• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első kezdő növényesem 36 literben

Sajnálom, hogy nem sikerült jobb útra terelni az akváriumot.

Szia! Szomorúan olvastam a 36 l-es sorsát. Gyönyörű setup volt, szuper technika, semmi sufni tunning, szóval én a helyedben semmiképp nem adnám fel, már csak azért sem, mert szinte minden technikád meg van a 112 literes "átnövényesítésére". (Jó, a világítás húzós lesz, de ettől eltekintve)

Amiről én nagyon szívesen olvasnék, az az, hogy milyen tanulságai voltak a projektnek? Mi az, amit másnak leírnál tanulságként?

Én túl vagyok három-négy növényes nano indításon, és most egy kicsit nagyobb játszótéren játszom, de azt kell mondjam, összehasonlíthatatlanul könnyebb egy nagyobb akváriumot egyensúlyba billenteni. Több benne a puffer, vagy fene tudja.

Két kérdésem lenne kíváncsiságból:

1. Használtál légpumpát a kis növényesben?
2. RO vizeztél, vagy csapvizeztél? Nekem kicsit gyanús, hogy ennyire nem bírja egyik növény sem a strapát. Nem lehet, hogy a csapvizetek nem igazán jó e célra?

Üdv!

Gábor
 
Szia! Szomorúan olvastam a 36 l-es sorsát. Gyönyörű setup volt, szuper technika, semmi sufni tunning, szóval én a helyedben semmiképp nem adnám fel, már csak azért sem, mert szinte minden technikád meg van a 112 literes "átnövényesítésére". (Jó, a világítás húzós lesz, de ettől eltekintve)

Amiről én nagyon szívesen olvasnék, az az, hogy milyen tanulságai voltak a projektnek? Mi az, amit másnak leírnál tanulságként?

Én túl vagyok három-négy növényes nano indításon, és most egy kicsit nagyobb játszótéren játszom, de azt kell mondjam, összehasonlíthatatlanul könnyebb egy nagyobb akváriumot egyensúlyba billenteni. Több benne a puffer, vagy fene tudja.

Két kérdésem lenne kíváncsiságból:

1. Használtál légpumpát a kis növényesben?
2. RO vizeztél, vagy csapvizeztél? Nekem kicsit gyanús, hogy ennyire nem bírja egyik növény sem a strapát. Nem lehet, hogy a csapvizetek nem igazán jó e célra?

Üdv!

Gábor

Szia,

azt, hogy miért nem jött össze azt nem tudom megmondani. A technika Viktor szerint is rendben volt a világítás is megfelelő volt a CO2 beoldás is. A növények legutoljára parvula mini voltak és ezeket sikeresen áttelepítettem a nagyba.A kicsi újraindításán ma gondolkodtam el, már GA kosárbe be is tettem az új scape-hez a növényeket és fát (feleségem egy köves fás kompozíciót szerette volna(GA-ban meglátott egyet)) amikor telefonáltak, hogy megvennék a szűrőt. Na itt végképp lezárult mert nincs másik szűrő,venni pedig már csak a nagyba szeretnék, hátha egyszer mégnagyobb lesz.A tanulság az az, hogy kezdőként ne a nehezebbel kezdjek. A nagy az adott, bár a kicsiből kiindulva szeretnék egy komoly technikát ennek is.
első kérdésedre a válasz, hogy nem használtam hanem az üveg befolyóval oldottam meg a levegőztetést
a második válasz, hogy felesben ment az RO a csapvízzel, de amikor nem volt RO akkor használtam vízelőkészítőt.
A növények még bírták volna de az alga nem akart távozni sehogyan sem, BO-ot pedig nem is akartam

Üdv
 
Köszönöm az infot.

Ha szabad egy javaslattal élnem (én is Viktortól vettem át), érdemes már a layout kialakításakor becsempészni egy porlasztókövet valahova, mert növények ide vagy oda, rengeteget segít az indításkor a rendszeres szellőztetés. Sok bomló levél, surface scum, oxigén igényes nitrifikáló bacik, oszcilláló co2 szint, stb, stb, stb. Sokminden kezdeti bajra megoldás, aztán ha már beálltál, ki lehet venni, ha zavar.
Tanácskoztunk már itt a fórumon erről egy másik thread-ben.

Üdv
 
Sziasztok,

Új akvárium indítása előtt lenne pár kérdésem:
van egy 2080-as szűrőm és jelenleg egy 112L-es akvárium ami később max 150L lesz. Nem lesz nagy egy kicsit a szűrő? 2075-ös megbírkózna a 150l-el?
A 2080 22/16-os csövezését leszűkíteném 16/12-re az nem tenne rosszat a szűrővel(a terv a 150l-nél 13mm ADA Do!aqua VP-2 és VV-2)? A 2080 működik egy be és egy kinyomó csővel (eredetileg 2 be és 1 ki)?

válaszokat előre is köszönöm
 
Sziasztok,

Új akvárium indítása előtt lenne pár kérdésem:
van egy 2080-as szűrőm és jelenleg egy 112L-es akvárium ami később max 150L lesz. Nem lesz nagy egy kicsit a szűrő? 2075-ös megbírkózna a 150l-el?
A 2080 22/16-os csövezését leszűkíteném 16/12-re az nem tenne rosszat a szűrővel(a terv a 150l-nél 13mm ADA Do!aqua VP-2 és VV-2)? A 2080 működik egy be és egy kinyomó csővel (eredetileg 2 be és 1 ki)?

válaszokat előre is köszönöm

Megbírkózik vele a 2075-ös, de a mostani szűrőd is jó lehet! Gyárilag is van rajta egy szabályzó kar az adapteren, miért nem folytod úgy?
 
Back
Oldal tetejére