• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes sandy riverbed

Hali
Szuper az akva, de eddig még csak "tetszikeztem", most már bele is dumálok :)
még nem volt időm elvinni a haveromhoz ahol van normális szerszám és meg tudom hajlítani, de még az is lehet, hogy felbuzdulva itt egy-két kolléga ötletén, csináltatok alá plexi emelvény szerűséget.
Függesztés nem jöhet szóba? Ha nem is a quad sajátjával, de lehet kapni elég olcsón egyéb készleteket is. Ezekhez nem kell spéci szerszám, csak egy vékony fúró, vagy jobb híján önmetsző csavar. És nem lenne gond a magasság - későbbi - állításával sem...
 
Hali
Szuper az akva, de eddig még csak "tetszikeztem", most már bele is dumálok :)

Függesztés nem jöhet szóba? Ha nem is a quad sajátjával, de lehet kapni elég olcsón egyéb készleteket is. Ezekhez nem kell spéci szerszám, csak egy vékony fúró, vagy jobb híján önmetsző csavar. És nem lenne gond a magasság - későbbi - állításával sem...

köszi,

de gondolkoztam azon is, de még csak gondolatok maradtak :)

nemrég költöztünk ide, és ha elöbb függesztőt csinálok, mint szegélyléceket lerakok meg ilyen apróságok kinyírnak itthon :) :)

meg én még a függesztők között nem láttam olyan szebbet ami nekem is tetszene

de majd meglátjuk mi is lesz a végén
 
Értelek :) Azért a szegélylécezés 10-szer nagyobb munka... de legalább a dekopírfűrész berregése elnyomja a fúrógép zaját, amíg kifúrsz két lyukat. Mondjuk párod jogosan tenné fel a kérdést, hogy: "Parkettaszegélyezéshez létra?" :D
LED panel függesztődrót - univerzális (OP)
És ugyanitt van többféle is ...
 
ezt né
Értelek :) Azért a szegélylécezés 10-szer nagyobb munka... de legalább a dekopírfűrész berregése elnyomja a fúrógép zaját, amíg kifúrsz két lyukat. Mondjuk párod jogosan tenné fel a kérdést, hogy: "Parkettaszegélyezéshez létra?" :D
LED panel függesztődrót - univerzális (OP)
És ugyanitt van többféle is ...

ezt talán néztem már, de nekem gipszkarton álmennyezet van mindenhol, nem tudom bírná -e a quadod ?
 
Véletlenül épp szárazépítésben utazom :)
A gipszkarton is simán bírná megfelelő szárnyas dübellel, de ha sikerülne a tartószerkezetbe csavarozod, az lenne az igazán tuti.
 
még egy kérdés

napi tápozáson vagyok (9-9-9 ml ), de péntektől vasárnapig nem vagyok itthon, pénteken lökjek többet? vagy maradjon a 9 és két nap nem a világ vége?
 
Véletlenül épp szárazépítésben utazom :)
A gipszkarton is simán bírná megfelelő szárnyas dübellel, de ha sikerülne a tartószerkezetbe csavarozod, az lenne az igazán tuti.

na igen, ha tudnám hogyan is raktuk a tartó szerkezetet :) azon kívül, hogy 40 v 60 cm-ként van, vagy 80? már erre sem emlékszem :)
a függesztést már régebben mondom néztem, de olyan megoldással, hogy a szekrényhez fogatok valami tartó szerkezet félét, csak még ebből nem találtam viszonylag egyszerűbbet és nem olyan otrombát.
 
Kopogtasd meg a mennyezetet, ahol nem kong annyira, tompább, ott jó eséllyel tartó lesz.
Egyébként gömbhalat a soroksári galapagosban láttam a múltkor.
 
Gömbhal itt működhetne?
Nálunk sokáig egy 5 fős gömbhal csapat lakott a 120 Literesben(a "Tuskó"-ban) egyéb raj halakkal, most pedig négyen egy 54 Literesben Oto-k és Amano-k társaságában eddig gond nélkül. Ha van helyük és elég kajájuk, akkor békésen megvannak.
 
Egyébként gömbhalat a soroksári galapagosban láttam a múltkor.

A belvárosban pedig a Podmaniczky utcában kapható, de több féle is szokott lenni neki, úgyhogy nézd meg, melyiket veszed. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Nálunk sokáig egy 5 fős gömbhal csapat lakott a 120 Literesben(a "Tuskó"-ban) egyéb raj halakkal, most pedig négyen egy 54 Literesben Oto-k és Amano-k társaságában eddig gond nélkül. Ha van helyük és elég kajájuk, akkor békésen megvannak.

köszi, akkor a 182l-ben szerinted 2-3 darab el lenne oto, sziámi algázó, amano, néhany rc és neonok között ?
 
köszi, akkor a 182l-ben szerinted 2-3 darab el lenne oto, sziámi algázó, amano, néhany rc és neonok között ?
Én úgy tudom, hogy ragadozó, a garnélákra lehet, hogy veszélyt jelent, de mondja meg az, aki tartott gömbhalat garnélával gond nélkül.o_O
 
Sziasztok, egy hónapos és néhány napos lett az akvárium. Tegnap volt egy kis karbantartás, vízcsere és nagy köszönettel @Szabó Henrik -nek néhány új növény is bekerült pici átalakítással. És lecseréltem a ki és befolyókat is az atmann szűrőn, köszönettel @Bükike -nek. Jó lett, a kisebbet még nem üzemeltem be :)

így állunk most:

View attachment 14705

(kép minőség most nem a legjobb)
Szép gratula.
 
Back
Oldal tetejére