• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes akváriumom

Helo! :)
Gyors helyzetjelentés :)
A barna alga úgy néz ki, visszavonulót fújt :D
A zöld szakáll még megvan, de szépen lassan pusztul. Most már csak a montecarlo-n van, de carbozom, úgy tűnik, működik!
Sajnos az egyik oto megadta magát, nem tudom mi baja lehetett, mindenki más kiválóan van...

DSC_0705.JPG
A Ludwigia Palustris nagyon nő, lehet meg kéne lassan nyírni? Ha igen hogy csináljam? Vagy hagyjam még? :D

DSC_0713.jpg
Az egyik amano serénykedik :D

+ info: Barátnőm elutazott, így összedobtam egy meglepetés nano-t :D Meg fog lepődni, az biztos, remélem azért tetszeni fog neki :p
Majd csinálok róla naplót!
 
Sziasztok!
Pótlom a tegnap elmaradt képeket :)
View attachment 10693 View attachment 10694
A Ludwigia Palustris iszonyatosan nő, az esőztető már "meg is hajlítja" :D De nem akarom fojtani a szűrőt, mert akk nem vinné el a co2-t mindenhova. Majd kap egy lilyt :p
A bal oldali kövön lehet látni a barna algát, középen a kavicsokon meg fűként nő a zöld szakáll... :banghead:
Mind1, csinálom a vízcseréket, tápozom a növényeket és szerzek kiéheztetett algaevőket :D

Ha a Palustris-t megnyírod, pár szálat szívesen fogadok;)
 
A nagy újrakezdés :)

Sziasztok!
Nagyon rég jártam erre... Az akvárium pánikszerű költözés, felújítás, visszaköltözés (=GIGA KÁOSZ :D ) miatt enyhén szólva parkolópályára került...
Ezúton is elnézést kérek @Rebal -tól, amiért nem reagáltam, most is van palustris, ha nyírom, természetesen adok szívesen :)

Szóval az akvárium kiköltözött a konyhába, alig voltam itthon, a növények nagyon durván megsínylették a gondozás hiányát, az alga szétette az egészet :(
A halak ellenben életben maradtak, nagyon büszke vagyok a tetra 800plus-ra, nagyon szépen vizsgázott! :D

De a felújítás kész, az akvárium visszaköltözött a helyére és a napokban új életet leheltünk bele! :)
Öröm az ürömben, hogy végre üzembe állíthattam egy nagynyomású co2-rszt és vettem szép üveg ki- és befolyókat!

Új naplót nem nyitok neki, lehessen látni az életútját :)

[OFF]

Közben azért az akvarizálást nem hagytam abba teljesen, anyumnak összeraktunk egy növényes akváriumot, sok növény onnan jött át.
Bár lelkes olvasója a fórumnak, nem szeretne naplót, de azért egy képet beszúrok az akváriumáról ;)
IMG_2572.JPG

[OFF vége]


Szóval az újrakezdés pontokban :D : az akváriumot leengedtük, hatalmas vízcsere, régi dekorok ki, tereprendezés, új redmoorok faragás után be, savtesztelt kövek be, növények át/beültetése, szűrő tisztítás.

Most egy redmooros scapet csináltunk, a nanoba (ami sajnos teljesen felszámolásra került) szeretnék majd egy iwagumit, de csak miután már minden mással kész vagyok :D


Technikai paraméterek még egyszer, hogy ne kelljen lapozgatni:

Akvárium: 70x35x40 98l, opti white
Világítás: Aqua japan akvárium oldalára erősíthető armatúra (reflektoros), 55w, t5, 6500K
Szűrés: Tetra 800+, Gyári töltet (valamennyi még belőle), Substrat pro, Seachem Purigen
CO2: Nagynyomású (2l-es palack, oxyturbo reduktor tűszeleppel, GA mágnesszelep, Ada visszafolyásgátló, ISTA 3in1 difi)
Táptalaj: Denerle NutriBasis 6in1
Ált. talaj: Denerle scaper's soil
Tápozás: Green Aqua Micro, Green Aqua Macro, Easycarbo
Növények: Holnap leírom
Halak: Holnap leírom

Rossz hír: Szegény vitorlás, miután túlélte a több hónapos tortúrát, az újrarendezés előtt egy nappal öngyilkos lett, kiugrott... RIP :(


Képek felújításról (előtte-most) (Mobilos képek, majd ha már megéri, csinálok normálisakat :p )


IMG_2561.JPG
Így nézett ki szerencsétlen a legelején... :( (ezúton is elnézést, hogy ilyen képet feltöltök, de nagyobb a kontraszt... :D )



IMG_2565.JPG
Vízcsere után anyumtól kapott növények egy része átköltözött, de még mindig ronda... :D




IMG_2602.JPG
Víz leeresztve, elkezdtünk sakkozni a gyökerekkel


IMG_2604.JPG
Scape nagyjából kész, a súlyozókövek természetesen pár hét múlva lejönnek :D


IMG_2606.JPG
Kb kész, frissen feltöltve


És most "másnaposan":
IMG_2613.JPG
IMG_2614.JPG
IMG_2615.JPG
IMG_2616.JPG

A sarkok még üresek, a tervek szerint majd benövik a növények :p

A közeljövőben tervezem upgradeelni a világítást, esetleg a szűrést :)


Természetesen, mint mindig, minden kritikát, tanácsot, észrevételt, stb., szívesen fogadok (sőt, még örülök is neki... :D )

Köszönöm, ha elolvastad!

UI.: Jó újra itt ;)
 
Sziasztok!
Kövi hónapban üzembe állítok egy tetra ex600 plust (600l/h)- a jelenlegi 800-as (800l/h) mellé :) Egyrészt, mert kevésnek érzem a flow-t, másrészt szeretném, ha lenne "tartalék kapacitás" :)

A tervem a következő, lsz véleményezzétek, szeretném, ha jól menne, most kivételesen előbb szeretnék tervezni, minthogy megcsináljam :D

A 800-as szűrőt telenyomnám biológiai szűrőanyaggal (alulra kerámia, felül perlon, esetleg Seachem Purigen), ez vinné a biológiai szűrést főleg
A 600-asra (előbb-utóbb) raknék egy üveg skimmer-t a szívó ágra, a nyomó ágra egy külső fűtőt, és egy inline difit (szerintem a reaktort nem viszi el). A skimmeres befolyó miatt ide alulra mindenképp valami mechanikai szűrőanyagot tennék, max a legfelső kosárba biológiait, perlont, purigent.

2 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban :)
- Ez a megoldás így jó- e vajon? Így összesen 1400 l/h névleges forgatás lenne 98 literre. Úgy gondolom, a fűtő és az inline difi nem fogja le a teljesítményt. Egy reaktort gondolom nem visz el... (javítsatok ki, kérlek, ha tévedek :)
- Ha a 600-as szűrő beömlő ágára kötöm az inline difit (hogy jobban beoldódjon a co2), az teljesen hazavágja azt az alapból kevés biológiai szűrést?

Ha a szűrés rendben van, egy odyssea quad 4x24W + moonlight led világítást szeretnék fölé

A végére egy telefon által összedobott videó az akváriumról ;)

 
Az ígért leltár :)

Növények:
Riccia fluitans
Hygrophila corymbosa
Ranunculus Inundatus
ludvigia repens
pogostemon helferi
Rotala spec green
Vallisneria nana
Anubias nana bonsai
Hemianthus Micranthemoides
Nagyon kevés montecarlo

Lakók:
9 neon
10 ötöves díszmárna
4 páncélosharcsa
1 sziámi algázó
3 oto
2 botia
5 amano
5-10 sakura, rc

Tegnap csináltam 50% vízcserét, előtte mértem vízparamétereket
pH: 6,7
KH: 13nk
GH: 15nk
NO3: 1ppm
NH4: 0ppm
CO2: 25ppm
Hőmérséklet: 24°C

Az akvárium szépen fejlődik, a növények növögetnek, a víz tiszta, meg vagyok elégedve :D

IMG_1933_1.jpg
IMG_1936_1.jpg
IMG_1937.jpg
 
Sziasztok! :)
Ma beültettünk 2 tő tavi tündérhínárt (Cabomba aquatica) és @Rebal kolléga jóvoltából 2 tő Hygrophila difformis-t :) (plusz anyum akváriumából a nyírásból pár szál ludvigia-t, Hemianthus Micranthemoides-t)
Mindenki jól érzi magát, szépen fejlődgetnek a növények.

Egy gyors telós kép:
IMG_2783_1.jpg
 
Az EX800 elviszi a 98l-t. Szerintem felesleges 2 szűrővel szenvedni. Szkimmernek tökéletes az Eheim szkimmer. A co2-t én a Sera forgólapátos reaktorával oldom meg. Nekem tökéletesen bevált. Csináltam rá egy söntöt, hogy ne legyen akkora áramlás benne, mert kiviszi a bubikat. Így alig fojtja a szűrőt, szinte észre se venni. A beoldás tökéletes, hangja alig van. A difi tele vágja bubival az egész akváriumot, ezért nem szeretem. A reaktor sokkal jobb.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Az EX800 elviszi a 98l-t. Szerintem felesleges 2 szűrővel szenvedni.

Köszi :)
Azért gondoltam rá, mert (főleg mióta beraktam a lillyt) kevésnek látom a flowt. És szeretnék egy erősebb lámpát (cca 1w/l) hadrendbe állítani a nagynyomású co2 mellé, nehogy algabumm legyen belőle :/
Nemrég takarítottam a szűrőt, mondjuk a csövek még koszosak, úgy tudom az leviheti az áramlást. De már úton van a csőtisztító :D

Esetleg a söntről van fotód, v leírnád, hogy csináltad? :) :)
 
Köszi :)
Azért gondoltam rá, mert (főleg mióta beraktam a lillyt) kevésnek látom a flowt. És szeretnék egy erősebb lámpát (cca 1w/l) hadrendbe állítani a nagynyomású co2 mellé, nehogy algabumm legyen belőle :/
Nemrég takarítottam a szűrőt, mondjuk a csövek még koszosak, úgy tudom az leviheti az áramlást. De már úton van a csőtisztító :D

Esetleg a söntről van fotód, v leírnád, hogy csináltad? :) :)
ba89ef28c4440ece745f7991729efa11.jpg
3/4-es kerti locsoló alkatrészekből.
Neked 1/2-es kell valószínűleg.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Hali! :)
Tegnap megjött a GA black friday-es csomag, benne egy üveg DC és egy EHEIM csőpuccerováló szett :D
Mindkettőt beüzemeltem ma, a diffúzort leszámítva mér minden üveg az akiban.
A szűrő kapott még egy liter substrat prot, felkészülvén az erősebb világításra... :p
A növények, halak, garnélák nagyon jól érzik magukat, aminek nagyon örülök!

Szerintetek van olyan co2 reaktor (akár gyári, akár diy), amit a tetra 800-as (esetleg shunt-el) elvisz anélkül, h az a szűrés rovására menne? :)

Képek ;) (Fotózás közben az egyik súlyzókövet lekaptam)
IMG_2813_1.jpg
IMG_1958_1.jpg
IMG_1947_1.jpg
IMG_1948_1.jpg
IMG_1953_1.jpg
 
Hali! :)
Tegnap megjött a GA black friday-es csomag, benne egy üveg DC és egy EHEIM csőpuccerováló szett :D
Mindkettőt beüzemeltem ma, a diffúzort leszámítva mér minden üveg az akiban.
A szűrő kapott még egy liter substrat prot, felkészülvén az erősebb világításra... [emoji14]
A növények, halak, garnélák nagyon jól érzik magukat, aminek nagyon örülök!

Szerintetek van olyan co2 reaktor (akár gyári, akár diy), amit a tetra 800-as (esetleg shunt-el) elvisz anélkül, h az a szűrés rovására menne? :)

Képek ;) (Fotózás közben az egyik súlyzókövet lekaptam)
View attachment 21587
View attachment 21591
View attachment 21588
View attachment 21589
View attachment 21590
Van igen.diy topikban ratalalsz.
Nagyon szep a novenyezes.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Helo! :)
A napokban új lakók költöztek az akváriumba, 5 oto, és 5 rc, jól érzik magukat, gyorsan munkába is álltak :D

A múltkori vízcsere előtt mértem paramétereket (pH 6,9, KH 15, GH 17). A ph a múltkorihoz képest gondolom azért nőtt, mert koszos volt már a difi, gyengébb volt a beoldás. Viszont a KH, GH növekedést nem értem mi okozhatta, ez ügyben én nem változtattam semmit... :D valakinek esetleg nincs tippje? :)

Végre vettem egy eheim skimmert, remekül végzi a dolgát, teljesen eltűnt a felszíni hártya. Egyelőre manuálisan indítgatom, majd szerzek hozzá egy időkapcsolót.

Pár telós kép ma estéről:
IMG_2884_1.jpg
IMG_2883_1.jpg
IMG_2881_1.jpg
 
Hali! :)
Tegnap megjött a GA black friday-es csomag, benne egy üveg DC és egy EHEIM csőpuccerováló szett :D
Mindkettőt beüzemeltem ma, a diffúzort leszámítva mér minden üveg az akiban.
A szűrő kapott még egy liter substrat prot, felkészülvén az erősebb világításra... [emoji14]
A növények, halak, garnélák nagyon jól érzik magukat, aminek nagyon örülök!

Szerintetek van olyan co2 reaktor (akár gyári, akár diy), amit a tetra 800-as (esetleg shunt-el) elvisz anélkül, h az a szűrés rovására menne? :)

Képek ;) (Fotózás közben az egyik súlyzókövet lekaptam)
View attachment 21587
View attachment 21591
View attachment 21588
View attachment 21589
View attachment 21590
Igen van olyan reaktor. Az előző hozzászólásomban említettem.
https://akvakertesz.hu/index.php?posts/339246


Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Megvolt a szokásos vízcsere, meg is kellett nyírnom a növényeket, szépen dzsungelesedik az aki :)
Nagyon szépen nő minden, lakók boldogok. Az Echinodorus Quadricostatus (még az előző scapeből) nagyon rosszul volt, nyomtam alá jbl tápgolyót, úgy néz ki, jót tett neki (kopp-kopp-kopp). A többi "káosz előtti" növény is kezd magához térni! :p

Írtam a Jézuskának levelet, h nagyon jó voltam idén, úgyh szeretném számítógépről vezérelhető, 5460 lumenes, napfelkeltés/naplementés LED-es világításra upgradeelni a jelenlegit, úgyh ez a kövi nagy lépés (ha szerinte is jó voltam... :rolleyes: )

Jelenleg itt tartunk:
IMG_1964_1.jpgIMG_2956_1.jpg
IMG_1966_1.jpg
 
Úgy tűnik, mint aki jól van, szerintem csak a kép sz*r :D Úszkál, eszik mindegyik, épp most úszott el 3 a felszínen (lámpaoltás után) :)
Mi a gyanús benne?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére