• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A kis 25-ös

A plusz szűrés biztos, hogy nem fog rontani a helyzeten, szerintem tedd bele. :) Az ottókák miatt én mindenképpen szedegetném és törölgetném az algát naponta, ahol lehet, ketten úgysem tudnak vele elbírni, segíts nekik.

A teszttel kapcsolatban: mennyiért és milyen tesztet akartak neked eladni, illetve milyen boltokban jártál? A házhoz szállítás elég drága sajnos, ha nem veszel sok mindent. Viszont ha esetleg van pesti ismerősöd, aki megvenné neked a tesztet itt helyben (már ha talál olyan boltot, ahol jó áron van és te nem volt ott), akkor a (óóóó moderálták a tudjukmi nevét, pedig nem az oldalt akarom hirtedni ,csak az automatáját :p) csomagautomatájával (600 Ft, 25-ig minden csomag) másnapra megkapod. Vagyis, ha holnap 13-ig kiveszik, akkor az hétfőre van ott, a hétvége sajnos nem szerencsés ilyenkor. A boltos rendelésnél talán gyorsabb lehet, de mindenképpen olcsóbb.
Még pécsi boltokban tudsz talán körülnézni, bár kétlem, hogy olcsóak lennének arrafelé az ilyen dolgok. :(
 
A plusz szűrés biztos, hogy nem fog rontani a helyzeten, szerintem tedd bele. :) Az ottókák miatt én mindenképpen szedegetném és törölgetném az algát naponta, ahol lehet, ketten úgysem tudnak vele elbírni, segíts nekik.

A teszttel kapcsolatban: mennyiért és milyen tesztet akartak neked eladni, illetve milyen boltokban jártál?

Szedegetem, simogatom rendszeresen. Le is rakódik mindenhova, mert nem viszi el azonnal a szűrő :/

Nem mertem kiírni :D JBL-t akartak volna a Fressiben 6000+-ért. A vicces az volt, hogy bizonygatták, hogy ennek ez az ára (érdekes, hogy még a GA-nál is töredáron van), amivel akár meg is ingathattak volna, ha nem áll mellette a nemrég beszerzett azonos PO4 teszt szintén ugyanennyiért. Ha valamire szükségem van, megveszem, nem igazán érdekel az ára, de ez már pofátlanul magas volt. Tény, hogy a másik két üzlet nem kifejezetten halas volt (a savoyai kisállat bolt - bettákat kb. 3 decis kockákból árulnak, azt hittem sikítva rohanok ki - illetve az Árkádban található Álltaker), de ezek a helyek estek útba. Másnap el akartam látogatni a Vadvilágba, náluk elvileg minden lett volna, de már nem volt időm sajnos.

Esetleg egy sziámi ormányos márnát néhány órára érdemes lehet betenni a szőralga ellen...? Zavarná, hogy kicsi a hely, ha van legelni való és a kifogásával tönkre tenném az akváriumot? Bár ettől még mindig nem az ok szűnik meg, de legalább a növények addig is jobban érezhetik magukat...
 
Esetleg egy sziámi ormányos márnát néhány órára érdemes lehet betenni a szőralga ellen...? Zavarná, hogy kicsi a hely, ha van legelni való és a kifogásával tönkre tenném az akváriumot? Bár ettől még mindig nem az ok szűnik meg, de legalább a növények addig is jobban érezhetik magukat...
Nem ismerem az állatka viselkedését, de nem biztos, hogy azzal kezdené az új helyre kerülést, hogy nekiáll takarítani. :( A kicsi hely miatt lehet, hogy többet rombolna, mint amennyi hasznát látod, és még a halat is stresszelheti az új környezet.
BO-val nem próbálkoztál még? Mondjuk ebben az esetben biztos, hogy ki kéne venni az otókat arra az időre.

bettákat kb. 3 decis kockákból árulnak
A Westendben előre voltak zacskózva, én oda nem járok azóta még nézelődni se. :(

A tesztbeszerzésre még azt tudom javasolni, hogy kérdezz körbe itt fórumon, hogy van-e még mohácsi, vagy környéki, hátha ők is akarnak rendelni, és akkor a szállításra már nem kéne fizetnetek. Én smucig vagyok ilyen szempontból. :oops:
 
Még nem próbálkoztam vele, elég fiatal akvárium. Október közepén egy hétre elmegyünk, arra az időszakra gondoltam egyet, tekintve, hogy akkor se fogok tudni tápozni, és ha 2 nap kihagyással ekkora látszatja van, mi lesz 1 hét után...? De még messze van október közepe :(
Következő hónapban mindenképp rendelek, mert úgyis eszembe jut valami, ami még nincs (vagy nincs elég elfekvőben... :D ), de köszönöm az ötletet!
 
A plusz szűrés biztos, hogy nem fog rontani a helyzeten, szerintem tedd bele. :) Az ottókák miatt én mindenképpen szedegetném és törölgetném az algát naponta, ahol lehet, ketten úgysem tudnak vele elbírni, segíts nekik.

A teszttel kapcsolatban: mennyiért és milyen tesztet akartak neked eladni, illetve milyen boltokban jártál? A házhoz szállítás elég drága sajnos, ha nem veszel sok mindent. Viszont ha esetleg van pesti ismerősöd, aki megvenné neked a tesztet itt helyben (már ha talál olyan boltot, ahol jó áron van és te nem volt ott), akkor a (óóóó moderálták a tudjukmi nevét, pedig nem az oldalt akarom hirtedni ,csak az automatáját :p) csomagautomatájával (600 Ft, 25-ig minden csomag) másnapra megkapod. Vagyis, ha holnap 13-ig kiveszik, akkor az hétfőre van ott, a hétvége sajnos nem szerencsés ilyenkor. A boltos rendelésnél talán gyorsabb lehet, de mindenképpen olcsóbb.
Még pécsi boltokban tudsz talán körülnézni, bár kétlem, hogy olcsóak lennének arrafelé az ilyen dolgok. :(
 
Még pécsi boltokban tudsz talán körülnézni, bár kétlem, hogy olcsóak lennének arrafelé az ilyen dolgok.
Ficánka kb GA árban ad dolgokat, szóval, ha nem vásárolsz 15 ezerért akkor kár Pestre menni ...
 
Még pécsi boltokban tudsz talán körülnézni, bár kétlem, hogy olcsóak lennének arrafelé az ilyen dolgok.
Ficánka kb GA árban ad dolgokat, szóval, ha nem vásárolsz 15 ezerért akkor kár Pestre menni ...

Köszönöm a tippet! :)


Helyzetjelentés:

Szombat reggelről vasárnap este láttam újra az akváriumot, így megint tördeltem egy sort a kezeimet, hogy milyen látvány fog fogadni. Főleg mert ma volt lehetőségem elhozni a garnélákat (nagyon távoli ismerős, egyszeri alkalom, tehát vagy most vagy soha, így nem tolhattam a dolgot). Az első utam temészetesen ehhez az aksihoz vezetett, és leesett az állam...

A kedves kis halacskák kiszabadították a tripartita levelek 90%-át a barna alga alól (szombaton még nem volt zöld levél az akváriumban), a rotala rosefolia szintén gyönyörű zöld, a rotundifolia már csak kevéssé szőrös és barna, a reineckii 'mini' pedig.... Plüssmaciból kopasz növényke! Az üveg tisztaságát meg se említem. De ez még semmi: egy szegény rotalat tetőtől talpig behálózott a BGA, és ELTŰNT róla mára! A talajon pedig szépen felpöndörödött, bár a tripartitán itt-ott még harcol, de kezdetnek ez nagyon nagy öröm.

A garnélák pedig ahogy talajt fogtak, azonnal elkezdtek dolgozni, megilletődés jelét egyáltalán nem mutatták. Teljesen átlátszóan fogták ki őket, mondván, hogy visszavadult színű red cherry-k, de a dobozban már mintha narancssárga cirmosak lettek volna, az akváriumban pedig az összes kifejlett tűzpiros lett. Ez is egy a mai napi meglepetések közül :)
Kb 3-4 kifejlett került a hálóba és vagy 20 különböző korosztályú fiatal. Két kifejletten megfigyeltem, hogy a tor rész mögött mintha meg lenne hasadva a páncéljuk. Így kezdenek vedleni, vagy valamilyen hiányra utal? (Csapvizesek voltak, nálam most 7-8 közötti a GH.)

Jelenleg pedig így néz ki az akvárium (még mindig messze van a széptől, bőven bővítésre szorul növények szempontjából, rajta vagyok. Illetve a növények továbbra is eszeveszett módon nyúlnak fölfelé, nem akarnak terülni, illetve "kompaktak" maradni). Az egyik delikvens fehéredése/repedése pedig valamennyire kivehető:

r2y6Ysw5q5QPOu8IhkGzpPFSuuLikpizpnfPeg9iIlxEUagxJIfzCnJVH3kY96wE2O3tvsOYSN9DzBsJtQ=w1560-h878-no.jpg
 
Szia!
Vedlés szele lesz az :). A 7-8-as GH jó lesz nekik, az enyémek olyan 6-7-es GH mellett szaporodnak szépen. Méretre viszont kisebbek, mintha csapvízben tartanám. Ja, ha visszanyerték a színüket, az pedig azt jelenti, hogy most nagyon jól érzik magukat. Az előző gazdijuknál lehetett valami nekik nem tetsző körülmény.
Örülök, hogy kezd gatyába rázódni az akva!
 
Szia!
Vedlés szele lesz az :). A 7-8-as GH jó lesz nekik, az enyémek olyan 6-7-es GH mellett szaporodnak szépen. Méretre viszont kisebbek, mintha csapvízben tartanám. Ja, ha visszanyerték a színüket, az pedig azt jelenti, hogy most nagyon jól érzik magukat. Az előző gazdijuknál lehetett valami nekik nem tetsző körülmény.
Örülök, hogy kezd gatyába rázódni az akva!

Ma már tuti vigyorogva alszok el :D Köszönöm! :)
 
Átvertek a moháim.

Van nekem ugye eme csodás darab fám:
kgSiJbBysf8JxgHf4k06s9QlQV5xQLaupKAqc6qH_4uUyYtqGDpXIUtgUxDN5xtARBPgqu_QdQ4yZnjWBw=w1263-h947-no.jpg

Imádom-szeretem, nagyon jó formája van! Megnyugvást jelentett a lineatának és a fissinek, úgyhogy ők is biztos. De a kis izék kérdés nélkül ránőttek, ami azért meglepő, mert eddig csak hírből hallottam, hogy ezek RÁNŐNEK a dolgokra, mert ugyanerre a fára ugyanezeket a növényeket soha nem sikerült ránövesztenem, most meg 1 hónap alatt hopp! Odaragad mindkettő. (Jó, a fissi társult egy kis ricciával is, úgyhogy mindhárom)

Úgyhogy a kérdésem az lenne:
Ezt a két mohát EZEN a kis fán lehet esztétikusan együtt növeszteni? Ha igen, melyik részére lenne érdemes terelni (és pluszban kötözni) őket? Már mindenhogy végigpörgettem magamban, de egyis se tetszett különösebben, kíváncsi vagyok ti hogy gondoljátok.

*Ui.:
A BGA feladta :LOL: Cserébe hártyás a vízfelszín. A skimmer nagyon nagy áramlást csinál, megpróbáltam lefojtani, de akkor pont a dolgát nem végzi el...
A garnélák levedlettek, jól érzik magukat - amíg nem megy a skimmer...
Ezeken túl pedig kezd pofásodni a dolog, bennem meg érik az alacsony növények átrendezése, mert ahogy most vannak, sehogy nem fog mutatni. Amint elég sűrű lesz a tripartita elöl, és kicsit jobban összeszedik magukat, megtanulnak A-ból B-be átsétálni néhányan, ezzel kapcsolatban is kikérem majd a véleményeteket a későbbiekben, elképzeléseim vannak.*
 
Nagyon jól kezd kinézni. (y)
Moha ügyben passz, mindenki fáján, kövén tetszik, de amikor magamnál próbáltam alkotni valamit, sose jött be a végeredmény. :p
Skimmerhez: kaphatóak szűrőcsőre szerelhető skimmerek, pár napja volt egy eléggé jó áron itt a fórumon használtan. Érdemes figyelni, és körülnézni. Sajnos túl sokat vacilláltam és lemaradtam róla én is. Épp nem volt hártya, reméltem ,hogy nem is tér vissza, de előbb-utóbb mindig visszatér, szóval én voltam a hülye, hogy nem csaptam le rá. :(
A skimmer esőztető lyukait próbáltad már nagyobbra fúrni? Az nagyban csökkenti az áramlást.

Még egy kérdés: milyen lily-t használsz? Nagyon szeretnék egyet én is, de félek, hogy túl nagy lenne a 30asomba, és nem merem megvenni, a tied meg olyan kis pofás, arányosnak tűnik kis akváriumba is. :D
 
A skimmer esőztető lyukait próbáltad már nagyobbra fúrni? Az nagyban csökkenti az áramlást.

Sajnos nem tudom megfúrni, mert kifelé "tölcséresednek" a lyukak... :/ (Odyssea Clean 100)

milyen lily-t használsz?

Az egyik csoportban árulta valaki. Nagy kínai írásjelek voltak a dobozán, úgyhogy gyanítom aukciós link moderálva-es szerzemény. Mindenesetre üveg dolgot nem mertem volna Kínából rendelni, így pedig pont jól jött ki :D
Nem vagyok otthon bennük, lehet, hogy mind ugyanolyan csőátmérőjű, de egy biztos: erre 12/16-os cső megy rá, hátha ez támasz.
 
Sajnos nem tudom megfúrni, mert kifelé "tölcséresednek" a lyukak... :/ (Odyssea Clean 100)
Ó, én egy éppen talált ollóval véstem rá lyukakat, ha nem sajnálod a csövet, nyugodtan szadulj. :D
Az egyik csoportban árulta valaki. Nagy kínai írásjelek voltak a dobozán, úgyhogy gyanítom aukciós link moderálva-es szerzemény. Mindenesetre üveg dolgot nem mertem volna Kínából rendelni, így pedig pont jól jött ki :D
Nem vagyok otthon bennük, lehet, hogy mind ugyanolyan csőátmérőjű, de egy biztos: erre 12/16-os cső megy rá, hátha ez támasz.
Nekem is ez az egyik gondom, Kínából nem merek. Eddig 3 csomag jött a messzi földről, és a szemem láttára úgy lóbálta őket a postán a nő (mindig másik), hogy azt hittem átugrok a pulton és megtépem... Szóval, ha ide is érne egy darabban, az itthoni viszontagságokat már nem biztos, hogy túlélné... :cautious:
Akkor marad az, hogy személyesen is rájuk kukkantok, az lesz a biztos.
 
Lassan egy hónapja nem írtam semmit, úgyhogy idejét érzem a dolognak.

Október közepén egy egyhetes "nyaralás" miatt rákényszerültem egy black outra, ugyanis senki nem volt, akire rábízhattam volna a tápozást, korábban pedig 2 napos kimaradás miatt is problémák jelentkeztek. Nem akartam kockáztatni. Biztos, ami biztos alapon bekerült egy levegőztető, kivettem a skimmert, hogy ne ázzon, kapott egy üveglapot a tetejére és szépen betakargattam 3 vastag pokróccal, elsötétítettem a szobát is, majd fájdalmas búcsút vettünk egymástól... némi bosszúra számítottam tőle (legalább néhány garnéla tetem formájában), ezért hazaérve félve vettem le a takarókat, de csodák csodájára semmi gond nem volt!
Pozitívumok: kicsit sűrűsödött a tripartita és a fissi, eltűnt a felszínhártya, nem pontyszagú a víz, azóta nem láttam a planáriákat se és felszívódtak a lineata rögzítő cérnáim (mert nekem cérnával kell vízben mohát kötöznöm, igen).
Negatívumok: az egyik, már egyszer metszett rotala úgy döntött, hogy az alsó részéről elhagyja az összes levelét a következő 1 hétben, a reineckii minik olyan rózsaszínek voltak, hogy erre új szót lehetne kitalálni (ők azóta se jöttek rendbe - először átlátszóak lesznek a leveleik, majd elhagyják őket, de mintha az utóbbi időben kevesebbet kellene szedegetnem a vízből ezeket). És! Cuki kis zöld szőralga lepett be néhány rotalalevelet, amik azóta is stagnálnak, így elszemezünk egymással.

Megszülettek az első kisgarnéláim is!

Ráadásul tettem egy fantasztikus felfedezést, ami ha másképp lenne, nem is én lennék... Kössétek fel a nadrágot!
2 éve növényezek, de valamiért sosem volt az igazi, ebben az akváriumban sem, pedig itt aztán mindenre igyekszek a lehető legkomolyabban odafigyelni, és mindent átgondolok háromszor, kérdezek is amennyit csak merek. Amikor megvettem a tápokat, nem akartam pumpálni, mert nem olyan pontos, úgyhogy fogtam egy 2 ml-es kis fecskendőt, és azzal adagoltam a lötyiket, így boldog volt mindenki.
Jelenleg plusz foszfátot kell beoldanom az aktív talaj miatt, ezért porból előre bekeverek egy serás üvegcsébe némi foszfát-port 15 ml vízzel. Szépen kiszámoltam mindennapos tesztekkel, hogy napi 2 ml ebből az oldatból pont jó helyen fogja tartani az értékeket és kb. egy hétre lesz elég. Gyanús lett a dolog, amikor már 3. napja adagoltam az aktuális kevercset, és még mindig nem fogyott el még csak 1 ml se, valahogy nem tudtam hová tenni... Aztán ránéztem a fecskendőre:

LT58dcqD2_HV33PwnjG1LAiiLEFOFMQPY5fi9sAm8mySW2Wvx2zjPVxeoleA8FfDHj4EaH6Jvrc5HEUG_g=w1560-h878-no.jpg

Igen, bizony, az ott milliGRAMM (!!!). A hátulján pedig ott virít, hogy 2 mg / 0,2 ml. Én meg egy.... hmmm.... sok szép dolog jut eszembe, de megkaptam már, hogy nem túl jó az önmenedzselésem, ezen pedig változtatok, úgyhogy gondoljatok ti a mondat végére valami odaillőt :)
Úgyhogy jelentem: emeltem a tápozást napi 0,2 ml mic-mac-ra (ami egy héten 1,4 ml, a doboz szerint erős fény mellé 20 l-hez heti 1 ml kell, úgyhogy sacc per kb jónak KELL lennie :D ), 1 ml EasyCarbora és maradt a 0,2 ml foszfát oldat, amit teszttel ellenőrzök, így az eddig is megfelelő keretek között volt. És most várom, hogy a növényeim ne nyúljanak az egekbe és szépen sűrűsödjenek. Hátha ez volt a bajuk... (Viszonyításképp: eddig napi 0,1 ml mic-mac ment és 0,05 ml EasyCarbo)
A tanulság: ha hülye vagy, senki nem fog tudni segíteni rajtad.

Ezt leszámítva szerencsére unalmas fázisában van az akvárium: a garnélák és a két oto dolgozik, kapott még néhány tő növényt, és egy pár darabka terméskövet, hogy a KH a garnéláknak megfelelő legyen. Most stabilan 6,8 az eddigi 3 helyett.

És már megint sokat rizsáztam :D
 
Sziasztok!

Egy 150 és egy 120 literes akvárium mellett több, mint egy évet készültem ennek az akváriumnak az elindítására, így sok időm volt gondolkozni és idegeskedni.

Előzmények:
Kaptunk ismerőstől egy kis 20 liter körüli akváriumot, ami először karantén akváriumként, majd kisguppimentő és növénymentőként szolgált akkor kb. 0 tapasztalattal: táptalaj volt, tápozás nem, ahogy CO2 se, és egy tőlem öregebb neon világította, egy fan 2 mini szűrte. Olyan szép volt, hogy a mai napig sírok utána: vasfa, ettől enyhén színezett víz, mohás kő, hortenzia, hc, hygrophila polysperma rosanervig, myriophyllum mattogrossense... De beütött az ecset, Akármit próbáltam fél éven keresztül, nem akart eltűnni - ma már másként csinálnám, de lehet, hogy reménytelen lenne akkor is, mindent belepett már. Úgyhogy fél év után megszüntettem...
Utána jött az ötlet, hogy hosszas rákészüléssel összeállítok egy optiwhite garnélás nano akváriumot, és az TÖKÉLETESEN fog működni bármit kell is hozzá megtennem. Hát meglátjuk.

Összeállítás:
Végül nem optiwhite lett, mert párom lebeszélt róla. Ehelyett elmentünk az üvegeshez, vettünk lapokat, és magunknak ragasztottunk egy kis kockát, ami bruttó 26 l lett.
Hosszú hónapokig állt a drága, szép lassan szereztem be hozzá mindent:
  • JBL Aquabasis plus lett a táptalaj - a másik 2-ben már bevált
  • a tetejére kapott Bacter 100-at és Clear Supert
  • ezt pedig Dennerle Scaper's Soil fedi
Ha már lúd, legyen kövér alapon.
Úgy volt, hogy megkapja a másik akváriumból visszamaradt Sera 900-at, de szerencsére az akvárium feltöltése előtt kipróbáltam. Ki is derült, hogy eresztenek a csapok. "Szerencsére" ehhez a típushoz már nem kapni alkatrészt, a tönkrement rotorja miatt már korábban sikerült erre rájönnöm, úgyhogy elkezdtem gőzerővel külső szűrőt keresni. Végül találtam nagyon jó áron egy (még) Nyugat-Németországban gyártott Eheim 2211-et, de erre is egy hónapot kellett várnom, mire eljutott hozzám, addig pedig egy e-bayes levegőpumpával működő szivacsszűrő szűrte. (Elkezdett csúnyán kinézni a "parlagon hagyott" aljzat néhány nap után, így muszáj voltam feltölteni.)
Mire megérkezett a szűrő, addigra mindent ellepett a barna és zöld pontalga.

Összességében a jelenlegi helyzet:
Az aljzat összetételét fentebb említettem.
A szűrést egy Eheim 2211 végzi (lentről fölfelé) 1 réteg "nagyon durva" zöld szivaccsal, 2 réteg sűrűbb, de még mindig ritka kék szivaccsal - meg nem mondom a sűrűségét, de biztos, hogy nem 30-as -, talán egy fél liter Substrat proval, 1 réteg perlonnal és egy réteg kék szivaccsal, lily ki- és beömlővel.
Világítása egyelőre egy Haqos Stellars 13, Osram Dulux Stick 20W/865, 1300 lm, 6500K-al tuningolva - szegény meg is olvadt tőle, de bírja a gyűrődést, szeretnék még egy ugyanilyet, mert nagyon nyúlnak a növények a felszín felé. Napi 10 órát megy.

Növények:
Rotala rotundifolia, Hygrophila polysperma, Hygrophila polysperma rosanervig, Sagittaria subulata, Alternanthera reineckii "Mini", Hemianthus micranthemoides, Pogostemon helferi, Hydrocortyle tripartita, Fissidens fontanus és Lomaropsis lineata.

Karbantartási munkálatok:
Tápozás: ajánlás szerint az első időben napi 2,8 ml GA mic/mac, 1 ml EasyCarbo, plusz foszfátbeoldás (enélkül 0,1 alatti értéket kapok). CO2 nincs.
Vízcsere: 3 naponta 50%

Vízparaméterek:
Hőfok: 24,9 °C
pH: 5 - sajnos csak csíkteszttel
GH: 2,2 - cseppteszt
KH: szégyellem, de nem tudom mérni...
Ammónia: <0,02 - Seachem Ammonia Alert szerint
NO3: <0,5 - cseppteszt
PO4: 0,6 - cseppteszt, plusz beoldása után. Egyelőre nem merem 1-re tornászni, meglátjuk mi lesz.

Augusztus 17.-én indult, szeptember 5.-én került be az új szűrő. Még kopasz, barna algás. Várom, hogy szaporodjanak, terjeszkedjenek a növények, szeptember végén pedig, ha megfelelőek a paraméterek érkeznek az első (visszavadult) garnélák.
A lehető legjobbakat remélem, igyekszem mindent megtenni ennek érdekében, ezért is indítottam ezt a naplót.


Köszönöm, hogy elolvastad!

Tanácsokat, iránymutatást szívesen fogadok a tapasztaltabbaktól!

AF1QipP-bEsespLY9mPBycA1b-13N1V1DU6dnpk0Tfp1
Szia!A FROTOSA-ban láttam hozzá csapokat.Érdemes megkérdezned.
 
Kicsit több, mint két hét alatt bőven történtek dolgok, amiket érdemes rögzíteni:
  • Szereztem nitrát tesztet, az első mérésre 7 ppm-et kaptam, a mai tápozás utánira pedig ~0,7-et, úgyhogy megint rághatom a körmöm
  • A szűrőre lettek végre csapok, ami azért fontos, mert nélkülük kb. 3 emberes munka a szűrőpucolás
  • Ki kellett pucolni a szűrőt, mert alig keringetett már (belenézve megértettem az okát)
  • Flora-bővítésként kapott egy adag Heteranthera zosterifoliát, ami szépen növöget
  • Ma kicsit megrendeztem a bal hátteret - helyet cserélt a rotala a hygrophila polyspermával és *rosanerviggel és kb szintén 2 hete a tripartitát is megkínoztam
  • Volt 3 rákelhullásom, mint kiderült, túltoltam a carbo-t, azóta semmi gond. Szaporulat is volt megint. Az oto-kat pedig ritkán látom már csak, úgy el tudnak tűnni a növények között.
  • Új jövevények is vannak: minimális ecset alga, zöld szőralga a tripartitán és szintén a tripartita levelinek a szélén valami barna-fekete cucc, de még nem jöttem rá milyen alga... A rákok és az oto-k sem eszik és egyre csúnyább. Ezeket viszont igyekszek betudni a friss ültetésnek (néhány sérült levélke bomlik, amiktől nem tudtam megszabadulni), a szűrőpucolásnak és a múltkori tápozásos benézésnek. Nem tudom mennyi idő után kellene elkezdenem aggódni.
Viszont ha távolról nézem, mostmár egész korrekt, aminek örömére végre nem telefonnal fényképeztem:

Y8SfvLjgIQKhUKTytOenoCP-jwlvolQndUqXEmZkkBvLABUhwGXqLj4ivEofFJUMZnKkR1EXgOE6WCo5tw=w1263-h947-no.jpg
 
Back
Oldal tetejére