• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes farakás

Szia Miki!


.a bolbitis levelei szépen nőnek,viszont azzal együtt a levélszár közepénél elfeketedik és egy idő után leválik.ez mitől lehet?valakinek volt már ilyen problémája?
Régen nekem is rendszeresen jelentkezett ez a probléma, de miután mindig több levél nőtt mint ami lehullott, nem zavart annyira.
Közel a tövénél levágtam az elfeketedett csonkot.
CO2 adagolású akváriumokban már kevésbé jellemző, igaz itt kisebb és sűrűbb levélzetet növeszt mint szerényebb körülmények között.

A.ttila
 
sziasztok!kis segítségre lenne szükségem.a bolbitis levelei szépen nőnek,viszont azzal együtt a levélszár közepénél elfeketedik és egy idő után leválik.ez mitől lehet?valakinek volt már ilyen problémája?
Lehet, hogy nem ugyanarról beszélünk, de nálam olyant csinált, hogy amikor bekerült az akváriumba nekiállt hisztizni: algásodtak és feketedtek a levelei, amiket eleinte "csak" csonkoltam (a legcsúnyább részeket levágtam), majd teljesen levágtam.
Az új helyén hozott levelei viszont már rendben voltak és szépen fejlődtek. Miután minden régi levele elfogyott, normalizálódott a helyzet, ekkorra legalább annyi új levél volt, mint amennyi régit apránként levágtam.
Hajlamos hisztizni, akár hónapokig is, de ha megszokta az új helyét, rendben lesz.:)
 
sziasztok!méricskéltem kicsit mert egy két növénykém mintha kicsit visszavett volna.és a trident levelei feketednek az újak szépek de nem nő annyi mint ami elfeketedik.
nitrát 7mg/l
foszfát 0,8mg/l
és ez mind 2heti 50% vízcserével.
arra gondoltam megemelem a tápok mennyiségét 1,5 szeresére vagy duplájára.
most 4-4ml micro macro ment bele.6-8ml talán elég lesz.vagy csak a macrot kellene emelni?
ha válaki tud valami okosat ne tartsa magában.szivesen meghallgatom a véleményeket olyanoktól akik nálam többet tudnak erről.
előre is köszi!
 
Szerintem is! :)
Azért remélem legalább a magyar versenyek közül bedobod egyre-kettőre! :) ;)
Azok még ezután lesznek az év folyamán, ha jól tudom. :)
 
Tetszene biztos. Ha valakit megjelölsz, hogy lássa, a hozzászólásodat szóköz után írd a @ jelet. Így @Pecás
Amúgy(y) méretben is meg összképben is brutál szép.
 
Tetszene biztos. Ha valakit megjelölsz, hogy lássa, a hozzászólásodat szóköz után írd a @ jelet. Így @Pecás
Amúgy(y) méretben is meg összképben is brutál szép.
rájöttem!javítottam!
kicsit több mint 400 liter 40 db fiatal sügérrel és pár L-es harcsával.
150 cm hosszú
a bútort is én csináltam.egy panzió recepciója.
remélem minden rendben megy az akváriummal.lehet holnap megkérdezem.
 
Back
Oldal tetejére