• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lonely Mountain

Lemon

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Egy hete sikeresen elindítottuk az első növényes akváriumunkat a párommal. Pár napja már bemutatkoztam és ígértem, hogy megnyitom a naplót is az akváriumról. Nagyon kezdő vagyok a témában de minden tőlem telhetőt megtettem, hogy sikerüljön jó körülményeket teremtenem a növényeknek! :)
Szóval a paraméterek a következők:

Akvárium méret: 112l 80x40x35 opti white
Szűrő: Tetra EX 1200 külső szűrő
Szűrő töltet: gyári gagyik kivéve, többi megspékelve 2l Eheim Substrat pro-val a középső két rekeszbe, 3. héttől pedig felső kosárban aktív szén ki lesz cserélve 100ml Purigenre
Fűtés: Eheim jager 100W belső fűtő (sose hittem volna, hogy ennyire zavaróan ronda lesz :D, ezért tervben van egy külső fűtés beszerzése)
Világítás: Odyssea Quad 4x24W 3x6500K cső plusz 1x10000K (sajnos nem a GA-ban vettem, úgyhogy boldog tulajdonosa vagyok 2 actinic borzalomnak és 2 10000K fénycsőnek)
CO2: Green Aqua csapat által összerakott rendszer és egy 5kg-os palack (eredetileg 2kg-os palackért küldtem el a páromat a boltba, hogy szépen beférjen a szűrő mellé ne kelljen szoronganiuk egymás mellet, háááát sikerült a legnagyobbat megvenni, így most csisszre elférnek egymás mellett:D)
Tápozás: napi 5ml Micro/Macro + 2,5ml Carbo, napi 50% vízcsere mellett, későbbiekben heti 50%
Talaj: 2,5l Tropica Substrate, kb. 14l Tropica Aquarium Soil, kb 4l ADA La Plata sand
Dekor: 15kg Kés kő

Növények:
Vallisneria americana var. asiatica
Pogostemon erectus
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Microsorum Pteropus Trident
Lindernia rotundifolia
Heteranthera zosterifolia

Garnélák jövö hét végén költöznek, rá két hétre a halak, egyik sincs még pontosítva milyen fajta. Jelenleg a Montecarlo-t kivéve minden növény szuperül érzi magát. Szegény 5 cserép Montecarlo 1/3-a megbarnult és mintha málana a levele...olvasgattam a növénygondok topicban, hogy ez lehet a zselé miatt meg ezer dolog miatt, amit tudtam megmentettem, remélem magához tér. Szerintetek tehetek még valamit az elhalt levelek levágásán kívül?

2015-03-30 17.19.22 Ilyen volt 1 naposan

2015-04-06 18.08.19 most itt tartunk 9 naposan :) (a képek telefonnal készültek és kicsit sötétek, majd csinálok képet fényképezővel is legközelebb)


Bármilyen kritikát szívesen fogadok!!!
Üdv.: Eszter
 
Szerintem első növényesnek elég jól sikerült(y). Sajnos a világításod nemelég hosszú az akváriumhoz így a két szélen a növények nem tudnak úgy fejlődni mint a közepén. Ha feljebb emelnéd a világítást jobban világítana a szélére. Ha a lakásban mindig megvan a 20fok akkor nem szükséges a fűtő hacsak nem valami meleg igényes halat akarsz tartani. Teszteld hogy, menyi az akvában a hőmérséklet a fűtő nélkül mert pl.: a világítás is fűti a vizet és a szűrő is fűt egy kicsit.:)
 
Szia
próbáld meg a melegítőt berakni balra a kő mögé, ott már nem lesz annyira zavaró és idővel a nővény szépen eltakarja.
Amúgy szép az akvárium.
 
Szerintem első növényesnek elég jól sikerült(y). Sajnos a világításod nemelég hosszú az akváriumhoz így a két szélen a növények nem tudnak úgy fejlődni mint a közepén. Ha feljebb emelnéd a világítást jobban világítana a szélére. Ha a lakásban mindig megvan a 20fok akkor nem szükséges a fűtő hacsak nem valami meleg igényes halat akarsz tartani. Teszteld hogy, menyi az akvában a hőmérséklet a fűtő nélkül mert pl.: a világítás is fűti a vizet és a szűrő is fűt egy kicsit.:)

Köszönöm szépen, kezdőként kicsit félek mi sül majd ki belőle de tanmedencének jó lesz. :) A felfüggesztést kiadtam feladatba a páromnak már vagy 2 hete...a napokban majd megfenyegetem, hogy majd én felfurom akkor biztos inkább megcsinalja :D
Nem tervezek igényesebb halakat, próbálok a sikerélményeke hajtani és egyszerűekkel kezdeni, lehet kipróbálom milyen fűtés nélkül köszi a tippet! Vagy megpróbálom elrejteni valahogy.
 
Szia
próbáld meg a melegítőt berakni balra a kő mögé, ott már nem lesz annyira zavaró és idővel a nővény szépen eltakarja.
Amúgy szép az akvárium.
Szia!
És szerinted, ha oda rakom akkor nem fog ott bent ragadni a fűtés? Mármint én azért nem oda tettem, mert ott annyira nem nagy az áramlás és talán nagy lesz a hőmérséklet különbség.
 
Eszti, szép és erős indulás, nekem különösen a második képed tetszik.
Csak így tovább(y)
Köszi szépen! Az a kép tegnap készült, szerencsére a legtöbb növény szépen növöget csak a montecarloval vagyok tanácstalan...reménykedem valami csodában hátha magához tér
 
Szia!
És szerinted, ha oda rakom akkor nem fog ott bent ragadni a fűtés? Mármint én azért nem oda tettem, mert ott annyira nem nagy az áramlás és talán nagy lesz a hőmérséklet különbség.
Szia
nekem a kicsi akváriumomba (16 liter) ugyanígy el van dugva és nem tapasztaltam hőmérséklet változást. A fizikai szabályai szerint pedig a meleg víz mindig felfele igyekszik és helyette hideg víz áramlik ezért nem tartom lehetségesnek a nagy hőmérséklet különbséget.
 
Szia
nekem a kicsi akváriumomba (16 liter) ugyanígy el van dugva és nem tapasztaltam hőmérséklet változást. A fizikai szabályai szerint pedig a meleg víz mindig felfele igyekszik és helyette hideg víz áramlik ezért nem tartom lehetségesnek a nagy hőmérséklet különbséget.
Akkor este legózok vele és csinálok képet a végeredményről. :)
 
Sziasztok!
Jelenleg két hetes az akvárium és szépen kezd alakulni a növényvilág! A 10000K fénycsövet lecseréltem egy növényes fénycsőre, egy picit rózsaszínes lett a kép de szerintem így még szebb is. Úgy tűnik a montecarlo kezd magához térni, a többi növény pedig szépen bubizik és növöget, a heteranthera zosterifolia-t pedig már kétszer kellett megnyírnom. Bekerült pluszba egy adag alternanthera reineckii 'Mini' tegnap, illetve 8 yellowfire ganéla és 4db Oto költözött az akváriumba. Sajnos egy Oto nem élte túl, pedig hosszan szoktattam őket a vízhez. :( A többiek jól vannak aktívkodnak a garnélák meg iszonyat jófejek!!! Csináltunk pár képet is igaz nem a legjobbak még tanulnom kell a fényképezést :D
2015-04-12 19.55.54
IMG_20150412_191613
IMG_20150412_191722
IMG_20150412_194821
 
Jelenleg 3 hetes múlt az akvárium, az MC szép gyeppé nőtte ki magát a kezdeti csúfságok ellenére, nagyon szépen magához tért (tényleg igaz, hogy türelem kell ehhez a hobbihoz :)). Többi növény is növöget mindenki jól érzi magát, viszont megjelent a főellenség...az összes kövön sárgás-barna alga jelent meg mindennap fogkefézem de sajnos vissza nő. :( Olvasgattam a black out algakezelésről lehet megcsinálom. Elvileg a napokban befut az új twinstar is remélem nagyban hozzájárul majd az algamentesítéshez! Este teszek fel képeket! Röviden ennyi köszi, hogy benéztél!
 
A black out szerintem csak végső megoldás. Meg kell keresni az okot, mérni kellene pár víz paramétert. Emelni az ottok számát és párdarab Amano garnéla is tudna segíteni az alga kezelésben.Figyelmedbe ajánlom a következő topikot.:Mennyi algaevőt használjunk? | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Szia! Van ilyen 6in1 gyorstesztem azon minden paraméterem a normális kategóriában van. Sajnos az akvárium oldalát éri pici napfény bár nem közvetlenül, de azon az oldalon vannak a szűrő csövek és azoknak is a fala besárgult. Beárnyékoltam azt az oldalát 2 napja, most mintha a csövekről tisztulna az alga. Remélem ez volt az ok. Köszi igen Olvastam az algaevőkről szóló topikot, lehet a kis yellowfire garnélákat ki kell majd egészítenem pár darab amanoval, azt olvastam ők sokkal aktívabb algapusztítók! Plusz az Oto-k számát is szeretném növelni, ha egyszer kijutunk a GA-ba!
 
Fiatal az az akva még és a tipikus induló jelenség ez a barnás alga.
Az easy carbo adagot nyugodtan emeld fel 5-6 ml/napra, de lehet, hogy még több is mehetne amíg normalizálódik a helyzet.
(@Nigro -val beszélgettünk hasonló gondomról az ősszel, akkor 80 literesbe javasolt 5 ml-t és nem volt sok)
Ha átálltál időközben a heti vízcserére, akkor esetleg picit vegyél vissza a tápból, amíg a növényeid nem lesznek nagyobbak és nem vesznek fel több tápot.
Hány órát világítasz jelenleg?
 
Fiatal az az akva még és a tipikus induló jelenség ez a barnás alga.
Az easy carbo adagot nyugodtan emeld fel 5-6 ml/napra, de lehet, hogy még több is mehetne amíg normalizálódik a helyzet.
(@Nigro -val beszélgettünk hasonló gondomról az ősszel, akkor 80 literesbe javasolt 5 ml-t és nem volt sok)
Ha átálltál időközben a heti vízcserére, akkor esetleg picit vegyél vissza a tápból, amíg a növényeid nem lesznek nagyobbak és nem vesznek fel több tápot.
Hány órát világítasz jelenleg?
Húú köszi a tippet. Nem mertem megemelni a carbot nehogy ártson a garnéláknak és az otoknak de akkor felemelem 6ml-re. Jelenleg 7 és fél órát világít de tegnap levettem 7-re. Vízcsere most kb 3 naponta 30-40% a héten szeretnék átállni a heti vízcserékre.
 
Back
Oldal tetejére