• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lonely Mountain

Húú köszi a tippet. Nem mertem megemelni a carbot nehogy ártson a garnéláknak és az otoknak de akkor felemelem 6ml-re. Jelenleg 7 és fél órát világít de tegnap levettem 7-re. Vízcsere most kb 3 naponta 30-40% a héten szeretnék átállni a heti vízcserékre.
Az átállást ne egyből csináld, hanem fokozatosan, mondjuk két lépcsőben és akkor a garnikkal nem lesz gond.
A 7 óra jó lesz, mert elég erős a pilácsod, a vízcsere is jónak tűnik.
 
És íme az akvárium 3 hetesen, kicsit barna kicsit kezdő de a miénk!
Soha rosszabb kezdést!(y)
Nagyon szép az akváriumod, le a kalappal! Szép lassan fenheted az ollódat;) A heteranthera máris megérdemli a nyírást, mert nagyon el tud nyurgulni, ott hátul pedig egy bokros verzió jobban mutatna.
 
Soha rosszabb kezdést!(y)
Nagyon szép az akváriumod, le a kalappal! Szép lassan fenheted az ollódat;) A heteranthera máris megérdemli a nyírást, mert nagyon el tud nyurgulni, ott hátul pedig egy bokros verzió jobban mutatna.
Jaj hát őt már többször megnyírtam mert kb kimászna az akváriumbol a plafonig ha tehetné. Nem akartam még jobban megnyírni mert azt olvastam az a jo ha minel több növény van a kezdetekben, hogy ne terjedjen úgy az alga. Amint ez a barna alga eltűnik drasztikus nyírás jön, mert már nekem is jobban tetszene bokorként!
 
Gratulálok, nagyon szép az akvi!

Nem tudom miért, de valahogy folyamatosan az az érzésem, hogy ez az enyém nagytestvére :) , annyira egyezik a hangulata (pedig az elrendezés is tök más és a növények sem egyeznek)... Hét végén küldök egy aktuális állapotot, szerintem érteni fogod, mire gondolok ;)
A középső és jobb hátsó fekvő kövek nagyon ismerősek, majdnem az enyémben is azok kötöttek ki, de végül visszaraktam őket. Ahogy látom, jó helyre kerültek!

Oto-ból szerintem kb 12db is elférne benne, nálam 4-en vannak 6 amanóval és sehol sincs alga...

További sok sikert!
 
Gratulálok, nagyon szép az akvi!

Nem tudom miért, de valahogy folyamatosan az az érzésem, hogy ez az enyém nagytestvére :) , annyira egyezik a hangulata (pedig az elrendezés is tök más és a növények sem egyeznek)... Hét végén küldök egy aktuális állapotot, szerintem érteni fogod, mire gondolok ;)
A középső és jobb hátsó fekvő kövek nagyon ismerősek, majdnem az enyémben is azok kötöttek ki, de végül visszaraktam őket. Ahogy látom, jó helyre kerültek!

Oto-ból szerintem kb 12db is elférne benne, nálam 4-en vannak 6 amanóval és sehol sincs alga...

További sok sikert!
Köszi szépen! Kivancsi vagyok milyen lehet a kistestvér :D Igen ott rontottam el, hogy nem terveztem be pár amanot....mindenki azt mondja, hogy ők sokkal jobb algapusztítók mint barmely más garnéla. Jövő héten megyünk halakért akkor kipótolom az oto állományt is, a hibáiból tanul az ember :) a köveket kb 2 hónapja vettük a GA-ban eredetileg dragon kő lett volna de megtetszett ennek a kőnek a textúrája és végül ez mellett döntöttünk. Várom a képet küldd mindenképp!!!
 
El vagyok keseredve....az alga ki akar engem készíteni! Szegeny montecarlon már lassan mindenhol ott van ez a sárgásbarna alga es egy két helyen már el is kezdtek málani a levelei pedig olyan szépen gyepesedett már...megjott a Twinstar de ugye aztnem a már meglévő alga ellen jó, szóval tanácstalan vagyok. Carbo adag most 5ml, kipucoltuk aszűrőcsöveket kicseréltem a perlon vattát és most ázik a Seachem Purigen. Tudok még szerintetek valamit tenni ellene? Esetleg valami másik algaölő szerrel próbalkozzak?
 
Esetleg valami közelebbi képet lőhetnél az algáról,hogy lássuk,miről van szó,de amennyiben vatta szerű,akkor gyanús,hogy Rhizoclonium lesz..érdemes lenne egy adag amanot rá szabadítani,azok elintézik a dolgot!
 
Köszi szépen! Átolvastam, azért nem vagyok benne biztos, hogy ez nem diatom. Erős a gyanum, hogy mindkét algafajta jelen van egyszerre...de ahogy látom mindkét algára amano garnelak a megoldás. Csak jussak el egyszer értük a GA-ba!!

Igen,mindkettőre jó lehet.Minél hamarabb és minél többet,úgy pár nap alatt eltüntetik a srácok! :)
Sikerült kitalálni,hogy milyen halak lesznek benne?
 
Monte Carlo miatt ne aggódj. Csak a szokásos friss start. Sok élénk zöld hajtás van. Ha bent lesznek az amanok gyorsan rendet vágnak.
 
Monte Carlo miatt ne aggódj. Csak a szokásos friss start. Sok élénk zöld hajtás van. Ha bent lesznek az amanok gyorsan rendet vágnak.
Jolvan most egy kicsit megnyugodtam! Köszi Viktor! A héten megyünk amanokert, ha sikerül időben kijutnunk hozzátok! :)
 
Nos egy kicsit elhanyagoltam a naplóírást de most pótolom!
Hétfőn bővült az akvárium pár új lakóval, 10 db popondetta furcata-val 6 db színpompás dánióval, 8 db amano garnélával továbbá a már meglévő otok mellé társult még 4 db :) Szerencsére mindenki épségben megúszta az átszoktatást, haláleset nem történt.

Az algainvázió a lelkes amano csapatnak köszönhetően megszűnt. Már csak zöldpont algát látok itt ott. Hihetetlenek ezek a kis garnélák, egy éjszaka alatt eltüntették az algák több mint felét majd egy nap alatt a másikat. Elképesztő!!! A halak már az első órától nagyon kis kiváncsiak nem bújkálnak cikáznak csapatokban össze vissza.

Sajnos egy őslakos yellowfire garnéla pályafutását szó szerint derékba törte a szűrő szívócsöve, ezért most az esetleges ujabb halálesetek elkerülése érdekében kikukáztam a tetra gyári alkatrészei közül egy szivacsot ami nagyjából fedi a nyílásokat. Ez majd le lesz cserélve valami jobb megoldásra, talán szúnyoghálóra még keresem a végső megoldást.

A növények is szépen fejlődnek, a microsorum is kezd talán magához térni a levelein jönnek a gyökeres hajtások. A monte carlo-ról az amanok szépen lepucolták az alga nagy részét. Többi növényt meg állandóan vissza kell nyírnom mert nőnek mint a bolondgomba :D

Próbálkozom elsajátítani a fényképezőgép használatát, csináltam is tegnap pár képet előre elnézést még nagyon kezdő vagyok a témában! :D
IMG_2556
IMG_2557
IMG_2565

Röviden ennyi, gondolkodom még egy vagy két fajta növény beszerzésén az előtérbe, hogy ki tudjak próbálni minél több fajta növényt tapasztalatszerzésnek.

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Jó olvasni, hogy megoldódnak a gondok:)
Tetszik ez a kissé rövid záridővel készült kép, a zöldek szépek, a pirosnak kicsit kevés.
Az akvád hangulata továbbra is bejön, szép kezdés(y)
 
Alakul ez!(y)
Jók a halacsok,szerintem jó választás volt! :)
Kipróbálhatnád,milyen háttérrel,hátha jól áll neki.
 
Back
Oldal tetejére