• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma eMZé tovább tanul - 90x45x45 (182 liter)

A Mester :arrow: Amano ;) Mi csak a nyomában járunk.
A HDR képen meg jól mutatnak a szellemhalaid :lol:
 
Nagyon nagyon bejövős ez az aki. Olyan üde tavaszi hangulata van (a HDR miatt is). Cserélünk? :D
 
Nigro said:
A HDR képen meg jól mutatnak a szellemhalaid :lol:

Na igen ez komoly hátránya a HDR-nek, viszont a növények sokkal jobban mutatnak így.
 
inadsz said:
Nagyon nagyon bejövős ez az aki. Olyan üde tavaszi hangulata van (a HDR miatt is). Cserélünk? :D

Kösz Dani !
Van az a pénz :lol:
Bár a szállítás nem lenne egyszerű ;)
 
eMZé said:
inadsz said:
Nagyon nagyon bejövős ez az aki. Olyan üde tavaszi hangulata van (a HDR miatt is). Cserélünk? :D

Kösz Dani !
Van az a pénz :lol:
Bár a szállítás nem lenne egyszerű ;)

Akkor aki marad és házat cserélünk :lol:
 
Meló után elszaladtam a svéd lakberendező boltba, mert nem bírtam magammal és mindenképpen el akartam lopni Schruz ötletét.
Tudom nem szép dolog, de ez van.
Ezentúl este 10-től éjfélig ez a látvány fogad majd:


DSC04306 by eMZé, on Flickr
 
nagyon pofás! ;)
egyébként talán outro kolléga alkalmazta először ezt, de ha tévedek, akkor bocs Andris :)
 
attibva said:
nagyon pofás! ;)
egyébként talán outro kolléga alkalmazta először ezt, de ha tévedek, akkor bocs Andris :)

Csak részben tévedsz. Outro nappali háttérvilágításnak használt hasonló ledeket. Az ötletem tőle jött de nekem nem a háttérkiégetés volt a célom hanem az éjszakai világítás. Egyébként szerintem kb mindegy kinek az ötlet volt, a lényeg hogy ki**szott jól mutat minden akváriumnál. Grat eMZé! :clap:
 
Andris, ennek a végére is pontot tudtunk tenni! Hihetetlenül eredményes és produktív egy fórumtagok vagyunk! :lol: :D
 
attibva said:
Andris, ennek a végére is pontot tudtunk tenni! Hihetetlenül eredményes és produktív egy fórumtagok vagyunk! :lol: :D
Jaja szerintem is eszméletlen zsírkirályok vagyunk! :lol:
De Zoli akija az igazi szuperség szal ne is offoljuk tovább a naplóját. Õ kiváltképp utálja az offot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
schruz said:
attibva said:
Andris, ennek a végére is pontot tudtunk tenni! Hihetetlenül eredményes és produktív egy fórumtagok vagyunk! :lol: :D
Jaja szerintem is eszméletlen zsírkirályok vagyunk! :lol:
De Zoli akija az igazi szuperség szal ne is offoljuk tovább a naplóját. Õ kiváltképp utálja az offot.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azért egyszer majd bekerülhetek én is abba a zsírkirály klubba?
 
Úgy látom az előző klubba nem kerülök be, de rám nem jellemző módon átmenetileg bekerültem a bénázók klubbjába.
Nos először felragasztottam a led csíkot két oldalas ragasztóval a szekrényre.
Két óra múlva leesett :evil:
Aztán szintén két oldalassal felragasztottam az üvegre. Illetve egészen pontosan a matt fóliára......reggelre leesett :evil: :evil:
Végül kifordítottam a több mint 200 kilós böszmét(ki még csak-csak, de vissza nem volt egyszerű) és felcsavaroztam a led-hez adott tartókat és bepattintottam a led sort.
Azóta nem esett le :D
 
A sok melónak sajnos meglett a hatása. Sajnos mostanság többször is kéthetire sikeredett a vízcsere. Ráadásul a Marsilea már minden igyekezetem ellenére három emelet magasra nőtt. Így extra adag mulm telepedett meg benne, aminek a hatása az egyre terjedő ecset alga lett. Először alapos porszívózással és az áramlás megváltoztatásával próbálkoztam, sikertelenül.
Szombat este a GA Workshop után gondoltam egy merészet és a kezelhetetlenűl ecsetes és túl magas Marsileat tövig nyírtam. Mivel nem találtam sehol sem infót arról, hogy lehet-e nyírni a Marsileat, gondoltam kipróbálom. Adok neki 2-3 hetet, ha addig nem fejlődik látványosat, akkor mennie kell az előtérből.

Ha nem bírja, akkor mi legyen helyette glosso vagy parvula?
Szavazzatok légyszives !

A mohákkal is meggyűlt a bajom mostanság. Sorban jönnek le az ágakról, így már többet is újra kellett kötözni, illetve most is lebeg az egyik(balra fent).

Végül jöjjön egy kép az igencsak megtépázott előterü elhanyagolt dzsungelről:


dzsungel + kopasz előtér by eMZé, on Flickr

Most látom milyen ferde a kép. Na mindegy fordítsatok kicsit a monitoron :lol:
 
Nagyon szép az aki. Jó meleg hangulata van. gratu. ;)
Az új ollóval könnyű lehetett nyírni. :thumbup:
 
Nekem is nagyon tetszik az aki! :thumbup: Szerintem sokan szívesen felvállalnák ezt a megtépázott előterü elhanyagolt dzsungelt. Velem az élen. ;)
Úgy gondolom a parvula jobban állna neki.

üdv: l
 
Nigro said:

Szerintem is ;)

viktorlantos said:
Ez az akvárium még mindig baromi jó. Marsilea simán regenerálódik majd ne aggódj. :clap: :thumbup:

Köszi !
Már hozott is pár új levelet a Marsilea. Az igazság viszont az, hogy már kezdem unni a Marsileat.

attibva said:
+ egy pirospont! ;)

Akkor leülhetek :?:

inadsz said:
Nagyon szép az aki. Jó meleg hangulata van. gratu. ;)
Az új ollóval könnyű lehetett nyírni. :thumbup:

Köszi Dani !

Igen, az új ollóval nyírtam, mondanom sem kell, hogy bitang jó :thumbup:

lagen said:
Nekem is nagyon tetszik az aki! :thumbup: Szerintem sokan szívesen felvállalnák ezt a megtépázott előterü elhanyagolt dzsungelt. Velem az élen. ;)
Úgy gondolom a parvula jobban állna neki.

üdv: l

Köszi !

Az igazság az, hogy már nem így néz ki az aki, de erről majd holnap, mert holt fáradt vagyok. Majdnem 4 órát matattam ma este benne.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére