• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első kezdő növényesem 36 literben

bujdosog

Tapasztalt kertész
Sziasztok,

Először is szeretnék egy kicsit bemutatkozni.Bujdosó Gábornak hívnak és Ceglédbercelen élek.Az akvarisztikával középiskolás koromban kezdtem el foglalkozni, de akkor még csak egy házilag készített akváriumom volt, saját készítésű világítás és belső szűrő (amire a szüleim hajlandóak voltak költeni). A halak folyamatosan kipusztultak és a takarítás is a
"hagyományos" : mindent ki és tiszta vízben átmosás. 2012. szeptemberében elérkeztettnek láttam az időt és mivel már önálló családfenntartóként van pénzem így megvehettem az első (általam vélt) komoly akváriumot.
Az akvárium egy 112L-es szett fekete szilikon és műanyag tető 2*20W-os világítással.3D hátterezés, Tetratec EX600 külső szűrő, Hydor 200W-os külső szűrő és egy levegő pumpa.(Mindig is ez volt fiatalkori álmom).
Táptalaj, rajta JBL fekete dekorhomok, dekorációnak fekete palakő és redmoor fa. A növényeket az egyik aukciós oldalon vásároltam.

És ez lett belőle.
Keresgélés közben akadtam az akvakertész oldalra és akkor döbbentem rá, hogy egy kicsit le vagyok maradva.
Regisztráltam az oldalon és eldöntöttem, hogy én is szeretnék egy akvakertet.
Mivel szeretem a minőséget és a szépséget ezért mindjárt egy komolyabb technikával kezdek.
Szép lassan elkezdtem veszegetni a hozzávalókat a GA-ból (honnan máshonnan) az akváriumot pedig opti-ból legyártattam (40*30*30).
A szekrényt magam csináltam mint a legtöbb bútort a házban. Az ajtó folymatban.
Hónapról hónapra haladtam és mindjárt az elején megvettem a táptalajokat és a követ.
Nekem a legjobban az iwagumi stílus tetszett meg. (sok szép van fent az oldalon).
Pont az egyik naplót olvastam és a dsm indítás (mint új fogalom) jelentkezett. Gyors keresés és ha már az alapok megvannak, miért ne próbálhatnám ki. Az első egy hónapban csak talaj és kövek majd karácsony előtt rendeltem 3 cserép HC-t és be is ültettem. Lefóliáztam és 2 naponta spricceltem a növényeket ioncserélt vízzel+lefóliázva. A növények nagyon szépen megindultak.25-e környékén meglesz a 2 hónap, ekkorra tervezem még 2 cserép Vallisnerianana megvételét és a nano beindítását.
A szűrő közben ADA Bacter Ball és Tetratec AquaSafe vízben növeszti a bacikat.
Most így állok.

Tehát az adatok:

Akvárium: OptiWhite 40*30*30, 36L
Szűrés: Eheim 2213 Classic külső szűrő gyári töltettel kezdetben, Do!Aqua üveg szűrő ki és befolyócső
Világítás: 1db Wave Cosmos Zen 13W és egy 20W-os
CO2: 6kg-os nagynyomású palack Do!Aqua 15d üveg diffúzorral beoldva
Aljzat: ADA Power Sand Special S, Amazonia 9l, Amazonia Powder 3l, Penac P, Penac W, Bacter 100, Clear Super, Tourmaline BC
Dekoráció: Seiryu kő kb 5kg
Növények: HC 4 cserép, Vallisneria nana 2 cserép

Csak úgy kíváncsiságból összeadtam az anyagköltségeket (majd seggre ültem) már több mint 200e-nél járok.
És akkor jöjjenek a képek:


P1060519 (1280 x 960) | Flickr - Photo Sharing!
P1060521 (1280 x 960) | Flickr - Photo Sharing!
P1060522 (1280 x 960) | Flickr - Photo Sharing!
P1060523 (960 x 1280) | Flickr - Photo Sharing!
P1060762 (960 x 1280) | Flickr - Photo Sharing!
P1060766 (1280 x 960) | Flickr - Photo Sharing!
P1060769 (1280 x 960) | Flickr - Photo Sharing!
P1060799 (1280 x 960) | Flickr - Photo Sharing!
 
Üdv Gabi!

DSM indítás... Nyami-nyami! :hungry: Grat a setuphoz és sok sikert a DSM-hez!!! (y) Vezesd a naplód szorgalmasan! :)

Szerk.: Még egy pár kérdés. Mikor történt a start valójában és milyen fázisban tartasz a DSM-mel? Mikor tervezed a vízzel feltöltést és az aki tényleges indítását? Elég 2 naponta spriccelni? Én naponta 2x spriccelek. ;)

Robi
 
Szia!

Van különbség a régi és a mostani berendezés között!

A Valisnériát csak a feltöltés után ültesd be, mert az nincs el víz nélkül!

Sok sikert!

A.ttila
 
Szerintem egyenletesebb fényeloszlást kapnál, ha a hátsó üvegre tennéd fel mindkét lámpát.
 
Mikor történt a start valójában - november vége felé
milyen fázisban tartasz a DSM-mel - ahogy a képeken (már) látszik, az eleje ennyire van víz alatt és a párásítás
Mikor tervezed a vízzel feltöltést és az aki tényleges indítását - végül is már csak a drop checker hiányzik meg a nana, de január végére tervezem(a 2 hónap is akkor lesz meg)
Elég 2 naponta spriccelni - nem tudom, de a növények napról napra szebbek
 
Sziasztok,

A mai nap feltöltöttem az akit mert már nem bírtam tovább várni. A Vallisneria nana majd az egyik vízcserekor lesz beültetve jövő héten.
A világítás eddig 10 órát ment most visszavettem 8 órára, a CO2 előtte fél órával indul és fél órával előbb áll le. Tápozás ADA Brighty K és Step 1 napi közel 2 ml.
Későbbiekben még mellé GreenBrightySpecialLights. Stevo tanácsára a lámpákat a hátsó oldalra raktam és még valami hátteret szeretnék így azt nézzétek el.

És akkor a képek:

8395120598_95dd1929f0_z.jpg


8394035469_a5bc61105e_z.jpg


8395119860_c8a3d6c5df_z.jpg


8394034407_023c8d38e3_z.jpg


8395119672_fcdf882a60_z.jpg


8395118622_62d98d0ed4_z.jpg
 
Üdv közöttünk!
Hát bizony irigyellek a komoly technikai felszereltségedért! Bizony, nagyon gyorsan szívja a pénzt ez a "hobbi"(inkább már életformának nevezném). Igen szép medence lesz ebből, kíváncsian várom. A DSM indítás is érdekes egy "kezdő" nővényfejtől, elég bátran belevágtál, de biztos vagyok benne,hogy kifizetődő lesz, csak így tovább! :)
Algamentes akváriumot! (y)
 
Szia!

A világítás eddig 10 órát ment most visszavettem 8 órára, a CO2 előtte fél órával indul és fél órával előbb áll le. Tápozás ADA

Szép lesz!

A világítást így elsőre soknak tartom, általában 6 óráról szoktak emelni heti 1/2 órákat!

A.ttila
 
Szia!



Szép lesz!

A világítást így elsőre soknak tartom, általában 6 óráról szoktak emelni heti 1/2 órákat!

A.ttila

Köszönöm, hogy szóltál. Ma reggel el is olvastam a világításról szóló írásokat és a módosítás a következő képp alakul:
az első héten 14:00-20:00 világítás és 11:00-19:00 CO2 beoldás
második héttől 13:30-20:00 világítás és 10:30-19:00 CO2
harmadik héttől 13:00-20:00 világítás és 10:00-19:00 CO2
és a számítások alapján ez lesz a maximum időtartam
a tápozást 8-9 körül megejtem és a vízcsere lámpaoltás előtt fél órával

Szerintetek ez így jó lehet?
 
Back
Oldal tetejére