• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első HighTech növényesem 22 literben

Lehet, hogy már linkeltem hasonló képet. :)
Szerintem igen, nézegettük még az elején, amikor a fádról volt szó.
Beninek volt egy ilyen nano-ja, elég nagy sikere volt. :)
Meg is kerestem neked:
https://akvakertesz.hu/threads/burning-tree-on-the-rocky-hill.2881/
Hmm, 10 liter, mégsem olyan reménytelen, hogy a kicsimben összehozzak valamit? :D Szétszedtem, mert azzal a belső szűrővel nem láttam életképesnek a helyet, de majd pár hónap múlva újrapróbálom egy akasztóssal.
Ha fás, akkor nálam ez a megálmodott cél:
1a2c556ae06ee493ae34bce759a7a0d49741dad9_hq.jpg
Ne ítéljetek el, nem vagyok fanatikus animés, már ritkán élek vele. :D De ez a kép tetszik.

Bocs az offért. ;)
 
Én nem akasztósoznék, inkább pl. a leggyengébb Eheim Classicot fojtanám.
A külső szűrőn már én is gondolkozom egy ideje. Ezen: Eheim 2213 Classic biológiai tltettel, duplacsapokkal
Egyedül az irodai környezet tart vissza. Nem lenne jó itt eláztatni mindent, viszont nem venne el értékes helyet és a szűrőtérfogat is sokkal nagyobb lenne a jelenleginél.
Azért nem a 2211-et nézegetem, mert duplacsapokkal az is ennyibe lenne.
 
Én nem akasztósoznék, inkább pl. a leggyengébb Eheim Classicot fojtanám.
Még egy külső szűrő? Kivágnak otthonról. Mondjuk a 30 literes is így kezdte a fejlődését és a harmadik szűrőnél tart. :ROFLMAO: A kicsi most amúgy is parlagon van, akartam belőle egy wabi félét csinálni, félig akváriumi növényekkel, félig egy megtetszett csodaszép útszéli mohával. Hétfőn akartam összeszedni, de úgy néz ki a hideg nem tett neki jót, és elszáradt. :cry:

A külső szűrőn már én is gondolkozom egy ideje. Ezen: Eheim 2213 Classic biológiai tltettel, duplacsapokkal
Egyedül az irodai környezet tart vissza. Nem lenne jó itt eláztatni mindent, viszont nem venne el értékes helyet és a szűrőtérfogat is sokkal nagyobb lenne a jelenleginél.
Azért nem a 2211-et nézegetem, mert duplacsapokkal az is ennyibe lenne.
Azt a 2213-mat viszont nagyon durván le kell majd fojtanod. Az még nálam is erős, pedig 40 centi széles az akvárium, nagyon erősen meg tudja tolni a növényeket. A garnéláim mondjuk perverz módon szörföznek az áramlatokban néha. :oops: Viszont külső szűrőre rá tudsz tenni egy Eheim skimmer csövet, és kiveheted a mostanit. :D
 
103. nap:

Mai mérés eredménye:
37417140752_ba68d103e5_b.jpg2017-10-02_10-31-22 by Ákos Zseli, on Flickr
Rendeltem csíktesztet, mert nagyon algásodom és ki kéne deríteni az okát. Nitrit, nitrát magas. CO2 a hétvégén fogyott ki, ma megyek töltetni, remélem meg is töltik.
Ma 2 hete volt az utolsó vízcsere RO vízzel. Valami nagyon keményíti a vizet, mivel amióta megvan az RO készülék, csak tisztán lágyvízzel cserélek. Nem sózok vissza. TDS 310...
A seiryu kőre gyanakszom, mivel az savban erősen pezsgett még percek után is. A topik elején raktam fel egy videót amin ez látszik. A talaj nem tudom mennyire szólhat bele a víz paramétereibe és nem tudom, hogyan tudnám kideríteni, melyik összetevő a hibás. A kövek egy részét ki tudom venni, remélhetőleg nagyobb kavarodás nélkül, bár a bal oldali nagy és a mellette lévő támasztó kő is elég mélyen van a talajban. Emlékeim szerint eléri a táptalajt mind a 2. Jobb oldalon a 3 kőből 2 tartja helyén a magasított aljzatot, a 3. kivehető gond nélkül.
 
.... Átadhatod a növényt szerintem nyugodtan, egy pár másodperces sós vizes fürdőnek végeznie kellene a férgekkel. Ha tényleg planária, akkor NoPlanaria kell majd az akváriumodnak, de ezt majd mások megerősítik. Mondjuk annak meg ki kell nyírnia minden nem kívánatos férget, ha jól tudom. Ha nem akarsz gyógyszerezni, akkor meg szerezz be pár ilyen gyönyörűséget. Elvileg összekapkodják a férgeket. 30 liter a minimum nekik, de amíg picik és megtisztítják a helyet, elférnek, aztán áttelepíted őket a készülő otthoni nagyobba. :) Imádni valóak ezek a páncélosharcsák, nem tudok koncentrálni, amióta a gépem mellett van az akvárium, folyton motoszkálnak, úszkálnak a pandáim is. :D

Nem akarok vegyszerezni, de ezek a dögök már az egyik nagy kék garnimon lovagolnak, úgyhogy megrendeltem kintről (Angliából) a no planaria-t. Remélem elviszi mindet.
 
Nem akarok vegyszerezni, de ezek a dögök már az egyik nagy kék garnimon lovagolnak, úgyhogy megrendeltem kintről (Angliából) a no planaria-t. Remélem elviszi mindet.
Ójaj, akkor atomot nekik! :confused: Remélem sikerül kiirtani őket, nem szeretem a kukackákat, főleg, ha még rondák is.
 
105. nap:

Így néz ki most az akvárium:
37491214301_140bdc6cb2_h.jpg2017-10-04_01-04-17 by Ákos Zseli, on Flickr
Kövek kikerültek, mind! Szerencsére nem kavarodott fel nagyon az aljzat. A kövek helyén pótolnom kellett az általános talajt, de szerencsére van még egy fél zacskóval. A reineckii most már mehetne hátrébb, de szerintem nem bántom. Hagyom itt. Majd ha nyírok belőle, azt el fogom ültetni hátrébb. Ha pénteken dolgozni fog párom, akkor veszek még egy nagy levegőt és átendezem még jobban, mert most így egyáltalán nem tetszik. A bonsait kiveszem. Tegnap nyírtam belőle, de nagyon ronda lett. A felső szálakat levagdosom róla és visszaültetem. Az alja nem tetszik. Még a vastag MC-s korszakában gyökeresedett meg ennyire és sárgult be az alsó része, de köszöni szépen jól van. Elég lendületesen nől.:)
A többi növény marad a helyén. Esetleg még 1-2 szárat lecsípek a ludwigiából és elültetem a bonsai jobb oldalára. Most már van hely a red moor fáknak. Kérdés, hogy a seiryu vízkeményítése után akarok-e szívni a red moor taknyosodásával. Szerintem igen, mert kéne még valami az üressé vált terekre. :)

Van újabb "valami" is a vízben:
37489933441_d880cc4be2_h.jpg2017-10-04_11-23-24 by Ákos Zseli, on Flickr
Vagy csak a múltkori "valamik" nőttek meg, nem tudom.

Mai mérés eredménye:
36820703363_fa6e671693_b.jpg2017-10-04_11-34-59 by Ákos Zseli, on Flickr
Keménység jóval lejebb ment. TDS mérő szerint is. 370 helyett 160 most. Hétfőn még 310 volt, tegnap délutánra felment 370-ig.
A diffúzort is letakarítottam. Most tűnik fel csak igazán, mennyire nem volt már jó a porlasztás. A tisztításhoz ADA Superge löttyöt használtam. Erősen emlékeztet a szaga a domestos szagára. Könnyen lehet, hogy az is. :D
A szűrőt is kitakarítottam. Már alig volt áramlás, mint kiderült. A tiszta szűrő, nagyobb áramlással (amit már a bonsai sem akadályoz) és a jobb co2 beoldás remélhetőleg segít megállítani az algásodást. Amíg megvoltak a márnák nem is tűnt fel, mekkora a baj. Nagyon szerették ezt a fajta algát (Na de milyen fajta? Még nem sikerült rájönnöm. Talán BBA.) ami nekem van.
 
Van újabb "valami" is a vízben:
Ez csak pajzscsiga, ha jól látom, nem kell tőle félni. Ha sokan vannak, csak csúnyák, ahogy bepöttyözik az üveget, de szivaccsal simán letörölhető. Ha szadistább vagy, akkor szétnyomod az üvegen, állítólag a garnélák előszeretettel csipegetik a hulláikat. :D
Kőnek én lávakövet, vagy dragont tudok elképzelni az üres helyekre, mindenképpen valami vöröses-barnás dolgot. A fa is remek ötlet, a taknyosodás el fog múlni, a vízkeménység viszont nem. :D Megjegyzem az egyik redmoor-om még 2 hónap után is penészes volt, szerencsére a 30asban lévőt letakarították a garnélák. Amikor "wabi"-félére akartam felhasználni azt a fát, szintén centi vastag penész jelent meg rajta. Majd főzőcskézem kicsit, mielőtt újra felhasználom valamire.
 
Ez csak pajzscsiga, ha jól látom, nem kell tőle félni. Ha sokan vannak, csak csúnyák, ahogy bepöttyözik az üveget, de szivaccsal simán letörölhető. Ha szadistább vagy, akkor szétnyomod az üvegen, állítólag a garnélák előszeretettel csipegetik a hulláikat. :D
Kőnek én lávakövet, vagy dragont tudok elképzelni az üres helyekre, mindenképpen valami vöröses-barnás dolgot. A fa is remek ötlet, a taknyosodás el fog múlni, a vízkeménység viszont nem. :D Megjegyzem az egyik redmoor-om még 2 hónap után is penészes volt, szerencsére a 30asban lévőt letakarították a garnélák. Amikor "wabi"-félére akartam felhasználni azt a fát, szintén centi vastag penész jelent meg rajta. Majd főzőcskézem kicsit, mielőtt újra felhasználom valamire.

Ha a csiga eszi az algát, akkor nem bántom. Az egyik zebracsiga ma szép sormintát nyalt a hátsó üvegre.:D
Párommal már tervezzük a lávakő beszerzős kirándulást, de az időpont még kérdéses. De már azt is látom, hogy a héten nem lesz akva átalakítás. Holnap túlóra, holnap után autó fényezés, szombat verseny, vasárnap velemi gesztenyefesztivál...
 
Ezek a kicsik nem hiszem, hogy sokat javítanának az algahelyzeten. Legalábbis nálam nem ők végzik a munka nehezét, az átalakítás után igencsak megritkultak, és szerintem most eleszik előlük a kaját, mert alig van belőlük. :ROFLMAO:
 
114. nap:

Akváriumot inkább nem fotózom. Elég ramaty állapotban van az alga miatt. Ludwigia még így is nől, mint a bolond gomba. Crypto csak szenved. A legtöbb algát ő kapta. Bonsai növöget, de ő is visszavett.
Mai mérés eredménye:
23816224968_c4f6084b0e_b.jpg2017-10-13_11-29-44 by Ákos Zseli, on Flickr
Délután vízcsere lesz és azt hiszem veszek egy nagy levegőt és beruházok egy külső szűrőbe. Bármennyire is nem akarom, ez így nem állapot. Ez a kicsi sarokszűrő nem sokat ér. Jelenleg nincsenek (és sajnos eddig nem is voltak) kis garnéláim, úghogy a védőrácsot le fogom venni róla. Hátha úgy kevésbé lesz fojtva. Heti 1-2 tisztítás mellett sem működik jól. Már másnap láthatóan kisebb a flow. :(
 
118. nap:

Megjött a cunamigenerátor:
37703576286_6492492b46_h.jpg2017-10-17_01-00-58 by Ákos Zseli, on Flickr
Ez lett végül: Eheim 2422 eXperience 150
Gondolkodtam a Classic 2213-on is, de mivel az 440l/h ez pedig 500, gondoltam nem akkora a különbség, amit ne lehetne lekezelni. Ezen kívül a 2422 csőcsatlakozó megoldása nekem praktikusabbnak tűnt papíron, mint a 2213 duplacsapos megoldása. A JBL szűrők csatlakozása csak elzárás után oldható. Ennek a megoldásnak az Eheim esetében is örültem volna, de ha rajtam kívül senki nem piszkálja, akkor nem lesz vele gond.
@Meskó ha jól rémlik 2211 volt neked először, ami végül kevés lett. Utna váltottál 2213-ra és ha jól rémlik még mindig az van. Nem emlékszem rá pontosan, de mintha esőztetővel nem lett volna túlzottan nagy az áramlás. Egyelőre nálam is esőztetővel fog működni. Lily-t nem szeretnék, főleg olyat nem, ami üvegből van. Munkaidő után átrendezem az asztalom és elindítom a szűrőt. A csöveket megpróbálom úgy rögzíteni, hogy egy esetleges tapadókorong leválásnál ne tudjanak kifordulni az akváriumból és eláztatni az irodát.
 
118. nap:
@Meskó ha jól rémlik 2211 volt neked először, ami végül kevés lett. Utna váltottál 2213-ra és ha jól rémlik még mindig az van. Nem emlékszem rá pontosan, de mintha esőztetővel nem lett volna túlzottan nagy az áramlás. Egyelőre nálam is esőztetővel fog működni. Lily-t nem szeretnék, főleg olyat nem, ami üvegből van. Munkaidő után átrendezem az asztalom és elindítom a szűrőt. A csöveket megpróbálom úgy rögzíteni, hogy egy esetleges tapadókorong leválásnál ne tudjanak kifordulni az akváriumból és eláztatni az irodát.
Igen, még mindig az van. A szűréssel végül is meg vagyok elégedve, a következő cél egy belső fűtős Oase lesz, de azt majd csak nagyobb akváriumhoz. Esőztetővel csak azután nem volt gond, hogy jó nagyra fúrtam a lyukakat. Viszont maga az áramlás iránya nem igazán tetszett vele. Őszinte leszek, nem tudom, hogy most jobb-e a lilyvel. :D
Ekkorában mindenképpen vissza kell majd fojtanod a szűrőt a csapokkal. Esetleg még egy poppy-t tudnék elképzelni nálad.
 
Igen, még mindig az van. A szűréssel végül is meg vagyok elégedve, a következő cél egy belső fűtős Oase lesz, de azt majd csak nagyobb akváriumhoz. Esőztetővel csak azután nem volt gond, hogy jó nagyra fúrtam a lyukakat. Viszont maga az áramlás iránya nem igazán tetszett vele. Őszinte leszek, nem tudom, hogy most jobb-e a lilyvel. :D
Ekkorában mindenképpen vissza kell majd fojtanod a szűrőt a csapokkal. Esetleg még egy poppy-t tudnék elképzelni nálad.

Elkészült! Tetszik!:D
30-40%-al kellett fojtani, de még teljesen megnyitott csappal sem tűnik vészesen erősnek az áramlat. Igaz, akkor már nem tudnak felfele úszni a garnélák a frontüveg mentén. :ROFLMAO:
37709739576_5a7da73ed9_h.jpg20171017_185146 by Ákos Zseli, on Flickr
A Poppy-t megnéztem ferde szemű barátainknál. Nem vészes az ára, de egyelőre marad az esőztető. A CO2 buborékokat elkapja a szélső lyukból kiáramló víz, a frontüvegnél az áramlat leviszi a talajig, majd hátul amikor emelkedne a felszín fele, a következő lyuknál kezdődik elölről a játék és ez így megy egészen az akva másik oldaláig. :) Szóval, ha eddig nem volt egyenletes a co2 eloszlás, most majd biztos az lesz. A képen azért kék a DC, mert letakarítottam és új folyadékot kapott.
A ki és befolyó csöveket így oldottam meg:
37087914833_9f6deca697_h.jpg20171017_184820 by Ákos Zseli, on Flickr
A 3 asztal, a kötegelők és a 4 tapadókorong talán nem engedik kifordulni a helyéről egyik csövet sem. Az esőztetőt ki akartam venni, hogy állítsak rajt, hát elég nehéz volt az összekötegelt csöveket kiemelni a vízből. Bízom benne, hogy nem lesz vele gond.
A szűrő nem a földön, hanem az asztal egy kereszt összekötőjén kapott helyet.
37709745416_59992767e7_h.jpg20171017_184837 by Ákos Zseli, on Flickr

Valahonnét lett 2 valamilyen csigám. Nem a 2 zebrára gondolok! :) Ezek vagy valamilyen hólyagcsigák vagy postakürt csigák lehettek. Eddig csak kettőt találtam, azokat gyorsan likvidáltam. A kis pajzscsigák néha feltűnnek. Azok egyelőre sok vizet nem zavarnak.
 
119. nap:

Mai mérésem eredménye:
37769055231_c9c819de55_h.jpg2017-10-18_09-00-03 by Ákos Zseli, on Flickr
A nitrit és nitrát szint csökkenés a tegnapi (és a pénteki) vízcserének tudható be szerintem. A keménység csökkenés szintén, hiszen a szűrőtérfogat miatt majdnem 1/3-al nőtt a nettó vízmennyiség. TDS 115 most. Mivel a seyriu kő már nem keményíti a vizet, valószínűleg rá kell állnom a visszasózásra GH+-al. Arra is kíváncsi leszek, hogy a nagyobb szűrővel a felszín hártyásodásában lesz-e pzitív változás. A garnélák miatt (és a kis hely miatt) 2 hete kivettem a skimmert. Minden reggel beraktam, járattam 10-15 percet, majd kivettem. Munkaidő végén már ismét látható volt a hártya.

Azt mondják a páncélos harcsák nem ugrálósak. Nekem az egyik ma reggelre mégis öngyilkos lett. :cry:

@Meskó a garnélák nekem is ott próbálnak úszni, ahol a legnagyobb az áramlás. Nem tudom ez miféle fétis náluk. :)
 
Azt mondják a páncélos harcsák nem ugrálósak. Nekem az egyik ma reggelre mégis öngyilkos lett. :cry:
Picit vedd lejjebb a vízszintet talán, vagy éjszakára takard le. A pandáim néha felúsznak levegőért, és olyankor úgy lőnek ki felfelé, mint a rakéta. Volt már, hogy fent ragadt egy pillanatra az esőztető cső tetején, megijesztve engem és magát is.

@Meskó a garnélák nekem is ott próbálnak úszni, ahol a legnagyobb az áramlás. Nem tudom ez miféle fétis náluk. :)
Lehet, hogy azt hiszik, hogy messzebbre jutnak. "Futópad". :D
 
Ha üvegre váltasz majd, ne poppyt rendelj, hanem spin pipe-ot. Én most próbáltam ki az enyémet és nagyon pöpec, Eheim Prof. 2226 sem csinál cunamit az 50-esben, pedig az 950L/h. Van poppym is, ott azért nagyobb az áramlás.
 
120. nap:

Talán ezen a képen látszik, hogy mennyire durva skim jött létre a felszínen ma reggelre:
37532741270_eb29875120_h.jpg2017-10-19_01-20-49 by Ákos Zseli, on Flickr
A szűrő úgy néz ki, hogy nem befolyásolja. Skimmer majd reggelente elrendezi.

@Meskó a naplódba nem akartam beleoffolni ezzel a képpel. A skimmert lehet, hogy te sem fogod tudni megkerülni. :(

Az egyik zebracsiga feladta a harcot és a másik sem túl aktív, de a házát még néha nyitogatja. Nem tudom, hogy mi nem tetszik nekik. :(
 
@Meskó a naplódba nem akartam beleoffolni ezzel a képpel. A skimmert lehet, hogy te sem fogod tudni megkerülni. :(

Az egyik zebracsiga feladta a harcot és a másik sem túl aktív, de a házát még néha nyitogatja. Nem tudom, hogy mi nem tetszik nekik. :(
Nem zavar az off, főleg, ha nem is off, hiszen témába vág. :D

Ha lesz is, tuti a szűrőcsöves megoldás. De baromi rég nem jelentkezett, viszont a vízcseréket valóban hanyagoltam betegség, és egyéb tényezők miatt. Szóval egyelőre ennek tudom be a trutyit.

Tuti kipurcant a csigusz? Nem csak elzárkózott? Ők inkább menekülőre fogják, ha gáz van, nem?
 
Back
Oldal tetejére