• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma eMZé tovább tanul - 90x45x45 (182 liter)

Rájuk jött a szaporodási ösztön, akkor szoktak ilyen extrém vándorlásokba :D .
Nekem volt ,hogy egy éjszaka alatt 8db vándorolt ki , érdekes ,egyet sem az aki közelében találtam meg... :wtf: .
 
N-emy said:
Rájuk jött a szaporodási ösztön, akkor szoktak ilyen extrém vándorlásokba :D .
Nekem volt ,hogy egy éjszaka alatt 8db vándorolt ki , érdekes ,egyet sem az aki közelében találtam meg... :wtf: .

Egy bő hete találtam rá az ötödik szökevényre a WC ajtó tövében. Tulajdonképpen a távolsági versenyben holtverseny alakult ki a wc-s és konyhás versenyző között.
Abszolút győztes viszont még is csak a wc-ig eljutott versenyző, hiszen neki kétszer is 90-fokban balra kellett kanyarodnia, míg a konyhás egyenesen haladt mindvégig.
Sajnos csak kínomban viccelődöm itt magamban, mert mást aligha tehetek, de azért bosszant, hogy mindig kiugrik valamelyik kifejlett példány.

Időközben látom több mint egy hónap eltelt az utolsó bejegyzésem óta. Sok minden történt mostanság, de a képekre egy kicsit még várni kell :evil:
Volt növénycsere, átültetés, drasztikus ritkítás, nyírás, sőt red moor rövidítés is. El sem hiszem, hogy ezt kell leírjam, de a Marsilea miután elfoglalta a neki szánt területet, teljesen elburjánzott. Szóval a hétvégén móresre tanítottuk Katona Janival :lol: és ment is egy szép adag az Ő akváriumába.
 
Helyzetjelentés !!!

Az elmúlt két hétben szinte semmi időm sem volt foglalkozni az akival, így a vízcsere is kéthetesre sikeredett.
Na mindegy azért túlélte minden és mindenki. Persze közben tovább emelgettem a fénymennyiséget(világítás időtartamát) és a lámpát is visszaengedtem az eredeti magasságába.
Először is lássuk a pénteki elburjánzott állapotokat:


DSC04213 (3) by eMZé, on Flickr


DSC04214 by eMZé, on Flickr


DSC04217 by eMZé, on Flickr


DSC04223 by eMZé, on Flickr

Több órás nyírás, vízcsere és suvickolás után vasárnap estére végre úgy néz ki, ahogy szerettem volna.
Íme:


DSC04254 by eMZé, on Flickr


DSC04256 by eMZé, on Flickr


DSC04258 by eMZé, on Flickr


DSC04260 by eMZé, on Flickr


DSC04262 by eMZé, on Flickr

Pár gyengére sikerült a lakókról(bocs, de nem volt kedvem sokat ....):


DSC04264 by eMZé, on Flickr


DSC04265 by eMZé, on Flickr


DSC04266 by eMZé, on Flickr


DSC04267 by eMZé, on Flickr
Na igen, Párom jóvoltából bővült a csapat jó néhány gyémánt neon személyében. Most már biztosan túl van telepítve az aki picikét, de nem merem kiszámolni, hogy mennyire is pontosan.


Egyéb infó: az akváriumi fotók egy része .... kövezzetek meg érte nyugodtan .... a vázba épített HDR funkció segítségével készült.

Végül egy kis hangulatkép a konyhából nézve.

DSC04270 by eMZé, on Flickr
 
wow ez azért rendben van :thumbup: micsoda ugrás a korábbi akihoz képest.
szuper kis zöld szigetetek van!

szemből fotón nekem a dzsungel is bejött, főleg a vörös növények miatt baromi jó hangulata volt. :angel:
 
Pöpec :thumbup:

A bal oldali fán a moha olyan, mintha madárfészek lenne. A halak meg kőröznek körülötte :D

6872489340_70e1920cc2_c.jpg
 
Légyszi ne kövezz meg érte, de nekem dzsungelesebben sokkal jobban tetszett. Szó, mi szó, így is a lakás dísze, de az első kép még a mostaninál is jobb volt. :thumbup:
 
Zoli, ez nagyon szuper! :clap: Dzsungelesen nekem is még jobban bejön. Hagyd újranőni a növényeket.
 
Hát ez marha jóóó :shock: . Nem is gondoltam volna ,hogy ennyire jó hangulatú aki kerekedik belőle ;).
Ügyes vagy ,leülhetsz :thumbup: .
 
szerintem is nagyon baba a dzsungeles állapot,de ahogy látom a metszésnél is odatetted magad.. :thumbup:
 
Szép nagy leveleket hozott ez a marsilea.. kezdek félni, hogy az én pici 50-es üvegemben mi lesz belőle mert én az egészet ezzel szeretném befuttatni :)
Amúgy nagyon baba, én is szeretnék ilyenben tanulni de én azért még ennél egyszerűbbet választottam :D
 
Köszönöm Fiúk mindenkinek a dicsérő szavakat :oops:

Nem gondoltam volna, hogy ennyire bejön nektek az akink, pláne nem a dzsungel verzió :?
Korábban....amúgy jogosan .... kritika ért a túl szabályos moha elrendezés miatt. Mostanra viszont egyrészt megnőttek, másrészt több ágról teljesen levált a moha. Én meg lusta voltam visszakötözni, gondoltam lesz ami lesz. Így utólag nem is bánom. A természet intézte a dolgot.

Nigró meglátása a madárfészekről:
nekünk nem is tűnt fel eddig, pedig naponta látjuk, vagy pont ezért. Most, hogy rávilágítottál tényleg nagyon olyan. Különösen a cikázó halak miatt, bár a HDR fotó miatt jó néhány hal duplán látszik....na nem baj, ennyi csalás belefér.

És most kérném a kritikákat is :!:
Máskülönben örökre ilyen marad az aki.
 
Szia Zoli!

Az előtéri Marsilea fantasztikus!

eMZé said:
És most kérném a kritikákat is

A Ranunkulus kicsit előlre mászott, jobb lenne hátrébb!

Az Anubias vonza a tekintetet, de közel középen van, jobban mutatna az egyik kiemeltebb fókusz pontban!
Ugyan ez a helyzet a Cryptókkal is, kicsit el vannak csúszva a fókuszból, valahogy nem jön ki igazán a különleges színük sem, főleg hogy a háttérben is narancsos növény van közöttük (meg egy síkban vannak egymással, meg az Anubiassal is ezt lenne jó valahogy megtörnöd)!

Egyébbként meg a hátsómat verném az Anyaföldhöz, ha hasonlót tudnék alkotni!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia Zoli!

Az előtéri Marsilea fantasztikus!

eMZé said:
És most kérném a kritikákat is

A Ranunkulus kicsit előlre mászott, jobb lenne hátrébb!

Az Anubias vonza a tekintetet, de közel középen van, jobban mutatna az egyik kiemeltebb fókusz pontban!
Ugyan ez a helyzet a Cryptókkal is, kicsit el vannak csúszva a fókuszból, valahogy nem jön ki igazán a különleges színük sem, főleg hogy a háttérben is narancsos növény van közöttük (meg egy síkban vannak egymással, meg az Anubiassal is ezt lenne jó valahogy megtörnöd)!

Egyébbként meg a hátsómat verném az Anyaföldhöz, ha hasonlót tudnék alkotni!

A.ttila

Na végre...
Köszönöm a kritikát is :!:

A Marsilea engem is meglepett. Az előző akiban sehogy sem sikerült elterjeszteni ennyire.

A Ranunkulus igazából a moha mögé lett ültetve, mert ott kevés a fény és pont emiatt felfele kellett volna törnie. Nem így történt. Kezdett teljesen tönkre menni. Valahogy nem érezte jól magát. Aztán egyszer csak még is elkezdett nőni. Sajnos nem magasra, hanem előre. Átbújt a moha alatt és azóta beindult.(nem mertem bántani egyenlőre, bár tudom, hogy nem oda való, de örültem neki...végre nőőő :D ) Ha lesz vágás, akkor megpróbálom visszaültetni az eredeti helyére.

Anubias/Crypto
Sajnos a Cryprok lassan fejlődnek, ráadásul a jobb oldali nemrég lett hátulról előre ültetve. Az áthelyezést nem viselte túl jól és sok levelet vesztett.
Az elképzelésem ezzel kapcsolatban egyébként az, hogy a két Criptót hagyom hatalmasra nőni, így tulajdonképpen egynek látszik és ez lesz a fókuszban.
Az Anubiast meg kordában kellene tartani, hogy ne legyen annyira hangsúlyos.

Na majd lassan kiderül, jó-e az elképzelésem.
 
Kedd este szegeden voltam, az akvárium asszonypajtás felügyelete alatt ;) Csörög a barátnőm: baj van az emers hydrot ellepte a levéltetű vagy valami hasonló :wtf:
Mondtam neki, hogy szedje le, aztán dobja a kukába :idea:
Visszakérdez, mi lenne, ha leszedné és bedobná a vízbe, hátha megeszik a halak, mert nagyon aprók :?:
Megtette. Fél percen belül a létező összes amano és hal a hydroról lakmározott.
Most néztem, minden ok :thumbup: Ha így megy tovább, holnap visszakötözöm a helyére.
 
A szokásos pénteki GA körutam alkalmával beszereztem végre egy ADA hőmérőt :D
Illetve megtudtam Nigró mestertől, hogy már a "Fészbúkon" is felt van az akim egyik képe :oops:
Konkrétan a Víz alatti kertészkedés-re került fel a mester jóvoltából, amit így utólag is köszönök neki :thumbup:

Akinek sem a dzsungel, sem a tarra nyírt változat nem tetszett, nos nekik lőttem ma egyet a köztes állapotról, íme:


HDR 2012.04.01 by eMZé, on Flickr

A fotó természetesen ismét HDR módban készült...............nagyon rákaptam.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére