• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes farakás

Szia! Nagyon tetszik az akvád, hasonló méretű lowtech növényest tervezek, csak még a technika nem áll rá készen. A növényválasztásodból lehet fogok puskázni :) bár cryptok amúgy tuti befutók nekem is.
köszi!most kb 30 féle van benne.van amiből nagyon kevés és hátul.nem is látszik.vannak olyanok is amik nem szerették a kemény vizet és nem maradtak meg.vigyázz a CRYPTOCORYNE WENDTII-vel,mert képes mindenen túlnőni.nálam vannak 30 cm-es levelei.több helyen is volt,de időben kiszedtem mikor láttam hogy kezelhetetlen lesz.a maradékot ritkítom időnként.viszont a PARVA,a FLAMINGO,a HOBBIT és az ALBIDA BROWN nagyon szépek és a méretük is jó maradt.
 
köszi!most kb 30 féle van benne.van amiből nagyon kevés és hátul.nem is látszik.vannak olyanok is amik nem szerették a kemény vizet és nem maradtak meg.vigyázz a CRYPTOCORYNE WENDTII-vel,mert képes mindenen túlnőni.nálam vannak 30 cm-es levelei.több helyen is volt,de időben kiszedtem mikor láttam hogy kezelhetetlen lesz.a maradékot ritkítom időnként.viszont a PARVA,a FLAMINGO,a HOBBIT és az ALBIDA BROWN nagyon szépek és a méretük is jó maradt.
Hát igen a kemény víz nálam is játszik, wendtii brown van most halasba 6-8 tő ami 1 tőröl terjedt szét még a 72l-esbe, de nem lettek hatalmasak eddig mivel gyakorlatilag nem tápozok, most kezdtem carboval csak a sort!
 
sziasztok!ez mitől lehet?gondolom valami hiányzik nekik.semmin nem változtattam.csak az anubias régi levelei és néhány a bucén ami kilyukadt.WIN_20170123_20_39_47_Pro.jpg
 
köszi!most kb 30 féle van benne.van amiből nagyon kevés és hátul.nem is látszik.vannak olyanok is amik nem szerették a kemény vizet és nem maradtak meg.vigyázz a CRYPTOCORYNE WENDTII-vel,mert képes mindenen túlnőni.nálam vannak 30 cm-es levelei.több helyen is volt,de időben kiszedtem mikor láttam hogy kezelhetetlen lesz.a maradékot ritkítom időnként.viszont a PARVA,a FLAMINGO,a HOBBIT és az ALBIDA BROWN nagyon szépek és a méretük is jó maradt.
Ez lehet hátrány, de akár előny is. Ha valaki nem ragaszkodik annyira az eredeti scape-hez és nem akar sokat babrálni a növényekkel, akkor jó választás lehet. Személy szerint nekem nagyon tetszik, ahogy a zöld levél az erezete mentén bebarnul... Nálam most kezd elkanászodni, az eredeti tő 5-10 cm-es körzetében sorra törnek fel a kisebb hajtások, amiknek kíméletlenül vagdosom le az új leveleit, hátha meggondolják magukat...:D
Egyébként figyeltem az elején, hogy hogyan épül az akváriumod, de aztán valahogy mindig átsiklottam felette. Már a kezdetekkor is szép volt, de hogy mi lett belőle!! Egy ilyennel bőven kiegyeznék én is! Gratulálok hozzá! A bal hátsó sarkot azért már elég nagy meló lehet nyirbálni!
Ha ekkora akváriumom lenne, én biztos vitorláshalakkal tölteném meg - mondjuk az eléggé megváltoztatná az összképet és más gondozást is igényelne...
Végig fogom olvasni a naplód!(y)
 
Utoljára módosított:
a crypto gyorsabban olvad el,mint ahogy növekszik.a bucék ledobták az alsó leveleiket.ja és eltünt az összes amanóm.egy sincs benne a 30-ból,szerintem elvitték az ufók:blackalien::greyalien:
 
ha annyira dzsungeles az akvárium mint a képen, akkor valahol meglesznek... sokkal szellősebb akváriumban is van hogy napokig nem látok amano-t (bár nekem csak néhány darab van).
 
Sziasztok!A cryptonak a tövéhez tegyek valami tápot szerintetek?Továbbra is málik szegény.Gondolom nem elég neki amit a vízből kivesz.
 
sziasztok!
megint jó régen írtam ide.valaki tudna segíteni abban,hogy a bucék mitől dobálják el a leveleiket aminek semmi baja ránézésre?
 
Ilyet nekem is csináltak mindegyik akvában.

Vízparaméter változás nem volt? Tápozás/CO2 váltás?

Nekem levélmállással akkor szoktak reagálni a bucék, ha valamilyen paraméter megváltozik. Háklis növények ebből a szempontból nagyon. :(
 
Back
Oldal tetejére