• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első kezdő növényesem 36 literben

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Megjelent a fonal alga. Napi vízcserét csinálom, a tápozás Brighty K 1,5 nyomás 8-9 között, CO2 indul 11-kor, világítás indul 14-kor 33W, CO2 leáll 19-kor, világítás leáll 20-kor. Azt vettem észre, hogy a HC sem bubizik, DC még nincs (napokban várom) így beállítottam 1bubi/mp kezdetnek. A feltöltés után az első két napban még volt bubizás. A vízcsere kb 50%, fele csapvíz- fele ioncserélt.
Kérlek segítsetek

Köszi
 
Szia Gábor!

Kérlek segítsetek

A minimál sziklás akváriumoknál ez rendszeresen előfordul indítás után!
Nincs ami a fényt felfogná, a növények is még kezdeti fázisban vannak, nem tudnak mindent úgy hasznosítani mint később!
Lehet kap egy kis plusz fényt is kívülről az akvárium a nap folyamán.
Ki lehet próbálni kicsit feljebb emelni a lámpákat, vagy egy fél órával csökkenteni a világítást, valamilyen úszó növényt, vagy hínárt betenni ideiglenesen.

Addig is fogkefe, hurkapálca, csipesz, TÜRELEM!

A.ttila
 
Szia Gábor!



A minimál sziklás akváriumoknál ez rendszeresen előfordul indítás után!
Nincs ami a fényt felfogná, a növények is még kezdeti fázisban vannak, nem tudnak mindent úgy hasznosítani mint később!
Lehet kap egy kis plusz fényt is kívülről az akvárium a nap folyamán.
Ki lehet próbálni kicsit feljebb emelni a lámpákat, vagy egy fél órával csökkenteni a világítást, valamilyen úszó növényt, vagy hínárt betenni ideiglenesen.

Addig is fogkefe, hurkapálca, csipesz, TÜRELEM!

A.ttila

Köszi a választ. Amúgy amiket írtam (tápozás,CO) azok rendben lehetnek? A bubizás miért nincs?

Köszi
 
Grat, szép aki! (y)
A beállítások szerintem jók, a növényeidnek még át kell állniuk, adj nekik időt! ;)
 
Sziasztok,

Most 3 és fél hetes az aki. A zöld pont és fonál alga jelen van. Bekerült 1 cserép nana, a világítás 6 és fél óra és 3 naponta vízcsere. Az algán kívül szerintetek egészségesek a növények? A CO2 szerintem nem a legjobb mert kb 10 bubi/mp és még nem az igazi zöld a DC. Talán nagyon hamar kimegy a vízből? Mit lehet tenni ellene? Talán egy olyan difi amit lejjebb lehet rakni? A növényeket mikot lehet megnyírni?
A segítséget előre is köszönöm

8451341620_9d3ccaef12_z.jpg


8451341748_860808808f_z.jpg


8450254677_280faee6f5_z.jpg


8451340552_78e5f6840b_z.jpg
 
Jesszusom, azért ne csinálj szódát az akvából! Bőven felesleges az a 10bubi/mp, simán jó az 1b/mp ha megfelelően helyezed el!
Próbáld olyan helyre rakni,ahol belekap a bubikba az áramlat és szépen bejárja az akváriumot! Ahogy nézem a képen, nagyon fent van a diffi,rengeteg kiszökik így, tolhatod sokkal lejjebb majdnem a talajig, és rakd a kifolyó ág alá-mellé úgy,hogy a flow elvigye. :)
Amúgy az szép medence, egészségesek a növényeid! (y)
 
Még valami; a stem növényeket, majdnem mindegy,hogy mikor nyírod, pl a HM-et már fazonírozhatod. :)
(A világítást emeld feljebb, vagy csökkentsd fél-vagy 1 órával)
 
Ezt a Do!Aqua difit nem lehet lejjebb tenni, de a 10bubi/mp sokkoló. Valamit variálni kéne ott az üvegek elrendezésén, mert ez nem jó így.
 
Ennek ellenére ADA Gallery-ben működik tökéletesen, szóval itt kell egy kicsit még állítgatni a lillyt vagy jetet.
 
Sziasztok,

Egy kicsit elmaradtam a napló írásával. Az utolsó bejegyzés óta történt egy két változás. A HC teljesen kipusztult és a nana sem bírta (fonal alga és bebarnult minden majd el is száradtak)ezért egy teljes takarítás után parvula mini-t ültettem bele 5 cseréppel.Közben beszereztem easy carbo-t is és a világítást úgy módosítottam, hogy délben bekapcsol a 20W-os majd 4 órakor a 13W is és így megy este 8-ig. A tápozás az maradt ADA Brighty K és step 1 + hozzá jött a carbo. A CO lámpa indulás előtt egy órával kapcsol be és 1 órával lámpaoltás előtt kapcsol le. A vízfelszín tetején a filmes réteg mikor tűnik el és mitől van? ADA Clear float? A szűrő szerintem megmozgatja a felszínt de lehet nem eléggé? Ezzel a beakasztós szűrőcsővel nem sok lehetőség van. A növények ma egy hete lettek beültetve és szerintem eddig bírják. Szerintetek?
És akkor a képek:

8526568715_3ed6730bbb_z.jpg


8526570399_4409c10d04_z.jpg


8527684894_fe336a7aeb_z.jpg


8527684982_c225554c1c_z.jpg
 
Az olajos réteg megszűnik nagyjából, ha a növények alkalmazkodnak az akváriumi élethet és szépen fejlődnek. 1 hét még korai nekik. Most jön még a diatom valószínűleg.
Tartsd a sűrű vízcseréket, abból baj nem lehet.
 
Sziasztok,
Már rég írtam a naplóba ezért most megteszem. A 36L-es zátonyra futott, nem boldogultam vele.A GA-ban Viktor is adott tanácsokat, de semmi nem segített.Megpróbálkozom a nagyobb 112L-est beindítani, de nem mint halas hanem növényes. Annak indítok majd egy új naplót ezt pedig lezárom.
 
Sziasztok,
Már rég írtam a naplóba ezért most megteszem. A 36L-es zátonyra futott, nem boldogultam vele.A GA-ban Viktor is adott tanácsokat, de semmi nem segített.Megpróbálkozom a nagyobb 112L-est beindítani, de nem mint halas hanem növényes. Annak indítok majd egy új naplót ezt pedig lezárom.

Sajnálom, hogy nem sikerült jobb útra terelni az akváriumot.
 
Back
Oldal tetejére