• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első HighTech növényesem 22 literben

Legalább 40 literest szeretnék, hogy az Oto-knak jó helyük legyen.
Csináltatsz egy legalább 25 cm magas verziót belőle, olyan szélesre és mélyre, amilyet szeretnél. Akkor még lóghat is ki belőle fent. Csak a forma miatt mutattam, és hogy a lapos akváriumokból is milyen csodát lehet kihozni. ;)
Az otok nagyon vicces jószágok tudnak lenni.
 
Csináltatsz egy legalább 25 cm magas verziót belőle, olyan szélesre és mélyre, amilyet szeretnél. Akkor még lóghat is ki belőle fent. Csak a forma miatt mutattam, és hogy a lapos akváriumokból is milyen csodát lehet kihozni. ;)
Az otok nagyon vicces jószágok tudnak lenni.
Van egy 500x400-as alapterületű üvegem otthon, ami 300 magas. Ha befér, akkor azt fogom felhasználni. Köszönöm a képet! A kilógó fák tetszettek eddig is és a következő akvába fás scapet képzeltem el. GA-ból minden rendelésem mellé kértem red moort is. (már van 4db) Igaz csak XS méretűt, mert van egy 10 literes üvegem is otthon. A füves, fás, mohás elrendezést abba képzeltem el, de az Oto-k miatt nagyobb lesz. Nagyon jópofa állatkák. Eddig nekem nem voltak, de a cory-k után most ők lettek a kedvencek. :)
A nagyba majd biztos lesz néhány cory is.
 
43. nap

Hazaköltöztünk! :)
Simán ment minden. Úgy tűnik a növények és a lakók is átvészelték a kalandot. Féltem, hogy a nagy kövem esetleg elmozdul, eldől, de szerencsére tartotta magát.
35517654814_70680824fb_h.jpg20170803_182301 by Ákos Zseli, on Flickr
35545108403_f5b917d970_h.jpg2017-08-03_06-40-36 by Ákos Zseli, on Flickr
Tegnap még az volt a tervem, hogy beviszem a fényképezőt és lövök róla technika mentes képeket. Ez sajnos családi program miatt elmaradt. Telefonnal azért lőttem egyet, mielőtt leengedtem a vizet és levittem a kocsiba:
36353498875_797996d627_h.jpg2017-08-03_06-47-28 by Ákos Zseli, on Flickr
Csak 10 percet töltött a 40-45 fokos autóban az akva. 5-6 liter víz maradhatott benne. Nem melegedett fel túlságosan. A mögöttem autózók (szerencsére csak ketten voltak), biztos örültek nekem, amiért 60-al mentem lakott területen kívül. Rossz úton így maradt minden a helyén. :)
Szűrőket kipucoltam visszahelyezés előtt. A skimmer belsejéről az ígért kép:
36184760142_8eb471281d_c.jpg20170803_165626 by Ákos Zseli, on Flickr
Így megfelelő a teljesítménye. Nem csinál cunamit. :)
 
Bátor dolog volt a fehér csipketerítőre pakolni. :D Vagy csak én nem szeretek vigyázni a fröcsköléssel takarítás közben.
 
Bátor dolog volt a fehér csipketerítőre pakolni. :D Vagy csak én nem szeretek vigyázni a fröcsköléssel takarítás közben.
En megkerdeztem edesanyamat, hogy azon a teriton jo helyen lesz-e. Azt mondta, igen. [emoji4]
Nekem az irodaban muszaj vigyazni. Nem vizezhetek ossze mindent. :)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
En megkerdeztem edesanyamat, hogy azon a teriton jo helyen lesz-e. Azt mondta, igen. [emoji4]
Nekem az irodaban muszaj vigyazni. Nem vizezhetek ossze mindent. :)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
Nekem is meg kell majd tanulnom, ha a gép mellé költözik az akvárium. :whistle:
Ahol a nagy kő ráhajol az alatta lévőre, nem akarsz esetleg berakni egy ilyet? Ahogy ránéztem a képre, rögtön ez a növényke ugrott be. A piros nálad is kicsit feldobná a sok zöldet.
 
Nekem is meg kell majd tanulnom, ha a gép mellé költözik az akvárium. :whistle:
Ahol a nagy kő ráhajol az alatta lévőre, nem akarsz esetleg berakni egy ilyet? Ahogy ránéztem a képre, rögtön ez a növényke ugrott be. A piros nálad is kicsit feldobná a sok zöldet.
Tetszik ez a novenyke! :) Ha arra a fekete foltra gondolsz a 2 ko kozt, az csak nagyjabol centi x centis terulet. A ket ko talalkozasanal nagyon minimalis talaj van csak. A moha helyere a sarokba talan be tudnam rakni, vagy a domb melle, a bonsai ele. De mindket helyen ki kell majd huzkodnom az MC-t. Mire visszaerek nyaralasbol szerintem az osszes szabad helyet elfoglalja. [emoji5]

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Abban remenykedtem, hogy majd a bonsai felso resze bepirosodik, de a multkori pirosodasbol visszavett es bezoldult ujra. Igaz, az algasodas miatt 1et visszadimmeltem.

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
A rotalám nekem is inkább zöld már, de legalább nagyon szép zöld. :D Majd ha lement ez a szutyok meleg, rohadós idő, megpróbálom emelni a fényt és a tápot. Jelenleg a hűtéssel küzdünk.
Nem muszáj pont ezt a növénykét választani, van neki másik, ültetős változata is, az nagyobb. Esetleg arra a részre akkor tegyél valami kötözős növényt, ráraksz pár apróbb követ, ami lent tartja, és máris van egy bokrod.
 
A rotalám nekem is inkább zöld már, de legalább nagyon szép zöld. :D Majd ha lement ez a szutyok meleg, rohadós idő, megpróbálom emelni a fényt és a tápot. Jelenleg a hűtéssel küzdünk.
Nem muszáj pont ezt a növénykét választani, van neki másik, ültetős változata is, az nagyobb. Esetleg arra a részre akkor tegyél valami kötözős növényt, ráraksz pár apróbb követ, ami lent tartja, és máris van egy bokrod.
Nyaralas utan kiderul, hol lesz hely. Ahogy az MC fejlodik, kb sehol. :) ha valoban 5-10 centi magas az a novenyke, akkor a bonsai korul jol nezne ki szerintem. Csak a bonsai noljon meg 10-15 centire. Nem kapkodja el... :)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Nyaralas utan kiderul, hol lesz hely. Ahogy az MC fejlodik, kb sehol. :) ha valoban 5-10 centi magas az a novenyke, akkor a bonsai korul jol nezne ki szerintem. Csak a bonsai noljon meg 10-15 centire. Nem kapkodja el... :)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
Ellenben minden másod nő, mint a bolondgomba. :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ellenben minden másod nő, mint a bolondgomba. :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
És minden azt a szerencsétlen bonsait akarja kitúrni. 2 naponta huzkodom ki az acicularist közüle, de a tenellus is támad a másik oldalról.:D
 
Máris meguntad a belső szűrőt, vagy ez az otthoni akváriumhoz megy majd? : D
Ez majd az otthonihoz megy, de akkorat szeretnek, aminek kesobb egy 200 literes szurese sem okozhat gondot.
Ez igy jelenleg 12 liter belso terfogattal rendelkezik, de ez csak egy elozetes terv. (Ami meg csak felkesz)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Az otóid szerintem nem otók, hanem fiatal aymonerik. Bár ezek is két pofára eszik az algát, viszont 20 centisre is meg tudnak nőni.

Ami a skimmert illeti, egy ideig én is aggódtam a garnélák miatt, mostanra viszont már életvitelszerűen élnek benne. Hetente takarítom, akkor mindig találok benne kb. 10 fekete neocaridinát, kilakoltatom őket, de mindig visszaköltöznek. Legalacsonyabb fokozaton járatom egyébként, elhullást még nem tapasztaltam.
 
Az otóid szerintem nem otók, hanem fiatal aymonerik. Bár ezek is két pofára eszik az algát, viszont 20 centisre is meg tudnak nőni.

Ami a skimmert illeti, egy ideig én is aggódtam a garnélák miatt, mostanra viszont már életvitelszerűen élnek benne. Hetente takarítom, akkor mindig találok benne kb. 10 fekete neocaridinát, kilakoltatom őket, de mindig visszaköltöznek. Legalacsonyabb fokozaton járatom egyébként, elhullást még nem tapasztaltam.
Szerintem is Aymonery, csak nem én akartam lenni az első aki elkeserít. Tartottam én is ilyet,csak a sárga színűt. Láttam mekkora a felnőtt példány és inkább visszavittem a boltba. Hónapokig elvoltak nálam, kíváncsiak. Szerencsére visszavették, meg is dícsértek, hogy milyen szépek.
http://diszhal.info/Gyrinocheilus_aymonieri.php
 
Szerintem is Aymonery, csak nem én akartam lenni az első aki elkeserít. Tartottam én is ilyet,csak a sárga színűt. Láttam mekkora a felnőtt példány és inkább visszavittem a boltba. Hónapokig elvoltak nálam, kíváncsiak. Szerencsére visszavették, meg is dícsértek, hogy milyen szépek.
http://diszhal.info/Gyrinocheilus_aymonieri.php

Hát ezt akkor most csúnyán benéztem. Gyanús volt, de simán eladták törpe szívóharcsaként... :(

54. nap:

Így állok most:
36430984661_0d2308befa_h.jpg20170814_191845 by Ákos Zseli, on Flickr
Acicularist, MC-t és a tenellust is nyírnom kell megint. Bonsai is beindult.
 
Back
Oldal tetejére