• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes farakás

OK akkor az 5-10ppm nitrát elég.

Foszfát is olyan, hogy lehet nulla és lehet x is. Az ADA tápozása szerint nulla foszfát az ideális. És működik így is.
Szerintem a low tech vonalhoz nem szükséges a foszfát. Emelnék picit a lámpán, de most olyan brutálisan erős a nap és fényesek a lakások ebben az időszakban ráadásul a hosszú nappalok miatt ez is bekavar, hogy lehet a fény csökkenésed sem oldja meg teljesen.
A nyár erről szól sajnos. Ha a növényeid egészségesek akkor én nem szórakoznék a tápozással.

Nincs olyan szabály, hogy x-nek kell lenni a foszfátnak mert csak az a jó. Vagy xppm felett garantáltan nincs pontalgád.

Azt meg bármikor veszteség nélkül kipróbálhatod, hogy mi történik ha beduplázod vagy 3x annyit tápot adsz. És nézd meg a következő 2 hétben hogyan viselkednek a növényeid.
Köszi a segítséget
 
Gondolom +2 csővel jobb lesz úgy is ha kitakarom a lámpát.Most nagyon nem tetszik az utolsó,mert szűrkének látszik a fekete háttér és életlen is sajnos.De a többi jobb mint az eddigi telós képeim.:)
Majd a következő alkalomra egyenesre vágom a kartont mert az se túl látványos.

Más.A trident kicsinyeit ha leszedem mennyi idő alatt lesz belőlük normális méretű növény?
Már alig várom hogy a microk és a bolbitis bedúsúljon a fák között.érdemes a kicsikkel próbálkozni?

Még egy kérdés.Beültettem a cryptocoryne albida brown-t ami t rendeltem a héten.Volt már benne egy,csak kicsit hátrébb került mint kellett volna és az egyik kő kitakarja.Bár sok szép levelet növesztett és egyre nagyobb,de nem látszik sok belőle.Nem volt szivem kivenni,inkább rendeltem és azt előre űltettem.Ja a kérdés.Amikor megpiszkáltam a talajt sok trutyi keveredett fel arról a kis helyről is ahova űltettem.Kell ezt az agyagos talajt valahogy tisztítani?
 
Utoljára módosított:
Szia!

Saját tapasztalat azt mutatja, hogy a microsorumról akkor érdemes levenni az új növényeket, amikor már szinte alig kapaszkodnak. Kb 2-3 cm közötti levélméretnél, sokkal gyorsabban észhez térnek így az új helyükön, mert van már rendes gyökérzetük. Ha szaporítani szeretnéd őket akkor a legöregebb leveleket vágd le, 4-5 levelet köss csokorba, rá egy pici követ ami a víz alatt tartja és tedd az aki olyan részébe ahol kap bőven tápot és fényt. Rengeteg új növényed lesz nagyon hamar. ;)
 
Szia!

Saját tapasztalat azt mutatja, hogy a microsorumról akkor érdemes levenni az új növényeket, amikor már szinte alig kapaszkodnak. Kb 2-3 cm közötti levélméretnél, sokkal gyorsabban észhez térnek így az új helyükön, mert van már rendes gyökérzetük. Ha szaporítani szeretnéd őket akkor a legöregebb leveleket vágd le, 4-5 levelet köss csokorba, rá egy pici követ ami a víz alatt tartja és tedd az aki olyan részébe ahol kap bőven tápot és fényt. Rengeteg új növényed lesz nagyon hamar. ;)
Köszi!Sok kicsi növénykém van,amik kb 3-4 centisek.Jövőhéten leszedem őket.
 
Sziasztok!Megint megmértem mi van a vízben.Ha már van tesztem miért ne.Napi 4-4 ml mic,mac megy már egy ideje.PO4 : 0.6 NO3: 5
Most ez állandósúlni látszik.Ja és emeltem a lámpán is kb 5 cm-t.
Igaza van @viktorlantos -nak.Nem éri közvetlen napfény az akváriumot,de nagyon világos van a szobában és nagyon sokáig.Ha behúzom a függönyt jobb lenne az akváriumnak,de nem jó a többi növénynek a szobában.Egy hónap múlva szerelik a napernyőt az erkélyre.Remélem az segít egy kicsit.
Majdnem elfelejtettem,hogy holnap érkezik egy nagyon nagy adag trident @Luigi13 tól.
Még azt is be kell szerkeszteni valahova a fák közé.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!Ma pont 12 hetes.A zőld pont talán kevesebb kicsit,viszont van helyette ecset.Szerintem,vagyis remélem,hogy a két héttel ezelőtti matatásom eredménye.Minden microt és bolbitist kivettem a fák mögűl ahol nevelgettem őket és a fákra tettem,hogy jól láthatóak legyenek.A régi leveleken nevelgetem a kicsiket a jobb oldali sarokban.Az ecsetre az exell is ugyanúgy hat,mint a carbo?Vagy feleslegesen nyomkodom rá?csináltam pár képet az új geppel amit a szülinapomra kaptam,de túl nagyok.Nem tudom hogy kell átméretezni így képet majd később.
 
Sziasztok!Ma pont 12 hetes.A zőld pont talán kevesebb kicsit,viszont van helyette ecset.Szerintem,vagyis remélem,hogy a két héttel ezelőtti matatásom eredménye.Minden microt és bolbitist kivettem a fák mögűl ahol nevelgettem őket és a fákra tettem,hogy jól láthatóak legyenek.A régi leveleken nevelgetem a kicsiket a jobb oldali sarokban.Az ecsetre az exell is ugyanúgy hat,mint a carbo?Vagy feleslegesen nyomkodom rá?csináltam pár képet az új geppel amit a szülinapomra kaptam,de túl nagyok.Nem tudom hogy kell átméretezni így képet majd később.
Nem tudom milyen operációs rendszert használsz ha pl windows-t akkor.
Szerintem ami a leg kézenfekvőbb kiválasztod a képet,jobb gomb társít paint-al. Vagy megnyitod a paintot és ott megnyitás / a kép amit szeretnél átméretezni. Ha a kép benne van enyhén bal felül átméretezés gomb, ott jelöld be képpontban, vízszintest írd át 1024-re a függőleges magától igazodik. Leokézod bal felül mentés vagy mentés másként és kiválasztasz egy mappát ahova szeretnéd menteni így az eredeti kép megmarad az előtte levő méretben.
Az excel-t nem ismerem de a véleményem az,hogy ugyan az lesz a hatása mint a easy carbo-nak.
 
Akkor maradj a kepatmeretezes pont hu
Online. fájl hozzáadása /csúszka kopra jobbra 1024 feltölt /jobb oldalt megjelenik letölt. kész
 
megvan a bűnös.BGA ha miminden igaz.hogy mitől?nem tudom.tettem bele új növényt,a befolyó alatt van lehet kicsi az áramlás ott,sok fény érte.most megpróbálom exellel fecskendőzni holnaptól.egyébként 1 hete már kiszedtem vízcserénél.visszajött.:vomit:
 
Szia!

A BGA nagyon szereti az olyan üveg melletti részeket, ahol bőven éri a fény, ugyanakkor a víz nem mozog, és/vagy oxigénhiányos terület van a talaj tömörödése miatt.
Ha a nagyját leszívod egy levegőcsővel, és emelsz az áramláson az mindenképpen segít, de ilyen helyen a Blueexit, Exell, Carbo, vagy hiperoxid is csak akkor segít, ha nem csak a felületen kezelsz, hanem a fecskendő tűjét a talaj alá is benyomod. Ráadásul azért ne számolj arra, hogy egy két kezeléssel túl leszel rajta. Ő egy amolyan makacsabbik fajta, és nehezen akarja feladni. Biztos sértőnek érzi, hogy algának hívják... :p
Sajna ezzel az aranyoskával már nekem is volt dolgom, de szerencsére nem kellett miatta a BO-t választani.
Neked is szorítok! ;)
 
sziasztok!kis segítségre lenne szükségem.a bolbitis levelei szépen nőnek,viszont azzal együtt a levélszár közepénél elfeketedik és egy idő után leválik.ez mitől lehet?valakinek volt már ilyen problémája?
 
Back
Oldal tetejére