl kemény a víz, és ezért nem aktívak?
Ennek a fajtanak teljesen jo a csapviz is, biztos nem a kemenyseggel van baj. Vedles utani idoszakban mindig inaktivabbak, mert ilyenkor a legserulekenyebbek. Ha jol olvastam nem reg kerultek az aksiba, en is azt tapasztaltam hogy a behelyezes utan nagyon aktivak, es idovel belassulnak.
 
Ennek a fajtanak teljesen jo a csapviz is, biztos nem a kemenyseggel van baj. Vedles utani idoszakban mindig inaktivabbak, mert ilyenkor a legserulekenyebbek. Ha jol olvastam nem reg kerultek az aksiba, en is azt tapasztaltam hogy a behelyezes utan nagyon aktivak, es idovel belassulnak.
Jajj de jó, most megnyugodtam, köszönöm szépen!
 
És megint eltelt egy hét, így jön az összehasonlító kép. Előző heti kép, illetve a pár perce készült. Jövőhéten pedig az indítás első napján lévő fotóval hasonlítom össze, hogy mennyit változott az akva egy egész hónap alatt.
2-3hét.jpg
 
Rotalákról lemondtam, már az új levelek is megviseltek. Picit, mint, ha az ozelot is megviselt lenne. Egyik levele lefelé görbül, illetve hajlik befelé. 1 hete semmi baja sem volt. Illetve, még mindig nő két levél, szépen lassan. Eddigi tendencia az volt, hogy 1-2 nap alatt lettek viszonylag nagyok. Ma elkezdtem fura szagot érezni, az akváriumból jön. Eddig úgy tűnik, hogy a fa lesz a bűnös, arról az oldalról jön. Az úszónövénnyel is bajba leszek, mivel a szűrő alá kerülnek mindig, akármit csinálok. Visszaveszem az erősségét, akkor is. A szűrőben lévő szivacs kezd sötétedni. Ennyi változás történ alig egy hét alatt. A kaméleonok is megirigyelnék a garnélák rejtőzködési képességét, az már tuti :)
 
Rotalákról lemondtam, már az új levelek is megviseltek. Picit, mint, ha az ozelot is megviselt lenne. Egyik levele lefelé görbül, illetve hajlik befelé. 1 hete semmi baja sem volt. Illetve, még mindig nő két levél, szépen lassan. Eddigi tendencia az volt, hogy 1-2 nap alatt lettek viszonylag nagyok. Ma elkezdtem fura szagot érezni, az akváriumból jön. Eddig úgy tűnik, hogy a fa lesz a bűnös, arról az oldalról jön. Az úszónövénnyel is bajba leszek, mivel a szűrő alá kerülnek mindig, akármit csinálok. Visszaveszem az erősségét, akkor is. A szűrőben lévő szivacs kezd sötétedni. Ennyi változás történ alig egy hét alatt. A kaméleonok is megirigyelnék a garnélák rejtőzködési képességét, az már tuti :)
A novenyek 3-4 hetig tudjak raktarkeszleteiket felhasznalni. Elkepzelheto, hogy eljott az a pillanat amikor a raktarozott tapanyagok fogyoban vannak es belassul a novekedesuk.

Milyen tapozast hasznalsz?
 
A novenyek 3-4 hetig tudjak raktarkeszleteiket felhasznalni. Elkepzelheto, hogy eljott az a pillanat amikor a raktarozott tapanyagok fogyoban vannak es belassul a novekedesuk.

Milyen tapozast hasznalsz?
Easy-Life profito-t. Napi 0.5ml-t
 
Az elég kéne legyen, és ugye táptalajod is van. Lehet hogy még a növényeknek nem elég erős a gyökérzete, hogy a talajból vegye fel a tápanyagokat és a vízben lévő tápanyagokat szívják magukba, viszont ott valószínűleg nincs nitrát, foszfát, kálium. Persze ezekre vízteszttel lehetne rámérni, és ahhoz képest tápozni is. Víztesztek nélkül nem is javasolnám a makró tápanyagok adagolását, viszont az én tapasztalatom az, hogy másfél hete adagolok Macro tápot és újra növögetnek a növények. De nálad lehet csak idő kell míg eléri a gyökérzet a táptalajt olyan mértékben hogy elég tápanyaghoz jussanak a növények. :)
 
Az elég kéne legyen, és ugye táptalajod is van. Lehet hogy még a növényeknek nem elég erős a gyökérzete, hogy a talajból vegye fel a tápanyagokat és a vízben lévő tápanyagokat szívják magukba, viszont ott valószínűleg nincs nitrát, foszfát, kálium. Persze ezekre vízteszttel lehetne rámérni, és ahhoz képest tápozni is. Víztesztek nélkül nem is javasolnám a makró tápanyagok adagolását, viszont az én tapasztalatom az, hogy másfél hete adagolok Macro tápot és újra növögetnek a növények. De nálad lehet csak idő kell míg eléri a gyökérzet a táptalajt olyan mértékben hogy elég tápanyaghoz jussanak a növények. :)
A víztesztek még váratnak magukra, tegnap előtt megrendeltem őket. 1 hónap kb. és nem is fogok teljesen megbízni az eredményekben, de már rég be kellett volna így is szereznem. A macro tápot nekem is mondták, de még az sincsen. Tropica táptalajom van (1.25l), a gyökerek szerintem még nem érték el a talajt. Bízom benne, hogy összekapják magukat. Ha pár napig romlik még az állapotuk, akkor rendelek szerintem macro-t
 
Csak egy kis gyors beszámoló, így munka előtt. Minden nap találok egy újabb vedlést, ami jó. Illetve kiderült, hogy válogatnak a kis garnélák. 6 féle kaját adtam eddig nekik, de csak megkóstolták őket és ennyi, egyet kivéve. A petésedést elősegítő eledelt pikk-pakk szétkapták egy nap alatt. Annyira jópofák, hogy mindent esznek, kivéve a külön nekik vásárolt kajákat nem, hogy már szinte fáj. Jó értelemben, különleges kis élőlények ezek. A catappa fakérget nagyon szeretik, megérte az árát. Az egyik dennerle eledelt 2 napig bent hagytam, hogy puhuljon nekik. Persze miért is ne, de rossz döntés volt. Bepenészedett, vagy algás lett, de penésznek nézett ki. Ki is szedtem, amint megláttam. Ahogy megfigyeltem, éjszaka aktívabbak, mivel a fán lévő alga teljesen eltűnt. Egyébként kiismerhetetlenek :) Egyszer úgy elbújnak, hogy nem is tudom, hogyan csinálják. Aztán valamikor elől tanyáznak, máskor úszkálnak. Ha kevesebb a fény aktívabbak, ha maxra veszem a világítást, akkor is ugyan úgy elől vannak. Szerencsére nem zavarja őket a fény. Az akváriumban vannak ilyen kis 1mm-es fehér mozgó pöttyök. Hol a talajban, hol a víz tetején, de általában mozgásban vannak. Nem okoznak problémát, így nem is zavarnak. Mondjuk ők imádják a dennerle kajákat. Ma nem adok a garnéláknak enni, találnak úgyis maguknak elég eleséget. Folytonevők :D Már pihentetem a vizet a vízcseréhez. A szűrőmmel valami baj lehet, maxon van, de mint, ha le lenne fojtva. Azt is ki kell szednem és meg kell pucolnom a kiszedett akvárium vizében. Növények vegetálnak, bár az Ozelotot nem értem. Kunkorodik a levele, de megint egy újabb levelet hoz. Még várok 1-2 napot, aztán rendelek makro tápot, remélem helyre hozza őket. Szerintem kezdenek megszeretni engemet :), mivel amikor oda dugom a fejemet az aksihoz, akkor néha odajönnek hozzám. Ha a vízbe nyúlok és porszivózom a talajt, kb 5cm-re a garnitól, meg se mozdul, nem fél. Igaz egyik megtámadta az ujjamat, jött és jött :ROFLMAO:
 
Csak egy kis gyors beszámoló, így munka előtt. Minden nap találok egy újabb vedlést, ami jó. Illetve kiderült, hogy válogatnak a kis garnélák. 6 féle kaját adtam eddig nekik, de csak megkóstolták őket és ennyi, egyet kivéve. A petésedést elősegítő eledelt pikk-pakk szétkapták egy nap alatt. Annyira jópofák, hogy mindent esznek, kivéve a külön nekik vásárolt kajákat nem, hogy már szinte fáj. Jó értelemben, különleges kis élőlények ezek. A catappa fakérget nagyon szeretik, megérte az árát. Az egyik dennerle eledelt 2 napig bent hagytam, hogy puhuljon nekik.

Garnélát éhen pusztulni még nem láttam... Jobb esetben biofilmen és algán is elvannak....

Kép egy akváriumból, amibe garnéla tápot, haltápot még sosem raktam:

upload_2018-2-2_19-6-59-png.png
 
Annyira jópofák, hogy mindent esznek, kivéve a külön nekik vásárolt kajákat nem, hogy már szinte fáj.

Tedd el a kaját, és pár hónap múlva ha már sokan lesznek, próbáld majd meg megint. Nekem 8 hónapig állt a Shirakura ebi dama kaja, most elég jó tempóban elfogy. Ha nem kapnak kiegészitő kaját, akkor pl. még a spenót szárát sem tudom kivenni másnap, mert teljesen eltüntetik.
Mostanában az ősszel eltett, fagyasztott saját termésű répaszeleteket is elkezdték enni, amit már majdnem kidobtam.
 
Tedd el a kaját, és pár hónap múlva ha már sokan lesznek, próbáld majd meg megint. Nekem 8 hónapig állt a Shirakura ebi dama kaja, most elég jó tempóban elfogy. Ha nem kapnak kiegészitő kaját, akkor pl. még a spenót szárát sem tudom kivenni másnap, mert teljesen eltüntetik.
Mostanában az ősszel eltett, fagyasztott saját termésű répaszeleteket is elkezdték enni, amit már majdnem kidobtam.
Az ironikus az egészben, hogy elvileg ezektől jobban vedlenek, petésednek stb. Megfogadom a tanácsodat, gondolom attól ne féljek, hogy nem lesz elég alga nekik :)
 
Back
Oldal tetejére