• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes sandy riverbed

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Elutazunk nyaralni egy hétre. Hogyan szoktátok felkészíteni ennyi időre az akváriumot, hogy ne legyen gond mire hazajövünk?

Kell-e a világításon csökkenteni, co-t visszavenni, tápozást illetve az etetést hogyan oldjam meg?

Legyen-e előtte egy vízcsere?

Előre is köszi
 
Én csak saját hibámból kiindulva tudnék tanácsot adni.
Mindenképpen tisztított vízcsere útáni akváriummal indulj neki, és a párolgáshoz mérten annyira töltsd fel vízzel, amennyire csak mered. A világítást kissé vedd visszább, és a lakást is besötétítheted.
A tápokat a szénforrás kivételével előre is beadagolhatod, de persze jobb, ha valaki rá tud nézni az akváriumra, mert úgy legalább a vízet is feltölti. :)
Az állatokkal egy hét alatt nem lesz baj, de akár kapni szabitabit is.
Sőt, ha szükség van BO-ra, itt a remek alkalom. ;)
Ha mindent jól csinálsz, a te akváriumod nem fog így kinézni:
7af50dfd93cba3d690f3d25f2fc5dd3f.jpg
Jó nyaralást!

Tapatalk-kal küldve...
 
View attachment 16333

Két hónaposak lettünk :)
A nyaralast hogy viselte az akid?
Mi harom hetet voltunk oda, egy vitorlast vesztettünk, mint irtam is a naplomban, de azon kivül semmi gond nem volt, csak a burjanzas...
Eheim automata etetö müködött es egy Jebao tapadagolo, de azzal nem voltam maradektalanul elegedett.
Ezenkivül a szomszed hetente ranezett es potolta a parolgast csapvizzel.
 
Teljesen jól, alig párolgott belőle valami, a fényt úgy vettem vissza, hogy csak 2*39 w ment a 4*39 helyett, táp ebben az egy hétben nem ment és lekopogom, úgy jöttünk vissza, hogy semmi baja.

Lassan lesz majd egy kis karbantartás, nyírás, csőpucolás (ennyi, hogy a kifolyó cső és a jet picit barnás)
 
Semennyire. Slag megszívod a vizet és leszívod a homokot. Visszatesz kis kancsóba be vizet teszel bele,leengeded az aljára és finoman visszaöntöd.
 
Semennyire. Slag megszívod a vizet és leszívod a homokot. Visszatesz kis kancsóba be vizet teszel bele,leengeded az aljára és finoman visszaöntöd.
Én egy műanyag tölcsér aljára egy hosszabb pvc csövet húztam rá, az leér az akvárium aljáig. Az aksiba behelyezés után a tölcsérbe öntve gyönyörűen lefolyik a kívánt helyre a homok, vagy bármilyen aljzat.
 
30070149580_27832f02b6_b.jpg

Na ennyire vagyunk már koszosak. Érik egy nagy takarítás.

Sajnos a fonálalga és az ecset nem tágít, de nem olyan vészes
 
A héten volt egy kis karbantartás. Sok növény ki. Nem is ment bele vissza minden.
Rengeteg fonalat szedtem ki. Most kicsit szellősebb de nekem igy tetszik.

Most hogy végre alszik minden gyerek jó elötte ücsörögni és ellazulni.

A kép telefonos nem túl éles.

30982458691_c20aa77cec.jpg

Szép estét mindenkinek. :)
 
Back
Oldal tetejére