• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes akváriumom

Jöhetnek a kötözős növények!

Gondoltam rá, csak nagyon gondolkodom, hogy hogyan oldjam meg szépen :) Valahogy úgy kéne, h azért látszódjon a gyökér is a sok zöldtől, de mégse csak egy "nagy mohagömb2 legyen a fa végén...

Elég hülyén fogalmaztam, de remélem érthető :D :D
 
Gondoltam rá, csak nagyon gondolkodom, hogy hogyan oldjam meg szépen :) Valahogy úgy kéne, h azért látszódjon a gyökér is a sok zöldtől, de mégse csak egy "nagy mohagömb2 legyen a fa végén...

Elég hülyén fogalmaztam, de remélem érthető :D :D
A mohát ne a fa végére tedd, és gyakran nyírd meg :cool: Én a felfelé törő ágakra kötöznék mohát, és ezek árnyékába lehet tenni az anubiast és a bucét. A mennyiségen van a hangsúly, ha nem sokat teszel, akkor fognak látszani az ágak is. A vízből kinyúló részre meg valami emers csodát lehetne alkotni;)
 
Sziasztok! :)
Gyors helyzetjelentés:
Szépen fejlődik az aki, a jobb sarok egész jó már, a bal hátsó rész valamiért el van maradva, de növöget.

Telós képek utómunka nélkül:
IMG_2991.JPG
IMG_2992.JPG
IMG_2979.JPG
A fára egyelőre nem kell moha, van rajta alga... :D

IMG_2925.JPG
 
Hali! :)
Ma elmentünk a LED világításért, gondoltam megosztom a részleteket ;)

LDX4-LED világítás:
Hossz 80 cm (igazából 75cm (pont mint az akvárium), a lábak kihúzásával lehet 80cm- ig növelni)
LED csíkok: 2x6000K (daylight) + 460nm (kék) + 645nm (piros)
42W, 5460lm

Vezérlés: TC420 számítógépről programozható vezérlő

Egyrészt sokkal erősebb, mint a mostani világítás, másrészt a vezérlőnek köszönhetően beállíthatok napfelkelte-full fény-naplemente-holdfény világításokat, ami nagyon király, és egész nap gyönyörködhetek az akváriumban, anélkül, h az kárát látná a túlzott megvilágításnak... :D

Remélem ez alatt a ludwigia is rendesen bevörösödik :p

Nagyon kíváncsi voltam a moonlight funkcióra, úgyh ráraktuk egy még beüzemeletlen nanocube-ra: :p
IMG_2994.JPG
Kicsit nagyobb, mint a 30x30x35-ös, na... :D
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Megvolt a heti vízcsere, takarítás :)
A hygrophyla difformist nagyon visszavágtam és egy részét hátrébb ültettem, mert gyorsabban nőtt, mint ahogy gyökeret növesztett és a skimmer, amikor bekapcsolt, kihúzta a földből... :D
Most erősen megmetszettem, remélem így most rendesen megkapaszkodik :) Szerintem hamar benövi megint a jobb sarkot, iszonyat gyorsan nő...
És végre lekerültek a súlyzókövek a redmoorokról!

Kölcsönkértem öcsém gépét (canon eos 600d), megpróbáltam pár használgató képet csinálni :D

Totálok :
IMG_7303@0,15x.jpg
IMG_7305@0,15x.jpg

Halacsok:
IMG_7263@0,15x.jpg
IMG_7266@0,15x.jpg

A HM kezd bokrosodni, nyírom, visszaületgetem, nyírom, visszaültetgetem.......
IMG_7275@0,15x.jpg

Riccia bubikkal:
IMG_7307@0,15x.jpg

Köszi, h benéztél! ;)
 

Attachments

  • IMG_7285@0,15x.jpg
    IMG_7285@0,15x.jpg
    171.4 KB · Megtekintések: 0
Pontosítanám a tőlem kapott difformis nevét: az valójában sallangos vízipáfrány - Ceratopteris thalictroides!:oops: Én is difformis néven kaptam, nagyon hasonlítanak, és elhittem, nem azonosítottam kellő alapossággal! Bocsi!
Egyébként képes egy levágott darab levélről új hajtást hozni!:)
 
Sziasztok!
Utólag is boldog karácsonyt mindenkinek! :)

Gondoltam adok egy helyzetjelentést a két ünnep között.

Beüzemeltem az új pilácsot! (adatok feljebb) Plusz a szokásos karbantartás (vízcsere, metszés, fákat megsuvickoltam fogkefével, stb)

Ilyen full fényerőn, a növények végre bubiznak délutánra! :D
IMG_3162_2@0,33x.jpg


A napfelkelte/naplemente és moonlight funkciókkal a telefonom nem nagyon tudott megbirkózni, élőben nem ilyen "műanyag", de most ennyire futotta :D
Majd elkérem öcsém gépét és megpróbálok normális fotókat csinálni, mert élőben tényleg iszonyat jól néz ki :)
IMG_3137@0,33x.jpg
IMG_3139@0,33x.jpg



Most épp így van beprogramozva, még a napfelkeltét, naplementét lehet rövidebbre veszem. Ha bárkinek van ilyesmi tapasztalata, hogy mi lenne ideális, kérem, ne tartsa magában! ;)
  • CH1: Vörös (646nm)
  • CH2: Fehér (6000K)
  • CH3: Kék (460nm)
  • CH4: Fehér (6000K)
A fényerő szép átmenetesen nő/csökken, azért van néhol 2 időpontra is ugyanaz beállítva, hogy csak a másodiktól kezdjen el változni :)

lámpa.jpg
 
Helo :)

Szokásos heti vízcsere, kis nyírás, friss képek (telós mind, lassan csinálok "normálisakat") ;)

Szemből: (elképesztő, milyen tempóban nőnek a növények...)
Bár a képen nem látszik, mert visszavágtam, de a ludwigia végre kezd bevörösödni!
IMG_3234@0,33x.jpg

Messziről:
IMG_3223@0,33x.jpg

Egy anubiast lávakőre kötözve átraktam a jobb oldali fa mélyedésébe, jól érzi magát, jön még több
IMG_3233@0,5x.jpg

Az új világítással a nap végére végre bubizás van!! :D
IMG_3230@0,5x.jpg

És késő este sem teljesen sötét (elképesztő, a telefon mennyire nem adja vissza, milyen jól néz ki élőben... :D )
IMG_3240@0,33x.jpg


Hétvégén megyünk a GA-ba, veszek foszfát tesztet, mert nagyon gyorsan gyűlik az üvegen és a fákon a zöld poralga... Szerintem nem a CO2-vel van baj, mert a DC színe mindenhol rendben van. Az új világítást sem okolnám, mert a réginél is megvolt, pedig az csak 0,6 W/l volt.
Más ötletem nincs, ha valakinek van, megköszönöm a segítséget :D
A jelenlegi tápozás: napi 4ml Green Aqua Micro, macro; 5ml easycarbo.

Köszi, h benéztél! :)
 
Helo :)

Szokásos heti vízcsere, kis nyírás, friss képek (telós mind, lassan csinálok "normálisakat") ;)

Szemből: (elképesztő, milyen tempóban nőnek a növények...)
Bár a képen nem látszik, mert visszavágtam, de a ludwigia végre kezd bevörösödni!
View attachment 23658

Messziről:
View attachment 23655

Egy anubiast lávakőre kötözve átraktam a jobb oldali fa mélyedésébe, jól érzi magát, jön még több
View attachment 23657

Az új világítással a nap végére végre bubizás van!! :D
View attachment 23656

És késő este sem teljesen sötét (elképesztő, a telefon mennyire nem adja vissza, milyen jól néz ki élőben... :D )
View attachment 23659


Hétvégén megyünk a GA-ba, veszek foszfát tesztet, mert nagyon gyorsan gyűlik az üvegen és a fákon a zöld poralga... Szerintem nem a CO2-vel van baj, mert a DC színe mindenhol rendben van. Az új világítást sem okolnám, mert a réginél is megvolt, pedig az csak 0,6 W/l volt.
Más ötletem nincs, ha valakinek van, megköszönöm a segítséget :D
A jelenlegi tápozás: napi 4ml Green Aqua Micro, macro; 5ml easycarbo.

Köszi, h benéztél! :)
Szia!
Szerintem túltápozod. Én a 150L-esbe adagoltam ennyit, de volt, hogy még kevesebbet és jól működött.
Most hetente tápozok és így is jó, csak a foszfátot kell naponta is pótolni egy kicsit, különben hétvégére elfogy valamiért.
Javaslom, hogy a vörös ledekkel napközben is világíts valamennyire a fehér mellett, mert ez segíti a növények erősödését, növekedését. A TC420-szal tök jól be lehet állítani. Annyi vöröset adj neki amennyi még nem zavarja a látványt! Nálam bevált.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Sziasztok! :)

Mértem foszfát szintet, konkrétan nem volt, a nitrát tökéletes, úgyh megturbóztam a tápozást easyfosfo-val, remélem jó lesz :)

Az egyik lekötözött riccát kiszedtem, egy másikat hátrébb raktam, előre a helyére HM-et ültettem, és beköltözött még egy anubias is.

IMG_7769@0,2x.jpg
IMG_7790@0,2x.jpg
IMG_7796@0,2x.jpg
IMG_7743@0,18x.jpg IMG_7750@0,2x.jpg
IMG_7752@0,2x.jpg
IMG_7763@0,2x.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére