• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes akváriumom

Szia!
Tápozásról:
GA oldaláról idézem: 1 ml / 20 liter / nap, heti 50% vízcsere és CO2 adagolás mellett. 1 pumpa-nyomás = 1 ml. (Mic, Mac)
Szerintem 4 ml-el mehetne. Hiszen van CO2.
Hajrá szép gyepet! Algamentest kívánok!
 
Szasztok!
Ma (remélem) jelentős lépéseket tettem az alga megfékezésére.
Cseréltem 50% vizet, lepucoltam az üveget, a dekorokról és a növényekről is megpróbáltam leszedni az algát több-kevesebb sikerrel :) Szerencsére a levelekről tök jól le tudtam dörgölni kézzel, egész használható lett az eredmény.
Az új szűrőanyagot (substrat pro) és a talajt megtámogattam 20ml easystart-al, egy hét múlva megy a kövi adag.
A világítást visszavettem 8 órára, remélem a növényeknek nem lesz kevés a rohadt algának meg igen :D
És a tanácsokra hallgatva (ezúton is köszi :D ) a tápozást upgradeeltem, 3-3ml GA micmacra, hátha megindulnak a növények.
Szurkoljatok! :D

És az elmaradhatatlan képek:
DSC_0669.JPG
A Rotala Bonsai jól érzi magát, nem is volt algás, láthatóan növekszik :)

DSC_0670.jpg
A vitorlás jó arc, a DC ronda, de a színe legalább jó :D

DSC_0666.JPG
És ilyen most a nagytakarítás után

Bármilyen észrevételnek, ötletnek, kritikának örülök! ;)
 
Szia!
Most tartasz ott, hogy hiányolni fogod az algaevőket. Ha teheted minél hamarabb szerezz be belőlük.
Algamentes, szép, növényes akváriumot szinte lehetetlenség nélkülük üzemeltetni.
(sziámi algázó,algázó géb, Oto, garnélák, Sisak, teknős csiga ezeket ajánlom.)
Vitorlás hal miatt a garnélák kiesnek a körből. (Sügérféle rárabol a kis ízeltlábúakra.)
Tudom,hogy szívedhez nőtt, de kicsi ez a medence egy ekkora halnak.
 
Szia!
Most tartasz ott, hogy hiányolni fogod az algaevőket. Ha teheted minél hamarabb szerezz be belőlük.
Algamentes, szép, növényes akváriumot szinte lehetetlenség nélkülük üzemeltetni.
(sziámi algázó,algázó géb, Oto, garnélák, Sisak, teknős csiga ezeket ajánlom.)
Vitorlás hal miatt a garnélák kiesnek a körből. (Sügérféle rárabol a kis ízeltlábúakra.)
Tudom,hogy szívedhez nőtt, de kicsi ez a medence egy ekkora halnak.
Köszi! :)
A legjobbat le sem írtam :D
Kaptam ismerőstől 3 amano garnélát. Rettegve (de bízva a vitorlásban, aki valamiért nagyon békés, csupa kis hallal nőtt fel) beraktam őket és órákig néztem, hha véletlen mégis kajának nézi őket egyből menthessek :D Le se s***ja őket hál' az égnek. Úgyh lehet, h jönnek még :)
Vicces látvány lehettem, ahogy órákig ültem az akvárium előtt, figyelve, nehogy vérengzés legyen... :D
Ettől függetlenül, ha a vitorlás még sokat nő, nehéz szívvel, de elajándékozom :(
 
Most tartasz ott, hogy hiányolni fogod az algaevőket. Ha teheted minél hamarabb szerezz be belőlük.
Még1 kérdés :)
Szerinted (szerintetek) hány és milyen algaevőt érdemes beszereznem? Nem szeretném túlnépesíteni az akváriumot.

Jelenlegi felállás 98l-re
1 vitorlás
6 neon
5 páncélos harcsa
2 botia (ha nőnek, mennek)
10 ötöves díszmárna
2 sziámi algaevő
3 amano garnéla
 
Sziasztok! :)
Változott a helyzet alga fronton...
Az ecset gyakorlatilag teljesen eltűnt, zöld szakáll még van azért bőven, de mintha csökkenne.
Viszont szombaton egy nap alatt megjelent a barna alga. Hazaértem délután és barna volt a bal oldali kő :D
Ez remélem jó jel, elvégre ez a leggyakoribb alga akvárium indításnál, remélem azért jelent meg, mert a többit elgyengítettem :) Javítsatok ki, ha tévedek! ;)
Lehet az algaevő sereget megerősítem kicsit, csak nem szeretném túlnépesíteni az akváriumot. Kérdezném a szakikat, hogy lehet-e még algaevőket telepíteni.
Cseréltem 50% vizet, kicsit sikáltam az üveget és algátlanítottam a difit :)
Ma bekevertem egy zselét, most kipróbálom így hogy szuperál a co2 gyár.

Vízcsere előtti paraméterek:

Hőmérséklet: 25°C
pH: 7
KH: 9
GH: 14
NO3: 5
NH4: 0
CO2: cca 20ppm

Képet most nem csináltam, majd pótlom, de nagy változás nincs :)
 
Köszi! :)
A legjobbat le sem írtam :D
Kaptam ismerőstől 3 amano garnélát. Rettegve (de bízva a vitorlásban, aki valamiért nagyon békés, csupa kis hallal nőtt fel) beraktam őket és órákig néztem, hha véletlen mégis kajának nézi őket egyből menthessek :D Le se s***ja őket hál' az égnek. Úgyh lehet, h jönnek még :)
Vicces látvány lehettem, ahogy órákig ültem az akvárium előtt, figyelve, nehogy vérengzés legyen... :D
Ettől függetlenül, ha a vitorlás még sokat nő, nehéz szívvel, de elajándékozom :(
Öröm számomra az ilyen jellegű naplót olvasni ,minden sorodban benne van az öröm,és a rajongás.Nagyon szerelembe lehet esni ezektől a kertektől. Nagyon jól haladsz így tovább.
 
Ha teljesen új az "aki üveged", akkor abból is oldódhat pár hétig a a szilikát, ami sajna algásodáshoz vezet.
A halak méretét én is kicsit eltúlzottnak gondolom.2 botia (ha nőnek, mennek) jól gondolod.
Figyelmedbe ajánlom azért a sziámi algaevők várható méretét is.Azoknak is előbb utóbb mennie kell majd ! / nekem a nagy sügéres akiban van 5db kb. 17-18 cm-es példány!!!!!!/
Aljzat tisztításra javaslom a Corydoras-Pygmaeus és Oto-kat, és ahogy fentebb írta @ZoleeG kolléga a garnélákat.
Tényleg fantasztikus lelkesedés, öröm és persze töretlen lendület jellemzi az aquárium indításodat.
Én is sok sikert kívánok. és persze algamentest. :)
 
Köszönöm szépen! :)
Örülök, hogy nektek is tetszik, tényleg eléggé "rabul ejtett" ez a hobbi :D
A halak mérete tényleg gázos, de a sziámikon kívül még a régi akváriumból költöztek át, ami 50l volt... Akkor még nem foglalkoztam rendesen az akváriummal, elhittem, amit a kereskedő mondott...
Most már igyekszem ésszel csinálni :D
 
Sziasztok!
Pótlom a tegnap elmaradt képeket :)
DSC_0674.JPG DSC_0678.JPG
A Ludwigia Palustris iszonyatosan nő, az esőztető már "meg is hajlítja" :D De nem akarom fojtani a szűrőt, mert akk nem vinné el a co2-t mindenhova. Majd kap egy lilyt :p
A bal oldali kövön lehet látni a barna algát, középen a kavicsokon meg fűként nő a zöld szakáll... :banghead:
Mind1, csinálom a vízcseréket, tápozom a növényeket és szerzek kiéheztetett algaevőket :D
 
Sziasztok!
Pótlom a tegnap elmaradt képeket :)
View attachment 10693 View attachment 10694
A Ludwigia Palustris iszonyatosan nő, az esőztető már "meg is hajlítja" :D De nem akarom fojtani a szűrőt, mert akk nem vinné el a co2-t mindenhova. Majd kap egy lilyt :p
A bal oldali kövön lehet látni a barna algát, középen a kavicsokon meg fűként nő a zöld szakáll... :banghead:
Mind1, csinálom a vízcseréket, tápozom a növényeket és szerzek kiéheztetett algaevőket :D
Tűzoltásként a kövek carbos "fürdetése" eredményes lehet - feltéve, ha van türelmed kiszedegetni őket (előtte javasolnék egy alapos porszívózást) -, nálam korábban elég jól megölte a szakállt.
 
Segítsetek pls! :) Szükségem lenne még algaevőkre


(szerintetek) hány és milyen algaevőt érdemes beszereznem? Nem szeretném túlnépesíteni az akváriumot.
Jelenlegi felállás 98l-re
1 vitorlás
6 neon
5 páncélos harcsa
2 botia (ha nőnek, mennek)
10 ötöves díszmárna
2 sziámi algaevő
3 amano garnéla

Köszi! :)
 
@Juhász Zoltán Norbert és @Gáncs Péter tanácsaira (és a türelmetlenségemre) hallgatva be is szereztem 6 Oto-t :D
Remélem hasznos és vidám halak lesznek. Kajájuk mondjuk van bőséggel... :D

DSC_0686.JPG
Szokják a vizet :)

DSC_0693.jpg
DSC_0695.jpg
Gyorsan munkába is álltak :D Ha rendesen kajálnak (mint a képeken látszik, van miből...:() szerintem pár nap múlva gömbhallá avanzsálnak... :D:D

Plusz egy info: A szűrő megkapta a 2. adag Easystartot ;)
 
Sziasztok!
Ide is felteszem, hogy meglegyen a naplónál is :) Ha valaki már olvasta a halbetegséges topicban, bocsi!

"Sziasztok!
Segítséget kérnék! :) Ma vettük észre, hogy a vitorláshalunk háta bebarnult. Amúgy jól van, aktív, eszik, stb.
Kéne aggódni?
(Lehet, hogy csak algás, amúgy is küzdünk a barna algával... :p:whistle:)"

DSC_0684.JPG
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére